Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 249262 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1305 Dátum: 2016.09.23 12:20:27 »
Egy tipikusan jó ülés nagyobb gyerekeknek az a Chicco Oasys 2/3. Az oldalvédelme állítható, azaz testesebb, kabátban utazó gyerekek is kényelmesen elférnek benne (az állítás módja is pofonegyszerű, kávzi tágabbra veheted az ülést amikor kabátban ül, és szorosabbra ha csak pulcsiban, anélkül, hogy a gyerek ki kellene szálljon), fejvédő magassága is nagyobb tartományban állítható az átlagnál. Van Isofix-es és anélküli változat is.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1306 Dátum: 2016.09.23 13:43:46 »
Köszi a részletes választ, de úgy érzem, félreértesz :(
Nem akarok a gyereknek venni az általam linkelt termékek közül egyet sem, csupán érdekelt, hogy lehet ezt "jól értelmezni". Számomra végül music válasza megfelelő volt.

(...) Ha való életben akarod a gyereket védeni (...)
Igen, ez a cél, ezért is használunk Cybex solution M-FIX gyerekülést, illetve ezért is vettünk anno Toyotát :)
Idézet
(...) Amit linkeltél az egy sima ülésmagasító(nem gyerekülés!) (...)
Nahát, pont ezaz! Ez volt az egyetlen pont, amin fentakadtam... A 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben a "Biztonsági gyermekülés" az ENSZ-EGB R44 03/04-es kódú. Az általam tárgyalt két termék is ilyen besorolással bír. Ha fekete/fehér alapon nézem, akkor az általam linkelt két ülésmagasító is gyermekbiztonsági ülés, még akkor is, ha nem életszerű... De már lejöttem a témáról - asszem :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1307 Dátum: 2017.08.07 10:34:59 »
Ha valakinek most lenne aktuális, egy összefoglaló lista.
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1308 Dátum: 2017.08.07 10:39:27 »
Jól tudom, hogy 135cm magasságtól már elég csak az ülésmagasító hátra?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1309 Dátum: 2017.08.07 15:35:59 »
Ezt találtam:
Idézet
A rendelet értelmezése röviden, átfogóan

150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható.

A testsúlynak megfelelő jelöléseket feltüntetik a gyereküléseken is, a következő csoportba sorolás szerint:

0. súlycsoport: 10 kg testsúly alatt
0+. súlycsoport: 13 kg testsúly alatt
I. súlycsoport: 9-18 kg testsúlyig
II. súlycsoport: 15-25 kg testsúlyig
III. súlycsoport: 22-36 kg testsúlyig.


Első ülésen utazó gyermek

A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. (vagyis nem tiltják a haladási irányba néző szállítást, megfelelő gyermegbiztonsági rendszerben).

Nem szükséges integrált gyermekbiztonsági rendszer (gyerekülés)

- ha a gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan (pl. ülésmagasítóval vagy állítható biztonsági övvel) biztonságosan rögzíthető;
- ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsi személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;
- ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;
- a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;
- a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;
- ha 3. életévét még nem töltötte be, és állva utazik az autóbuszban;
- ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik;
- ha a gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan (pl. ülésmagasítóval vagy állítható biztonsági övvel) biztonságosan rögzíthető;  - az ülésmagasító nem elfogadott eszköz, nem használható, csak akkor nem kell gyerekülés, ha az öv állítható az utas (gyerek, vagy akár törpe testakatú felnőtt) méretéhez.

Illetve:
Idézet
Ha az ülésmagasító megfelel az előírásoknak, akkor az „nem integrált gyermekbiztonsági rendszernek” minősül, a II. és III. tömegcsoportba tartozó gyermek szállítható a gépkocsiban az előírásoknak megfelelő ülésmagasítót használva (ENSZ-EGB 44. számú előírása).

Tehát:
- 135cm alatt mindenképp gyerekülés kell
- 135cm - 150cm között megfelel az ülésmagasító is
- 150cm fölött már nem kell semmi
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.07 15:38:12 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1310 Dátum: 2017.08.07 15:39:44 »
Isofix-es ülésmagasító kerestetik...


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1312 Dátum: 2017.08.07 19:32:21 »
Áááá kösz. A Brendon oldalán kötöttem ki én is, de akkora a kínálat, hogy nem volt türelmem átnyálazni...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1313 Dátum: 2018.06.25 08:11:36 »
Nnnah. Megmértem a kölköt, 136cm lett, mehet ülésmagasítóba.

Tavaly óta megjelent (csak isofix-esekről beszélünk!) egy új modell:  különféle márkanevek alatt, pl. Brendonban "Touragoo" Go-Fix, más helyeken "Free-On" Go Fix. A korábban linkelt és évek óta elérhető Peg Perego Viaggio 2-3 Shuttle-hez képest jobbnak tűnik "csupán" annyival hogy:
- deréktámasza van, ami állítható dőlésszögű (ez fontos szempontnak látszik, hosszú utakon szokott panaszkodni a fiú hogy a mostani ülésében fáj a dereka)
- az ISOFIX rögzítő kar is állítható, azaz ha a kampók a kocsi ülésében túl mélyen vannak az ülés eleje nem emelkedik fel, illetve az autó ülésének gyári párnázását nem nyomja szét idővel (kvázi az üléslap állíthatóvá válik)
- vastagabban párnázott
- olcsóbb is valamivel

Teszteket nem találtam róla (de a Peg Perego-ról sem). Lehet ma megnézzük őket személyesen, hátha van annyi szerencsénk hogy van készleten nekik...
Addig is vélemény? Vett már valaki ilyet?
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.25 08:19:43 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1314 Dátum: 2018.06.25 15:01:43 »
Nem egyértelmű, hogy most a magasítókra kérdezel-e. Ha nem, nálunk a megvettek közül eddig a Kiddy vált be a legjobban. (Nem tudom, hogy ez isofixes-e, én nem pártolom az isofix rendszert, amúgy I-III-as ülés, tehát 10 hónapos kortól 135 centiig jó mindenkinek). Már a 3. gyerek nyűvi, ősszel lesz 10 éves, és állandó használatban van. A huzata színén meg is látszik, mert fakul, de kb. ez minden negatívum, amit elmondhatok róla. A gyerekek ezt szerették/szeretik a legjobban, mert kényelmes, anyaga kellemes tapintású. 
A magasítókkal én igénytelen voltam, megvettem a legolcsóbbat, ami tényleg csak egy behúzott hungarocell popsialátét.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1315 Dátum: 2018.06.25 15:49:00 »
Az első mondatommal próbáltam egyértelműsíteni, hogy ülésmagasítóra van szükségünk. Én isofix párti vagyok, mert az ülés magasító is a helyén ül rögzítve, ami a plusz biztonság mellett ergonómiailag is fontos. Ilyen lidlis behúzott hungarocell popsialátétünk nekünk is van, de azt csak arra használjuk ha nagy ritkán vendég gyerek van a kocsiban rövid időre (pl. barátaink gyerekét is mi kell hazavigyük a suliból, rendkívüli helyzetben, amikor ők nem tudnak időben odaérni). Több órás utazásra meg rendszeres ki-be szállásra nem vállalkoznék a gyerekkel ilyenen ülve.

Voltunk a Brendonban, van készletükben mind a Peg Perego, mind a Touragoo, mindkettőt kipróbáltuk a fiam határozottan a Touragoo-t választotta magának. A Peg Perego-nak csak a huzata néz ki jobban, meg nagyobb színválasztékban kapható, amúgy beszerelni picit körülményesebb, és az autó ülésére nem fekszik fel magától. A Touragoo-ból csak szürke van meg fekete, de az állítható deréktámasza mindent visz. 3 nap pénz visszafizetési garancia, ha nem jönne be a fiúnak még visszaveszik eredeti csomagolásban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1316 Dátum: 2018.06.25 23:16:32 »
Mindenképp az ő kényelme döntsön, neki kell majd órákat benne töltenie...
music     

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1317 Dátum: 2018.06.27 12:19:32 »
Voltunk a Brendonban, van készletükben mind a Peg Perego, mind a Touragoo, mindkettőt kipróbáltuk a fiam határozottan a Touragoo-t választotta magának.

Érdekelne majd a tapasztalatod. Lassan nekem is kell ülésmagasítót venni, mert kinövi a lányom a gyerekülést. Én is Isofix párti vagyok. Ez a Touragoo a leírtak alapján jónak tűnik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1318 Dátum: 2018.06.27 19:57:40 »
Ma is utaztunk vele ~100km-t, a gyereknek bejött. Kérte, hogy a deréktámaszt vegyük le (lepattintható, eleve leszerelve is adják), most úgy is próbálgatja.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1319 Dátum: 2019.02.24 15:21:58 »
Gyereküléshez kérnék tanácsot. Az utolsót 23 éve vettem, így mind az infó, mind a lehetőségek szerintem megváltoztak azóta  ;)

Újszülöttnek, ISOFIX-est. Egyenlőre ennyit tudok. Bármilyen jótanács jöhet, de ha kisgyerekeseknél van elfekvőben ilyen, szívesen megvenném azt is.
Nem ragaszkodok az újhoz, olyan rövid ideig használja, hogy szerintem ez nem kompromisszum.

köszi!  :)