Szerző Téma: Road Service - Debrecen/Karcag  (Megtekintve 113309 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #60 Dátum: 2009.08.28 22:47:29 »
Kedves Toyotások!

Sajnos egy nagyon negatív tapasztalatot kell hogy meg osszak veletek a Road Service-zel kapcsolatban.

Még mielőtt leírnám az én kis történetem le kell hogy szögezem hogy ezen incidensem előtt rendszeresen ide hordtam az autómat. Mind a 2004-es évjáratú Avensisem illetve mind az ebben az évben újonnan vásárolt Avensisem.

A történetem ott kezdődik hogy ez év áprilisában megvettem az elöző autőm ( 2004-es év járatú Avensis kombi) ráncfelvarott változatát a Pesti Reálszisztéma egyik szalonjában . Ahogy kigördültem az autőval a szalonből  az első élesebb vagy nagyobb ivü kanyarnál észleltem azt hogy ez  sokkal jobban megdöl a kanyarban a kaszni mint az elözö automnál és ugy viselkedik mint egy nagy hajó a vizen. Libeg jobbra-balra. Ugy gondoltam hogy ez biztos egy kezdeti érzéki csalodás. Visszont mikor haza értem az autóval ( Tiszacsege) ami kb. egy 200 km-es út autópályán és álló helyzetben megmozgatam az autót egy elég érdekes érzés fogadot ahogy az autó ugy inbolygot ahogy én mozgatam. Sajnos nem volt időm azonnal visszamenni a szalonba mert  már másnap reggel utaztam ki vele külföldre. Miután haza jöttem kb egy hónapra telefonon jeleztem hogy van egy ilyen jellegü problémám. Azt mondták a szervizbe hogy ez hosszabb időt vesz igénybe mig kivizsgálják mi lehet a probléma mert ez egy vadonat új autónál egyáltalán nem természetes. Mivel akkor is nagyon szoritott az idő kénytelen voltam megint ilyen imbolygos hajós mozgással megint kiutazni Németországba. Most juliusban egy hétre haza tudtam jönni igy előre gondolkodva már két héttel haza utazásom előtt felhivtam a Toyota szervizt (Debrecen) hogy bejelentsem az autót 15 000 km-es szervizre illetve jeleztem nekik is a problémám hogy erre szeretnék megoldást és nézék meg az autóm.

Ettől a ponttól kezdve értelmetlen bármit is írnod, mert képes voltál 15 000 km-t levezetni balesetveszélyes lengéscsillapítókkal. Gratulálok... Gondolom, nem vezetsz keveset, így tudhattad volna, hogy valami gáz van.
Mivel a szervíz véleményét nem tudjuk, így a többivel nem foglalkozom (bár ez a bemószerolós dolog nagyon ovis...).
D: 212

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #61 Dátum: 2009.09.12 20:57:06 »
Annyira hosszan írja le a történetet a fórumtárs, hogy nem tudtam végigolvasni  :flowers:
Rázópadra nem tették rá az autót, ami kapásból mutatja a gátlók állapotát?

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #62 Dátum: 2010.02.12 14:44:09 »
Sziasztok én most regeltem nem régen, üdvözlök mindenkit!

Én kellemesen csalódtam az 1 éves kötelező szervízeléskor (2009 szeptember, volt 1 éves ), mindenki azt mondta, hogy jól levesznek majd, meg nem is azt az olajat teszik bele stb stb, na igen rossz tapasztalatok az emberi társadalomban! Amit én tapasztaltam a karcagi szervizben, szerintem kiváló minősítéssel értékelhetném! A munkalap felvételekor készségesek voltak.
Megkérdeztem az illetőt, hogy bemehetnénk a műhelybe. "persze, természetesen" Van olyan munkatársam, aki szervízeléskor be sem mehetett a saját autójához "Chevrolet".
A srác, aki végezte a szervízelést mondta, hogy nyugodtan lehet bármit kérdezni tőle, KB 40-50 perc volt az átvizsgálás, olajcsere stb. (Az olajat én vittem, ezt ajánlották: Mobil1 5W-50)
Amit cseréltek természetesen olajszűrő, pollenszűrőt azt szépen kitakarította. Úgy, hogy vittem az olajat a végösszeg 8900 HUF volt!
auris aquatis

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #63 Dátum: 2010.02.12 14:47:10 »
Szia!

