Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 249452 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Dátum: 2006.01.03 08:04:57 »
Úgy látom, lenne igény egy ilyen témára is.
Ide jöhetnek a "Toyotás" gyerekekkel kapcsolatos gondolatok...
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1 Dátum: 2006.01.03 08:22:09 »
Eddig ezek hangzottak el a témában:

afekete
#85638 Elküldve: 2006.01.02 22:11:39    Hozzászólás témája:      

Én nem kérdeztem eladót, rá volt írva az ismertetõjére, hogy isofix. Amúgy nem tudod olyan sokáig használni, mert kb. 9 hónap után már másmilyen kell. (Én legalább is nem mertem olyat venni, ami 0-72 hónapos, mert az szerintem sehol sem az igazi.)
_________________
 
afekete

Annak idején én is kerestem. Emlékeim szerint a Brendon-ban volt több fajta is - de szerintem a többi nagy baba-boltban is -, de k. drága. (Mondjuk emlékeim szerint 2x annyi volt, mint egy hagyományos becsatolós.)
Márkakereskedések viszont tudnak adni/rendelni. (Elvileg nem kell Toyotához ragaszkodni, mert ugye szabványos.)
_________________
 
Tamás69

Annó megnéztük, de mivel 70e-ért akarták adni (3 évvel ezelõtt) maradtunk a hagyományosnál 8-25 kiló -ig jó alatta marad a hordozó, fölötte meg már tud ülni rendesen ülésemelõn is!

- Érdemes lenne egy baba-mama topicot nyitni, legalább a feleségem is leülne néha fórumozni (Toyotája is van, gyerek is van ... )
________________
 
robi

Mi is kábé olyan tájt terveznénk a dolgot... azonban Karácsonyra megkaptuk ajándékba egyik kollégánk gyermekének kinõtt ülését. Nem isofixes, de az autó sem az, úgyhogy mind1. De ember tervez, Isten végez, addigra ki tudja mi lesz még... elõször lakást kéne varázsolni a fejünk fölé...
 
 
Profy
Én a katalógusba láttam.  Sajna ára is van rendesen.  
_________________

Profy
 #85579 Elküldve: 2006.01.02 13:59:15    Hozzászólás témája:    

--------------------------------------------------------------------------------
  lehet hogy nem csak minket érinthet most a dolog hallotam Bruce kolléga is hasonló cipõbe fog járni.  
_________________
 
Profy

Na azt az ülést speciel én is néztem.  De mire vettem vón elfogyott.Igaz csak 1/2-3/4 év múlva lesz csak esedékes a dolog.
5-36kg között.  

Misi

#85577 Elküldve: 2006.01.02 13:54:11    Hozzászólás témája:      

--------------------------------------------------------------------------------
 
Ne nyissunk egy baba-mama topicot?
Igény lenne rá, úgy látom.
 
 
whis
#85574 Elküldve: 2006.01.02 13:43:45    Hozzászólás témája:    

Ott is néztem, de nem tudták, mirõl beszélek. Meg még vagy 3 helyen. De lehet, hogy csak pont olyan eladót fogtam ki. Mondjuk most még nem lényeg, majd olyan 2 év múlva...  
_________________
 
KLaco

#85567 Elküldve: 2006.01.02 12:52:42    Hozzászólás témája:      

Recaro-nak nincs ilyen? Metro áruházban láttam ilyet multkor, majdnem úgy néz ki, mint 1 pilóta ülés, vagy 1 jól kipárnázott racig ülés. Mondjuk ez jellemzõen 50ezer körül van, de ezt elég soká lehet használni sztem.
_________________

Profy írta:
Ágyat beszerványoltad?  
Brendonba nézted? ott volt.  
_________________

whis

#85564 Elküldve: 2006.01.02 12:50:11    Hozzászólás témája:      

--------------------------------------------------------------------------------
 
Apropó gyerekülés: Isofixes ülést látott már valaki? Eddig akármelyik bolban kérdeztem, néztek rám boci szemekkel, hogy mit akarok...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #2 Dátum: 2006.01.03 08:28:36 »
Régebben a Volvo szalonban láttam ilyen gyerekülést, az ára ennek megfelelő volt. Gondolom a Toyotánál is lehet rendelni, olyan 80-100e körül biztos hoznának...  :turelmetlen:
De ennyiért akkor inkább marad a hagyományos öves, majd nem szedegetjük ki a kocsiból állandóan.

A hordozó már megvan, egyelőre elég lesz...  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #3 Dátum: 2006.01.03 08:28:52 »
Létezik olyan, hogy nem Isofixes autóba szerelni Isofixet?
Az Isofix hol van? Anyósülés? Hátsó ülés?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #4 Dátum: 2006.01.03 08:34:01 »
Idézetet írta: "robi"
Létezik olyan, hogy nem Isofixes autóba szerelni Isofixet?
Az Isofix hol van? Anyósülés? Hátsó ülés?

A hátsó ülésen van. Az ülőlap síkjában, a mögött a padlólemezhez rögzített két kis fül. Ebbe akad bele a gyerekülés karabinere. Két pár van belőle.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

A Csaszi

  • Vendég
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #5 Dátum: 2006.01.03 08:48:13 »
Én legutóbb a Reálszisztémánál láttam kiállítva isofixes verziót, nyolcvanakárhány ezerért.
Persze ez nem a bébihordozó, hanem tán az eggyel nagyobb volt.

