Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253862 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1035 Dátum: 2014.01.25 19:09:28 »
Ismerem mindazt amit írsz. Az első autónkat, a Corollát 10 egyenlő részletre vettünk a kollégámtól, másodállásban dolgoztam hogy kifizessem. A KIÁra az önerőt utolsó fillérig kuporgattuk össze (emiatt kellett a Corollát eladni, pedig szívesebben megtartottam volna, mert már akkor tudtam, hogy kellesz később második autó - de nem tehettem mást). A Yarist hogy átírjuk most Novemberbe kölcsön kellett kérjek egy barátomtól, mert ki voltunk centizve. Két gyerek mellett csak az én keresetemből élünk, anyjuk munkanélküli, gyed-et kap. Szóval egycipőben járunk.

Ettől függetlenül felmérem hogy melyek a legkritikusabb pontok amik biztonság tekintetében érdemes odafigyelni, ezekre gyűjtöm a hozzávalót és nem kötök kompromisszumot. Nem cigizünk meg nincs pia se (nagyon) semmi káros szenvedély. Gyermekeink a szemünk fénye értük teszünk mindent. Ezért nem mindegy hogy a kisautó amivel nap mint nap én járok melózni szintén biztonságos legyen ne csak olcsó.

2005 óta 3 balesetem volt, ebből 2-ben nem én voltam a hibás, nem kaptam meg az elsőbbséget. Nem kis koccanások voltak, egyikben pl. lefejeltem a tükröt. Amelyikben én voltam a hibás, sávot váltottam és nekimentem annak, akit nem láttam holt teremben - olyan gyorsan jött. Őt trélerrel vitték el, én el tudtam saját kereken gurulni. Összességében 3-ból 2 alkalommal elég megrázó volt így is, hogy komoly baj nem történt (kórházba nem kellett mennem), de bele se merek gondolni, mi lett volna ha gyerek is ül a kocsiban. Egyik esetben pedig tutira megúsztam volna ha ABS lett volna a kocsiban. A gumik kopottságáról nem is beszélve.

Voltam a Tököli tanpályán eddig 4-szer, ebből 3szor saját autóim néhányával az idő során, és szándékosan kikisérleteztük a durva helyzeteket labor körülmények között, Székely Gyulával, az oktatóval. Elég hajmeresztő dolgokat tapasztaltam, vizes úton, hóban, latyakban. Higgyétek el, nem érdemes játszani a sorssal. Ha jön egy helyzet, akkor mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a túlélési esélyt növeljük.

A gumi és a babaülés két olyan dolog, amin egyetlen fillért sem szabad spórolni. Inkább ne végy sört, cigit vagy tabletet vagy ne újits még telefont stb. erre spórolj. Én ezt vélem. Nem kell velem egyetérteni, de én így látom.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1036 Dátum: 2014.01.25 19:23:40 »
Ezek fényében én kompromisszumot kötöttem.
De vállalom   :otlet:
Ja, mi sem dohányzunk vagy alkoholizálunk, viszont az ország egy elég elmaradott részében vagyunk, telik, amire telik.
Tablet meg sem fordul a fejemben, telefont 5 éve nem vettem, számítógépet 11 éve.  Forintot forint mellé teszünk. Feleségem szintén GYED-en van, ami errefelé néha jóval több, mint a szokásos fizetés: 50 ezerért robotolnak asszonyok havi 30 (!) napban a szinte egyetlen munkahelyen a környéken.
Tesztpálya egy elhagyatott útszakasz vagy vasúti rakodó, itt lehet ingyen gyakorolni, pénteken is voltam   :)
De jó lenne egy saját ház, mivel 4 embernek 1 szoba és 54 négyzetméter elég kevés, úgyhogy most ez a helyzet. Aztán, ha majd sikerül összehozni, lehetőleg kihagyva a nagybecsű bankszektort, akkor moralizálok majd a felsőkategóriás új gyerekülésen is 90.000 körül.
Szerintem ettől még szeretem a családomat, hogy nem a legtöbb pénzt adtam ki ezekre  :1eye:
Persze tudom, ez egy énvédő mechanizmus, leplezendő a sóherségemet  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 19:29:21 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1037 Dátum: 2014.01.25 19:29:44 »
Mondjuk én sem 90ezres üléseket vettem. Tesztgyőztes biztonságos ülsét lehet venni ma már bőven 60ezer alatt is.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1038 Dátum: 2014.01.25 19:31:02 »
Tudom, így van, csak jeleztem, hogy ha lehetne, azokat nézném. De most nem lehet még az 50-60 ezreseket sem  :no:
Egyébként szétszed az ember egy ilyet, és megfordul a fejében a régi paródia: "Mi kerül ezen a (fotelen)" gyerekülésen 90 ezerbe??

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 19:34:41 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1039 Dátum: 2014.01.25 19:38:20 »
Jaj ezt de sok mindenre lehetne mondani  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1040 Dátum: 2014.01.25 19:44:56 »
Jaj ezt de sok mindenre lehetne mondani  :hmmmm:
Igen, de attól még így van. Ahogy nézem, a gyerekeken igen sokan és sokat nyerészkednek, kihasználva, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének  :hmmmm:
Fiam elmúlt 6 hónapos, orvosnál mondták, hogy tápszert nem írják már fel receptre, lehet venni recept nélkül, 3200 Ft/doboz, ami elég lehetne maximum 4-5 napig.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 19:46:42 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1041 Dátum: 2014.01.25 22:05:58 »
A gumi és a babaülés két olyan dolog, amin egyetlen fillért sem szabad spórolni. Inkább ne végy sört, cigit vagy tabletet vagy ne újits még telefont stb. erre spórolj. Én ezt vélem. Nem kell velem egyetérteni, de én így látom.ensisnél, viszont másabb
Egyetértek, mi is átéltünk nehezebb anyagi helyzetet a jelenleginél. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy van egy bizonyos fizetés, amiből lehet félretenni és van olyan, amiből nem.  ;)

Saját példám a Corolla vásárlásakor: annyi pénzünk maradt, hogy 4db használt Michelin téli gumit vegyünk acélfelnivel az autóra. Az a 4db gumi azért lett nem sokkal később lecserélve, mert életveszélyes volt. Igaz, cserekor csak egy gagyi kínai gumit vettem, de az új volt, és sokkal nagyobb biztonságot adott az addiginál, de főleg egy nyári guminál. Mindig ott volt a fejemben, hogy az csak egy kínai gumi, ezért megfelelően vezettem az autót, nem vállaltam magam túl.
Az Avensisnél, viszont másabb, jobb anyagi helyzetben voltunk, oda pár hónap alatt könnyedén félre tudtam tenni a pénzt a dolgaira (2 szett gumi) és bizony prémiumot választottam, mert szerencsére meg tudtam fizetni.

A gyerekülés számomra más. Azt egyszerűen megveszem újonnan és jó minőségben, ebből nem engedek. Még a gumival kapcsolatban is hajlandó lennék kis kompromisszumot kötni bizonyos esetben, de a gyerekülés szent és sérthetetlen.
Ezzel nem azt mondom, hogy használtan nem lehet jót kifogni, vagy, hogy, aki így tesz, az hibázik, ez pusztán az én saját preferenciám. Tesóm, pl. olyan gyerekülésbe rakta a lányait, amiket kis túlzással meg sem fognék a kezemmel. A lányok felnőttek, persze, de a kisfiam még nem. Neki számít, hogy miben ül, pontosabban Nekem számít az, hogy minél nagyobb biztonságban tartsam az autóban.  :)

Véleményem szerint, az a legideálisabb eset, amikor családból használtan, jóállapotban megörökli az ember gyereke a prémium szintű gyerekülést...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1042 Dátum: 2014.01.25 22:09:32 »
Ezek fényében én kompromisszumot kötöttem.
De vállalom   :otlet:
Ja, mi sem dohányzunk vagy alkoholizálunk, viszont az ország egy elég elmaradott részében vagyunk, telik, amire telik.
Tablet meg sem fordul a fejemben, telefont 5 éve nem vettem, számítógépet 11 éve.  Forintot forint mellé teszünk. Feleségem szintén GYED-en van, ami errefelé néha jóval több, mint a szokásos fizetés: 50 ezerért robotolnak asszonyok havi 30 (!) napban a szinte egyetlen munkahelyen a környéken.
Tesztpálya egy elhagyatott útszakasz vagy vasúti rakodó, itt lehet ingyen gyakorolni, pénteken is voltam   :)
De jó lenne egy saját ház, mivel 4 embernek 1 szoba és 54 négyzetméter elég kevés, úgyhogy most ez a helyzet. Aztán, ha majd sikerül összehozni, lehetőleg kihagyva a nagybecsű bankszektort, akkor moralizálok majd a felsőkategóriás új gyerekülésen is 90.000 körül.
Szerintem ettől még szeretem a családomat, hogy nem a legtöbb pénzt adtam ki ezekre  :1eye:
Persze tudom, ez egy énvédő mechanizmus, leplezendő a sóherségemet  :otlet:
:hug: Így van és ez a lényeg.  ;)

Amúgy, meg, itt a fórumon rendszeresen és régóta jelenlévők az átlagnál jóval igényesebbek nem csak az autójukkal, hanem minden másban is, így azin nincs értelme filozofálni, hogy a használt, de jó minőségű terméket felelőtlenség-e megvenni. Nyilván nem az, és bizonyára oka van annak, ha valaki így dönt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1043 Dátum: 2014.01.25 22:37:01 »
Na jó, én kiszálltam. Hihetetlenek vagytok. Mennyi az esélye, hogy a használtan vett gyerekülés hibás? Főleg, ha szinte újszerű? Megkaptam a blokkot is, amivel a csaj a Brendonban vette. Miért hiszitek azt, hogy minden gyereküléssel egy olyan brutál átfedéses vagy frontális baleset történt, hogy bár nem tört el a váza (mert ez ugye észrevehető), nem szakadt el az öv (mert ez ugye észrevehető), de annyira megsérült-rongálódótt, hogy a következő ne adja Isten- karambolban a darabjaira esik szét?
Én is majdnem újat vettem, nem sokon múlt. Véletlenül találtuk ezt a használtat, 45ezerért akarta adni, én meg lealkudtam 35re. Értem, hogy aki megvette a használt árhoz képest drágábban - új áron a gyerekülést, az most mindenáron be akarja bizonyítani,hogy az új felárat érdemes volt megfizetni.
Én is prémium gumikat veszek a kocsimra újonnan, és méretpontosan. Maga a Corolla E12 mai szinten már nem a TOP biztonság, nyílván egy új AveIII sokkal biztonságosabb lenne, de mindent nem lehet.  :hug:

UI: hallottatok már a gyártási selejtről? mi van ha az újonnan vett ülés ezek közül való? vagy mi van, ha szállítási sérült, és sosem jöttök rá?  ::)
 
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 22:39:23 írta Ákos2004 »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1044 Dátum: 2014.01.26 08:37:28 »
hát az biztos, hogy inkább gyerekülést vegyen az ember használtan, mint  gumiabroncsot  :devil:

az enyéimmel is jól fog járni valaki...amíg a kettes mazdánk volt, néha azon morfondíroztam, hogy ha ellopnák, akkor (kis túlzással) a két isofixes concorde transformer xt hiánya fájna a legjobban...a nagyobbik gyereké ötödik éve van meg, eléggé látszik is rajta, fszom se érti, hogy tud összekoszolódni egy gyerekülés háttámlája úgy,hogy le se tudom sikálni róla  :wacko: meg a térdhajlata alatt, ahol véget ér az ülőlap, egyszerűen szétfoszlott a szövet. na azt faxán megoldottam: ráragasztottam egy csík duct tape-et, állatul néz ki azóta, tiszta mad max  :devil: :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1045 Dátum: 2014.01.26 10:58:55 »
"Mi kerül ezen a (fotelen)" gyerekülésen 90 ezerbe??
A márkája és a marketing.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1046 Dátum: 2014.01.26 11:01:21 »
hát az biztos, hogy inkább gyerekülést vegyen az ember használtan, mint  gumiabroncsot  :devil:
Bizony, a gumi milyensége állandóan számít, amikor használod, a gyerekülés biztonságossága pedig hálistennek többnyire soha nem derül ki. Ha igen, akkor is el lehetne játszani a kérdéssel, hogyha annak idején egy másikat vettem volna meg, akkor is ugyanez a baleset következett volna be ugyanezekkel a paraméterekkel...
De ez az a kérdéskör, hogy valaki elvből köt-e biztosítást, vagy elvből nem köt, csak amit muszáj.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1047 Dátum: 2014.01.26 17:22:04 »
A gumi és a babaülés két olyan dolog, amin egyetlen fillért sem szabad spórolni. Inkább ne végy sört, cigit vagy tabletet vagy ne újits még telefont stb. erre spórolj. Én ezt vélem. Nem kell velem egyetérteni, de én így látom.
Fő elvekben egyetértek. Annyiban más a szemléletem, hogy mindenkinél van egy határ, amin belül a legjobbat szeretné. És nincs abban semmi rossz, ha valaki megvesz/átvesz egy jó állapotú 2-3-4 éves prémium gyerekülést, mert annyira futja. Inkább, mint a hipermarketből megvenni 35-40-ért a noname-et.
Amúgy ha nem lenne olyan, aki használtat vesz, akkor hová tennénk a mi kinőtt prémium üléseinket pár év után?  ;)  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1048 Dátum: 2014.01.26 17:23:23 »
Na jó, én kiszálltam. Hihetetlenek vagytok.
Ne szívd magadra, nem bántásból mondják!  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1049 Dátum: 2014.01.26 18:07:44 »
Elsarkalt a vita, szerintem félreértitek az egészet. Én sosem írtam hogy használtat ne. Olvassátok vissza.

Csupán azt írtam, hogy használtat kizárólag megbízható forrásból vegyen az ember. Aztán kinek mi a megbízható az relatív - mint írtam, nekem csak max ismerős jöhet szóba, de van akinek az apróhirdetés is elég megbízható, mert bízik magában, hogy meg tudja egyedül ítélni a biztonsági szempontból tökéletesen hibátlan állapotot. Én nem érzem magam erre képesnek. Ennyi.