Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1283753 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1455 Dátum: 2008.01.12 19:29:52 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Arra már nem is merek gondolni, hogy vissza lehet-e élni a vhogy a feladás dátumával kapcsolatban. Mármint, hogy tudják-e sógor, koma, jóbarát ügyvédnek valamilyen módon pl meghamisítani. :hmm:


Hááát, elméletileg minden lehetséges :hmm:  de sztem ez nagyon meleg lenne...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1456 Dátum: 2008.01.12 19:37:11 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Ez történetesen ajánlott levél volt. És szerintem megszakítja az elévülést :|


Igen, az valóban meg... :?

Sztem a feladás dátuma a mérvadó. Én arra lennék kíváncsi... :hmm:


Konkrét infóra alapozod ezt, hogy a feladás dátuma a mérvadó?

Én a keltezésre tippeltem volna, de ez csak tipp, nincs róla konkrét infóm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1457 Dátum: 2008.01.12 19:49:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Én a keltezésre tippeltem volna, de ez csak tipp, nincs róla konkrét infóm.


Én a jogiforum.hu-n néztem meg :roll:  de este megkérdezem az ügyvéd barátom is...

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1458 Dátum: 2008.01.12 21:57:14 »
No, Palaczk!
Megkérdeztem az ü.barátom, a keltezés senkit nem érdekel, oda azt ír amit akar, azt mondta hogy ügy-függõ, de általában a feladás számít, ill. olyan van még amikor a kézhezvétel, mivel most kaptad ez utóbbi Nálad amúgy is kiesõs lenne, úgyhogy azt kéne megnézned mikor adták fel a levelet, ha dec.22 után, akkor kegyvesztett az ügy, kukába vele!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1459 Dátum: 2008.01.12 22:32:48 »
Idézetet írta: "Peti"
Amúgy ha már kellemes cégekrõl beszélünk, a másik kedvencem a Rídörsz Dájdzseszt, bár legalább nekik a kegyes-zaklatással :)  kimerül a mivoltuk :?  hetente küldenek speciálisan fontos, szupertitkos, csak a címzett bonthatja ki, extrasürgõs, feliratú jóóó vastag borítékokat, az elején még jót röhögtem rajta, de most már idegesít, ráadásul már 2x feltörték a postaládánkat emiatt :banging:  mert benézve úgy néz ki mintha a megboldogult Los Angelesi nagynéném hagyatékát tartalmazná, (bár szerencsére már ez is megszûnt, mert a mai nappal a Big Brother figyeli a folyosót :sunyi: ) és akkor nyomják, nyomják csak nyomják ugyanazt a szar dumát, hogy csak ezt vedd meg és akkor mehetsz a 27millióért, a könyökömön jön ki, írtunk levelet hogy légyszi ne, köszönjük nem kérünk, betelefonáltunk, elnézést kértek és töröltek a rendszerbõl, mit kéne csinálni, nevet változtatni :?: megint... :nagymosoly:

Én egyszer berágtam és írtam egy e-mailt, miszerint ha nem fejezik be a zaklatásomat a hamis állításaikkal és a teljesen nyilvánvalóan átverõ, parasztvakító leveleikkel, az iszonytosan gagyi, ugyanakkor értékesnek titulált ajándékaikkal, akkor lépéseket fogok tenni. Ezután egyetlen egy "Ön nyert" csomagot sem kaptam többé  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1460 Dátum: 2008.01.12 22:38:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én a keltezésre tippeltem volna, de ez csak tipp, nincs róla konkrét infóm.

A feladáskor kerülnie kellett volna rá postabélyegzõnek, azon van dátum.
A keltezés meg azért nem lehet döntõ, mert oda tényleg bármit írhat, másrészt meg nem logikus és nem is életszerû, hogy valamely hivatal hoz egy határozatot, de csak hónapokkal késõbb küldi el  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1461 Dátum: 2008.01.13 02:47:25 »
Idézetet írta: "Peti"
No, Palaczk!
Megkérdeztem az ü.barátom, a keltezés senkit nem érdekel, oda azt ír amit akar, azt mondta hogy ügy-függõ, de általában a feladás számít, ill. olyan van még amikor a kézhezvétel, mivel most kaptad ez utóbbi Nálad amúgy is kiesõs lenne, úgyhogy azt kéne megnézned mikor adták fel a levelet, ha dec.22 után, akkor kegyvesztett az ügy, kukába vele!


Nem tudom, mikor adták fel. Nincs rajta postabélyegzõ (ez válasz whisnek is). Ilyenkor mi van :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1462 Dátum: 2008.01.13 10:55:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti"
No, Palaczk!
Megkérdeztem az ü.barátom, a keltezés senkit nem érdekel, oda azt ír amit akar, azt mondta hogy ügy-függõ, de általában a feladás számít, ill. olyan van még amikor a kézhezvétel, mivel most kaptad ez utóbbi Nálad amúgy is kiesõs lenne, úgyhogy azt kéne megnézned mikor adták fel a levelet, ha dec.22 után, akkor kegyvesztett az ügy, kukába vele!


