Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1283759 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1485 Dátum: 2008.01.17 23:29:52 »
Idézetet írta: "Peter"
A parkolós nõ azt mondta, hogy ilyen esetekben is a jogalapjuk megvan arra hogy mégegyszer beszedjék a pénzt, de õk nagyon faja csávók és ha kérvényezed, akkor talán eltekintenek hogy mégegyszer beszedjék. Pofám leszakad mi megy ebben az országban...


Na ezért írtam hogy egyszer se szabad befizetni :D  csak sokan beparáznak egy ilyen gusztustalan, pereskedõs, hazudozós levél láttán, mintha amúgy se lenne elég baja, nem húznák már elég helyrõl az embert, simán eltudom képzelni hogy van aki inkább mégegyszer befizeti csak ne baxogassák... :?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1486 Dátum: 2008.01.18 02:24:38 »
Idézetet írta: "Peti"
Olvastam ma az egyik napilapban hogy Pécsen több mint 26ezer(!) autós kapott levelet, "parkolási tartozás" címszó alatt (úgy látszik ami pesten nem jött be most bepróbálják Pécsett).

Az olvasottak alapján azokkal a feltételekkel amit Palaczk is leírt, valami néhányezres ügyvédi díj, pereskedés, végrehajtás stbstb...  

És most jön a slusszpoén :nana:  a végére -én úgy gondoltam odaírják hogy ez a dolog már lassan 1hónapja elévült, de NEM!!!!- odaírták hogy egy neve elhallgatását kérõ jogász szerint :sunyi:  inkább MINDENKI fizesse be a tartozását, még akkor is ha nem biztos/nem emlékszik rá/benne :shock:  :mivan:  :banging:  mert a néhány ezer forintos számla ha bírósági szakaszba kerül akár több tízezer is lehet.

Még asszisztálnak is az elévült így jogát vesztett pénzszedéshez. :hanyok:


Mindenki pontosan ugyanazt a levelet kapta meg (persze a megfelelõ adatokkal és összegekkel), amit én is. Ugyanattól az ügyvédi irodától (ha mindenki fizetne, ez nekik több mint 150 milliós bevétel lenne, lévén esetenként 6 ezer Ft ügyvédi munkadíjat számítanak fel).

Peti, most biztosan ki fog hullani a hajad a pipától, de én továbbra sem vagyok biztos ebben az elévülés-dologban. Igen, 2007.12.22. blablabla, de én továbbra is erõsen tartok attól, hogy van vmi jogi buktatója a dolognak. Különben miért lett volna olyan hülye az ügyvéd, hogy mind a 26 ezer levelet az elévülés bekövetkezte után küldje el (mert azután küldte, közben egy csomó emberrel beszéltem aki kapott még ilyet), miközben ilyen irdatlan pénzrõl van szó; és miért nem említik sem a TV-ben, sem az ezzel kapcsolatos újságcikkben (tegnap jelent meg a helyi lapban) ezt az elévülés-dolgot :?:  :?:  :?: Szóval, majd hiszem, ha látom. Tartok tõle, hogy nem lesz ez ilyen egyszerû.

Mindenesetre írtam ma egy levelet az ügyvédi irodának, hogy tudomásom szerint a követelés tavaly dec. 22.-én elévült. Majd meglátjuk, mi lesz belõle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1487 Dátum: 2008.01.18 09:31:06 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "leszilaci"

hányadik "lottót" adtad fel? :kacsint:


Heti 3, skandináv :D  Bármikor bejöhet :vag2:

5ös lottó...aszem veszek is 1, azaz egyetlen egy szelvényt. hátha :mrgreen:

Én is szoktam hetente egy kis önkéntes adót fizetni... :wink:
Gabe 254.

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1488 Dátum: 2008.01.18 10:19:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nekem a 4-5órás autóvezetések után fura emberek között sétálni egy bevásárlóközpontban :? össze-vissza kóvályognak, túl közel jönnek...
...balról behaladnak eléd.... :nagymosoly:
Egyébként  :10:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
!Teljesen OFF
« Válasz #1489 Dátum: 2008.01.18 10:39:21 »
Nekem a kedvencem, amikor a bevásárlókocsival elállják a pultot, mert ugye azt a kocsit mindenhova tolni kell, nem lehet letenni 2m-rel odébb, hogy ne zavarja a többieket, és õk is normálisan odaférjenek.  :hmm:
Vagy amikor egy soron két bev.kocsit egymás mellett tesznek le, hogy aztán ott végképp senki se férjen át.
Persze ez a sz@runk a másikra elv már régesrégen mûködik Mo-n, szóval ha már egy szimpla boltban ilyen körülmények és felfogásmód várják az embert, akkor nem is kell csodálkozni a közlekedési kultúránkon sem.  :hmm:  

