Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253421 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #915 Dátum: 2014.01.01 16:41:57 »
Megmértem ma a 2,5éves kislányunkat: 92cm magas. Picike még. Félek, hogy a 3,5-4éves kortól ajánlott 15-36kg ülések neki még túl nagyok, hisz ezeknek nincs saját övük, az autó övét használják.
Lehet a 9-36kg kategóriát kellene vennünk, mert ezekben van saját öv, ami kivehető idővel, és ugyan úgy funkcionál akkor mint a 15-36kg típusú ülések.
A mi lányunk, ahogy írtam, most 3 év 4 hónapos, és kb. 98 cm magas.
3 évesen 94 cm volt, 2 évesen 86 cm magas volt, a tiétek is hasonló szerintem.
Ma néztem, pont jó neki a Lift Protect 15-36 kg-ig ajánlott ülés (a legalacsonyabb támlamagassággal). Egyébként a Trimax és a Lift Protect is kb. 3-12 évesig írja a 15-36 kg-os üléseket. De a lényeg, hogy a magassága miatt jól beköthető legyen, mert a lányunk most majdnem 14 kg.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.01 16:45:51 írta vd1234 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #916 Dátum: 2014.01.01 19:20:43 »
Megmértem ma a 2,5éves kislányunkat: 92cm magas. Picike még. Félek, hogy a 3,5-4éves kortól ajánlott 15-36kg ülések neki még túl nagyok, hisz ezeknek nincs saját övük, az autó övét használják.
Lehet a 9-36kg kategóriát kellene vennünk, mert ezekben van saját öv, ami kivehető idővel, és ugyan úgy funkcionál akkor mint a 15-36kg típusú ülések.
Na ahogy latod valoban nincs benne tapasztalatom  :no: Total el is felejtettem, hogy abban a kategoriaban mar nincs sajat ove az uleseknek.
Nekem sem tetszene meg a fiunal a 3 pontos az 5 pontos ovvel szemben amik raadasul kenyelmesen es biztonsagosan parnazottak is  :wacko:
Igy en is a 9-36kg kategoriaban gondolkodnek  :yes:

Remelem az X3 otthon meg birni fogja egy darabig.
Bepi? Nektek hany cm/kg a fiu es mennyire feszegeti a hatart az X3-ban?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #917 Dátum: 2014.01.01 23:30:56 »
Én most ott tartok, hogy a 9-35kg kategóriában nem találtam megfelelő ülést, egyik sem tetszik. (hagyományos övest szeretnék, nem "pajzs" megoldásost, isofixes szeretnék, és adac jó minősítést. Na most ilyen nincs.

Ezért, kiválasztottam a 15-35kg kategóriából a Cybex Solution X2-Fix ISOFIX  ülést (49ezer ft), és az egyik hétvégén belepróbáljuk a kislányunkat.
Időnk van, mert ráér április-májusig  a dolog.

http://www.brendon.hu/Products/Details/48410
http://cybex-online.com/en/carseats/solutionx2fix.html

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #918 Dátum: 2014.01.02 08:59:05 »
Na ahogy latod valoban nincs benne tapasztalatom  :no: Total el is felejtettem, hogy abban a kategoriaban mar nincs sajat ove az uleseknek.
Nekem sem tetszene meg a fiunal a 3 pontos az 5 pontos ovvel szemben amik raadasul kenyelmesen es biztonsagosan parnazottak is  :wacko:
Igy en is a 9-36kg kategoriaban gondolkodnek  :yes:

Remelem az X3 otthon meg birni fogja egy darabig.
Bepi? Nektek hany cm/kg a fiu es mennyire feszegeti a hatart az X3-ban?
mi még elég messze vagyunk attól, hogy kinőjük az x3-at. Zsombi 2 év 3,5 hónapos, kb 86 cm és kevesebb, mint 12 kg. Az ülése fejtámlája a 2-es pozícióban van a 8-ból.

A kistesót idén nyárra várjuk, mire Ő belenő az x3-ba, szerintem Zsombi is át fog tudni ülni a 15-36-osba.

Privát vélemény, de én nem nézegetek mást, BeSafe lesz a 15-36-os ülés is.
Láttam élőben, meggyőzött, mint ahogy az x3 is. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.02 09:23:25 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #919 Dátum: 2014.01.02 12:48:58 »
mi még elég messze vagyunk attól, hogy kinőjük az x3-at. Zsombi 2 év 3,5 hónapos, kb 86 cm és kevesebb, mint 12 kg. Az ülése fejtámlája a 2-es pozícióban van a 8-ból.

A kistesót idén nyárra várjuk, mire Ő belenő az x3-ba, szerintem Zsombi is át fog tudni ülni a 15-36-osba.