Egy másik topicban kérdeznék tőled, hogy ne offoljunk.  :flowers:
         

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #64 Dátum: 2010.05.11 16:40:01 »
Gratulálok a díjhoz :clap:  :flowers:Biztos nem véletlen

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #65 Dátum: 2010.10.31 12:55:15 »
Sziasztok!


Karcagon vagy Debrecenben jobb a szerelő gárda?

Köszi a válaszokat!


Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.31 12:58:14 írta Makaveli »
Ex IS300 tulaj :)

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #66 Dátum: 2010.11.21 14:07:32 »
Sziasztok!
Nekem csak a debreceni szalonnal volt 2x dolgom, de le a kalappal előttük!!! Kézségesek, udvariasak, stb.  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Road Service - Debrecen
« Válasz #67 Dátum: 2010.11.21 14:24:05 »
Annyira hosszan írja le a történetet a fórumtárs, hogy nem tudtam végigolvasni  :flowers:
Rázópadra nem tették rá az autót, ami kapásból mutatja a gátlók állapotát?
Amatőr módon állt hozzá a tulaj! Azonnal el kellett volna vinni már a hiba észlelésekor egy lengéscsillapító mérésre a Toyotához, egyből kijött volna a hiba, ha a lengéscsillapítókkal van gond!!! 16.000 megtett km után mégis mit vár? Hogy esetleg ingyé gariban lengéscsillapítót cserélnek?! Ugyan már!!!! Ezt jól el :censored: ta!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #68 Dátum: 2011.11.08 12:29:35 »
Nekem eddig csak jó tapasztalatom van a szervízzel. Rugalmasak nem lehúzóak. Korrekt a hozzá állásuk. :yes:  Még csak bejelentkeztem, de mondták, hogy ha akarok, nyugodtan vihetek olajat, azt is bele teszik (megfelelő minőségűt persze). 

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #69 Dátum: 2011.11.08 18:16:59 »
Road Service?
Óóóóó.nagyon korrekt kis csapat, én kétszer jártam szülővárosomban náluk és rendkívűl kézségesek, rugalmasak.
 :clap:

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #70 Dátum: 2011.12.12 13:21:57 »
Kis topic felhozó ::)

Ma jártam a Debreceni kereskedésükben jobban mondva a szervizbe mentem.

Nagyon korrektek voltak a munkafelvevő és szerelő kolléga is.

Minden kérdésemre válaszoltak mindent átbeszéltünk szóval csak +++++

Várakoznom igaz kellett (szerencsére nem sokat), de rengeteg munkájuk van szóval amit lehetett sorra kerültem addig legalább megnézegettem az új csodákat Prius fehérben 17-es kerekekkel elég mutatós :D

Ja a sor iróniája a hiba akkor nem jött elő amiért mentem, de legalább át lett nézve szakszerviz által a csoda.
Ex IS300 tulaj :)

Lazarevics

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #71 Dátum: 2011.12.15 20:31:48 »
Na én is be [rohog] szólok már :)

Én 2 autót is a debreceni márkakereskedésben vettem, (2006 - Corolla D4D, MMT, 2008 Avensis D4D) és szervízbe is ide hordtam/hordom az autómat, az előző oldalon emlegetett hosszabb hajú munkafelvételis Tóth Imre, és én csak jókat tudok róla mondani, pedig volt mikor én is (majdnem) az agyára mentem egy-egy problémámmal. (Alapból tegeződős, nem ez volt a probléma?)

A lengéscsillapítós/kerékcsapágyas átveréshez meg csak annyit hogy nekem a 3 év lejárta után (!!) majd 100k kilométerrel az autóban vittem a szervízbe azzal hogy bármilyen kis gödörbe megyek úgy "csörög" a futómű mintha szét akarna esni. Próbaút után megrendeltek valami műanyag ***t amit cserélni kellett a féknyergekben. Csere után kb. 4k km-t bírt, újból előjött a probléma. Ekkor, immáron hivatalos gari nélkül, kompletten cserélték mind a 4 féknyerget, pedig nem hiszem h ez kötelességük lett volna. (legyen ez egy ellenpélda :) )

A szerelőkkel, értékesítőkkel teljes mértékben meg voltam/vagyok elégedve, a hozzáállásukkal is, soha semmi panaszom nem volt. DE! Ha elektromos probléma van az autóval akkor már nem ajánlanám ezt a szervízt, mert bár az elektromosok értik a szakmájukat, az igényességük (ill. annak a hiánya) az pontosan 0.