Másik kedvenc szitu a bev.központok parkolója, mindenki a bejárathoz a legközelebb szeretne megállni, és ezért képes akár körözni is, hátha felszabadul egy hely. Pedig 50m-re ott vannak az üres sorok, de annyit gyalogolni már ciki...  :hmm:
Így marad a szabálytalanul parkolás, és természetesen a mozgássérült parkolókat is szemrebbenés nélkül az ilyenek foglalják el.  :hmm:

Nah, elég belõlem.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1490 Dátum: 2008.01.18 10:45:18 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Nekem a kedvencem, amikor a bevásárlókocsival elállják a pultot, mert ugye azt a kocsit mindenhova tolni kell, nem lehet letenni 2m-rel odébb, hogy ne zavarja a többieket, és õk is normálisan odaférjenek.  :hmm:   :kacsint:
Nõk kedvelt szokása, hogy amíg válogatnak a pultnál, a kocsikat keresztben hagyják ott, hogy ne lehessen már elmenni mögöttük.
(Aztán csodálkoznak amikor 5 méterrel odébb találják meg :ordog: )

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1491 Dátum: 2008.01.18 10:46:17 »

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1492 Dátum: 2008.01.18 11:18:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Peti, most biztosan ki fog hullani a hajad a pipától, de én továbbra sem vagyok biztos ebben az elévülés-dologban.


Á dehogy, jól érzem magam :D

Nézd, ezt törvénybe foglalták, feketén-fehéren ott van, kaptál 2007 jan. 20-óta ajánlott levelet, NEM! tehát nincs meghosszabbodva az elévülés :nana:  az hogy miért csinálja az ü.iroda Te is tudod, én is tudom, sokan nem tudják, azok fognak fizetni, a tv, sajtó meg asszisztál ehhez, de megmondta a jogász barátod is hogy így van, vagy neki se hiszel :torsziv:  :roll:

Ui.: amúgy ott a másik véglet, anno pesten nagyságrendekkel több levelet küldtek, + most el is vesztettek egy már folyamatban lévõ(!) pert, érdekes módon nagyon nagy a csend... :sunyi:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1493 Dátum: 2008.01.18 12:40:27 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Peti, most biztosan ki fog hullani a hajad a pipától, de én továbbra sem vagyok biztos ebben az elévülés-dologban.


Á dehogy, jól érzem magam :D

Nézd, ezt törvénybe foglalták, feketén-fehéren ott van, kaptál 2007 jan. 20-óta ajánlott levelet, NEM! tehát nincs meghosszabbodva az elévülés :nana:  az hogy miért csinálja az ü.iroda Te is tudod, én is tudom, sokan nem tudják, azok fognak fizetni, a tv, sajtó meg asszisztál ehhez, de megmondta a jogász barátod is hogy így van, vagy neki se hiszel :torsziv:  :roll:

Ui.: amúgy ott a másik véglet, anno pesten nagyságrendekkel több levelet küldtek, + most el is vesztettek egy már folyamatban lévõ(!) pert, érdekes módon nagyon nagy a csend... :sunyi:


A jogász barátom annyit tud a dologról, amit én elmondtam neki. Ez alapján mondta, amit mondott. A törvényt nem olvasta, mint ahogy én sem, és ez az, ami zavar. Újabban itt vmi újságcikkben felbukkant egy olyasmi, hogy a törvénymódosítás a megszavazásától számított 2 hónap múlva, azaz 2007. február 22.-én lépett hatályba. Na most, amíg nem olvasom a törvényt, addig nem tudok abban biztos lenni, hogy az egy éves elévülési határidõt nem innentõl fogva kell-e számítani :?:  Mert akkor az ugye 2008.feb.22., és akkor a Gámán nomeg az ügyvéd úr kaszálni fog :|

Nem vagyok tisztában sajnos ezekkel a dolgokkal, de egyvalamivel igen: hogy az ilyesminek igen sok buktatója lehet, és a "legyintünk és eldobjuk" mentalitás nagyon csúnyán vissza tud ütni :szomoru:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
!Teljesen OFF
« Válasz #1494 Dátum: 2008.01.18 15:05:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...Nem vagyok tisztában sajnos ezekkel a dolgokkal, de egyvalamivel igen: hogy az ilyesminek igen sok buktatója lehet, és a "legyintünk és eldobjuk" mentalitás nagyon csúnyán vissza tud ütni :szomoru:


Én a magam részérõl ugy vagyok vele, hogy pereljenek csak nyugodtan, nem is izgat ez a határidõ dolog. Ha ott bebizonyítják hogy ott álltam, és lejárt jeggyel vagy jegy nélkül parkoltam, akkor ki fogom fizetni. Természetesen fényképpel, hitelesített dátumos fotokkal, és be tudják bizonyítani hogy az automata is hitelesen mérte az idõt, és ezek még természetesen szinkronban is voltak egymással.
Én biztos vagyok benne hogy nem voltam ott, a követelésük is 0 perces, nem tudhatnak ilyet bebizonyitani! Egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor álltam életemben összesen pesten fizetõs helyen.
Már pusztán kiváncsiságból is elmegyek majd a perre. Ha meg egy egyszerû bemondásra azt mondja valami bíró hogy ott álltam és fizessem ki, akkor másnap kezdek csomagolni és elhuzni ebból az országból.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
!Teljesen OFF
« Válasz #1495 Dátum: 2008.01.18 15:43:58 »
Idézetet írta: "Szonár"
vigéckedjetek csak! :ordog:


Kerékcsere után elfelejtették meghúzni a csavarokat, vagy mi?  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1496 Dátum: 2008.01.18 19:01:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Nem vagyok tisztában sajnos ezekkel a dolgokkal, de egyvalamivel igen: hogy az ilyesminek igen sok buktatója lehet, és a "legyintünk és eldobjuk" mentalitás nagyon csúnyán vissza tud ütni :szomoru:


Akkor már csak 1dolgot kérdeznék :arrow:  szted az ügyvéd úr miért dátumozta vissza a levélkéit, pont dec.22 elé, gondolkozz el ezen :wink:  

2007. dec.22. és nincs tovább, amúgy rosszul írtam mert febr.20at akartam írni, hogy azóta kaptál e ajánlott levelet ami megszakította stbstb...

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1497 Dátum: 2008.01.18 19:10:39 »
Idézetet írta: "Peter"

Én a magam részérõl ugy vagyok vele, hogy pereljenek csak nyugodtan, nem is izgat ez a határidõ dolog. Ha ott bebizonyítják hogy ott álltam, és lejárt jeggyel vagy jegy nélkül parkoltam, akkor ki fogom fizetni. Természetesen fényképpel, hitelesített dátumos fotokkal, és be tudják bizonyítani hogy az automata is hitelesen mérte az idõt, és ezek még természetesen szinkronban is voltak egymással.
Én biztos vagyok benne hogy nem voltam ott, a követelésük is 0 perces, nem tudhatnak ilyet bebizonyitani! Egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor álltam életemben összesen pesten fizetõs helyen.
Már pusztán kiváncsiságból is elmegyek majd a perre. Ha meg egy egyszerû bemondásra azt mondja valami bíró hogy ott álltam és fizessem ki, akkor másnap kezdek csomagolni és elhuzni ebból az országból.


Talán még annyi, hogyha van is alapja a követelésüknek, nem hitelesek a parkolóautomaták, a rendszerük már nem egy esetben tévedett (most tökmindegy hogy belenyúltak vagy tényleg hibázott) a lényeg hogy támadható, amúgy meg nem lesz itt semmilyen per, több tízezer embert fognak bíróság elé cibálni néhányezres tartozásokkal, ugyanmár :sebaj:

Viszont Palaczkot is megértem, én se lennék nyugodt ha -azért nem kevés pénzt- követelgetnének rajtam... :?

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1498 Dátum: 2008.01.18 19:16:03 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Szonár"
Vigéckedjetek csak! :ordog:


Kerékcsere után elfelejtették meghúzni a csavarokat, vagy mi?  :hmm:


 :rohog:

Nagyon kemény :nagymosoly:

Amúgy valószínûleg, de mind a 4et :kacag:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1499 Dátum: 2008.01.18 19:26:02 »
Idézetet írta: "Xtrem"


Másik kedvenc szitu a bev.központok parkolója, mindenki a bejárathoz a legközelebb szeretne megállni, és ezért képes akár körözni is, hátha felszabadul egy hely. Pedig 50m-re ott vannak az üres sorok, de annyit gyalogolni már ciki...  :hmm:
Így marad a szabálytalanul parkolás, és természetesen a mozgássérült parkolókat is szemrebbenés nélkül az ilyenek foglalják el.  :hmm:


Ez tényleg bevált dolog, és tényleg mindenki ott tobzódik a bejáratnál, volt hogy hátrébb leparkoltam és már mentünk be a b.kocsival mikor még nyomták a tiszteletköröket. :D

Meg még a leajtózás és a "menjünk kocsival bevásárolni" (amúgy sehová) ultrabénák miatt se szeretek ott megállni, még a szivar Audimat találta meg egy béna nõ, úgy állt be mellém hogy végighúzta a saját autóját, de nagyon durva szinten :shock:  elejétõl a végéig, nem látta, nem érezte hogy valami nem stimmel :crazy:  jah, az Audi oldschool lökösének hála másnap egy vizes ronggyal letöröltem a dundi lököst és no problem :vag2: