Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253439 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1005 Dátum: 2014.01.21 23:46:09 »

 :D :D

hogy ez eddig nem jutott eszembe akkor venni sem kell semmit....  :tt2:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1006 Dátum: 2014.01.22 12:29:21 »
Amúgy meg az a terv hogy nem szenvedünk balesetet 
Az ilyen kijelentésekkel vigyázni kell, mert tudod ember tervez Isten végez  :innocent:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1007 Dátum: 2014.01.22 13:59:43 »

Amúgy meg az a terv hogy nem szenvedünk balesetet  :tt2: szóval szükség sem lenne rá csak hát a szabályok....  :lol:


ja...tudsz a vízen járni? ha nem, akkor csatlakoznék az előttem szólóhoz

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1008 Dátum: 2014.01.22 15:14:19 »
Balesetet senki nem tervezi. Az vagy van, vagy nincs.

Csak egy példa, nem mérvadó:

Éppen babakocsivásárlás előtt állunk. És fog kelleni is, ugye a nagyobb gyereknek a 15-36-os gyerekülés majd. Meg "néhány" dolog ($$$) a nyáron születő öcsikéhez. Adott egy bizonyos keretösszeg, amiből gazdálkudnunk kell és véges mennyiségű. BIZTOS, hogy nem a gyerekülés lesz az, amit használtan veszek meg...  :excl: :whistling: :surrender: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1009 Dátum: 2014.01.22 15:24:52 »
Lehet csak en erzem, hogy poenbol irta amit?!  :hmmmm: Uborkaszezon van vagy mi, hogy ennyire raugrottatok?  [rohog] :lol:

@bepi: az elso babakocsibal mi torpent?  :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1010 Dátum: 2014.01.22 15:27:43 »
Lehet csak en erzem, hogy poenbol irta amit?!  :hmmmm: Uborkaszezon van vagy mi, hogy ennyire raugrottatok?  [rohog] :lol:

 :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1011 Dátum: 2014.01.22 15:31:07 »
Lehet csak en erzem, hogy poenbol irta amit?!  :hmmmm: Uborkaszezon van vagy mi, hogy ennyire raugrottatok?  [rohog] :lol:

@bepi: az elso babakocsibal mi torpent?  :?:
Eladtuk barátoknak. Akkoriban még nagyobb korkülönbséget terveztünk a két gyerkőc közé, de idő közben kicsit átalakítottuk - tudatosan - az életünket, és megfogant a kistesó.  :)
Ha korábban döntünk így, természetesen nem adtuk volna el, mert kiszolgálhatott volna...  ::)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1012 Dátum: 2014.01.24 20:51:07 »
Hát megnéztem a linkelt gyerekülést, és hát azt kell mondanom hogy nem estem hasra tőle :)
Meg nem is tetszett szóval nem vettük meg, keressük tovább az ideálisat.
De egy kérdés:
Azért akartunk ilyent venni mert hogy ezt egyszerűen alvó pozícióba lehet tenni így vízszintes lesz tud benne aludni a gyerek. Meg míg újszülött amúgy sem szabad sokat ülnie. Na most mi havonta utazunk 1200km -t ami azt jelenti hogy 2x6óra.
Van olyan gyerekhordozó amibe fekszik rendesen a gyerek?



vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1013 Dátum: 2014.01.24 20:58:20 »
Hát megnéztem a linkelt gyerekülést, és hát azt kell mondanom hogy nem estem hasra tőle :)
Meg nem is tetszett szóval nem vettük meg, keressük tovább az ideálisat.
De egy kérdés:
Azért akartunk ilyent venni mert hogy ezt egyszerűen alvó pozícióba lehet tenni így vízszintes lesz tud benne aludni a gyerek. Meg míg újszülött amúgy sem szabad sokat ülnie. Na most mi havonta utazunk 1200km -t ami azt jelenti hogy 2x6óra.
Van olyan gyerekhordozó amibe fekszik rendesen a gyerek?
Üdv!

Most lehet, hogy félreértettelek, de:

Legjobb ismereteim szerint az újszülött nem ülhet. Autón kívül sem igazán, autóban meg biztosan nem. Még kézben tartva sem egészséges neki több hónapos koráig sem  :otlet:
A miénkbe amikor beteszem a fiamat a helyére, rendesen fekszik, legalábbis nekem még sosem tűnt úgy, mintha valamelyest is ülne.
Menetiránnyal háttal természetesen. Ahogy írtam, az ülés ABC Design Ventus. Ezen nem billenthető a kicsi helye, az olyan, amilyen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1014 Dátum: 2014.01.24 20:58:58 »
. BIZTOS, hogy nem a gyerekülés lesz az, amit használtan veszek meg...  :excl: :whistling: :surrender: :hug:
http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/flowers.gif :
Te is néztél gyerekülést használtan, csak nem volt annyival olcsóbb, hogy megérje az újhoz képest. Most meg úgy írod a használt gyerekülés dolgot, mintha egy bűn lenne.  :flowers:
Maradjunk annyiban, hogy a használt vásárlás mindig nagy spektrumon mozog. Használt autót is lehet többgazdás, lelakottat venni, és lehet egygazdás alig használt igényeset nagy becsben tartottat etc etc...
Mi olyan 70-75ezer helyett vettünk egy szinte új (magas kislány használta és gyorsan kinőtte) ülést 35 000ft-ért egy igen igényes családtól, anyukának vadi új B-mercije volt, ebben volt az ülés. 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1015 Dátum: 2014.01.24 21:14:02 »
http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/flowers.gif :
Te is néztél gyerekülést használtan, csak nem volt annyival olcsóbb, hogy megérje az újhoz képest. Most meg úgy írod a használt gyerekülés dolgot, mintha egy bűn lenne.  :flowers:
Maradjunk annyiban, hogy a használt vásárlás mindig nagy spektrumon mozog. Használt autót is lehet többgazdás, lelakottat venni, és lehet egygazdás alig használt igényeset nagy becsben tartottat etc etc...
Mi olyan 70-75ezer helyett vettünk egy szinte új (magas kislány használta és gyorsan kinőtte) ülést 35 000ft-ért egy igen igényes családtól, anyukának vadi új B-mercije volt, ebben volt az ülés.
Hát igen. Ezzel egyet tudok érteni.
Azért ez az igényes-nem igényes dolog nekem furcsa abból a szempontból, hogy ezek kívülről szoktak kopni, és az autónál nagyságrendekkel egyszerűbb szerkezetek. A tartóvázat, a csillapító ilyen-olyan betéteket azért egy kisgyerek nem szokta/tudja megrongálni. Üldögél benne, mocorog, a huzat kikopik, eszik benne, tele van morzsával, esetleg foltos.
Amikor mi megvettük a gyereküléseket használtan (ahogy írtam, a hármat kb. 90 ezer helyett kb. 30 ezerért), jól kimostuk a huzatot, kipucoltuk a vázat, ha kellett, akkor a kopott huzatot Feleségem megvarrta/megfoltozta. Nagyjából ennyi. Igényeséknél maximum vettek rá új huzatot (ami sokszor annyiba kerül, mint a használt ülés), meg talán nincs tele kajamaradékkal. De a lényeg (amilyen célból az ember ilyet vesz) ugyanaz mindkét verziónál szerintem, az árat leszámítva.
Tudom, én nem vagyok annyira igényes, hogy zavarna egy foltos huzat (osztom, hogy egy csúnya folt szebb, mint egy szép lyuk). Benne ül a gyerek, neki annyira mindegy, remélhetőleg majd még lesz alkalma fintorogni idősebb korában más dolgokért.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1016 Dátum: 2014.01.24 21:51:57 »
Üdv!

Most lehet, hogy félreértettelek, de:

Legjobb ismereteim szerint az újszülött nem ülhet. Autón kívül sem igazán, autóban meg biztosan nem. Még kézben tartva sem egészséges neki több hónapos koráig sem  :otlet:
A miénkbe amikor beteszem a fiamat a helyére, rendesen fekszik, legalábbis nekem még sosem tűnt úgy, mintha valamelyest is ülne.
Menetiránnyal háttal természetesen. Ahogy írtam, az ülés ABC Design Ventus. Ezen nem billenthető a kicsi helye, az olyan, amilyen.



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Én ebből vettem hogy az alvóban van vízszintesen. Nem alvóban akkor valamilyen szinten ül... vagy rosszul gondolom?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1017 Dátum: 2014.01.24 21:53:47 »

http://forum.toyotaclub.hu/Smileys/set1_b/flowers.gif :
Te is néztél gyerekülést használtan, csak nem volt annyival olcsóbb, hogy megérje az újhoz képest. Most meg úgy írod a használt gyerekülés dolgot, mintha egy bűn lenne.
nem szokásom letagadni dolgokat, de ilyenre nem emlékszem. Amióta az eszemet tudom, gyerekülésből újat, minden másból jó minőségű és állapotú használtat vettünk. A gyerekülés az egyetlen, amin nem spórolunk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1018 Dátum: 2014.01.24 21:57:34 »

...

Én ebből vettem hogy az alvóban van vízszintesen. Nem alvóban akkor valamilyen szinten ül... vagy rosszul gondolom?
A miénknél csak a kart lehet állítani. Ha jobban megnézem, biztosan nem vízszintben van benne a gyerek, hanem van egy valamekkora emelkedése, de az közel sem ülés. Ha megnézed, itt sem ül, hanem kissé feljebb van a feje, vagyis úgy értem, hogy a test nem vízszintben van. Szerintem csak félreértés volt akkor  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1019 Dátum: 2014.01.24 23:12:05 »
Egy tág "V" alakban ül-fekszik a gyerek a hordozóban. Teljesen vízszintesen nem fekhet, bekötni csak így lehet.  :surrender: ;)

Amúgy baromságnak tartom a hordozót, amíg a gyermek nagyon kicsi, szinte újszülött. Ugyanis, ahogy írtad is, a csecsemőnek feküdnie kell, hogy a gerince ne terhelődjön idő előtt. Erre az egyetlen helyes megoldás a mózeskosár, de azt sajnos a rendőr nem engedi, mert nem lehet bekötni. Vagyis, van olyan mózes, amit be lehet, de általában nem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i