Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253616 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #960 Dátum: 2014.01.03 21:13:23 »
Volt kiállítva sima 15-36-os Besafe iZi UP (47.000Ft) és isofixes kivitel is (59900Ft). Amennyiben a babaexpo alatt vásárolnánk meg, 53.000 Ft-ért a mienk lenne tetszőleges színben az iZi UP fix típus. Részemről eldőlt a kérdés.  :yes:  :hug:  :ser: :tc:
Nekünk is ez van. Nekem főleg az oldaütközés védelem döntötte el a kérdést.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #961 Dátum: 2014.01.03 21:15:25 »
Tökéletesen egyértek veled, és a MC Toby mozdíthatatlanságát is ismerem a Besafe-fel. Ha jól van bekötve, nem mozdul.

Igen, aki a MaxiCosi Toby-t tervezne, az manapság valamiféle díjat érdemelne. Valószínű, hogy van is gyermeke az illetőnek, és tudja, mi a fontos egy gyerekülésben a gyermek számára is. Baromira ergonomikus, biztonságos, jól átgondolt ülés, és kiváló minőségű. Már a második gyermek nyúzza, és a talp részén kívűl, ahol cipő nyomok láthatók a műanyagon, valamennyi része még mindig újszerű állapotú.

Sajnos a MaxiCosi magasabb súlycsoportú ülései tök más elven vannak összerakva és megtervezve. Másvalaki tervezhette őket, nem nyert...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #962 Dátum: 2014.01.03 21:24:42 »
Nekünk is ez van. Nekem főleg az oldaütközés védelem döntötte el a kérdést.
És ez tényleg elfordulós ütközés esetén? A képen így mutatja... Gondolom, nem ütköztetek még (szerencsére és ne is essen meg), így nem biztos, hogy tudod a választ...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #963 Dátum: 2014.01.03 21:33:55 »
Két dologra reagálnék.
Az egyik a teszgyőztesség, vagy jó helyezés kérdése.
Első ülésnek én is tesztgyőztest vettem, aztán szomorúan láttam, hogy a következő évben már más ülések jobbak voltak, és ez azóta is így megy. Szerintem nem érdemes feltétlenül a legjobban pontozottat venni, mert az a szó, hogy megfelelt, azt jelzi, hogy az e szintet elért ülések mindegyike átment a biztonsági próbán. Én ezek közül bármelyiket nyugodt szívvel megvenném, illetve innen már az egyéb szempontok dönthetnek.
Isofix. Ez kicsit olyan, mint a biztonsági öv. Az esetek nagy részében jobb eredményt ér el egy ülés, ha isofix-ponthoz rögzítik, de a nagy becsapódási sebességű ütközéseknél - éppen a nagyobb merevség miatt - megfordulhat a sorrend. Viszont az is igaz, hogy a nem isofixes ülés csúszkál, nehezebb a gyereket bekötni, mint nélküle. Mindenki döntse el maga, hogy megéri-e neki az isofix kb. harmincezres felára. Nekem nem ért meg ennyit, de nem fogok senkit rábírni sem az én álláspontomra, sem annak ellenkezőjére. Végül is az egész valahol sorsszerű, hiszen nagyon ritkán van szükség arra, hogy az ülés kifejtse azt a funkcióját, amire való, tehát az ember tk. vagy azzal nyugtatja magát, hogy bízik a szerencsében, hogy megússza karambol nélkül - és ennek esélye egyáltalán nem a lottóötösével vethető össze - és így megspórolja a felárat, vagy azzal, hogy megvette az adott pillanatban a(z egyik) legbiztonságosabb ülést, és ennél többet nem tehet a gyereke életéért.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #964 Dátum: 2014.01.03 21:56:54 »
...megéri-e neki az isofix kb. harmincezres felára...

Bocsi, itt pontosítanék! Manapság már korántsem ekkora a felár. Chicco Oasys esetében (mely nagyon jó teszteredményekkel is rendelkezik) pl. ISOFIX nélküli változat 47990 Ft., ISOFIX-es változat pedig 59900 Ft.. A két listaár között nem 30000 hanem 11910 a különbség, és a legtöbb babadiszkont gyakran szokott 10-15%-os engedményt adni ilyen-olyan alkalmakkor. Tavaly nyáron amikor mi válogattunk és vásároltunk, kábé ennyi volt az árdifi a legtöbb modell esetén.

Ennyi pénzért inkább eltolnám a hangsúlyt, "megéri-e neki" helyett "megéri-e a gyermekének" felé...


« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03 22:03:50 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #965 Dátum: 2014.01.03 22:04:30 »
Sic transit gloria mundi. Amikor mi vettük, akkor még 30 volt általában a különbség. Persze akciók valahol mindig vannak, én fordítva szoktam vásárolni: jó előre kiválasztom a típust, és amikor kedvező az ára, akkor veszem meg.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #966 Dátum: 2014.01.03 22:06:16 »
Én is  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #967 Dátum: 2014.01.03 23:12:54 »
Bocsi, itt pontosítanék! Manapság már korántsem ekkora a felár. Chicco Oasys esetében (mely nagyon jó teszteredményekkel is rendelkezik) pl. ISOFIX nélküli változat 47990 Ft., ISOFIX-es változat pedig 59900 Ft.. A két listaár között nem 30000 hanem 11910 a különbség, és a legtöbb babadiszkont gyakran szokott 10-15%-os engedményt adni ilyen-olyan alkalmakkor. Tavaly nyáron amikor mi válogattunk és vásároltunk, kábé ennyi volt az árdifi a legtöbb modell esetén.

Ennyi pénzért inkább eltolnám a hangsúlyt, "megéri-e neki" helyett "megéri-e a gyermekének" felé...

Erről azt gondolom, hogy mindig van (valamennyivel) jobb ülés.
Ha pedig baleset történne, nem hiszem, hogy azzal kezdi magát ostorozni az ember, hogy miért nem ezt vagy azt vette inkább, hanem hogy miért nem vezettem figyelmesebben, miért nem jól kötöttem be, egyáltalán bekötöttem-e...
Nyilván baj esetén valamennyit számít, hogy milyen ülés volt, de amikor úgy kell kivágni valaki szegényt a roncsból, ott már  annyira egyik sem tudja megvédeni  :no: Szerintem.
... Persze akciók valahol mindig vannak, én fordítva szoktam vásárolni: jó előre kiválasztom a típust, és amikor kedvező az ára, akkor veszem meg.
+1  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #968 Dátum: 2014.01.03 23:22:41 »
Igen ez az amit a gumis topikba is leírtam egyszer, és egy autóiparban dolgozó projektmenedzser barátommal is vitáztam, hogy hiába az ilyen-olyan tesztek - a gyakorlatban bekövetkezett tényleges baleseteket csekély számban elemzik, az összes részletre kiterjedően.

Egy gyerekülés is, laborban elképzelt tesztesetekben törekszenek hogy jól működjön, de símán lehet, hogy valóságban adódhat olyan helyzet is, amire nem gondoltak a laborban.

Egy tragédián átesett szülő pedig marcangolhatja magát, hogy miért vett 3000 Forintért vaterán használt alsó kategóriás ülést... majd legyinthet egyet, hogy újal, 20x-os árért sem biztos, hogy megúszta volna. És erre tuti választ senki sem fog tudni adni a világon.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #969 Dátum: 2014.01.03 23:35:57 »
Amit tudunk, ismerünk, azzal lehet számolni. Ezek pedig a tesztek. Szerintem, ha az ember egy elégséges-közepes ülést megvesz, már jót tett. Amennyiben megteheti, vegyen jó minősítésűt.
Túlzottan rágódni sem kell, mert akkor meg kellene venni a legbiztonságosabb autót, vagy akár meg kell pályázni az Észak Korea diktátora állást, és lezárt utakon közlekedhet az ember.  :hug:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #970 Dátum: 2014.01.03 23:36:58 »
...

Egy tragédián átesett szülő pedig marcangolhatja magát, hogy miért vett 3000 Forintért vaterán használt alsó kategóriás ülést... majd legyinthet egyet, hogy újal, 20x-os árért sem biztos, hogy megúszta volna. És erre tuti választ senki sem fog tudni adni a világon.
Hát igen, lehet, hogy én így nyugtatom magam.
De az említett ülés nem gondolom, hogy alsó kategóriás lenne:
http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_concord_lift_protect_p51175.html
Nem a "hiányos", "elégséges", "megfelelő", hanem a "jó" kategória ez  :otlet:
Újonnan 30 felett volt a Brendonban anno, amikor többet ért a forint.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #971 Dátum: 2014.01.03 23:52:39 »
Amit tudunk, ismerünk, azzal lehet számolni. Ezek pedig a tesztek. Szerintem, ha az ember egy elégséges-közepes ülést megvesz, már jót tett. Amennyiben megteheti, vegyen jó minősítésűt.
Túlzottan rágódni sem kell, mert akkor meg kellene venni a legbiztonságosabb autót, vagy akár meg kell pályázni az Észak Korea diktátora állást, és lezárt utakon közlekedhet az ember.  :hug:
Egyetértünk  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #972 Dátum: 2014.01.04 07:24:43 »

Sic transit gloria mundi. Amikor mi vettük, akkor még 30 volt általában a különbség. Persze akciók valahol mindig vannak, én fordítva szoktam vásárolni: jó előre kiválasztom a típust, és amikor kedvező az ára, akkor veszem meg.
detto!!! Hiába fog kellene nekünk is csak szűk egy év múlva az ülés, en a februári baba-expon fogom megvenni akciósan. Igy 7000 Ft a zsebemben marad. Hogy ez sok, vagy kevés, azt mindenki döntse el maga, nekem számít.

Egyébként, a 9-18kg-s kategóriában 1,5 éve közel 40.000 Ft volt a difi az isofixes és nélküli típus között. Most, a 15-36-os üleseknél csak 13.000 Ft, ami azért egészen más, bár, ha az autó nem rendelkezik isofix csatival, akkor alapból nem kérdés.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #973 Dátum: 2014.01.04 09:15:55 »
a debrecenire jöttök febr9 vasárnap?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #974 Dátum: 2014.01.04 09:49:04 »
Nem, lesz itt Csabán is. De az akciót a boltban is meg lehet kapni az expo ideje alatt, csak annyit kértek, hogy előre szóljunk oda, hogy a kívánt típust és színt meg tudják rendelni belőle aznapra...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i