Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1286559 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1380 Dátum: 2007.12.18 19:12:37 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Xtrem"
És nem én voltam a hunyó, a benzinkútnál a pénztáros pi*sa aznapi érvényességet vitt be a rendszerbe, de a blokkon és a matricán természetesen a másnapi dátumos érvényesség szerepelt, ahogy kértem is. És ennek tudatában vettem igénybe az autópályákat. Így azon a napon is, amikor elvileg még megtehettem volna, de a leányzó hibája miatt már csak mint "bliccelõ" nyomultam.
Akkoriban még nem õriztem meg ezeket a blokkokat, így nem is tudtam bebizonyítani az igazamat.  :banging:

 :otlet:  Erre a megoldás: vissza a kútra (ha nincs az ország másik végén), kérni egy számla/bizonylat másolatot, azzal be az autópályakezelõhöz és valami aprópénzért elintézhetõ a dolog.
Apósom is így járt, a kutas elírta a rendszámot, persze apósomnál nem volt szemüveg, így csak aláírta a bizonylatot. Számlát persze kidobta, majd jött a csekk, hogy ejnye-bejnye. Bement a kútra, kapott egy másolatot ...


Kötve hiszem hogy tavalyi számlákat, nyugtákat õrizgetnének, a vicces az hogy erre sem hivatkozhatsz :nana:  mert ellenõrizni kell, hogy jól töltötték ki az adatokat, és persze a jó öreg 5évig mindent megõrizni dolgot se felejtsük. :wink:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1381 Dátum: 2007.12.18 20:49:43 »
Idézetet írta: "Peti500"
Kötve hiszem hogy tavalyi számlákat, nyugtákat õrizgetnének, a vicces az hogy erre sem hivatkozhatsz :nana:  mert ellenõrizni kell, hogy jól töltötték ki az adatokat, és persze a jó öreg 5évig mindent megõrizni dolgot se felejtsük. :wink:

Az autópályások elég hamar reagálnak, úgyhogy azok a tételek még biztosan el vannak mentve a kút adatbázisában  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1382 Dátum: 2007.12.18 23:08:48 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
Kötve hiszem hogy tavalyi számlákat, nyugtákat õrizgetnének, a vicces az hogy erre sem hivatkozhatsz :nana:  mert ellenõrizni kell, hogy jól töltötték ki az adatokat, és persze a jó öreg 5évig mindent megõrizni dolgot se felejtsük. :wink:

Az autópályások elég hamar reagálnak, úgyhogy azok a tételek még biztosan el vannak mentve a kút adatbázisában  :nana:


Okés, csak Xtrem írta hogy már hawaii a dolog... :wink:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1383 Dátum: 2007.12.19 07:42:06 »
Idézetet írta: "Peti500"
Okés, csak Xtrem írta hogy már hawaii a dolog... :wink:

Errõl jut eszembe, hogy a matrica bizonylatát meddig kéne õrízni hivatalosan? Egy darabig szoktam gyûjtögetni a középkonzol rekeszében, de idõnként nagytakarítok  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1384 Dátum: 2007.12.19 09:49:51 »
Idézetet írta: "whis"

Errõl jut eszembe, hogy a matrica bizonylatát meddig kéne õrízni hivatalosan? Egy darabig szoktam gyûjtögetni a középkonzol rekeszében, de idõnként nagytakarítok  :pofa:


5év!
Minden bizonylat, nyugta, parkolócetli, bármi. :nana:

És nem mellébeszélés, lásd 3-4év után "megtalált" parkolási követelések. :sunyi:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
!Teljesen OFF
« Válasz #1385 Dátum: 2007.12.19 10:11:43 »
Nem, hálistennek idén március(?) óta a parkolócetliket csak 3 hónapig kell õrizni, ha addig nem akarnak szivatni, utána már elévül!!! Úgy tudom, hogy ez csak a parkolócetliknél van így, tehát a matrica-bizonylatokat továbbra is gondosan el kell tenni, itt viszont januártól lesz változás, már ti., hogy nem lesz ragasztandó matrica :!:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1386 Dátum: 2007.12.19 11:43:38 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "whis"

Errõl jut eszembe, hogy a matrica bizonylatát meddig kéne õrízni hivatalosan? Egy darabig szoktam gyûjtögetni a középkonzol rekeszében, de idõnként nagytakarítok  :pofa:


5év!
Minden bizonylat, nyugta, parkolócetli, bármi. :nana:

És nem mellébeszélés, lásd 3-4év után "megtalált" parkolási követelések. :sunyi:

A parkolócetlik ügye már megváltozott. Nagyon helyesen, hisz nonszensz, hogy az ember minden sz.r cetlit öt évig õrízgessen  :crazy: (ráadásul a hõpapírok nem is olvashatók 1-2 év után  :ordog: )
Amúgy most fogják bevezetni, hogy a vásárlások után kapott számlákat is el kell tenni egy ideig, mert kérhetik pl az utcán  :mivan:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1387 Dátum: 2007.12.19 19:15:34 »
Igen, Music kiegészítésével teljes a kép, a parkolófecnit "csak" 3 hónapig, de minden egyebet 5év!


Ex-csajomnak (talán a fórumra is leírtam) kiküldtek egy kötelezõ elmaradást ami több, mint 2évre visszamenõ tartozást volt :crazy:  be kellett fizetni, de hogy hogy jött ki nekik, amikor elvileg ha nem fizetsz ugye felmondják a biztosítást, forgalmam sincs, de tuti befizette mindig a kötelezõket. :?

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1388 Dátum: 2007.12.19 19:18:53 »
Idézetet írta: "whis"

Amúgy most fogják bevezetni, hogy a vásárlások után kapott számlákat is el kell tenni egy ideig, mert kérhetik pl az utcán  :mivan:


Ilyen eddig is volt, engem megállítottak a rendõrök mikor csurig volt a kocsim alukerékkel meg a gumikkal (külön voltak, alig fértek be :D ) szépen elkérték a számlát mindkettõrõl... :roll:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
!Teljesen OFF
« Válasz #1389 Dátum: 2007.12.19 21:29:41 »
Idézetet írta: "Peti500"
Igen, Music kiegészítésével teljes a kép, a parkolófecnit "csak" 3 hónapig, de minden egyebet 5év!

Most mondták a híradóban, hogy az autópálya matricánál már csak 60 nap az elévülési idõ, ha addig nem kapsz felszólítást pótdíjfizetésre, akkor már mindegy!
music     

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1390 Dátum: 2007.12.19 22:45:11 »
Idézetet írta: "music"
...már csak 60 nap az elévülési idõ, ha addig nem kapsz felszólítást pótdíjfizetésre, akkor már mindegy!


Ideje volt már, mer' ez fiók legmélyére elrakás, aztán 1-2 múlva elõszedjük, hát hogy is mondjam, nem éppen etikus... :roll:

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1391 Dátum: 2007.12.19 22:52:35 »
Amúgy ma olvastam, hogy embernek tréleren megbüntették a kocsiját, amikor a szerviz vitte valahová. :kacag:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
!Teljesen OFF
« Válasz #1392 Dátum: 2007.12.19 23:45:07 »
Viszont nem ártana tudni, hogy mikor volt a váltás, tehát mióta kell csak 2, illetve 3 hónapra eltenni a cetliket. Nem tudja valaki, mondjuk Trotter kartács? :kacsint:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1393 Dátum: 2007.12.19 23:52:35 »
Érdemes ebbe beleolvasni :wink:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1394 Dátum: 2007.12.20 10:23:03 »
Javítsatok ki ha tévedek :arrow:  de akkor anno nem nekem volt igazam, (mikor többen kérdezték a fórumon) hogy a fenyegetõ, behajtó (nem ajánlott) leveleket egy kecses mozdulattal a kukába kell dobni, mert  így akkor dec.22-vel elévül a követelés, úgy meg szépen megszakította az ember a folyamatot egy vissza levélke megírásával. :sunyi: