Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 249402 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1320 Dátum: 2019.02.24 15:45:48 »
Újszülöttnek praktikusan inkább egy autóba is berakható babahordozót ajánlanék, ezt kb. 8-10 hónaposan fogja kinőni (amikor már fel tud ülni magától - ezt nem véletlen hangsúlyozom, mert az hogy ül, vagy fel tud ülni nem ugyanaz).

Hogy ebből milyen verzió van isofixes, azt nem emlékszem már... Ha jól rémlik egy tartó van amit isofix-el lehet rögzíteni és abba be lehet kattintani a babahordozót; ebből van olyan verzió is hogy babakocsi szettben van, azaz a babakocsi része is a babahordozó, és a babakocsira ugyanúgy "dokkolható" mint a kocsiban lévő tartóra - aztán ahogy nő a gyerek úgy a babahordozó elhanyagolható és a babakocsi további része alakítható, innentől lehet az autóba is áttérni rendes ülésekre. Ezek elég brutál árban vannak így, egy szimpla babahordozó amit övvel be lehet rögzíteni akár hátsó, akár anyósülésre az előírásoknak megfelelően még mindig barátibb megoldás lehet. Isofixezni ráér a tényleges üléskor.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1321 Dátum: 2019.02.24 16:58:12 »
Igen, köszi!
Ide írtam először, majd azóta böngészem a netet.  Van egy babahordozónk, ami a babakocsihoz van - bár nem isofixes, de elég stabilan beköthető. Van egy másik babahordozónk is, amit kaptunk (használt). Sajnos egyik típushoz sincs isofix talp, lehet, hogy lemondok róla. Egy babahordozó 25-60e, az autós isofix talp hozzá 40-70e, mondjuk együtt alap 80e lenne.
Most használtat keresgélek. Pl most találtam egy BeSafe talp+ Stokke hordozó együtt 55e, ami már korrekt ár.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1322 Dátum: 2019.02.24 17:23:42 »
Nem érdemes szerintem. Nem tudom milyen genetikai adottságok vannak a családban testmagasság téren, pl. nálunk mindketten magas emberek vagyunk a zasszonnyal, ennek megfelelően a gyerekek növése már csecsemő korban is látszott. Sajnos a babahordozókat az átlagnál gyorsabban kinőttük, gyakorlatilag fél évesen a gyerek bokája már kilógott a hordozóból... így menetiránynak háttal már nem lehetett bekötni, szerencsére fordítva igen (a hátsó ülésre).
Egy isofixes talp vélhetően tovább bonyolít, még több a megkötés... szvsz nem éri meg a nyüglődés. Az persze más, ha az ember nagy családban gondolkozik, mert egy befektetést több gyerek tapos végig.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1323 Dátum: 2019.02.24 18:22:39 »
Römer Baby Safe Plus babahordozó Isofix bázistalppal együtt jó állapotú használtat 22-39e között árulnak. Az isofix előnye a biztonság mellett, hogy a gyerekhordozót nem kell bekötni a kocsiba minden alkalommal, hanem a bázis talpba kell csak bekattintani.
A kinövés szempontjából "szerencsésebbek" vagyunk, nem nő olyan gyorsan az a gyerek (hacsak a postás nem volt kosaras ;) )
Ha megveszem 25-ért, 10 hónap múlva még mindig eladhatom 15-20-ért, ha vigyázni tudunk rá. Akkor meg tényleg nem sok gondolkodni való van.
Még meglátom, május elejéig van időm keresgélni.
Köszi az észrevételeket.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1324 Dátum: 2019.02.24 20:31:09 »
nekünk is ilyen "bekattintós" volt. nagyon szerettük, a hordozót csak leakasztottuk a babakocsiról és rákattintottuk a mindig az autóban levő talpra. komplett szettet vettünk egy ismerőstől használtan, amiből aztán ezt a részt (hordozó + talp) továbbadtuk, a maradékot meg elajándékoztuk.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1325 Dátum: 2019.02.24 20:46:50 »
Gratula. :)
Nekünk is Römer Baby Safe Plus volt, de még az öves aljzattal(ezzel első ülésre is lehetett tenni, ha ki lett kapcsolva a légzsák), nagyon kényelmes dolog és biztonságosabb is, mert nem lehet elrontani a bekötést. csak az aljzat legyen rendesen beállítva. Nekünk 9 hónaposan már alig fért el benne, muszáj volt váltani.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1326 Dátum: 2019.02.24 23:27:36 »
Gratula. :)
Nekünk is Römer Baby Safe Plus volt, de még az öves aljzattal(ezzel első ülésre is lehetett tenni, ha ki lett kapcsolva a légzsák), nagyon kényelmes dolog és biztonságosabb is, mert nem lehet elrontani a bekötést. csak az aljzat legyen rendesen beállítva. Nekünk 9 hónaposan már alig fért el benne, muszáj volt váltani.
Köszönjük :)
T27 minden verziójában már kikapcsolható az első légzsák, így ilyen gondom nem lesz egyik Avensis-szel sem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1327 Dátum: 2019.02.24 23:58:37 »
Az isofix előnye a biztonság mellett, hogy a gyerekhordozót nem kell bekötni a kocsiba minden alkalommal, hanem a bázis talpba kell csak bekattintani.
Ezt a nem isofixes, de talpas is tudja. Mi több, szükség is van erre a tudásra, mert az Avensis hátsó öve - finoman szólva - nem rekordhosszúságú, nem tudod bekötni vele az összeszerelt talpas hordozót. Anno a T25-ben én a talpat bekötöttem fixre, és csak a hordozót vettem ki belőle. Ettől függetlenül talán a talpas hordozónál jön jól az ISOFIX merevsége, az I-III kat. üléseknél szerintem már inkább hátrány az ISOFIX.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1328 Dátum: 2019.03.22 11:07:33 »
Miben fér el 3 gyerekülés III.
Szeretem az ilyen életszerű teszteket, hogy megnézik a Porsche Cayenne-t, meg Audi Q5-t, biztos sokakat érint... Meg hogy nem bekötve próbálják ki, hanem csak behányva. Annak mi az értelme? Anno éppen azért cseréltem le az Avensist COV-ra, mert az előbbibe betenni be tudtam némi ügyeskedés árán a 3 ülést, csak éppen bekötni már nem lehetett őket - ebben a tesztben "inkább igen" minősítést kapott volna, vagy legrosszabb esetben "inkább nem"-et.
Viszont megint kijött az, hogy az ISOFIX nem mindig segítség, itt éppen abban akadály, hogy beférjen 3 gyerekülés  :excl: Nem véletlen, hogy jellemzően nem nagyon találni hátul 3 isofixes autót.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1329 Dátum: 2019.03.25 20:07:59 »
Hamarosan felszabadul nálunk 3 db. gyerekülés. 15-36 Kg-osak. Egyik Chicco Oasys piros, másik kettő egyformák Nania (talán BeFix) szürke-piros. Mindhárom isofix-es. Ha valakinek kéne, keressen PÜ-ben.
Kezdik kinőni, áttérünk lassan ülésmagasítóra mindkét autóban.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1330 Dátum: 2019.03.25 20:37:57 »
Hamarosan felszabadul nálunk 3 db. gyerekülés. 15-36 Kg-osak. Egyik Chicco Oasys piros, másik kettő egyformák Nania (talán BeFix) szürke-piros. Mindhárom isofix-es. Ha valakinek kéne, keressen PÜ-ben.
Kezdik kinőni, áttérünk lassan ülésmagasítóra mindkét autóban.
Az jo...nalunk mar ketto 150 felett van, de igy is szukos a gyerekules melett...