Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253563 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1155 Dátum: 2015.02.23 15:13:06 »
kösz

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1156 Dátum: 2015.02.28 21:46:55 »
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1157 Dátum: 2015.02.28 21:51:31 »
ezt a  baromságot pár napja megosztotta vmi idióta marha fészbukon.
mennyi ökör van ebben az országban,irtózatos.;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1158 Dátum: 2015.03.28 14:27:45 »
feleim,
nagyobbik gyerekem kinőtte a gyerekülését. concorde transformer xt, isofixes, fokozatmentesen állítható az ülés szélessége és magassága. pontosan olyan, mint a képen is látható darab. 5 éven át használta a fiam. az állapota ennek megfelelően viseltes, a kárpit a combhajlatnál szakadt. mechanikailag tökéletes.
ha érdekel valakit, keressen privátban. újkori ára 300 euró volt
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.28 14:29:44 írta csufár »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1159 Dátum: 2015.03.28 15:21:50 »
hagyd meg a kisebbnek...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1160 Dátum: 2015.03.28 15:36:20 »
annak van egy ugyanilyen, csak újabb

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1161 Dátum: 2015.05.10 09:05:02 »
feleim, ha minden jól megy, nyáron bővül a család.
régebb óta dilemmázok, hogy mi a pék fülét csináljak három poronttyal a hátsó ülésen. most ott tartok, hogy megpróbáljuk a túlélést ebben a kocsiban. ha a legnagyobb gyerek egy minimális szélességű magasítóra ül, akkor van esélye arra, hogy elférjen az isofixes ülés ill. hordozó között. bepróbáltam egy ilyen isofixes alapú hordozót és szerencsére nem túl széles.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1162 Dátum: 2015.05.10 09:53:24 »
vegyél nagyobb autót.
pl.mazda5;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1163 Dátum: 2015.05.10 10:23:19 »
Vegyél mégegy autót!  :clap: [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1164 Dátum: 2015.05.10 19:07:16 »
na akkor most olvassátok el még egyszer, mit írtam...kocsicsere kábé másfél év múlva van előirányozva. addig ez lesz.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1165 Dátum: 2015.05.11 11:02:17 »
Azt nézd meg hogy a két isofix között hátul mennyi hely van középen, mert könnyen lehet hogy a magasító pár miliméter hiján nem fog elférni. Sajna az Isofix két oldalt nem véletlenül "fix" távolságú, max 1-2cm.t enged oldal irányba csúsztatni, ezért necces lehet.

Aztán másik kérdés, középen milyen biztonsági öv van? Három pontos? Mert akkor jó lenne oda az ülésmagasító. De ha nem hárompontos a középső öv, akkor nem tudom, hogy az amúgysem rögzített ülésmagasítóval konkrétan mennyire biztonságos az utazás (jogszabályilag nem is beszélve).

Könnyen lehet, hogy le kéne mondani az isofixről, és a hárompontos övekkel rögzíteni a szélső üléseket, akkor nagyobb az oldalirányú szabadságfok, de ezért lehet le kell cserélned az üléseket. Így a babahordozót kéne középre tenned, és a nagyobbakat két oldalt.

Egy Maxi Cosi Tobi nem-isofixes ülésünk (zseniális konstrukciójú) idén nyár vége felé fel fog szabadulni, és eladásra kerül. 2 és fél éves kislányunknak most még éppen jó...

Mekkora a nagykölök? Nem megy el szabályosan az első ülésen? Anya üljön vonatra  :D

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1166 Dátum: 2015.08.03 10:00:24 »
Sziasztok,

Bevallom, csak ~fél órát szántam rá, hogy körbenézzek a topic-okban, de nem volt erőm végigolvasni az összeset :(
Jelenleg két kisfiú boldog apukája vagyok, AVE III-ban megoldott a szállításuk :)
A nagyobbik 9-18-as ülésben, a kisebbik autós hordozóban utazik. Van esély rá, hogy még bővülünk, így megpróbálnék előre felkészülni, hogy a most esedékes ülésváltással (nagyobbik 15+, kisebbik 9-18) előre tekintsek, hátha valami értelmeset ki tudok hozni a dologból.
Szóval a probléma, hogy az avensis ülésének felfelé kunkorodik a széle, ami isofix-es csatlakozásnál tök jó, de így középen ali marad hely. Még egy ülésnek biztosan kevés. A szélére nem tudom kitolni a két ülést, és csak biztonsági övvel rögzíteni, mert akkor nagyon csálén állnak. Gondoltam arra is, hogy alul kiegyenlítem a "talajt", és akkor ki tudom tölni a szélére a gyereküléseket, de attól tartok, nem lenne túl biztonságos.

