Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253465 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1170 Dátum: 2015.08.03 19:35:01 »
nekünk Avensis II-nk volt, nem tudom, az Ave 3 belül mennyivel jobb,....
Jól látod, semmivel.
3 gyereküléshez egyterű kell, a kombi sem nyújt többet e téren.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1171 Dátum: 2015.08.04 10:58:10 »
Köszi srácok, bár eléggé elkeseredtem :( Annyira szeretjük ezt az autót, hogy nem szívesen válnánk meg tőle...

Mindenképpen elgondolkodom az ülés "szélesítésén", lehet beszélek a szervízzel, hátha tudnak valami okosat mondani. Ha az nem megy, akkor még átgondoljuk a legkisebb ül elöl kikapcsolt légzsák gondolatát, anyuci pedig hátul a présben. Igazság szerint most is szinte mindig ott utazik, mert a mostani legkisebb sokszor elpityeredik, kell neki az ismerős arc :)


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1172 Dátum: 2015.08.04 16:17:30 »
három különálló ülés kell...én is ezzel sz*pok momentán, a hármas mazdánkba születik a harmadik baba hamarosan...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1173 Dátum: 2015.08.04 17:42:06 »
Igen szóval lehetőség szerint úgy kellene választani megoldást hogy a közlekedés az utazás valamennyi résztvevő számára biztonságos legyen. A kényelem az egy dolog.

Kérdem én, anyuci amikor hátul ül présben akkor be van rendesen kötve? Ott a fejtámla a feje mögött? Most nem a kresz miatt kérdem, hanem csak úgy ha ne adj Isten történne valami, ott a présben vajon mennyi esélye lenne...?
(=szeretnéd a gyermekeidet ép anya nélkül felnevelni?)
Megértem és nagyra becsülöm anyuci önfeláldozó hozzáállását, de azért gondoljatok már a kockázatokra is.

« Utoljára szerkesztve: 2015.08.04 17:47:47 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1174 Dátum: 2015.08.04 18:19:01 »
még 1x mondom, hidd el mindent végigzongoráztunk, szerettük az Avensist, de ez lett a vége. Nálunk is 2 gyereknél hátul ült anyuci, de kínszenvedés volt neki, pedig 60 kg sincs, nem egy robosztus alkat. És mint autót, visszasírom az Avensist, de ezzel együtt 1 percig nem bántam meg, mert 3, korban közeli gyerekre az egyterű az egyetlen józan megoldás!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1175 Dátum: 2015.08.04 22:55:51 »
Nálunk 1-2 alkalommal volt kényszerhelyzet,  hogy valakinek be kellett ülnie hátra a két gyerekülés mellé, azt úgy oldottuk meg, hogy a gyerekülések mentek egymás mellé szorosan, a harmadik személy meg szélen kuporgott.
Bár az Ave II hátsó ülése még szerencsére nem túlzottan mélyített, így csak kismértékben dőlt egyik és másik gyerekülés is, és a harmadik utas sem kapott gerincferdülést. De nem egy kényelmes megoldás, még vékony alkat esetén sem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1176 Dátum: 2015.08.05 07:55:24 »
@robi (Robi): köszi, hogy erre is gondolsz, és felhívtad a figyelmem! Igen, be van kötve, és a fejtámla is a helyén van :) De valóban, ha valami baj történne, a két ülés között szinte mindegy, hogy be van-e kötve, vagy sem, ebben teljesen igazad van, mi is agyaltunk már rajta...

@music: a vetélytársakkal szemben ennyivel jobb volt a Verso? Tegnap gyorsan felnéztem hahu-ra, nekem első körben a mazda5 volt szimpatikus (árban még a Mercedes-nek az egyterűje maradt fent a rostán). A Verso valahogy taszít, de nem tudnám megmondani, hogy miért :(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1177 Dátum: 2015.08.05 09:53:07 »
Nálam a megbízhatóság és a fenntartási költség a döntő szempont, és abban a COV volt a nyerő. Mazdából akkor még a Premacy volt a szóba jöhető modell, az nem elég nagy. A Mazda 5, vagy a Merci már legalább egy fél kategóriával nagyobbak a Versonál, nálam az a méret már nem jönne szóba.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1178 Dátum: 2015.08.05 13:39:17 »
@robi (Robi): köszi, hogy erre is gondolsz, és felhívtad a figyelmem! Igen, be van kötve, és a fejtámla is a helyén van :) De valóban, ha valami baj történne, a két ülés között szinte mindegy, hogy be van-e kötve, vagy sem, ebben teljesen igazad van, mi is agyaltunk már rajta...

@music: a vetélytársakkal szemben ennyivel jobb volt a Verso? Tegnap gyorsan felnéztem hahu-ra, nekem első körben a mazda5 volt szimpatikus (árban még a Mercedes-nek az egyterűje maradt fent a rostán). A Verso valahogy taszít, de nem tudnám megmondani, hogy miért :(

nekem volt ötös mazdám. szerintem autónak jobb a versonál, csak épp az egyterűeknél ez nem szokott elsődleges szempont lenni. van viszont vele egy meghatározó probléma: ugyanúgy nem fér el benn három gyerekülés, mint mondjuk az avensisben. ellenben van belőle hétüléses. a tolóajtó istenkiráy dolog, csak vastag, tehát nincs benne hely középen a második sorban. használtan dízelmotorral nem venném meg.

szóval nehéz ügy. én ma egy utolsó évjáratos, első generációs mazda5-öt vennék magamnak a nagy benzinmotorral, fullextrásan (faxa dolog a távirányítóról elektromosan nyitható-csukható tolóajtó :D ). de a versot a golyóálló technikája a három különálló üléssel a második sorban nagyon nehéz ellenféllé teszi. bár az a középre helyezett műszerfal erős ellenérv  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1179 Dátum: 2015.08.05 16:41:17 »
nincs azzal semmi baj, több ilyen autót vezettem, a Yaris is ilyen, és nem tűnt fel, hogy gond lenne. Engem jobban zavar az akárhová helyezett digitális műszerfal, mert  azt nem látom át egy pillanat alatt, jobb szeretem az órás műszereket.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1180 Dátum: 2015.08.05 16:52:40 »
Ízlések és pofonok. Nekem a digitális műszerfal sokkal jobban bejön, mint az analóg. A sebesség számszerű megjelenése sokkal jobban késztet arra, hogy figyeljek a megengedett limitre, mert egyszerűbb. Az analóg mutató ha csak épp egy kicsivel van fentebb mint a büntetési határ, azt nehezebben veszem észre.

Ugyanígy vagyok a fali órával, karórával. Sokkal jobban tetszik a számszerűen kiírt pontos idő.
Lehet szakmai ártalom...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1181 Dátum: 2015.08.16 18:10:13 »
Ha valaki ősszel/télen tervez gyerekülést venni annak már most szólok, hogy egy hibátlan állapotú Maxi Cosi Tobi ülésünk akkorára cserélve lesz nagyobbra, kislányunk hamarosan kinövi.
Imádjuk, ezért is csak ilyen későn adjuk majd el...
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.16 18:39:50 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1182 Dátum: 2015.08.16 20:09:31 »
én idegenkedem a középre rakott, de balfele néző műszerektől,  de sose vezettem ilyen autót, úgyhogy akár még bele is férhet. bár a tolóajtó nem rossz mulatság...a kijelzős műszerek egyébként, lássuk be, tényleg pontosabb információt adnak. karórának sose vennék mást, mint mutatósat (öltönyhöz legalábbis, a futóórám rendes számos kvarcóra), de a bátyám meganéjának digitális sebességkijelzője tök jó. 45 km/h, 53 km/h, 210 km/h (németország, hosszú lejtő :D),  ilyet egy mutatós órán sose fogok meglátni...


más:

beszereztük a babakelengyét. ha isten is úgy akarja, a kicsi egy maxi cosi pebble hordozóban utazik majd, van hozzá egy isofix adapter is. ezt  csak akkor fogjuk használni, ha legfeljebb négyesben utazik a kiccsaládom (praktikusan ez azt jelenti, hogy nélkülem). elég nagy fejtörésben vagyunk, hogy mi legyen. nem akarom lecserélni ezt a kocsit, de NEM FÉRÜNK EL, ez nagyjából egyértelmű  :cry:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1183 Dátum: 2015.08.17 00:32:19 »
mazda5 v mpv v previa v ave verso
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1184 Dátum: 2015.08.17 11:19:00 »
a mazda5 egy kategóriával kisebb a többinél. meg olyanom már egyébként is volt :D.

de ezek nagyon régiek, tízéves kocsit nem akarok családi használatba állítani.