Szerző Téma: Service CD, könyv, doksik  (Megtekintve 252772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #90 Dátum: 2005.08.11 21:05:04 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
A Maróti Könyvkereskedésben megvettem a Toyota Corolla 1992-1997 javítási kézikönyvet. Ez egy az egybe a mi autónkról szól, és a 4E-FE motorról is:



Zseniális! Részletes robbantott rajzok, fotók, leírás minden műveletről. Ez alapján cseréltem sebességmérő jeladót. Mostmár akár a váltóólaj cserét is símán bevállalom, sőt, még a fékpofa cserén is gondolkozom.

A könyv angolul van, de nem igényel magas szintet a megértéshez. Mindenkinek ajánlani tudom úgy a könyvet, mint a boltot, ahol szinte minden autóhoz van könyv.

És ha nem vagyok indiszkrét mennyibe fájt ez a könyv, mert engem meg a Carinához érdekelne ilyen.

8500. Az online boltjukban utánanézhetsz mijük van.
Nem olcsó, de ha úgy vesszük hogy a szervízben 7500 az órabér, akkor sztem jó befektetés, akinek maga szereti a dolgokat elvégezni.

Közbe én is kattintgattam párat, igazából annyira nem is drága, de azért nem feltétlen kell olyan szervízbe vinni, ahol ennyi az óradíj, a mi Carinánkat ahova hordjuk, ott 9ezret fizettünk egy olajcsere+tárcsaszabályozásért, az olajat+szűrőt mi vittük persze.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #91 Dátum: 2005.08.11 21:13:54 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
A Maróti Könyvkereskedésben megvettem a Toyota Corolla 1992-1997 javítási kézikönyvet. Ez egy az egybe a mi autónkról szól, és a 4E-FE motorról is:



Zseniális! Részletes robbantott rajzok, fotók, leírás minden műveletről. Ez alapján cseréltem sebességmérő jeladót. Mostmár akár a váltóólaj cserét is símán bevállalom, sőt, még a fékpofa cserén is gondolkozom.

A könyv angolul van, de nem igényel magas szintet a megértéshez. Mindenkinek ajánlani tudom úgy a könyvet, mint a boltot, ahol szinte minden autóhoz van könyv.

És ha nem vagyok indiszkrét mennyibe fájt ez a könyv, mert engem meg a Carinához érdekelne ilyen.

8500. Az online boltjukban utánanézhetsz mijük van.
Nem olcsó, de ha úgy vesszük hogy a szervízben 7500 az órabér, akkor sztem jó befektetés, akinek maga szereti a dolgokat elvégezni.

Közbe én is kattintgattam párat, igazából annyira nem is drága, de azért nem feltétlen kell olyan szervízbe vinni, ahol ennyi az óradíj, a mi Carinánkat ahova hordjuk, ott 9ezret fizettünk egy olajcsere+tárcsaszabályozásért, az olajat+szűrőt mi vittük persze.

Hát jó, mondjuk mi nem ismerünk megbízható szervízt, csak a Superéket feltételezzük azoknak (még nem jártunk náluk szervíz ügyben, de 5 percre lakunk tőlük) mivel az autót pár hónapja vettük és Bp-re is nem olyan rég jöttünk fel.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #92 Dátum: 2005.08.11 21:44:58 »
Idézetet írta: "robi"
...de ha úgy vesszük hogy a szervízben 7500 az órabér...

Nálunk csak br. 6250  :twisted:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #93 Dátum: 2005.08.11 22:19:01 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
A Maróti Könyvkereskedésben megvettem a Toyota Corolla 1992-1997 javítási kézikönyvet. Ez egy az egybe a mi autónkról szól, és a 4E-FE motorról is:



Zseniális! Részletes robbantott rajzok, fotók, leírás minden műveletről. Ez alapján cseréltem sebességmérő jeladót. Mostmár akár a váltóólaj cserét is símán bevállalom, sőt, még a fékpofa cserén is gondolkozom.

A könyv angolul van, de nem igényel magas szintet a megértéshez. Mindenkinek ajánlani tudom úgy a könyvet, mint a boltot, ahol szinte minden autóhoz van könyv.

És ha nem vagyok indiszkrét mennyibe fájt ez a könyv, mert engem meg a Carinához érdekelne ilyen.

8500. Az online boltjukban utánanézhetsz mijük van.
Nem olcsó, de ha úgy vesszük hogy a szervízben 7500 az órabér, akkor sztem jó befektetés, akinek maga szereti a dolgokat elvégezni.


Megnéztem.
Ez volt az utolsó.  :evil:
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #94 Dátum: 2005.08.12 07:22:04 »
Idézetet írta: "Fighting"
Megnéztem.
Ez volt az utolsó.  :evil:

Neee. Még tegnap délután ott a polcon 2 darab volt, és az egyiket én vittem el. Lehet, hogy estig elvitték? Minden esetre meglehet rendelni, és hozzák. Érdemes telefonon rákérdezni.

Egyébként este lapozgatva kellemesen meglepődtem, hogy az összes elektromos kapcsolási rajz is benne van  8)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #95 Dátum: 2005.08.12 07:25:10 »
Idézetet írta: "Szeke"
Nálunk csak br. 6250  :twisted:

Hát ha leutaznék érte hozzátok ugyanott lennék...(vagy ezt az órrabérre értetted?)  :oops:
Apropó, elfelejtettem írni hogy még ajándékba adtak egy Men's Health magazint, egy Autó Magazint és egy Autó Piacot is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #96 Dátum: 2005.08.12 07:30:14 »
Egyébként, amit eredetileg kinéztem magamnak az a Toyota Corolla & Geo/Chevrolet Prizm vólt, ami ugyanezt tartalmazza. Össze is hasonlítottam a két könyvet, és a másik mellett döntöttem mert abban a rajzok/fotók nagyobbak. De ez tartalmilag ugyanaz + a Chevy + újabb Corollák, és újabb kiadás (amit én vettem az 1997, ez meg 2002) tehát ez is jó kell legyen:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #97 Dátum: 2005.08.12 10:42:34 »
Idézetet írta: "robi"
... (vagy ezt az órrabérre értetted?)  :oops:

Igen, mint ahogy az akkori idézetemben írtam is  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #98 Dátum: 2005.08.12 10:54:20 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "robi"
... (vagy ezt az órrabérre értetted?)  :oops:

Igen, mint ahogy az akkori idézetemben írtam is  :wink:

aha  :D  csak annyira benne voltam ebbe a könyves dologban, hogy már aszittem nálatok is lehet kapni, mindjárt küldtem volná pár kuncsaftot nektek... bár így is...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #99 Dátum: 2005.08.12 11:10:09 »
Másik, amely ugyanazt a Corolla szériát tartalmazhatja: Toyota Corolla & Holden Nova (93 - 96):

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #100 Dátum: 2005.08.12 11:12:25 »
Ez meg egy magyar Corolla könyv, de a '80-as évek vége felőli modellekről. Ezt is kézben fogtam, elég jó, magyarul van és olcsóbb:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #101 Dátum: 2005.08.22 13:43:30 »
Újabb, 2000 utáni Toyota EPC vagy szervíz CD-je kinek van???

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #102 Dátum: 2005.08.22 14:06:06 »
Idézetet írta: "robi"
Ez meg egy magyar Corolla könyv, de a '80-as évek vége felőli modellekről. Ezt is kézben fogtam, elég jó, magyarul van és olcsóbb:


Ez nekem is megvan. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #103 Dátum: 2005.09.04 15:04:18 »
Egy jó kis online leírás, általános autóvillamossági dolgokról:
http://www.installdr.com

Csak kezdőknek!

János

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Service CD, könyv, doksik
« Válasz #104 Dátum: 2005.09.07 21:19:19 »
Sziasztok Toyotások!

Most lettem gazdája egy 9 éves Land Cruisernek (1996/3000TDI/Land Cruiser90). Semmi használati/szervíz doksit nem kaptam hozzá. Időközben sikerült egy a 90-es szériához való "Kezelési útmutató"-t szereznem, ez néhány évvel későbbi évjáratú kocsihoz való, de nagyon hasznos. Van azonban néhány dolog, ami nem működik (elsősorban elektromos dolog, pl. hátsó ablakfűtés, cigarettagyújtó aljzat - ezek azért bosszantóak, mert ugyanekkor mindegyik általam felderített biztosíték ép.) Ezért kellene némi szervíz doksi (főként elektromos kapcsolási rajz, de pl. a hátsó fűtés rész vagy a légkondi működése is érdekel, ott is vannak problémák). Elmentem a már többek által említett Maróti könyvkereskedésbe, ahol volt az 1990-1998 Land Cruiserekhez könyv, de végiglapozva kiderült, hogy ez a 70-es meg 80-as szériákhoz való, nem a 90-eshez.
Van valakinek tippje, hogyan lehetne megszerezni az elektromos kapcsolást, illetve a nekem való szervízkönyvet?

Kösz
ános
(VW Golf IV. 1,4                           / 1999)
(TOYOTA Land Cruiser 90, 3000TD / 1996)