Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253538 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1185 Dátum: 2015.08.17 22:53:03 »
mazda5 v mpv v previa v ave verso
A Mazda MPV és az 5 nem egy kategória, ahogy a Previa sem az Avensis Versoval. Először a kategóriát kéne belőni. Amúgy az Avensis Verso már nagyon öreg, még a szögletes Cov is fiatalabb nála, a Previa nem rossz, csak abból egy fiatal az nagyon drága. A Mazdákat nem ismerem, de az MPV a Previának a konkurenciája, azaz nagy.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1186 Dátum: 2015.08.18 10:57:42 »
Először a kategóriát kéne belőni.

Ez nem ilyen egyszerű. A kategóriák között átfedések vannak különböző gyártók esetén. Simán lehet hogy talál az ember alacsonyabb kategóriás márkát is, amibe elfér hátul 3 gyerekülés biztonságosan, miközben ez a feature másik márkáknál csak magasabb kategóriáknál jön elő. Ugyanígy lehet különféle paraméterek esetén, pl. csomagtér méret, egyebek.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.18 11:10:14 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1187 Dátum: 2015.08.18 14:56:51 »
Nézd meg a saját tömeget, az segíteni fog a döntésben. Anno én is csábultam a Previa felé, de amikor megláttam, hogy 400 kg-val nehezebb, mint egy COV, rögtön letettem róla.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1188 Dátum: 2015.08.18 15:19:50 »
Nekem nem kell döntenem már ezen a téren, szerencsére.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1189 Dátum: 2015.08.18 15:26:46 »
Urak, nem kell itt semmit megnézni.  :hug: Attól függ, ki mennyit szán rá. Nekem pl. most egy 2,4 benzines Previa az álmom Executive felszereltséggel, 6 bőrfotellel. 3 Milla.

A többi számomra mind kompromisszum.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1190 Dátum: 2015.08.18 15:44:39 »
Na ja, az álom, az álom.
De a realitásoknak vásárolsz, és amikor azt látom, hogy ha anyukámhoz leviszem az Őrségbe valamelyik gyereke(ke)t, meg elhozom, az a Yarisszal bő húsz, a COV-val bő harmincezer forint üzemanyag, akkor elfelejtem az álmokat. Ezekkel a nagy egyterűekkel az a gond, hogy akkor éri meg, ha sokszor vannak benne sokan. Ha üresen szaladgálsz vele a városban az 1800 kg-jával, az nem pénztárcabarát. Pláne ha benzines. (Mármint az autó, nem a pénztárca.)  :)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1191 Dátum: 2015.08.19 19:12:21 »
Ez nem ilyen egyszerű. A kategóriák között átfedések vannak különböző gyártók esetén. Simán lehet hogy talál az ember alacsonyabb kategóriás márkát is, amibe elfér hátul 3 gyerekülés biztonságosan, miközben ez a feature másik márkáknál csak magasabb kategóriáknál jön elő. Ugyanígy lehet különféle paraméterek esetén, pl. csomagtér méret, egyebek.
Épp az új RAV4-et néztem, hogy hátul az ülés szűkebb mint az Avensisemben. A lábtér persze tágasabb, de ez jelen esetben nem szempont.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1192 Dátum: 2015.08.19 19:29:06 »
az audi a6-ban nem fér el hátul három gyerekülés, egy versoban meg igen...

itt koncepcionális, megközelítésbeli kérdésekről van szó. nálam egyre jobban szűkül a szóba jöhető kocsik köre. momentán az smax-verso-prius+ és esetleg talán az első generációs mazda5 vonalán látom az esélyt arra, hogy kapok valami olyat, ami praktikus szempontok szerint alkalmas lehet három gyerek fogadására (egy magasítón, egy a transformer xt-ben ami isofixes, egy pedig újszülött). talán még apám astra kombija jöhetne szóba.

szívem szerint megtartanám a mostani kocsimat, mert a tökéleteshez közeli a verda. leszámítva, hogy szűk  :cry:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1193 Dátum: 2015.08.19 21:24:09 »
Épp az új RAV4-et néztem, hogy hátul az ülés szűkebb mint az Avensisemben.
Ez a kategória aztán végképp álötszemélyes, nem családosoknak való.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1194 Dátum: 2015.08.19 21:31:44 »
az audi a6-ban nem fér el hátul három gyerekülés, egy versoban meg igen...
Anno lecentiztem az Avensist, ha jól emlékszem, 3-4 centivel nagyobb a belső szélessége, mint a COV-é. Nem ezen múlik. Két baja volt, mindkettő elég súlyos érv: az övcsatok elhelyezése olyan, hogy nem támogatja a három egymás melletti gyermekülést, a középsőnek jóval kisebb hely jut, és egyszerűen nem fér el; mégpedig azért nem, mert az üléstámla kagylós, és tolja befelé a két szélső gyermekülést
Ennyit számítanak a centik...
Ja, még egy dolog, valaki fölemlítette az Avensis Versot. Azon túl, hogy az a szögletes COV-nál egy jó fél generációval régebbi koncepció, még az a baja is van, hogy belül szűkebb a hely a középső sorban, mint a COV-ban. Én sem hinném el, de tapasztaltam, anno úgy mentünk autót venni, hogy vittük a három gyerekülést és belepróbáltuk, az Avensisbe nehezebb volt betenni, mint a Corollába.  :ph34r:
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1195 Dátum: 2015.08.20 08:15:16 »
nem a centikről van szó, már írtam is. hanem a koncepcióról. ezért van az, hogy egy keskenyebb autóba is beférhet három ülés egymás mellett...a múltkor láttam egy platós kisteherautót, négy külön ülés volt benne hátul egy sorban...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1196 Dátum: 2015.08.20 14:21:33 »
nem is neked írtam, hanem általánosságban.
A centikhez még annyit, hogy a legnagyobb luxuslimuzinok deklaráltan négyszemélyesek.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1197 Dátum: 2015.08.20 20:22:26 »
koncepció ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1198 Dátum: 2015.08.22 10:47:12 »
Ez a kategória aztán végképp álötszemélyes, nem családosoknak való.
Pedig erősen benne van a jelöltek csoportjában  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1199 Dátum: 2015.08.22 11:36:02 »
Az Avensis elég nagy hellyel kínál hátul is, de azért kérdezd meg az asszonyt, milyen érzés volt hátul középen két gyerekülés között ülni...
music