Azon kívül, hogy váltsak másik autóra, van esetleg megoldási javaslata valakinek? Pl. konkrét márkájú, típusú ülések, stb.

Vészterv, hogy a legkisebb majd elöl utazik kikapcsolt légzsákkal...

Köszi,
Robi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1167 Dátum: 2015.08.03 10:38:08 »
Szia!
3 gyermekkel nincs tapasztalatom, "csak" kettővel, de ezeknek a középkategóriás autóknak kivétel nélkül az a "hátránya", hogy hátul 3db gyerekülés nem fér el. Megoldás lehetne, ha a hátsó üléspad 3 részre lenne tagolva és tologathatók lennének előre-hátra. De nem ilyenek.
Az, hogy a 3. kicsi gyermeket előre ültetnéd, elvileg lehetséges a kikapcsolható légzsák miatt, de anyuka hátul nagyon fog szorongani egy-egy hosszabb úton. Még 20km sem kényelmes középen utazva, két oldalról nyomva...

Elvileg, az lehetne a megoldás, hogy autócsere egy egyterűre, mert abban megoldott az ülések tologathatósága.

Én a helyedben kipróbálnám azt is, hogy a két szélső gyerekülés alatti ülést kitömném valamivel, hogy - ahogy írtad is - kiegyenesedjenek az ülés puklija miatt. Isofixesek az ülések? A legnagyobb helyet az isofixes ülések foglalják, mert az autó isofix csatlakózói eleve megadják a helyet, amit mindenképpen el fognak az ülések foglalni, csúsztatni oldalirányba azokat nem lehet.
A legkevesebb helyet kétségtelenül az ülésmagasítók foglalják, így talán meg kellene várni, míg a legnagyobb kinövi a 15-36-os ülést is (tudom, most még 9-18-ban ül), ami még bőven sok év.

Összegezve, jó ötletet nem igazán tudok a problémára, csak az egyterűre váltást.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1168 Dátum: 2015.08.03 10:54:33 »
(...) de anyuka hátul nagyon fog szorongani egy-egy hosszabb úton. Még 20km sem kényelmes középen utazva, két oldalról nyomva... (...)

(... )a két szélső gyerekülés alatti ülést kitömném valamivel, hogy - ahogy írtad is - kiegyenesedjenek az ülés puklija miatt. Isofixesek az ülések? (...)

Köszi a választ!

Anyuka már most kínozva van, éppen Horvátországban jártunk, az úton végig hátul ült, mert a kicst eléggé nyugtalanul utazott, szóval tudja mi az a prés :D

Igen, isofix-es mindkét ülés, ráadásul a hordozó az talpas isofix-es tárolóban van, mert sokszor utazunk, és kivagyunk a ki-be kötögetéstől. De már látom, ha nem sikerül a "kipárnázás", és nem akarunk autót cserélni, akkor marad a gyerek elöl utazik opció :(

Titkon azért számolok még azzal, hogy valakai megment, és felsorol három olyan ülést, amit valhogyan hátulra be lehet paszírozni teljes értékűen :P

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1169 Dátum: 2015.08.03 18:21:58 »
nekünk Avensis II-nk volt, nem tudom, az Ave 3 belül mennyivel jobb, de a leírásod alapján semennyivel. Amikor kiderült, hogy jön a 3., végigpróbáltam mindent, a vége autócsere lett, Corolla Verso lett az utód, azaz egyterű. Erre a felállásra ez a legjobb. Hidd el, annyival könnyebb az utaztatás, különösen a ki- és beszállás, hogy nem fogod bánni!
music