Szerző Téma: Service CD, könyv, doksik  (Megtekintve 257676 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #360 Dátum: 2011.01.17 19:41:09 »
Esetleg itt?

Ezen a linken nekem a tűzsárkány birodalma filmet akarja letölteni!

Lehet, hogy nem ez az ide illő link?
Töltsd le hama :clap:
99' Avensis 1.6 4A-FE

Stefano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #361 Dátum: 2011.01.17 20:47:12 »
Esetleg itt?

Ezen a linken nekem a tűzsárkány birodalma filmet akarja letölteni!

Lehet, hogy nem ez az ide illő link?
Töltsd le hama :clap:


Biztos én vagyok az amatőr, de itt hol?

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #362 Dátum: 2011.01.18 08:53:15 »
Úgy emlékszem többen is érdeklődtek már aziránt, hogy mikor mit kell cserélni vagy ellenőrizni az autójukon a kötelező szervizek alkalmával.
Ha be vagy lépve, lent látható a szervizkönyvemből beszkennelt táblázat, amely választ ad a fenti kérdésre.  :otlet:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.18 08:55:02 írta gomzol »

kaleksz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #363 Dátum: 2011.01.18 11:45:12 »
Úgy emlékszem többen is érdeklődtek már aziránt, hogy mikor mit kell cserélni vagy ellenőrizni az autójukon a kötelező szervizek alkalmával.
Ha be vagy lépve, lent látható a szervizkönyvemből beszkennelt táblázat, amely választ ad a fenti kérdésre.  :otlet:

Köszi!!  :clap:
'05 E12 Toyota Corolla 2.0 D-4D HB Sol

Stefano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #364 Dátum: 2011.01.18 12:30:34 »
Szóval a szervízperiódus információi is hasznosak voltak, mint minden infó, amit megtud az ember a járgányról.

Én régimódi vagyok egy kissé, tudom. Amikor még szamarám volt, volt hozzá egy kb. 250 oldalas képekkel teli könyv benne minden adat a gépkocsiról. Hogy mekkora hasmagassága, a különböző folyadékokból milyen és mennyi kell bele, melyik gomb mire való és hogy működik helyesen. Ezen kívül minden egyes alkatrész le van benne rajzolva, metszetben... A meghibásodások tünetei, gyors javítási módok... Igaz, hogy az csak egy szaros ruszki szutyok volt (én nagyon szerettem, semmi bajom nem volt vele sose), meg már vagy 20 éves, de volt hozzá ilyen leírás.

A XXI.században egy japán kocsihoz nem JÁR egy ilyesmi? Könyvben vagy CD-n vagy akárhogy?

Van egy Corolla Versom is, ahhoz nem mernék hozzányúlni, de egy 14éves Hiace-on egy olajcserét meg mernék kockáztatni.
Ahogy olvasgatom másnak is hasonlóak a problémái.
Ha valaki már eljutott a megoldásig, segítsen legyen szíves!
előre is köszönöm

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #365 Dátum: 2011.01.18 12:34:36 »
Alapvetően csak kezelési utasítás jár az autóhoz némi alap információval (mikor mit kell cserélni, ellenőrizni, feltöltések mennyisége, gyertyatípusok, stb.). Ez az én 11 éves autóm esetében is közel 300 oldal. Alap user info. Ha használt autót veszel, akkor vagy odaadják neked a kezelési könyvet vagy nem (megvenni meg lehet: márkaszervizben, e-bay-ről, vateráról).
 
