Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253459 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #945 Dátum: 2014.01.03 16:20:05 »
Jaja, a BeSafe weboldalán is van videó róla, nekem is tetszett a módszer. Az az isofix legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag nem lehet rosszul applikálni az ülésre. Ez tény.

...

Ezzel máris kiküszöbölték az egységsugarú felhasználót  :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #946 Dátum: 2014.01.03 16:23:00 »
Nem akarok isofix vitát gerjeszteni, csak elmondom a saját nézőpontomat. Az isofixes ülés tulajdonképpen (közel) fix  kötéssel kapcsolódik az autó vázához, kis túlzással, mint a felnőtt utasok ülése az autó vázához. Nekem ez tetszik az isofixes ülésekben, ettől függetlenül simán elbírnék egy öves rögzítésű ülést is, de ha van rá mód (és volt), mégis az isofixest vettem. Ennyi.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #947 Dátum: 2014.01.03 16:33:11 »
Nem vitázok én ezzel az isofix-es dologgal kapcsolatban  :no:
Az én értelmezésemben kényelmi funkció, ami rögzíti az ülést valamilyen módon.
Enélkül szerelt cuccokat be kell kötni magukban is, hogy ne vándoroljanak menet közben, ha nem ül bennük senki.
A biztonsági öv pedig legalább olyan jól rögzíti az egész köcölét.

Az áruk meg rablás szvsz. Az én szintemről nézve legalábbis, aki nem engedhetek meg magamnak a két gyerek számára 100-150 ezerért a szükséges gyerekülés szettet, hanem annak töredékét (babahordozó + 9-18 ülés + 15-36 ülés = kb. 30.000 forint, ha kapok háttámlát külön, ha nem akkor több, mert kell még egy 15-36-os ülés majd).

Itt jelezném rögtön, hogy ha valaki tud Concord Lift Protect háttámlát ésszerű áron, akkor érdekel  :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #948 Dátum: 2014.01.03 18:16:34 »
Nem vitázok én ezzel az isofix-es dologgal kapcsolatban  :no:
Az én értelmezésemben kényelmi funkció, ami rögzíti az ülést valamilyen módon.
Enélkül szerelt cuccokat be kell kötni magukban is, hogy ne vándoroljanak menet közben, ha nem ül bennük senki.
A biztonsági öv pedig legalább olyan jól rögzíti az egész köcölét.
Az áruk meg rablás szvsz. Az én szintemről nézve legalábbis, aki nem engedhetek meg magamnak a két gyerek számára 100-150 ezerért a szükséges gyerekülés szettet, hanem annak töredékét (babahordozó + 9-18 ülés + 15-36 ülés = kb. 30.000 forint, ha kapok háttámlát külön, ha nem akkor több, mert kell még egy 15-36-os ülés majd).
Itt jelezném rögtön, hogy ha valaki tud Concord Lift Protect háttámlát ésszerű áron, akkor érdekel  :yes:
szerintem isofix ügyben nincs igazad. minél fixebb a rögzítés, annál jobb .szerinted viccből kötik bele a versenyzőket úgy az ülésükbe, hogy levegőt is alig kapnak? tuti, hogy ugyanez érvényes a gyerekülésekre is. nekünk volt ilyen is, olyan is. élesben nem vizsgázott egyik sem, de nálam az isofix abszolút előnyben van a többiekhez képest...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #949 Dátum: 2014.01.03 18:39:14 »
Én nem hajtok arra, hogy igazam legyen  :no:
Egyszerűen így gondolom.

Azért érdemes megnézni pár isofix bekötést, ahol kb. madzagon van a csatlakozó, ahogy már előttem elhangzott :eek:

A mondandóm lényege most:
Ceteris paribus egy isofix sínpárért meg rádobni plusz 12 ezret akkor is rablás. Főleg, ha kielégítő védelmet biztosító használt (és ép) nem isofix-es ülés beszerezhető postával 7 (hét) ezerért.

Egészen konkrétan ezt vettük meg. Talán égés, meg nem csilivilli, se nem túl "trendi", meg vannak sokkal jobbak/drágábbak is. Ezt kipucoljuk, huzatot rendbehozzuk, és máris mehet a helyére  ;) Ár/érték arányban is nagyon jó  :otlet:

Versenyzős példa szerintem itt nem játszik, normál kocsi, normál sebességgel, normál ülésben, normál bekötéssel. Ezen nem kell rágódni, ez megfelel simán. Nem űrhajóskiképzés.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #950 Dátum: 2014.01.03 18:49:22 »
Nem akarok beleszólni nagyon, főleg úgy, hogy semmi tapasztalatom, de ha az isofix az üléshez van rögzítve, az nem életbiztosítás...
A Corolla ülései elég takony lemezből vannak, nem bíznék rá sokmindent (0.5 körüli).
Valahol olvastam/hallottam nemrég, hogy ha nehéz cuccot szállítunk a csomiban, érdemes bekötni a hátsó öveket, mert egy baleset alatt az előre lendülő rakomány simán átszakítja az ülést. Ez simán el is képzelhető, szerintem én is be fogom kötögetni ezek után.  :yes:

Szóval amit mondani akarok, inkább az övre bíznám a gyerekülés rögzítését, mint az ülés vázára.

Ha a kasztnin van rögzítve, akkor nem szóltam, az valószínű elég combos...


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #951 Dátum: 2014.01.03 19:15:45 »

Szóval amit mondani akarok, inkább az övre bíznám a gyerekülés rögzítését, mint az ülés vázára.

