Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1283733 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
!Teljesen OFF
« Válasz #1440 Dátum: 2008.01.10 10:50:32 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nem lettem volna a cangás helyében, akit ez a kamion sodort el! :?


Mintha valamelyik híradóban említették volna, hogy jobban van, de még súlyos (talán életveszélyes is) állapotban.

Tudom, hogy sok helyen a kerékpár szolgál az A-ból B-be történõ eljutásban, de ilyen rossz idõben, pláne csúszós úton nem egy életbiztosítás ilyennel útnak indulni.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rezol

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1441 Dátum: 2008.01.10 15:25:05 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nem lettem volna a cangás helyében, akit ez a kamion sodort el! :?


Mintha valamelyik híradóban említették volna, hogy jobban van, de még súlyos (talán életveszélyes is) állapotban.

Tudom, hogy sok helyen a kerékpár szolgál az A-ból B-be történõ eljutásban, de ilyen rossz idõben, pláne csúszós úton nem egy életbiztosítás ilyennel útnak indulni.  :hmm:
Meg aztán garantált elfagyás mindenhol! :crazy:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1442 Dátum: 2008.01.10 19:32:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"


mondtam neki: "én úgy utánanézek, h és elkezdtem összegyûrni a levelet" :lol: erre kikaptam a kezembõl,h inkább õ intézi :nemtom:
:sebaj:


Csak be ne fizesse! :mivan:  

A befizetéssel elismered a szabálysértést, utána meg majd kitalálják hogy jogtalanul szednek pénzt (és tényleg :wink: ), és akkor szépen jön a parkolótársaság is hogy adós fizess! :|

leszilaci

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1443 Dátum: 2008.01.11 08:04:38 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "leszilaci"


mondtam neki: "én úgy utánanézek, h és elkezdtem összegyûrni a levelet" :lol: erre kikaptam a kezembõl,h inkább õ intézi :nemtom:
:sebaj:


Csak be ne fizesse! :mivan:  

A befizetéssel elismered a szabálysértést, utána meg majd kitalálják hogy jogtalanul szednek pénzt (és tényleg :wink: ), és akkor szépen jön a parkolótársaság is hogy adós fizess! :|

ha lesz olyan hülye,h befizeti...akkor tegye(mondtam neki,h ne)... a cégnél van kb (hasamraütök)3-400 autó. vajh' melyikre küldték a büntit :rolleyes: mert semmi azonosító nem szerepelt a felszólító levelen  [smilie=sm39.gif]

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1444 Dátum: 2008.01.11 19:27:52 »
Idézetet írta: "leszilaci"

ha lesz olyan hülye,h befizeti...akkor tegye(mondtam neki,h ne)... a cégnél van kb (hasamraütök)3-400 autó. vajh' melyikre küldték a büntit :rolleyes: mert semmi azonosító nem szerepelt a felszólító levelen  [smilie=sm39.gif]


Jah, ez is olyan semmi konkrétum csak egy fizess levélke, nagyon jó! :kacag:

Nem tudom irigykedjek vagy felháborodjak arra aki ezt csinálja :otlet: természetesen az utóbbi :wink:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1445 Dátum: 2008.01.12 13:39:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Érdemes ebbe beleolvasni :wink:


Beleolvastam, és sajnos számomra mindez nem kedvezõ  :szomoru:

Tegnap ugyanis kaptam egy levelet egy pécsi ügyvédi irodától, amely a parkolótársaság megbízása alapján követeli rajtam a 2002-bõl meg 2003-ból származó, késedelmi kamattal & ezzel-azzal idõközben már 46 ezerre hízott tartozásomat :shock: !

De vannak kifogásolható dolgok a levélben.

Az egyik: a parkolótársaságtól 2006 decemberében kaptam fizetési felszólítást, erre küldtem nekik egy tértivevényes levelet, miszerint a tartozásomat nem ismerem el, amíg nem bizonyítják. A tértivevény szépen vissza is jött, tehát a levelet megkapták, de választ nem küldtek, és most az ügyvéd azt írja, hogy én nem tettem észrevételt a cég fizetési felszólítására :turelmetlen: ... Na, ez nyilvánvalóan nem így van.

A másik: 8 napos fizetési határidõ elmulasztása esetére "bírósági eljárással" fenyegetõzik, és kvázi tényként közli, hogy a perköltséget én fogom viselni :mivan: ... Hogy mi van?!? Ez ugye csak abban az esetben lenne így, ha elveszíteném a pert, amit õ hogyan kezelhet elõre tényként :?:

Egyébként is, legjobb tudomásom szerint a peres eljárást bírósági fizetési meghagyás kibocsátásának kellene megelõznie.

