Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253458 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #930 Dátum: 2014.01.02 23:17:13 »
... Ráadásul, nekünk nincs Isofix rögzítő pontunk az Avéban, tudtommal, úgyhogy, felesleges ilyen ülést venni.
Meglepődnék, ha a tiedben nem lenne, mert az enyémben van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #931 Dátum: 2014.01.03 00:16:41 »
Bepi, tényleg utoljára: ti gyerkőcötök, ti döntésetek, csak próbálok segíteni.

Nem feltétlen Cybex kell, csak meg kell nézni több tesztet, mint ahogy te is teszed. Amit linkeltél, abban is jobb eredményt ért el a Cybex, ami ahogy néztem, egy amerikai anyavállalatú, Európában gyártó cég.

Szerencsére a biztonságáról nem tudok nyilatkozni, ezért marad a tesz, amiben azért az ADAC-t eléggé mérvadónak tartom. Nem hiszem, hogy lenne okuk részrehajlónak lenni, főleg egy ilyen kérdésben. El tudod képzelni mi lenne, ha kiderülne? ;)

Ami meg még egyszer a konkrét üléseket illeti: ha nem isofixeset nézünk, akkor még az ár is stimmel. pont annyi, mint a besafe. A mi ülésünk sztem jól kezelhető, nem túl nehéz, elég jó kis szerkezet. És még egyszer, jobb eredményeket ért el teszteken, biztonság szempontjából. Nálam ez az elsődleges, nem a kezelhetőség, bár az is számít.

A kocsidban kell lennie isofixnek, legalábbis ami fészliftes Ave1el találkoztam, abban eddig benne volt mindben. (2 db :)) A Corolládban is van sztem ;)

Gabe 254.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #932 Dátum: 2014.01.03 00:24:32 »
coriban nincs.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #933 Dátum: 2014.01.03 00:32:48 »
Akkor lehet rosszul emlékszem, hogy a sajátomban volt ....  :1eye: :hmmmm:
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #934 Dátum: 2014.01.03 00:39:11 »
coriban nincs.
Szerintem is van a facelift-es E11-ben.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #935 Dátum: 2014.01.03 01:10:11 »
Bepi ne tokolj, vegyel Isofixes Up X3-at. Az az ADAC teszten dobogos lett es 59-ert haza lehet vinni. Ami nem keves, de vegulis csak 15+ a no isofixhez kepest.
Amugy total meg tudom erteni bepit, hogy ennyire Besafe markameleg. Egyszeruen a gyerekulesek Lexusa az anyagat es osszeszereles minoseget illeti  :yes: Pl a maxi cosy - ami nagyon nepszeru es nekunk is az van -  egy fapados Duster a Besafe X3 Comforthoz kepest  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #936 Dátum: 2014.01.03 07:40:21 »

Meglepődnék, ha a tiedben nem lenne, mert az enyémben van.
akkor biztos van, csak nem néztem meg jobban. Ebben az esetben nyilván isofixes ülést fogok venni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #937 Dátum: 2014.01.03 07:46:15 »

Szerintem is van a facelift-es E11-ben.
Abban tényleg nincs, pont azért vettünk isofix nélküli ülést 1,5 évvel ezelőtt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #938 Dátum: 2014.01.03 07:47:46 »

Bepi ne tokolj, vegyel Isofixes Up X3-at. Az az ADAC teszten dobogos lett es 59-ert haza lehet vinni. Ami nem keves, de vegulis csak 15+ a no isofixhez kepest.
Amugy total meg tudom erteni bepit, hogy ennyire Besafe markameleg. Egyszeruen a gyerekulesek Lexusa az anyagat es osszeszereles minoseget illeti  :yes: Pl a maxi cosy - ami nagyon nepszeru es nekunk is az van -  egy fapados Duster a Besafe X3 Comforthoz kepest  :yes:
Így lesz, papika. :))))

És egyetértek. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #939 Dátum: 2014.01.03 08:03:38 »

Bepi, tényleg utoljára: ti gyerkőcötök, ti döntésetek, csak próbálok segíteni.

Nem feltétlen Cybex kell, csak meg kell nézni több tesztet, mint ahogy te is teszed. Amit linkeltél, abban is jobb eredményt ért el a Cybex, ami ahogy néztem, egy amerikai anyavállalatú, Európában gyártó cég.

Szerencsére a biztonságáról nem tudok nyilatkozni, ezért marad a tesz, amiben azért az ADAC-t eléggé mérvadónak tartom. Nem hiszem, hogy lenne okuk részrehajlónak lenni, főleg egy ilyen kérdésben. El tudod képzelni mi lenne, ha kiderülne? ;)

Ami meg még egyszer a konkrét üléseket illeti: ha nem isofixeset nézünk, akkor még az ár is stimmel. pont annyi, mint a besafe. A mi ülésünk sztem jól kezelhető, nem túl nehéz, elég jó kis szerkezet. És még egyszer, jobb eredményeket ért el teszteken, biztonság szempontjából. Nálam ez az elsődleges, nem a kezelhetőség, bár az is számít.

A kocsidban kell lennie isofixnek, legalábbis ami fészliftes Ave1el találkoztam, abban eddig benne volt mindben. (2 db :)) A Corolládban is van sztem ;)
koszonom, de tényleg. ;)
Beszélgetni kell a témáról, mert fontos, csak a választásban nem értünk egyet. Ez azért nem egy nagy probléma. ;)

Az ADAC-ot IS fenntartásokkal kell kezelni, mint minden tesztet. Azt hozzák ki győztesnek, aki jobban támogatja őket. Ne legyenek illúzióid ezzel kapcsolatban sem.
Nyilván nem egy rossz terméket fognak győztesnek hirdetni, de szubjektív alapon döntenek a végeredmény tekintetében.

A téli gumi átszerelésnél olvastam egy szakmai lapot, amiben összegyűjtötték a különböző nemzetközi teszteket. Ahány teszt, annyi végeredmény!!
A németeknél az nyer, aki többet fizet, hirdet az adott autós újságban.

Szóval, nem szentírás az ADAC sem! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #940 Dátum: 2014.01.03 08:33:30 »
Szerintem is van a facelift-es E11-ben.
az én sedan e11 fészliftemben tuti nem volt,gyerekülés miatt én is kerestem,nem leltem.
néztük micilaci kartárssal is,több szem többet látott...volna.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #941 Dátum: 2014.01.03 12:51:03 »
akkor biztos van, csak nem néztem meg jobban. Ebben az esetben nyilván isofixes ülést fogok venni.
Megnéztem, tényleg ott van a hátsó üléseknél két oldalt 2-2db kampó, csak semmivel nincs jelezve, hogy az isofix csati.  :surrender: :clap: (jól alá kellett nyúlni a háttámlának, miután előrebillentettem az ülőlapot)

Közben voltam a városban és beugrottam a Bababoltba is, ahonnan az X3 Comfort ülést is vettük. Volt kiállítva sima 15-36-os Besafe iZi UP (47.000Ft) és isofixes kivitel is (59900Ft). Amennyiben a babaexpo alatt vásárolnánk meg, 53.000 Ft-ért a mienk lenne tetszőleges színben az iZi UP fix típus. Részemről eldőlt a kérdés.  :yes:  :hug:  :ser: :tc:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03 12:52:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #942 Dátum: 2014.01.03 13:48:20 »
Megnéztem, tényleg ott van a hátsó üléseknél két oldalt 2-2db kampó, csak semmivel nincs jelezve, hogy az isofix csati.  :surrender: :clap: (jól alá kellett nyúlni a háttámlának, miután előrebillentettem az ülőlapot)

Közben voltam a városban és beugrottam a Bababoltba is, ahonnan az X3 Comfort ülést is vettük. Volt kiállítva sima 15-36-os Besafe iZi UP (47.000Ft) és isofixes kivitel is (59900Ft). Amennyiben a babaexpo alatt vásárolnánk meg, 53.000 Ft-ért a mienk lenne tetszőleges színben az iZi UP fix típus. Részemről eldőlt a kérdés.  :yes:  :hug:  :ser: :tc:

... Azt viszont már korábban kibeszéltük, hogy az egész Isofix rendszer inkább egy újabb anyagi bőr lehúzása a szülőkről, mintsem, hogy valódi plusz biztonságot adjon (pontosabban, nem bizonyított, hogy az Isofix-szel kisebb a sérülés kockázata). Ráadásul, nekünk nincs Isofix rögzítő pontunk az Avéban, tudtommal, úgyhogy, felesleges ilyen ülést venni.

...

A fenti árakból is látható, hogy így van.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #943 Dátum: 2014.01.03 14:01:20 »
Megnéztem, tényleg ott van a hátsó üléseknél két oldalt 2-2db kampó, csak semmivel nincs jelezve, hogy az isofix csati.  :surrender: :clap: (jól alá kellett nyúlni a háttámlának, miután előrebillentettem az ülőlapot)
A Besafe-nek is a komolyabb fajta isofix csatija van, vagyis a fém sínes megoldás... láttam több olyan ülést, ahol az isofix csatlakozó egy öv vagy zsineg végén van, így kell beakasztani, ez nem tetszett nekem.
Ez a sínes megoldás, mint a besafe-nél is van, atombiztos: fém a fémhez fix kötés.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #944 Dátum: 2014.01.03 15:37:13 »

A Besafe-nek is a komolyabb fajta isofix csatija van, vagyis a fém sínes megoldás... láttam több olyan ülést, ahol az isofix csatlakozó egy öv vagy zsineg végén van, így kell beakasztani, ez nem tetszett nekem.
Ez a sínes megoldás, mint a besafe-nél is van, atombiztos: fém a fémhez fix kötés.
Jaja, a BeSafe weboldalán is van videó róla, nekem is tetszett a módszer. Az az isofix legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag nem lehet rosszul applikálni az ülésre. Ez tény.

A 9-18-as X3 Comfort ülés isofix nélküli változatának bekötése is egyedi szabadalom alapján történik, gyakorlatilag nem lehet rosszul bekötni az ülésbe.
Ezt alá is tudom támasztani.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i