Privát vélemény, de én nem nézegetek mást, BeSafe lesz a 15-36-os ülés is.
Láttam élőben, meggyőzött, mint ahogy az x3 is. ;)
konkrétan ezt fogom venni:

http://www.bergon.hu/_besafe_izi_up_biztonsagi_autosules_15_36_kg_.html
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #920 Dátum: 2014.01.02 13:18:48 »
Véletlen se szeretnék belevauzni, de:

nézd meg

Itt meg árakat, gyakorlatilag ugyanannyi

Mi nagyon meg vagyunk elégedve a Cybex-szel ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #921 Dátum: 2014.01.02 14:41:49 »
Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy azért is plusz pontokat adnak alapból, amik pusztán Isofixesek. A Besafe nem az, így a biztonság kategóriában eleve veszít pontokat emiatt. Azt viszont már korábban kibeszéltük, hogy az egész Isofix rendszer inkább egy újabb anyagi bőr lehúzása a szülőkről, mintsem, hogy valódi plusz biztonságot adjon (pontosabban, nem bizonyított, hogy az Isofix-szel kisebb a sérülés kockázata). Ráadásul, nekünk nincs Isofix rögzítő pontunk az Avéban, tudtommal, úgyhogy, felesleges ilyen ülést venni.

Amúgy tök szubjektív dolgokat írtak le a hátrányai közé:  :ph34r: :wacko: nehezen lát ki a gyerek... - ezt mégis hogyan mérték le, és mennyire fontos szempont?; a járműhöz nem lehet elég fixen rögzíteni... - nincs benne isofix, ahogy írtam, ez számunkra nem releváns; kedvezőtlen üléshelyzet... - ? Ki és mi alapján ítélte kedvezőtlennek?; nagyon szoros illeszkedés... - akkor most szoros, vagy mégsem lehet megfelelően rögzíteni?

Szerintem pusztán csak annyi a helyzet, hogy nem német gyártmány...  :otlet: :whistling:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #922 Dátum: 2014.01.02 14:59:50 »
mi még elég messze vagyunk attól, hogy kinőjük az x3-at. Zsombi 2 év 3,5 hónapos, kb 86 cm és kevesebb, mint 12 kg. Az ülése fejtámlája a 2-es pozícióban van a 8-ból.

A kistesót idén nyárra várjuk, mire Ő belenő az x3-ba, szerintem Zsombi is át fog tudni ülni a 15-36-osba.

Privát vélemény, de én nem nézegetek mást, BeSafe lesz a 15-36-os ülés is.
Láttam élőben, meggyőzött, mint ahogy az x3 is. ;)
Ez remek, akkor lehet meg a nyaron tudja majd hasznalni azt a remek minosegu ulest a fiam is  :yes:
A kistesohoz pedig nagy gratula!!!!!  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #923 Dátum: 2014.01.02 15:20:15 »
Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy azért is plusz pontokat adnak alapból, amik pusztán Isofixesek. A Besafe nem az, így a biztonság kategóriában eleve veszít pontokat emiatt. Azt viszont már korábban kibeszéltük, hogy az egész Isofix rendszer inkább egy újabb anyagi bőr lehúzása a szülőkről, mintsem, hogy valódi plusz biztonságot adjon (pontosabban, nem bizonyított, hogy az Isofix-szel kisebb a sérülés kockázata). Ráadásul, nekünk nincs Isofix rögzítő pontunk az Avéban, tudtommal, úgyhogy, felesleges ilyen ülést venni.

Amúgy tök szubjektív dolgokat írtak le a hátrányai közé:  :ph34r: :wacko: nehezen lát ki a gyerek... - ezt mégis hogyan mérték le, és mennyire fontos szempont?; a járműhöz nem lehet elég fixen rögzíteni... - nincs benne isofix, ahogy írtam, ez számunkra nem releváns; kedvezőtlen üléshelyzet... - ? Ki és mi alapján ítélte kedvezőtlennek?; nagyon szoros illeszkedés... - akkor most szoros, vagy mégsem lehet megfelelően rögzíteni?

Szerintem pusztán csak annyi a helyzet, hogy nem német gyártmány...  :otlet: :whistling:

Az egyik Cybex nem isofixes a kettő közül, és az is GUT osztályzatot kapott a biztonságra, míg a Besafe kielégítőt.
Én egyébként isofix párti vagyok, bár tudom, hogy jóval drágábbak az öves rögzítésűeknél, és kisebb is a választék, na meg
nem minden kocsiban van isofix pont. Nekünk a mostani 9-18kg-os ülés isofixes, és nekem ez tetszik, ebben érzem biztonságosnak a gyerek
utaztatását.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #924 Dátum: 2014.01.02 16:26:58 »
Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy azért is plusz pontokat adnak alapból, amik pusztán Isofixesek. A Besafe nem az, így a biztonság kategóriában eleve veszít pontokat emiatt.
A cybex nem isofixes és a Besafe is megkapta ugyan azt a mínusz pontot, vagyis nem jól rögzíthető az ülés a kocsihoz = az isofix hiánya. Ennek ellenére a cybex megkapta a jó minősítést biztonságból, ellenben a BeSafe üléssel, ami kapott még egy negatívumot a biztonságnál:
"Durchschnittliche Belastungswerte im Front- und Seitencrash"
Átlagos értékeket hozott az ülés a front és oldal ütközéseknél  :surrender:.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #925 Dátum: 2014.01.02 16:28:59 »
Szerintem pusztán csak annyi a helyzet, hogy nem német gyártmány...  :otlet: :whistling:
Tudtommal a Ti jelenlegi 9-18as BeSafe ülésetek nagyon jól szerepelt, talán győzött is több adac tesztben.  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #926 Dátum: 2014.01.02 16:58:56 »

Tudtommal a Ti jelenlegi 9-18as BeSafe ülésetek nagyon jól szerepelt, talán győzött is több adac tesztben.  ::)
Jol emlékszel, de szerintem nem az a lényeg, hogy győzött-e, hanem, hogy valóban jó-e.

A Cybex-szel kapcsolatban nekem az maradt meg, hogy egyik évben "nem ajánlott" lett, a következőben, pedig teszt győztes. Vagy összekevertem mással?

Ez számomra olyan, minthogy a Nokian téli gumijának az a hátránya, hogy gyorsan kopik, meg talán vizes úton nem olyan jo. Tényleg van olyan, aki elhiszi, hogy egy skandináv gyártó téli gumija nem jó, szemben egy német, vagy francia mindig jobb? Persze egy német csapat szamara igen a válasz, és így, vagy úgy támadható szubjektív értékek alapján hátrébb sorolják az erdekeltsegükből kieső termékeket.

Bocs a magas röptű szövegért, de tényleg így gondolom.

A BeSafe katalógusában brit, több német és osztrák teszt hivatalos eredményeit teszik közre, mondanom sem kell az eredményeket... Egy teszt nem teszt, de, ha 3-4-5 különböző forrás szerint is "jó-nagyon jó" egy ülés, akkor én azt köszönöm, kérem. És nem aggódom, meg nem forgatom magam tovább a témán. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #927 Dátum: 2014.01.02 17:23:34 »
Én csak arra reagáltam, hogy a linkelt tesztben a nem-isofixes cybex ülés jól szerepelt, a besafe meg elégséges. Erre hosszan részletezted, hogy az isofix miatt szerepelnek jól, miközben a nem-isofixes cybex eredményei is ott voltak. Ez olyan fura reakció volt számomra.  :flowers:

Emellett elkezdted az egyéb negatívumait a BeSafe teszteredményből kirészletezni, és elmentél a legfontosabb mellett, ami a biztonság témaköréhez volt negatívumként írva, vagyis hogy a front és oldal ütközésnél átlagos.

De tényleg zárjuk rövidre, ezt csak a tisztánlátás miatt írtam. A BeSafe szerintem is jó márka, nyílván minden termékével hozza az elvárt szintet. Ez olyan, hogy egy michelin vagy pirelli nem gyárthat nem ajánlott gumit. :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #928 Dátum: 2014.01.02 17:53:41 »
Az egyik Cybex nem isofixes a kettő közül, és az is GUT osztályzatot kapott a biztonságra, míg a Besafe kielégítőt.
Én egyébként isofix párti vagyok, bár tudom, hogy jóval drágábbak az öves rögzítésűeknél, és kisebb is a választék, na meg
nem minden kocsiban van isofix pont. Nekünk a mostani 9-18kg-os ülés isofixes, és nekem ez tetszik, ebben érzem biztonságosnak a gyerek
utaztatását.
Itt a lényeg, az ISOfixes verziót csak viszonyítási alapnak hagytam benne.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #929 Dátum: 2014.01.02 18:07:03 »
Nyugi, nem vitaként írtam, amit, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy messze nem szentírás, amit az ADAC leírt. Egy kiindulási alapnak mindenképpen jó, de - szerintem- túl sok szubjektív megítélés van benne ahhoz, hogy teljességgel komolyan vegyem... nem azt mondom, hogy én gondolom jól, de én így gondolom. Sőt, azt sem mondom, hogy a Cybex rossz lenne, mert szerintem a Nania-val kevertem össze.  :surrender:

Egyébként nektek megvan az alábbi forrás?
http://gyerekulesszakaruhaz.hu/oamtc-gyerekules-teszt#BeSafe_iZi_Up_X3_gyerekules_oamtc_teszt

Ez pl. ÖAMTC-osztrák teszt és némileg mások az eredmények az ADAC-hoz képest. Aztán biztosan fel lehetne kutatni a TEST Magazin eredményeit is, vagy a brit tcs eredményeit is. Ezeket összevetve mindenképpen kevésbé lenne "megtévesztő" a tesztek értelmezése.  :clap: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i