1. riasztó beszerelés, még az átvétel előtt. 1 hónap múlva a befurkált tartóbilincs kilazult, beleesett a riasztó a motortérbe (no comment)

2. Ha már tudja ezt a funkciót, megcsináltattam hogy az autó lezárásakor a riasztó húzza fel az esetlegesen lehúzott ablakokat is. Szuperül meg is csinálták, de a bal első ajtókárpitba belevágtak szikével(sic!), de legalább elismerték, csere kb 1 hónap mulva mivel ekkor érkezett meg az 1 hónapos autómhoz az új ajtókárpit. Szupi, csere. Ekkor viszont a felszerelésnél a tükörháromszögben levő műanyag darab patentjeit letörték, szerencsére még az udvaron, elvitel előtt észrevettem... Ez is csere lett kb. 1 hét mulva. Ez a két tétel a szerviznek valami 120k volt, (a számla 1 példányát akkor is megkaptam mindig ha nem kellett fizetnem érte -> gariba ment) én meg marha pipa voltam.

3. Nem égett a középső féklámpám, és idióta, kereskedelemben nem kapható foglalatú izzó kell bele - uccu a szervízbe, sikeres csere, és patent törés  :wacko: Hááát, komolyan mondom nem tudtam sirjak vagy röhögjek már  :?: :whistling:

4. ugyanekkor: először biztosíték csere(keresgélés), de mivel az udvaron csinálta és kezdett sötétedni, az öngyujtójával nézegette a biztosítékokat, és csak néha füstölt kicsit 1-2 vezeték  :censored: . Mikor megkérdeztem hogy nem lenne-e egyszerübb kihozni egy elemlámpát, egy szót nem szólt, csak "világított" tovább  [rohog]

5. fényszóró beállítás: No az sem megy, mert nekem "gyárilag" jobbra, az árokba világított mind2 fényszóróm, magyarul az útból semmit nem lehetett látni. De NEM tudta beállítani, csak a magasságát a tompított fénynek. (ez is még kb 1 hetes autónál). Ezt megoldottam a garázsban a fal előtt, én tudtam az oldalra hordáson is állítani :S

Ez az emberke egy szemüveges, 40-es fickó, arra nem érdemesítettem h megjegyezzem a nevét, de a mai napig is ott dolgozik. A klímákat is ők teszik be az új Yarisokba, azt nem tudom milyen minőségben. (mármint ez a fickó  :otlet:)

1 szó mint 100: Elektromos hibát kivéve a szervíz/értékesítés 5*. Autóelektromos problémákkal inkább sufnituning, azt legalább alapból tudod h nem bizti h minden jó lesz :excl:

Engem átlag minden 2. szerviz után felhív "valaki" és kikérdeznek mivel hogyan voltam megelégedve. De még nem spinyóztam be őket, de hátha kibaccák már ezt a fickót, mert ön és közveszélyes, valamint a márka szégyene  :yawn:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.15 20:36:20 írta Lazarevics »

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #72 Dátum: 2011.12.18 12:27:15 »
Nálam egy új kulcsot kellett felprogramozni.

Jól megcsinálták gondolom villamossági szerelő foglalkozott vele.

Egyetlen negatívum ülés poros volt el nem tudtam képzelni mitől utána esett le, hogy talán a szerelő fóliát nem kapta meg az ülés, de már városban vettem észre és nem esett le a gyűrű az ujjamról egy kis takarítással.

Nekem fontosabb volt, hogy jól megcsinálta a kódolást a szerelő!

Én is Tóth Imrével találkoztam a héten nagyon korrekt volt mint már írtam, de Kelemen Krisztián is nagyon korrekt az ügyfelekkel.

Érdekes, hogy manapság miket értékel az ember pedig ez lenne a természetes minden márkakereskedésben.
Ex IS300 tulaj :)

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #73 Dátum: 2012.09.11 21:02:24 »
No, hogy a nagy csend után ismét láthatóvá váljon a topic én is hozzászólok egyet ...
mert eddig csak jó tapasztalat volt a debreceni szalonnal, mindkét ave-t ide hordjuk és a szerviztapasztalatunk és a kollégák hozzáállása minden kritikán felül állt - segítőkészek, gyorsak voltak.
Most sem róluk szól a történet, hanem a karosszériás alvállalkozójukról: a Molnár karosszéria gittegyletről.

