Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253494 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1020 Dátum: 2014.01.24 23:23:42 »
Azért akartunk ilyent venni mert hogy ezt egyszerűen alvó pozícióba lehet tenni így vízszintes lesz tud benne aludni a gyerek. Meg míg újszülött amúgy sem szabad sokat ülnie. Na most mi havonta utazunk 1200km -t ami azt jelenti hogy 2x6óra.
Én inkább nem vinném a gyereket ilyen hosszú útra legalább 3 hónapos kkoráig.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1021 Dátum: 2014.01.24 23:32:27 »
Én inkább nem vinném a gyereket ilyen hosszú útra legalább 3 hónapos kkoráig.
:yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1022 Dátum: 2014.01.25 10:00:54 »
csak úgy mondom, hogy gyakran az ilyen b-mercis gazdag anyukák szoktak a legigénytelenebbek lenni, pont azért, mert egyáltalán nem érdekli őket, hogy a dolgokra vigyázzanak. megveszi újonnan, használja, egyetlen porszemet nem fog letörölni róla, aztán kidobja. kocsiknál dettó, simán kimaradhat egy olajcsere stb-stb.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1023 Dátum: 2014.01.25 12:17:24 »
A használt gyerekülésnél az előző tulajnál nem az igényesség számít, hanem a megbízhatóság. Honnan tudod, hogy nem egy (akár baleset miatt, vagy egyszerűen leejtés miatt is bekövetkezett) hibás példányt fogsz ki?

Én használtan ilyesmit, amin a gyerek élete is múlhat adott esetben, csakis megbízható forrásból vennék. Nálam az ilyen szintű megbízható forrás csakis ismerős lehet.

Hozzá teszem, autóvásárlásban is így gondolkozom. Ezért vettük újonnan a KIÁt. Mert nem volt látókörömben semmilyen megbízható autó, amit megvettem volna, és néhány alapkritériumnak megfelelt volna.

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 12:19:00 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1024 Dátum: 2014.01.25 12:22:23 »
Azért akartunk ilyent venni mert hogy ezt egyszerűen alvó pozícióba lehet tenni így vízszintes lesz tud benne aludni a gyerek. Meg míg újszülött amúgy sem szabad sokat ülnie. Na most mi havonta utazunk 1200km -t ami azt jelenti hogy 2x6óra.
Van olyan gyerekhordozó amibe fekszik rendesen a gyerek?

Ülésben az alvó pozíció csak úgy 8-9 hónapostól használható, mert alva is tulajdonképpen ültetve van, csak hátra van döntve, hogy a feje ne bukjon előre. Az hogy "teljesen vizszintesre dönthető" marketing duma - a háta akkor is görbe marad mint amikor ül, csak 90 fokkal meg van forgatva, ugyanúgy egészségtelen  :yes:

Mint már leírtuk többen, újszülöttnek hordozó kell, amit be kell kötni biztonsági övvel. Ha muszáj nagy utat megtenni, nincs más megoldás. Orvost mi is megkérdeztük, azt mondta óránként álljunk meg negyed órára és vegyük ki a hordozóból amikor ébren van, hogy változzon a testhelyzete. Így is tettünk. Az útra pedig másfélszer annyi időt kalkuláltunk eleve.

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 12:28:42 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1025 Dátum: 2014.01.25 12:52:55 »
Na, már értem, mire vagyon a téma kihegyezve  ::)
Hát igen, nekünk ilyen gondunk nem volt, max. két órás utunk volt eddig, annak nagy részét is végigaludta az a kicsi, aki a hordozóban volt.
A kislánynak sem ártott a jelek szerint, teljesen rendben fejlődik és mozog hála Istennek, és olyan egyenes a háta is, hogy hihetetlen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1026 Dátum: 2014.01.25 13:01:18 »
csak úgy mondom, hogy gyakran az ilyen b-mercis gazdag anyukák szoktak a legigénytelenebbek lenni, pont azért, mert egyáltalán nem érdekli őket, hogy a dolgokra vigyázzanak. megveszi újonnan, használja, egyetlen porszemet nem fog letörölni róla, aztán kidobja. kocsiknál dettó, simán kimaradhat egy olajcsere stb-stb.
::)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1027 Dátum: 2014.01.25 13:06:12 »
A használt gyerekülésnél az előző tulajnál nem az igényesség számít, hanem a megbízhatóság. Honnan tudod, hogy nem egy (akár baleset miatt, vagy egyszerűen leejtés miatt is bekövetkezett) hibás példányt fogsz ki?

Én használtan ilyesmit, amin a gyerek élete is múlhat adott esetben, csakis megbízható forrásból vennék. Nálam az ilyen szintű megbízható forrás csakis ismerős lehet.

Hozzá teszem, autóvásárlásban is így gondolkozom. Ezért vettük újonnan a KIÁt. Mert nem volt látókörömben semmilyen megbízható autó, amit megvettem volna, és néhány alapkritériumnak megfelelt volna.

Ne haragudj, de ilyen nézőpontból a KIA előtti régicske Corollában is életveszély volt a gyerekeket szállítani, vagyis lehet ezt ragozni. Többször találkoztunk az anyukával akitől vettük, számunkra megbízhatónak tűnt. De tudom, itt mindenki a 100% biztonságra törekszik, az olajcserekor is a kocsi mellett áll, töltés közben megmintázza az olajat, és ha beteg lesz, nem kér semmilyen műtétnél altatást, mert ki tudja mit tesz vele a sok megbízhatatlan orvos... :censored: :devil: :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1028 Dátum: 2014.01.25 13:09:26 »
Ne haragudj, de ilyen nézőpontból a KIA előtti régicske Corollában is életveszély volt a gyerekeket szállítani, vagyis lehet ezt ragozni. Többször találkoztunk az anyukával akitől vettük, számunkra megbízhatónak tűnt. De tudom, itt mindenki a 100% biztonságra törekszik, az olajcserekor is a kocsi mellett áll, töltés közben megmintázza az olajat, és ha beteg lesz, nem kér semmilyen műtétnél altatást, mert ki tudja mit tesz vele a sok megbízhatatlan orvos...
"Ez így, ebben a formában nem igaz", mert én cserélem az olajat és nem is mintázom   :D  ;)
Az orvoson még gondolkodok  :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1029 Dátum: 2014.01.25 15:01:53 »
Ne haragudj, de ilyen nézőpontból a KIA előtti régicske Corollában is életveszély volt a gyerekeket szállítani, vagyis lehet ezt ragozni.
A KIA előtti Corollát megbízható ismerőstől, közvetlen kollégámtól vettük annak idején  :tt2:  A Yarist pedig egy neten keresztüli kapcsolattól, akit viszont más módon sikerült leinformálnom, hogy tényleg megbízható.

Egyébként igazad van, kinek mit jelent a bizalom meg a biztonság. Sajna engem átvágtak párszor használt cuccal néhányan - van olyan témakör, amiben ezt a kockázatot bevállalom, és van olyan, amiben nem. A családom élete kapcsán nem szeretek ilyen kockázatokat bevállalni. Ezért veszek pl. prémium gumit is újonnan. Hálát adok az Istennek hogy ezt még megtehetem. Mondjuk 40ezres tabletre ezek után már nem futja, az tény.

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.25 15:20:02 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1030 Dátum: 2014.01.25 15:41:14 »
A KIA előtti Corollát megbízható ismerőstől, közvetlen kollégámtól vettük annak idején  :tt2:  A Yarist pedig egy neten keresztüli kapcsolattól, akit viszont más módon sikerült leinformálnom, hogy tényleg megbízható.

Egyébként igazad van, kinek mit jelent a bizalom meg a biztonság. Sajna engem átvágtak párszor használt cuccal néhányan - van olyan témakör, amiben ezt a kockázatot bevállalom, és van olyan, amiben nem. A családom élete kapcsán nem szeretek ilyen kockázatokat bevállalni. Ezért veszek pl. prémium gumit is újonnan. Hálát adok az Istennek hogy ezt még megtehetem. Mondjuk 40ezres tabletre ezek után már nem futja, az tény.
nagyon egyetértek. apán új astra kombija olyan, amilyen (szerintem egyébként igen jó kocsi), könnyen lehet, hogy az lesz a következő kocsink...vagy akár a bátyám megan-ja. pontosan emiatt. a garantált előéletnél kevés csábítóbb dolog van a használtpiacon. szerintem...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1031 Dátum: 2014.01.25 16:24:26 »
A családom élete kapcsán nem szeretek ilyen kockázatokat bevállalni.
Azért ez már kezd olyan májkel dzsekszonos lenni már ne haragudj, még egy oxigén sátor kéne  :D
Egyébként én sem, ezért sem hordom a gyerekeket régi, nem biztonságos autóban.  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1032 Dátum: 2014.01.25 16:41:12 »
Én ezt nem úgy érzem, de azért legyen Neked karácsony  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1033 Dátum: 2014.01.25 17:37:01 »
Én ezt nem úgy érzem, de azért legyen Neked karácsony  :flowers:
Ez nem karácsonyról szól, csak nem hízelgő, mikor valaki úgy gondolja, hogy a gyerekemet veszélyeztetem, csupán azért meg használtan vettem egy felső kategóriás igényes ülést.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1034 Dátum: 2014.01.25 18:20:19 »
Ez nem karácsonyról szól, csak nem hízelgő, mikor valaki úgy gondolja, hogy a gyerekemet veszélyeztetem, csupán azért meg használtan vettem egy felső kategóriás igényes ülést.
Tudom, nekem is van ilyen érzésem, olvasva néhány hozzászólást. De nem vagyok biztos benne, hogy ezért mondja bárki is.
Nem mindenkinek telik a legújabb, legcsicsásabb gyerekülésre a boltból (természetesen szerda délelőtt 10 órai összeszerelésben), meg a legmodernebb tízcsillagos töréstesztű kocsira  :no:
Nekünk volt egy kis Maruti (még van is, eladósorban), hátul öv nélkül, meg olyan helyzetben voltunk az első gyermek születésekor, hogy hó végén megvettem a Carinát, hó elején megjött a fizetés, és át tudtam íratni. Akkor az volt a legtöbb, amit meg tudtuk tenni a gyerek és a család biztonságáért. Ezért nem érzem, hogy veszélyeztetném a családot. Állandóan javítgatom/karbantartom, új téli-nyári gumigarnitúra van (nem ún. prémium, hanem Barum meg Hankook). Ennyit tudtunk összehozni, ami rajtunk múlott, kész. Aki többet meg tud tenni, örüljön neki, és vegyen mindenből a legjobbat/legdrágábbat, örülök, hogy sokan vannak, akinek futja rá  :yes:

De a legtutibb gyerekülés meg a legbiztonságosabb tank sem garancia sajnos.

Eszembe jut az ezerszer lejátszott lemez: régen a Wartburg 353 hátsó ülésén ültünk Öcsémmel, se biztonsági öv, se törésteszt, aztán hála Istennek itt vagyunk. Én is igyekszem óvatosan vezetni, figyelni, megtenni, amit tudok.
Ezért nem érzek lelkiismeret-furdalást. Most talán tudnánk venni jobb autót, de újat/megbízható használtat nem, és egyelőre más céljaink vannak család szinten, arra megy a gyűjtés.
Gyerekülést sem noname nem ajánlott kategóriát vettünk, azt meg már írtam, hogy milyet és mennyiért.