Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1286561 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
!Teljesen OFF
« Válasz #1365 Dátum: 2007.12.10 14:03:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.(A gyorsulás-témát nem ragoznám, úgysem tudjuk egymást meggyõzni :szemez: )

Vágóhídon biztos van. Kamion pihenõknél. Olyan iparterületeknél, ahol fontos a kamionok súlyának mérése.
M5-ösön Újhartyán magasságában kötelezõ súlymérés van a 7,5 to feletti jármûveknek.... Sztem felétek is akad a 6-os úton valahol...  Vagy ahol leszilaci méregette...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
!Teljesen OFF
« Válasz #1366 Dátum: 2007.12.11 09:03:57 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.(A gyorsulás-témát nem ragoznám, úgysem tudjuk egymást meggyõzni :szemez: )

Vágóhídon biztos van. Kamion pihenõknél. Olyan iparterületeknél, ahol fontos a kamionok súlyának mérése.
M5-ösön Újhartyán magasságában kötelezõ súlymérés van a 7,5 to feletti jármûveknek.... Sztem felétek is akad a 6-os úton valahol...  Vagy ahol leszilaci méregette...


Az M5-ön Kecskemét magasságában van a kamionmérleg, 3,5t fölött mindent kiterelnek a mérõállomásra!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
!Teljesen OFF
« Válasz #1367 Dátum: 2007.12.11 10:42:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Az M5-ön Kecskemét magasságában van a kamionmérleg, 3,5t fölött mindent kiterelnek a mérõállomásra!


Én még emlékszem azokra az idõkre, amikor még nagyban építették a dolgot, de már kiterelték a kamionosokat. Szegények tempójukat vesztve, begurultak. Aztán ott a rendõr intett nekik, hogy nyugodtan mehetnek vissza a pályára...  :roll:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

leszilaci

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1368 Dátum: 2007.12.12 07:52:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.


utoljára kb 2éve mértem meg hajdúböszörmény magasságában, mikoris az m35-öst építették. az aszfaltkeverõ telephelyén volt ilyen szerkentyû.
magamat pedig alsózsolcán a kavicsbányában :nagymosoly:

hozzád hol lehet közel, amit ismerek?...hmm...komlói kõbánya, ott 2 mérleg van, de folyamatosan hordják a kavicsot 2mûszakban...
talán inkább pécs, eperfás út 1. az aszfaltkeverõnél vállalnak bérmérlegelést, csak télire le szoktak állni...öööö... :otlet: megkérdezem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1369 Dátum: 2007.12.12 08:39:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.

Vágóhíd, gazdaságok, élelmiszeripari üzemek, felvásárló telepek. Pécs környékén pl a Mizonál biztosan van, de Bólyban az ÁG-ban is van  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
!Teljesen OFF
« Válasz #1370 Dátum: 2007.12.12 10:03:03 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.

Vágóhíd, gazdaságok, élelmiszeripari üzemek, felvásárló telepek. Pécs környékén pl a Mizonál biztosan van, de Bólyban az ÁG-ban is van  :pofa:
Nem jól tudom, hogy a SOLE-s vásárlással a pécsi Mizo üzemet bezárták? :hmm:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1371 Dátum: 2007.12.12 18:13:53 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.

Vágóhíd, gazdaságok, élelmiszeripari üzemek, felvásárló telepek. Pécs környékén pl a Mizonál biztosan van, de Bólyban az ÁG-ban is van  :pofa:
Nem jól tudom, hogy a SOLE-s vásárlással a pécsi Mizo üzemet bezárták? :hmm:


Sajnos de :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
!Teljesen OFF
« Válasz #1372 Dátum: 2007.12.12 18:14:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.


utoljára kb 2éve mértem meg hajdúböszörmény magasságában, mikoris az m35-öst építették. az aszfaltkeverõ telephelyén volt ilyen szerkentyû.
magamat pedig alsózsolcán a kavicsbányában :nagymosoly:

hozzád hol lehet közel, amit ismerek?...hmm...komlói kõbánya, ott 2 mérleg van, de folyamatosan hordják a kavicsot 2mûszakban...
talán inkább pécs, eperfás út 1. az aszfaltkeverõnél vállalnak bérmérlegelést, csak télire le szoktak állni...öööö... :otlet: megkérdezem.


Köszi elõre is :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1373 Dátum: 2007.12.12 20:40:39 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen mérleget hol lehet találni? Már régóta érdekelne, hogy a Camry pontosan mennyit is nyom.

Vágóhíd, gazdaságok, élelmiszeripari üzemek, felvásárló telepek. Pécs környékén pl a Mizonál biztosan van, de Bólyban az ÁG-ban is van  :pofa:
Nem jól tudom, hogy a SOLE-s vásárlással a pécsi Mizo üzemet bezárták? :hmm:

Látszik, hogy régen jártam tehenek közelében  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
!Teljesen OFF
« Válasz #1374 Dátum: 2007.12.14 09:40:55 »
Sziasztok!

A fõvárosi klubtársak segítségét szeretném kérni a következõ dologban:

Dec. 28-án reggel nyolcra jelenésem van a fiammal a SOTE I.sz. Gyermekklinikáján.
Mivel kb. 3,5 óra távolságból megyünk, nem szeretnék hajnalban indulni ( nem beszélve
a várható hó-, sztrájk- és egyéb helyzetekrõl. ).