Ha a kasztnin van rögzítve, akkor nem szóltam, az valószínű elég combos...
Az utóbbi ;)
Nem az üléshez van rögzítve, hanem a kasztnihoz, ez a lényege. Nekem 2 kocsimban is volt/van, mindkettő ilyen rögzítésű.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #952 Dátum: 2014.01.03 19:24:47 »
ja,kasztnihoz. 2kicsi fülecskébe kö betolni a gyerekülés fütyijét;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #953 Dátum: 2014.01.03 19:27:23 »
A kölökét meg a 3.-ba?  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #954 Dátum: 2014.01.03 19:27:44 »
Természetesen a vázhoz van rögzítve az isofix kampó, tehát fix a gyerekülés helye. Bepattanós a helyére és ott marad. 2 kattanás a helyes. Pont.
Nekem inkabb az a félelmem, hogy esetleg túl nagy lassító erők hatnak a gyermekre pont az ülés fix helyzete miatt. 3 pontos öv be kötve van némi átmenet, míg az öv megfeszül, talán nem ránt akkorát a kis testen. Nyilván itt most alapvető feltétel, hogy helyesen legyen bekötve az ülés az autó 3 pontos övével.

Mivel erre nem igazán van teszt, akár tévedhetek is, de az is lehet, hogy van igazság abban, amit írtam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #955 Dátum: 2014.01.03 19:36:09 »
A kölökét meg a 3.-ba?  :lol:
nem,majd pár év mulva szervez magának vmit;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #956 Dátum: 2014.01.03 20:26:52 »
Van két ugyanazon kategóriás ülésünk, ugyanarra a súlycsoportra való. Egyik Chicco ISOFIX-es, másik Nania, nem-ISOFIX-es, ugyanannak a gyereknek, csak két külön autóban.
A kettő használati módja tökugyanaz, formája is mérete is, kialakítása is, öv befűzésének módja is pontosan megegyezik.

Mindkettőnél az autó gyári biztonsági öve rögzíti a gyermeket az ülésben. Jól odarögzíti azt a már 18kg-os, 3 éves múlt izgága fiút - ezzel nincs probléma egyiknél sem.

A két ülés között a legjellemzőbb, és zavaróbb különbség az, hogy miközben az ISOFIX-es példány akkor is fixen áll az autóban, amikor a gyermek nincs bekötve, magyarán miközben magától felmászik rá a gyermek, helyezkedik benne, rendesen helyén áll, a nem-ISOFIXes ülés ide-oda csúszkál az ülésen, előrefelé jön 5-7cm-el, elfordul, stb. Mindig meg kell igazítani, mert az autót napi rendszerességgel használjuk gyerek nélkül is. Gyakran elcsúszik üresen, ha nem igazítjuk meg előtte, nem vagy nehezen tud belemászni egyedül. Ha beleült, akkor is helyére kell igazítani, utána az autó övével a gyermeket rögzíteni - onnan már biztonságosan ül, és meg se moccan, se a gyerek, se az ülés.

Tehát ha van az autóban ISOFIX akkor mindenképp jobb ISOFIX-es ülést választani, mert jelentősen megkönnyíti a használatot, a gyermeket önállóságra is ösztönzi. A biztonságot pedig azzal növeli, hogy az ülést a lehető legbiztonságosabb pozícióban garantáltan megtartja, a ki-be szállás, üresen használat melletti elmozdulásokat kiküszöbölve.

Mindkét autó ISOFIX-es, de a nem-ISOFIX-es ülsést még abban az időben vettük, amikor a régi Corollánk volt még meg, amiben nem volt ISOFIX.

Ismétlem: ez azokra az ülésekre igaz, melyek az autó gyári övével rögzítik a gyereket.

Van még egy MaxiCosi Toby-nk is, ami a kisebbik gyereké, itt az ülésnek saját öve van, az autó ülésen egyszer és mindenkorra betonbiztosan megfogja a gyerekülést. Ez nem-ISOFIX-es, de olyan fixen áll így is, hogy ha rángatod a gyerekülést üresen is, mozog vele az egész autó...

« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03 20:33:16 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #957 Dátum: 2014.01.03 20:33:14 »
Tehát ha van az autóban ISOFIX akkor mindenképp jobb ISOFIX-es ülést választani, mert jelentősen megkönnyíti a használatot, a gyermeket önállóságra is ösztönzi.

Mindkét autó ISOFIX-es, de a nem-ISOFIX-es ülsést még abban az időben vettük, amikor a régi Corollánk volt még meg, amiben nem volt ISOFIX.

Ismétlem: ez azokra az ülésekre igaz, melyek az autó saját övével rögzítik a gyereket.

Van még egy MaxiCosi Toby-nk is, ami a kisebbik gyereké, itt az ülésnek saját öve van, az autó ülésen egyszer és mindenkorra betonbiztosan megfogja a gyerekülést. Ez nem-ISOFIX-es, de olyan fixen áll így is, hogy ha rángatod a gyerekülést üresen is, mozog vele az egész autó...
Tökéletesen egyértek veled, és a MC Toby mozdíthatatlanságát is ismerem a Besafe-fel. Ha jól van bekötve, nem mozdul.

 :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #958 Dátum: 2014.01.03 20:56:39 »
Abban tényleg nincs, pont azért vettünk isofix nélküli ülést 1,5 évvel ezelőtt.
Furcsa, az enyémben volt. Az enyém Sol volt, lehet hogy azért?
De az is lehet, rosszul emlékszem.  :whistling:  :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03 21:02:15 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #959 Dátum: 2014.01.03 21:05:24 »
Nekem inkabb az a félelmem, hogy esetleg túl nagy lassító erők hatnak a gyermekre pont az ülés fix helyzete miatt.

Ha ebben lenne ráció, az ülések pántjait nyúlós anyagból készítenék, szerintem ebben semmi ráció nincs.