Nem tudom, mikor adták fel. Nincs rajta postabélyegzõ (ez válasz whisnek is). Ilyenkor mi van :?:

Ha nincs rajta bélyegzõ, akkor szerintem tényleg kuka. Semmivel nem tudják igazolni, hogy egyáltalán elküldték  :szemforgat:
Lehet, hogy csak bedobták a postaládába... :crazy:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
!Teljesen OFF
« Válasz #1463 Dátum: 2008.01.13 12:38:01 »
Nem vagyok jogász, de legjobb tudomásom szerint ilyen esetekben mindig a postabélyegzõ dátuma számít, kivéve azokat az eseteket, amikor kézhezviteltõl számított valahány napon belül kell fizetni, de ezek meg éppen emiatt tértivevényesek. Ha nincs bélyegzõ, nincs dátum. Viszont azt nézd meg jól, hogy tényleg nincs-e, vagy van, csak az nagyon halvány :!:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
!Teljesen OFF
« Válasz #1464 Dátum: 2008.01.13 13:14:02 »
A Királyi posta hozza a szokásos formáját amúgy. A TIR-es biztosítási csekkem borítékán 12.29-es dátum van, ehhez képest 01.07-én kaptam meg  :kacsint:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1465 Dátum: 2008.01.13 14:12:06 »
Idézetet írta: "music"
Nem vagyok jogász, de legjobb tudomásom szerint ilyen esetekben mindig a postabélyegzõ dátuma számít, kivéve azokat az eseteket, amikor kézhezviteltõl számított valahány napon belül kell fizetni, de ezek meg éppen emiatt tértivevényesek. Ha nincs bélyegzõ, nincs dátum. Viszont azt nézd meg jól, hogy tényleg nincs-e, vagy van, csak az nagyon halvány :!:


Közben megnéztem alaposabban a borítékot. Van rajta bélyegzõ, január 9. a feladási dátum :nana: ... Miközben a keltezés dec.20., amit minden bizonnyal az indokol, hogy a követelés dec.22.-én elévült volna. Na most, a nagy kérdés tényleg az, hogy melyik számít: a keltezés, vagy a postára adás :?:

Egyébként megismételném, hogy ez a levél ajánlott volt, nyilván amiatt is, mert szerepel benne a kitétel, hogy a tartozást kézhezvételtõl számított 8 napon belül fizessem meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1466 Dátum: 2008.01.13 15:17:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Közben megnéztem alaposabban a borítékot. Van rajta bélyegzõ, január 9. a feladási dátum :nana: ... Miközben a keltezés dec.20., amit minden bizonnyal az indokol, hogy a követelés dec.22.-én elévült volna. Na most, a nagy kérdés tényleg az, hogy melyik számít: a keltezés, vagy a postára adás :?:


Palaczk koma! :D  :wink:  

Leírtam, megkérdeztem Neked, hogy NINCS jelentõsége a keltezésnek, gondold el, bármit ráírhatnak, a feladás vagy a kézhezvétel számít! Ez 112% :nana:

Ennyi erõvel föladok Neked 2év múlva egy levelet, amin hasamra ütök 2007. 05.15. lesz a keltezés, és követelem a pénzt, ugye hogy nevetséges. :roll:

Amúgy az elévülés nagyon összetett és bonyolult dolog :hmm:  engem inkább az érdekelne amit Te anno feladtál (térti-levelet) hogy az nem-e köpött bele a levesbe, látod ezért írtam Neked akkor, hogy nem szabad reagálni az ilyen mutyi levelekre, mert a jól emlékszem akkor olyat kaptál :?  :(  :|

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1467 Dátum: 2008.01.13 15:30:48 »
Idézetet írta: "music"
Nem vagyok jogász...


Ettõl függetlenül jól tudod :wink:  mert tényleg így van, ugyanezt mondta a jogász barátom is, MINDIG a feladás számít, ill. van olyan amikor a kézhezvétel, a keltezés semmit sem bizonyít, és senkit nem is érdekel :nana:

Hogy a saját példájával éljek :arrow:  mesélte hogy nem egyszer kellett mennie este 11kor a postára, hogy még "meglegyen" a dátum, sztem nem menne ha egy egyszerû dátumozással elintézhetõ lenne a dolog :rolleyes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
!Teljesen OFF
« Válasz #1468 Dátum: 2008.01.13 19:34:00 »
Idézetet írta: "KLaco"
A Királyi posta hozza a szokásos formáját amúgy. A TIR-es biztosítási csekkem borítékán 12.29-es dátum van, ehhez képest 01.07-én kaptam meg  :kacsint:

Nekem a gázszámla jött meg úgy tegnap, - nem tévedés, nálunk szombaton is van postás - hogy hétfõ a befizetési határnap. Mondjuk tapasztalatból tudom, hogy 1 vagy 2 nap késés nem számít, de van közmû, amelyik 3 nap késedelemért képes volt felszámítani 1, azaz egy forint késedelmi kamatot...
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
!Teljesen OFF
« Válasz #1469 Dátum: 2008.01.13 19:43:32 »
Postáról jut eszembe. Úgy december tájékán feltünk, hogy már hónapok óta nem kaptunk levelet. Se gáz, se villany, se viz, semmi, már az internetszolgáltató hivogatott hogy kikapcsolnák a netet, mert nem fizetek :) Betelefonáltam a postára, hogy mi a franc van, azt mondták, hogy 3 hónapja( :!: ) betegszabin van a postásunk, ezért még nem tudták kivinni a leveleket. De nem aggódjank mert mind megvan :) Aztán rá egy hétten kaptam egy 2 hónapja feladott otp számlalavelet. Pont elkaptam a postást, kimegyek, kérdezem mit tud a leveleinkrõl, azt monda ennyit talált. Pécel, Magyarország, Európa 2007...