Amikor csak körbekerestünk vala, hogy egyáltalán hol-merre-mennyi, tán még a Brendonban volt, most már ott sem láttam. De az akkori tipp vmi. Römer Lord volt, ha jól emléxem. Mindenesetre kissé fura, hogy ugye szerteszét reklámozzák az isofixet, hogy milyen jó, aztán nálunk meg alig lehet kapni s csak atomdrágán.  :szomoru:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #6 Dátum: 2006.01.03 08:54:12 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Mindenesetre kissé fura, hogy ugye szerteszét reklámozzák az isofixet, hogy milyen jó, aztán nálunk meg alig lehet kapni s csak atomdrágán.  :szomoru:

Úgy látszik Kínában més nem terjedt el az isofix és nem álltak rá a gyártásra  :nagymosoly:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #7 Dátum: 2006.01.03 09:03:34 »
Idézetet írta: "afekete"

Én nem kérdeztem eladót, rá volt írva az ismertetőjére, hogy isofix. Amúgy nem tudod olyan sokáig használni, mert kb. 9 hónap után már másmilyen kell. (Én legalább is nem mertem olyat venni, ami 0-72 hónapos, mert az szerintem sehol sem az igazi.)

Az első időszakra tényleg praktikusabb a hordozó. Egyrészt itt még kiemelten fontos a testhelyzet, ne legyen hosszirányban terhelve a gyerek gerince amíg nem tud rendesen ülni, másrészt könnyen kivehető és hurcolható legyen.
A későbbi időszakra nekünk bevált a 0-72 hónaposig írt ülés. Persze ehhez kell, hogy megfelelően állítható legyen a gyerek mértéhez. Mind a váll feletti  öv-csatlakozási pont, mind az ülés belső szélessége a szűkítő betét segítségével.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #8 Dátum: 2006.01.03 09:55:59 »
Amíg nem tud stabilan ülni a gyerek, addig hordozó, menetiránynak áttal bekötve, kb 1 éves kor után, amikor már jár a gyerek (és elég erős a gerince) -és kilóg a lába a hordozóból akkor fixen bekötött ülés, aztán, ha olyan a gyerek, meg a helyzet elég a magasító. A fiam 3és fél évesen 20 kilós, és teljesen nyugodtan végigül többórás utat is, neki lassan egy éve ülésmagasító van, de ezt nem lehet minden gyerekkel megtenni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #9 Dátum: 2006.01.03 09:58:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Amíg nem tud stabilan ülni a gyerek, addig hordozó, menetiránynak áttal bekötve

Ezt hátsó ülésen lehet? Mert szerintem az anyósülésen erősen ciki...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #10 Dátum: 2006.01.03 10:01:04 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Tamás69"
Amíg nem tud stabilan ülni a gyerek, addig hordozó, menetiránynak áttal bekötve

Ezt hátsó ülésen lehet? Mert szerintem az anyósülésen erősen ciki...


Ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható, akkor lehet elöl is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #11 Dátum: 2006.01.03 10:12:51 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "afekete"

Én nem kérdeztem eladót, rá volt írva az ismertetőjére, hogy isofix. Amúgy nem tudod olyan sokáig használni, mert kb. 9 hónap után már másmilyen kell. (Én legalább is nem mertem olyat venni, ami 0-72 hónapos, mert az szerintem sehol sem az igazi.)

Az első időszakra tényleg praktikusabb a hordozó. Egyrészt itt még kiemelten fontos a testhelyzet, ne legyen hosszirányban terhelve a gyerek gerince amíg nem tud rendesen ülni, másrészt könnyen kivehető és hurcolható legyen.
A későbbi időszakra nekünk bevált a 0-72 hónaposig írt ülés. Persze ehhez kell, hogy megfelelően állítható legyen a gyerek mértéhez. Mind a váll feletti  öv-csatlakozási pont, mind az ülés belső szélessége a szűkítő betét segítségével.

Nálunk is ez volt. A hordozó használható volt 9 hónapos korig gyerek űlésnek is. Aztán meg vettünk egy rendes gyerek űlést, amiről csak szedegetjük le a dolgokat, ha nagyobb lesz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #12 Dátum: 2006.01.03 10:21:32 »
A Carinába sajna nem kikapcsolható az légzsák a navigátor ülésnél. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #13 Dátum: 2006.01.03 11:03:20 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Amíg nem tud stabilan ülni a gyerek, addig hordozó, menetiránynak áttal bekötve, kb 1 éves kor után, amikor már jár a gyerek (és elég erős a gerince) -és kilóg a lába a hordozóból akkor fixen bekötött ülés, aztán, ha olyan a gyerek, meg a helyzet elég a magasító. A fiam 3és fél évesen 20 kilós, és teljesen nyugodtan végigül többórás utat is, neki lassan egy éve ülésmagasító van, de ezt nem lehet minden gyerekkel megtenni.

Nekem is 3 és fél éves a fiam, de a gyerkülést biztonságosabbnak tartom. Nem érzem úgy hogy ülésmagasítóval a normál biztonsági öv jól tudná rögzíteni és esetleges ütközés során.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #14 Dátum: 2006.01.03 11:22:52 »
Idézetet írta: "whis"
Úgy látom, lenne igény egy ilyen témára is.
Ide jöhetnek a "Toyotás" gyerekekkel kapcsolatos gondolatok...
 8)

Végre, végre.
Egy hozzáértő, vagy jól értesült elmondhatná, hogy melyik típus/évjárat-októl kezdve vannak ISOFIX pontok a Toyotákban. :roll:
music