Rám akar verni továbbá 6 ezer Ft ügyvédi munkadíjat (a fenti 46 ezerben már ez is benne van), amirõl szintén nem vagyok meggyõzõdve, hogy jogosan teszi-e???

-----------------------------

Mit szóltok hozzá?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1446 Dátum: 2008.01.12 16:25:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Mit szóltok hozzá?


Nézd Palaczk!

Ha elolvastad a linket nem értem mirõl beszélünk :kacsint:  nem követelhetnek rajtad tartozást, mert már elévült :nana:
Egyszer már belinkeltem :wink:  de még1x

"A régebbi pótdíjkövetelésekkel a következõ a helyzet:

Az elévülés így alakul: ha a 2006. december 22. elõtt keletkezett pótdíjfizetési kötelezettség elévülésébõl e törvénymódosítás hatálybalépésének idõpontjában még több mint egy év van hátra, a követelés 2007. december 22-én elévül. Tehát ha mondjuk 2005. április 10-én nem vettünk autópálya-matricát, pótdíjtartozásunk a régi szabályok szerint 2010. április 10-én évülne el, az új szabályozással viszont ez a dátum már 2007. december 22. Ha kevesebb mint 1 év van hátra, akkor az a régi 5 éves elévülési idõn belül követelhetõ."


Én nem foglalkoznék vele, elévült dolgot akarnak perre vinni, ugyanmár :sebaj:  ha gondolod írj vissza egy tértivevényes levélkét, (bár igazából annyit se ér meg) amiben felszólítod õket hogy ne zaklassanak és ne fenyegessenek elévült, ráadásul általad nem elismert tartozásokkal, mert jogi lépéseket fogsz tenni!

Pesten Dunát lehet rekeszteni a Tiédhez hasonló felszólításokkal, fenyegetõznek, bianco bírósági-végrehajtási formanyomtatványokat küldenek, meg perlés elõtti utolsó felszólítás meg még sorolhatnám, ne dõlj be, sokan megteszik azokból élnek! :nana:

Továbbá: nincs jogalapjuk a tartozások beszedésére!
Tehát ha neadj' tudod magadról hogy "lehet" tényleg szabálytalanul parkoltál és megbüntettek, akkor se szabad fizetni, mert simán elképzelhetõ hogy ezt semmisnek nyilvánítják majd késõbb, és utána a parkolótársaság majd megint elõvesz téged hogy fizess, aztán lobogtathatod a csekked, a kutyát nem fogja érdekelni, ráadásul jogilag már nem bújhatsz ki, mert a befizetéssel elismerted a szabálysértést. :sunyi:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1447 Dátum: 2008.01.12 16:39:15 »
Amúgy ha már kellemes cégekrõl beszélünk, a másik kedvencem a Rídörsz Dájdzseszt, bár legalább nekik a kegyes-zaklatással :)  kimerül a mivoltuk :?  hetente küldenek speciálisan fontos, szupertitkos, csak a címzett bonthatja ki, extrasürgõs, feliratú jóóó vastag borítékokat, az elején még jót röhögtem rajta, de most már idegesít, ráadásul már 2x feltörték a postaládánkat emiatt :banging:  mert benézve úgy néz ki mintha a megboldogult Los Angelesi nagynéném hagyatékát tartalmazná, (bár szerencsére már ez is megszûnt, mert a mai nappal a Big Brother figyeli a folyosót :sunyi: ) és akkor nyomják, nyomják csak nyomják ugyanazt a szar dumát, hogy csak ezt vedd meg és akkor mehetsz a 27millióért, a könyökömön jön ki, írtunk levelet hogy légyszi ne, köszönjük nem kérünk, betelefonáltunk, elnézést kértek és töröltek a rendszerbõl, mit kéne csinálni, nevet változtatni :?: megint... :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1448 Dátum: 2008.01.12 16:56:20 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"

Mit szóltok hozzá?


Nézd Palaczk!

Ha elolvastad a linket nem értem mirõl beszélünk :kacsint:  nem követelhetnek rajtad tartozást, mert már elévült :nana:
Egyszer már belinkeltem :wink:  de még1x

"A régebbi pótdíjkövetelésekkel a következõ a helyzet:

Az elévülés így alakul: ha a 2006. december 22. elõtt keletkezett pótdíjfizetési kötelezettség elévülésébõl e törvénymódosítás hatálybalépésének idõpontjában még több mint egy év van hátra, a követelés 2007. december 22-én elévül. Tehát ha mondjuk 2005. április 10-én nem vettünk autópálya-matricát, pótdíjtartozásunk a régi szabályok szerint 2010. április 10-én évülne el, az új szabályozással viszont ez a dátum már 2007. december 22. Ha kevesebb mint 1 év van hátra, akkor az a régi 5 éves elévülési idõn belül követelhetõ."


Én nem foglalkoznék vele, elévült dolgot akarnak perre vinni, ugyanmár :sebaj:


Elhiheted, hogy baromi figyelmesen elolvastam a linkelt oldalt. Nem évült el esetemben a dolog. Az ügyvéd levelén 2007.dec.20.-ai dátum van, és ugye a határidõ, ami itt a te idézetedben is szerepel, dec.22. :nana: ... Azért az ügyvéd sem hülye. Más kérdés, hogy szvsz pont emiatt visszadátumozta a levelet a határidõ elõttre, mert kérdem én, egy dec.20.-án kelt levél miért jan.11.-én érkezik meg :roll: ? De ezt, ugye, nem tudom bizonyítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1449 Dátum: 2008.01.12 18:23:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Elhiheted, hogy baromi figyelmesen elolvastam a linkelt oldalt. Nem évült el esetemben a dolog. Az ügyvéd levelén 2007.dec.20.-ai dátum van, és ugye a határidõ, ami itt a te idézetedben is szerepel, dec.22. :nana: ... Azért az ügyvéd sem hülye. Más kérdés, hogy szvsz pont emiatt visszadátumozta a levelet a határidõ elõttre, mert kérdem én, egy dec.20.-án kelt levél miért jan.11.-én érkezik meg :roll: ? De ezt, ugye, nem tudom bizonyítani.



És az elévülést megszakítja egy ilyen habiszti, visszadátumozott levél, ugyanmár.

Én biztos nem fizetnék és nem is reagállnék ilyen sima, mezei levelekre, ez komolytalan...

Téged terhelõ bírósági eljárásra, pereskedésre, ügyvédi díjra hivatkozik, de még a ajánlott levél költségét sem meri beválalni, nevetséges...

Ui.: ellenben ha Te válaszolsz ezekre a levelekre, azzal elismered az átvételt, tehát valóban megszakítod az elévülést!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1450 Dátum: 2008.01.12 18:30:38 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Elhiheted, hogy baromi figyelmesen elolvastam a linkelt oldalt. Nem évült el esetemben a dolog. Az ügyvéd levelén 2007.dec.20.-ai dátum van, és ugye a határidõ, ami itt a te idézetedben is szerepel, dec.22. :nana: ... Azért az ügyvéd sem hülye. Más kérdés, hogy szvsz pont emiatt visszadátumozta a levelet a határidõ elõttre, mert kérdem én, egy dec.20.-án kelt levél miért jan.11.-én érkezik meg :roll: ? De ezt, ugye, nem tudom bizonyítani.



És az elévülést megszakítja egy ilyen habiszti, visszadátumozott levél, ugyanmár.

Én biztos nem fizetnék és nem is reagállnék ilyen sima, mezei levelekre, ez komolytalan...

Téged terhelõ bírósági eljárásra, pereskedésre, ügyvédi díjra hivatkozik, de még a ajánlott levél költségét sem meri beválalni, nevetséges...


Ez történetesen ajánlott levél volt. És szerintem megszakítja az elévülést :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1451 Dátum: 2008.01.12 18:35:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ez történetesen ajánlott levél volt. És szerintem megszakítja az elévülést :|


Igen, az valóban meg... :?

Bár azt akkor már végképp nem értem hogyhogy csak most kaptad meg, egy ajánlott levél (még ha kilõjük az ünnepeket is) 2hétig kallódik, elég furi... :hmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1452 Dátum: 2008.01.12 18:43:21 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Ez történetesen ajánlott levél volt. És szerintem megszakítja az elévülést :|


Igen, az valóban meg... :?

Sztem a feladás dátuma a mérvadó. Én arra lennék kíváncsi... :hmm:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1453 Dátum: 2008.01.12 18:45:19 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Sztem a feladás dátuma a mérvadó.


Igen, közbe én is megnéztem, de ennyit kavarogjon egy ajánlott levél, lehetetlen... :hmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1454 Dátum: 2008.01.12 18:50:29 »
Arra már nem is merek gondolni, hogy vissza lehet-e élni a vhogy a feladás dátumával kapcsolatban. Mármint, hogy tudják-e sógor, koma, jóbarát ügyvédnek valamilyen módon pl meghamisítani. :hmm:
Gabe 254.