A probléma akkor kezdődött amikor a check engine lámpa villogása miatt kimentem júliusban és ha már felemelték az autót körbenéztem.
Ekkor lettem figyelmes a bal hátsó kerékjáratív belső szélének igen érdekes állapotára: felületi rozsda és fehér részek ...
mondom nohiszen, fehér rész ... levakarhatatlan ... ez meg mi?
[ Kitekintés: 2010 januárjában egy buckával nem jutottam dűlőre a jeges úton és szépen eltekerte az elemet - casco cserére vette a bal hátsó elemet - és így is lett, átvételkor csillogott villogott az autó - BÁR többször vissza kellett vinni ... rosszul záródó elemek, nem működő világítás, elváló díszléc, ... ]
Miután ment vizsgára az autó, jeleztem ennek végeztével feléjük is a bibit, Krisztán jött ki megnézte és annyit mondott vigyem ki a karosszériásokhoz, nem fognak elfutni.

Nos, itt indulnak a gondok - mert kivittem júl. közepén, megnézte a szervízvezető tag, mondta ok, megcsinálják, de egy hónap múlva - belenyugodtam, hívom megint, válasz, jaj, jaj, sok a dolog, hívjam szept. elején, múlt héten hívtam, megint kért pár napot, hétfőn pedig azt mondta akár aznap is vihetem - megörültem, kivittem ... két hónap múlva!

Főnök jött ki, mondom mi a gond, megnézi, majd meglepődésünkre azt állítja, hogy a fehér anyagot valaki utólag vitte fel, ő ezzel nem csinál semmit se! Erősködésünkre kiküldte az egyik emberét valami vegyszeres ronggyal, hogy bebizonyítsák az utólag került oda ... no, tag jön, rongy elő, egyre erősebben csiholja az ívet, fehér marad ... majd közli, ez a szórógitt a lakk ALATT.

Ezzel a hírrel vonulunk a főnökhöz, aki sértett arccal, nagy durcásan azt mondja ok, legyen, javítják és megkérdi, hogy a szervizvezetővel mennyiben állapodtunk meg.
Mondom mennyiben??? - ezért fizessek? - ez mondom garanciális gond. Független a két és fél évtől, anno a munka nem lett rendesen elvégezve, és tudtommal azt már kifizettem - busásan - hogy az az elem Toyota minőségben kerüljön be.
Nem, nem - ő 6 hónap garanciát vállal, mehetek Isten hírével amerre akarok.
Személyes megjegyzés: a gittegylet tulaja itt vétet szerintem oltári nagy hibát - evidens, hogy rosszul végezte el a munkát, saját embere bizonyította, ezt be kellett volna látni és az értékét tekintve (10eFt) is azonnal, gondolkodás nélkül kellett volna a javítást vállalnia ... mondom, szerintem! és nem utolsó sorban elnézést kérni a munka silány mivoltára - nem pedig flegmán leszólni!

Javasoltam, kérdezzük már meg a szalont, mi az ő álláspontjuk. Tóth Imrét érték el, ő ugye erről nem tudott - így annyiban maradtunk autó marad, majd egyezkedünk.
Telefonos beszélgetések során volt egy verzió, hogy anyagárban 5.000Ft-ért meg is csinálják - amire mondtam, hogy ok, nem ezen akadok fent ... DE ez akkor is kétségeket vet fel, hogy lehet ilyen munkát kiadni???
Ezután még egyszer felhívtak, hogy megoldották, nem kell fizetnem.
A szalon és munkatársai hozzáállása ez alapján is a maximális ügyfél elégedettség elérésére törekszik, probléma megoldásuk maximális!

Kíváncsi leszek viszont, hogy egy 1m hosszú 5 cm széles csík javítása ezek után mennyi idő lesz ...

No, ez a hozzászólás inkább csak a düh kiadása miatt született, illetve, figyelemfelhívási céllal, hogy ha valaki itt végeztet karosszériás munkát akkor alaposan nézze át mit adnak neki oda!
A minőséggel nagy gondok vannak, mert nem csak nem fényezték le rendesen az elemet, minden kapcsolódó résznél volt probléma ...   :censored:b

Kedves Hozzászóló!
Kérlek kerüld a színes írásmódot a fórumban. A színek a moderációnak és az adminoknak van fenntartva hagyományaink alapján. További jó fórumozást kívánok!   Trotter







 
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.12 05:37:55 írta Trotter66 »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

boxerhang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Road Service - Debrecen/Karcag
« Válasz #74 Dátum: 2013.02.27 20:05:17 »
Karcagon voltam, a GT-86 tesztvezetésen. Kedvesek voltak, egy hosszabb hajú úriember jött velem, jól elbeszélgettünk vezetés közben az autóról. Nagyon szimpatikus a csapat!