Javítási kézikönyv egyetlen autóhoz sem járt sztem - ezek szerint a Szamara óta -, cserébe meg lehet venni könyvben vagy leszedni illegálisan netről (ha megtalálja az ember a nekivalót).
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.18 12:37:40 írta kleingy »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #366 Dátum: 2011.01.18 12:57:30 »
Én régimódi vagyok egy kissé, tudom. Amikor még szamarám volt, volt hozzá egy kb. 250 oldalas képekkel teli könyv benne minden adat a gépkocsiról. Hogy mekkora hasmagassága, a különböző folyadékokból milyen és mennyi kell bele, melyik gomb mire való és hogy működik helyesen. Ezen kívül minden egyes alkatrész le van benne rajzolva, metszetben... A meghibásodások tünetei, gyors javítási módok... Igaz, hogy az csak egy szaros ruszki szutyok volt (én nagyon szerettem, semmi bajom nem volt vele sose), meg már vagy 20 éves, de volt hozzá ilyen leírás.
A XXI.században egy japán kocsihoz nem JÁR egy ilyesmi? Könyvben vagy CD-n vagy akárhogy?
Azt azért ne felejtsd el, hogy akkoriban, amikor Te Ladáztál, még nem voltak kifejezett márkaszervizek, hogy odahordd az autódat. Az egyszerűbb javításokat a javítási útmutató alapján meg lehetett csinálni, komolyabb javításhoz, meg autószerelő műhelybe vitted - szerintem -.
Ezzel ellentétben nem igen találsz az általad említett XXI. században olyan gyártót, amelyik javítási útmutatót mellékelne az újonnan megvett autóhoz. Hülye lenne. Ha bajod van vele, vidd márkaszervizbe, hiszen azok azért vannak, elvileg - az, most más, hogy szinte márkától függetlenül rengeteg csapnivaló márkaszerviz van itt Mo.-n -. Persze, ha meg tudod fizetni a rezsidíjukat.
Felhasználói kézikönyv - amiben leírják szerintem bőven részletesen, mit kell tenni a felhasználónak, hogy minél tovább megőrizze az autó általánosan jó kondícióját - jár az autóhoz, de javítási nem!  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #367 Dátum: 2011.01.18 13:18:43 »
Nem azért, én is Szamaráztam, de nem járt hozzá a javítási könyv, hanem külön kellett megvenni hozzá. Az viszont igaz, hogy  a gyár adta ki, magyar nyelven volt/van, de van legalább! Toyotához viszont (Carina E van nekem) venni is csak angol nyelven lehet, Haynes által kiadottat, ami ugye nem gyári. Ennyire szerintem is megerőltethette volna magát a gyár, csak jobban értik, mint egy Haynes.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #368 Dátum: 2011.01.18 13:18:45 »
Mint ahogy régen szerszámkészlet is volt az autókhoz (gyertya kulcs, csavarhúzó, alap villás kulcsok, csőkulcs)   ::)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.18 13:20:54 írta Nagycitrom »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #369 Dátum: 2011.01.18 13:23:38 »
szerszámkészlet most is jár, nem? nekem megvan a gyári toyota szerszámkészletem. még használom is néha  ;)
a ladához nekem sem járt semmi. ellenben a simson motorhoz tényleg járt robbantott ábrás leírás. olyat láttam a haveromnál 25 éve   :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #370 Dátum: 2011.01.18 13:27:37 »
Hülyéskedsz? Már pótkereket se nagyon adnak, csak defektjavító készletet, nemhogy szerszámokat. Akkor is nyerő vagy, ha nem nyúlják le a kerékkulcsot.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #371 Dátum: 2011.01.18 13:34:38 »
szerszámkészlet most is jár, nem? nekem megvan a gyári toyota szerszámkészletem. még használom is néha  ;)
Az egy szem kerékkulcsra gondolsz?  Nagy készlet :lol:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #372 Dátum: 2011.01.18 13:58:04 »
Anno nem csak egy kerékkulcsot adtak. Pl.: az E10 gyári készlete a következőkből állt: emelő, kerékkulcs, gyertyakulcs, csavarhúzó, villáskulcs "készlet", (8, 10, 12, 14), kitámasztó "ék", és egy fogó. Legalábbis a ToyoDIY szerint, enyémhez x. gazda után emelőn kívül *** se volt :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #373 Dátum: 2011.01.18 14:20:48 »
Nem tudom milyen szervíz doksi kell, de a TechDoc-on sokminden fent van. Ha megvan az ami neked kell, akkor 4 Euroért letöltheted.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Service CD, könyv, doksik
« Válasz #374 Dátum: 2011.01.18 16:09:57 »
Hülyéskedsz? Már pótkereket se nagyon adnak, csak defektjavító készletet, nemhogy szerszámokat. Akkor is nyerő vagy, ha nem nyúlják le a kerékkulcsot.

2005-ben még adtak normális méretű pótkereket, jó Bridgestone gumival. Szükségem is volt rá, amikor legutóbb Romániában voltam. Szomorú, hogy mostanában gyakran kispórolják ezt a fontos tartozékot. Kis méretű pótkerékkel vagy defektjavító készlettel nem sokra mentem volna (éjszaka nem sok gumis van nyitva és a közelben nem is volt város).
Corolla 1,4 VVT-i 2005