Legyetek szívesek  --  ha tudtok  --  ajánljatok nekünk egy elfogadható árú és színvonalú
szálláslehetõséget a klinika "környékén", ahol elõzõ éjszaka megalhatunk.

Segítségeteket elõre is köszönöm:           Pap Zoltán ( Savaria )
                                      Válasz: itt is jó, vagy: park-asz@t-online.hu vagy: 30/9465-399
color=green]Savaria[/color] 91

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
!Teljesen OFF
« Válasz #1375 Dátum: 2007.12.14 14:10:04 »
Párom itt már szállásolt el emberkéket, én igy elsõ körben ezt tudom ajánlani:
http://www.hotelonlinehungary.com/hotels/ibis_aero/index_hu.asp#prices

~13 rugo/szoba/ej reggelivel. Van parkolójuk és metróval talán 3 megálló a Sote.

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
!Teljesen OFF
« Válasz #1376 Dátum: 2007.12.14 19:40:13 »
Idézetet írta: "Peter"
Párom itt már szállásolt el emberkéket



Köszönöm a tippet!  :)
color=green]Savaria[/color] 91

Peti

  • Vendég
!Teljesen OFF
« Válasz #1377 Dátum: 2007.12.18 00:36:47 »
Most néztem meg felvételrõl a TV Ügyvédjét, volt benne egy fószer akinek kiküldtek egy fizess! csekket autópályamatrica hiánya miatt...

Mondta ember hogy nem lehetett, mert külföldön volt, körberöhögték hogy persze :szemforgat:  aztán bement és kikérte a fényképet, hát gyerekek, naon komoly :arrow:  :nagymosoly:  a fazonnak egy C-Class Mercije volt, a fotón meg egy V-ös Golf van, és még TV-n keresztül is látni hogy az elején az I- betûbõl K-t csináltak, továbbá a Merdzsó K-s rendszáma ugye már EU-s, a Golfé meg még H-s, egy szemfüles rendõr ezt pikk-pakk levághatná. :sunyi:

Az autópályakezelõ ezek után se állt el a követeléstõl :o  mondja majd ha a rendõrség írásba adja, a rendõrség meg mondja hogy nem biztos hogy hekkelt a rendszám, lehet csak külföldi, amikor látni a H-betût meg hogy full matricázva van az I  :kacag:  

Gondoljátok el ha még a modell/típus is ugyanaz, a földön nem lesz olyan szerv aki elhiszi a "mesét"... :kozombos:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
!Teljesen OFF
« Válasz #1378 Dátum: 2007.12.18 10:49:59 »
Ebbõl is óriási bevételek vannak, hülyék lennének csak úgy lemondani róla.
Nekem is volt egy ilyen esetem, 13800 Ft-ról jött a csekk. És még csak nem is idén történt, szóval gondolom azóta ez az összeg is emelkededhetett 1-2e Ft-t... :hmm:

És nem én voltam a hunyó, a benzinkútnál a pénztáros pi*sa aznapi érvényességet vitt be a rendszerbe, de a blokkon és a matricán természetesen a másnapi dátumos érvényesség szerepelt, ahogy kértem is. És ennek tudatában vettem igénybe az autópályákat. Így azon a napon is, amikor elvileg még megtehettem volna, de a leányzó hibája miatt már csak mint "bliccelõ" nyomultam.
Akkoriban még nem õriztem meg ezeket a blokkokat, így nem is tudtam bebizonyítani az igazamat.  :banging:

Kicsit drága lecke volt, de azóta már lassan egy fiók csak ilyenekkel van tele.  :hmm:

Az a szomorú, hogy mindenki eleve úgy kezel, hogy te vagy a hunyó. Az fel sem merül bennük, hogy szép számmal élnek itthon tisztességes emberek is.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
!Teljesen OFF
« Válasz #1379 Dátum: 2007.12.18 14:06:56 »
Idézetet írta: "Xtrem"
És nem én voltam a hunyó, a benzinkútnál a pénztáros pi*sa aznapi érvényességet vitt be a rendszerbe, de a blokkon és a matricán természetesen a másnapi dátumos érvényesség szerepelt, ahogy kértem is. És ennek tudatában vettem igénybe az autópályákat. Így azon a napon is, amikor elvileg még megtehettem volna, de a leányzó hibája miatt már csak mint "bliccelõ" nyomultam.
Akkoriban még nem õriztem meg ezeket a blokkokat, így nem is tudtam bebizonyítani az igazamat.  :banging:

 :otlet:  Erre a megoldás: vissza a kútra (ha nincs az ország másik végén), kérni egy számla/bizonylat másolatot, azzal be az autópályakezelõhöz és valami aprópénzért elintézhetõ a dolog.
Apósom is így járt, a kutas elírta a rendszámot, persze apósomnál nem volt szemüveg, így csak aláírta a bizonylatot. Számlát persze kidobta, majd jött a csekk, hogy ejnye-bejnye. Bement a kútra, kapott egy másolatot ...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety