Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253592 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #990 Dátum: 2014.01.07 22:06:59 »
Nekünk ABC Design Ventus babaülés van, 0-13 kg-ig.
Használtan vettük, már a második gyermeknél használjuk, semmi baja hála Istennek. Meg vagyunk vele elégedve.
Mondjuk ilyen korban sokat nem ártanak az ülésnek  :)
Az alja íves, lehet ringatni benne, plusz hozzá való babakocsira pattintható (az nincs nekünk).

Formára teljesen így néz ki, bár ez nem Ventus:

Mindkét gyermeket ebben hoztuk el, amikor hazajöttünk a klinikáról. Van egy kis betét a fejénél, amikor még nagyon kicsik, azt utána ki lehet venni, ahogy nő.
Az ABC design babakocsik is jók, tudtommal. Talán Brendonos termék...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #991 Dátum: 2014.01.07 22:16:09 »
újszülött gyereket akarom benne először elhozni a kórházból (nem nem beteg!) azt két éves koráig benne tartani majd jön a következő ...stb...
Elvárás...fogalmam sincs mit várhatok el egy üléstől....
Van olyan ami 3 gyereket ki tud szolgálni (6év)?

Használtat érdemes venni?
Mi olyan babahordozót használtunk az autóba, amit a gyerekkocsival vettünk (Top Rider), arra rátehető volt, viszont a gyerekkocsi szétment, kiszolgált két gyermeket, de a hibátlan babahordozó megmaradt. Hátsó övvel lehet az autóba rögzíteni, tehát nem isofix-es. Ha kell olcsón, mondjuk 2000 forintért eladom...
Ez nem a miénk, de majdnem ilyen:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #992 Dátum: 2014.01.07 22:30:39 »
Gondolom elég hosszú de majd megnézem.
Azt tudom hogy olyan hogy ha fullra kihúzom akkor bekattan valami így ha viszább is enged nem lehet újra meghúzni, csak akkor ha szinte teljesen vissza engedjük, gondolom ez a gyerekülés miatt van.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #993 Dátum: 2014.01.20 10:52:22 »
Hétvégén ismét jártunka  bababoltban, ahol a BeSafe ülést vettük és egy igen érdekes, de pozitív dologgal találkoztunk.

A kiállított BeSafe üléseken találtunk egy-egy regisztrációs papírkát, amire a gyártó szövege volt ráírva: Évente több, mint 100 töréstesztet hajtanak végre az ülésekkel típustól függetlenül és az eredmények tükrében módosítják (ha szükséges) minden BeSafe típuson a biztonsági lyukat jelentő alkatrészeket.
A lényeg, hogy nemcsak a gyártás alatt lévőkre igaz ez, hanem a már eladott ülésekre is!!!  :eek:

Annyit kell tennünk, hogy a kitöltött regisztrációs lapot beküldjük az importőrnek (BeSafe esetén MATTI kft. - Budaörs) és tájékoztatnak, ha cserélni kell valamilyen alkatrészt.
Az a komoly dolog, hogy idén február 1-én lesz 2 éve, hogy megvettük az ülést és, ha így is lehet érvényesíteni ezt a dolgot (márpedig semmilyen megkötés nincs), az kivételes ügyfélkezelés a gyártó részéről.  :clap:

Ki volt állítva a Comfort X3 új típusa is a polcon. Hát, most is azt venném! Változtattak az anyagokon, amivel bevonták az ülést, de legjelentősebbnek a párnázottság további növelését mondanám. Mint egy fotel, de tényleg. Nagyon minőségi termék. 64.900Ft. (Isofix nélkül)

--------------

Voltunk továbbá a Brendonban, ahol szemügyre vettem a Cybex "tesztgyőztes" termékeit is. Nem tudom, nekem nem jönnek be. Tiszta műszál az egész huzata. Nem fogom megvenni, de ez csak a saját véleményem. Ami számomra még meglepőbb volt, hogy a Römer üléseinek huzata is műszálasok, gagyik. Ránézésre a Turago termékek voltak jók, de azok, tudtommal nem szerepeltek a tesztekben, azokat azért nem venném.

Ahogy lablac írta korábban, a BeSafe a gyerekülések Lexusa, így összehasonlítva, meg pláne. Nekem.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #994 Dátum: 2014.01.21 14:20:14 »
Hogy kell egy használt gyerekülést megnézni hogy jó-e?

most ezt találtam árba nem lenne rosz:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_babahordozo/babahordozo/babahordozo_besafe_izi_sleep_0_12_1852509662.html

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #995 Dátum: 2014.01.21 14:53:25 »
használtan egy húszas?  :eek: húderég voltak ilyenben a gyerekeim, bizonyára már elfelejtettem az árakat  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #996 Dátum: 2014.01.21 15:00:54 »
Ez jó ár érte.  :yes: Ha rendben van, akkor jó üzlet lehet, de hirdetés alapján ezt biztosra állítani nem lehet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #997 Dátum: 2014.01.21 15:59:44 »
Ami kérdés még foglalkoztat hogy egy baleset után cserélni kell a gyerek ülést?
Mi van a gyerekülésben ami egyszerhasználatos gyürödési zóna?

Vann benne valami olyasmi mint a biztonsági övben hogy ha eldurran akkor mutatja hogy azt cserélni kell?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #998 Dátum: 2014.01.21 16:22:29 »
Én a használatijában azt olvastam, hogy át kell nézetni szakemberrel, mert lehetnek a vázon szemmel nem látható repedések.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #999 Dátum: 2014.01.21 20:39:04 »
A szemmel nem látható repedéseket a szakember sem fogja látni. Nem fog anyagvizsgálatot végezni az tuti. Baleset esetén a gyerekülés öve is nyúlik, akárcsak a normál biztonsági öv. A cseréje meg vetekszik egy másik ülés árával.

A Römerrel nekem semmi bajom. 2 gyerek, meg közte 6 év állás után is újszerű. A huzata kevert szálas, kopásálló, nem fakul, jól bírja a mosást, és elvezeti az izzadságot (egy határig). Régebben én is idegenkedtem a műszálasoktól a rossz emlékek miatt, de ezek már nem azok a műszálasok, rengeteg előnyös tulajdonságuk van a természetes anyagokhoz képest.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1000 Dátum: 2014.01.21 21:42:11 »
Gondolom ők műszeres vizsgálatra gondoltak, de én se vettem komolyan. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1001 Dátum: 2014.01.21 22:10:12 »
Egy penetráló, vagy örvényáramos vizsgálat pár perc alatt megvan... Bár azt én is nehezen hiszem el, hogy egy bababolt beruházna ilyenbe.
Vagy a szakember egy gyermekülés vizsgáló szakmérnököt takarna?  :hmmmm: :D

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1002 Dátum: 2014.01.21 22:17:44 »
Megrendeltem, elmegyek megnézem megforgatom, azt döntünk.
Amúgy meg az a terv hogy nem szenvedünk balesetet  :tt2: szóval szükség sem lenne rá csak hát a szabályok....  :lol:

 bepi81

hol lehet ehhez venni olyan keretet amire rátéve tolhatom mint egy babakocsit?


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1003 Dátum: 2014.01.21 22:42:00 »

...

hol lehet ehhez venni olyan keretet amire rátéve tolhatom mint egy babakocsit?



 :D :D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1004 Dátum: 2014.01.21 23:35:48 »
egy bababolt beruházna ilyenbe.
A gyártó viszont valószínűleg, vagy egy külsős céget bíz meg a műszeres vizsgálattal. Gondolom a vizsgálat és a szállítás díja összemérhető a használt gyerekülés árával.