Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253674 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #870 Dátum: 2013.12.04 21:01:07 »
Bennem is ezek merültek fel... Legszívesebben megálltam volna, és rákérdezek. Csak nem akartam a forgalmat feltartani...

Ugyanilyen dühítő amikor a babakosit úgy tolják maguk előtt, mint a vakok a botot...  :no:
Parkoló kocsik közül tolják ki, zebrán a tömegből ők tolják ki elsőre, stb...  :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #871 Dátum: 2013.12.04 21:27:16 »
Mi speciel szándékosan mindig a soför mögé tettük az első gyerek ülését, mert a másikunk, aki nem vezet, az első ülésről vagy akár a hátul a gyerek mellől könnyebben tudta ellátni a kicsit szükség esetén.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #872 Dátum: 2013.12.04 21:37:26 »

Mi speciel szándékosan mindig a soför mögé tettük az első gyerek ülését, mert a másikunk, aki nem vezet, az első ülésről vagy akár a hátul a gyerek mellől könnyebben tudta ellátni a kicsit szükség esetén.
latszik, hogy nálatok is van meg pici gyermek. Így és ezért teszünk mi is hasonlóképpen. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #873 Dátum: 2013.12.04 21:56:55 »
Most a második, kisebbik az anyós ülés mögé került, az első az eredeti, jól kiérdemelt helyén maradt.
Cserében megpróbálunk mindig tágas helyre parkolni.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #874 Dátum: 2013.12.04 23:37:05 »
latszik, hogy nálatok is van meg pici gyermek. Így és ezért teszünk mi is hasonlóképpen. ;)
Nálunk is van kicsi, de az asszony hátra ült mellé - ha mind mentünk -, így az elérés nem gond. Kivenni a járda felől viszont sokkal könnyebb. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #875 Dátum: 2013.12.04 23:41:08 »
Most a második, kisebbik az anyós ülés mögé került, az első az eredeti, jól kiérdemelt helyén maradt.
Cserében megpróbálunk mindig tágas helyre parkolni.
+1  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #876 Dátum: 2013.12.05 14:53:14 »
Nálunk ha korábban egyikünk hátra ült akkor az nem volt jó megoldás hogy a sofőr mögé üljön, mert ott kényelmetlen a hely: ha én vezetek, az ülés teljesen hátra van nyomva, és nem lát ki elölre tőlem. Ráadásul nehezen érte el a csomagot, babacuccokkal, ami az anyósülésre volt ilyenkor téve.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #877 Dátum: 2013.12.05 15:32:11 »
minek vettetek akkora kocsit, én a mazda2-ben le tudtam tekerni a jobbhátsó ablakot (kézzel) úgy, hogy közben a bal kezemmel végig fogtam a kormányt  :lol: :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #878 Dátum: 2013.12.05 17:02:37 »
Ezt a kombiba én is meg tudom csinálni :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #879 Dátum: 2013.12.06 10:52:55 »
minek vettetek akkora kocsit, én a mazda2-ben le tudtam tekerni a jobbhátsó ablakot (kézzel) úgy, hogy közben a bal kezemmel végig fogtam a kormányt  :lol: :lol:
Muaha, találtam egy képet rólad :P

Gabe 254.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #880 Dátum: 2013.12.06 12:07:53 »
minek vettetek akkora kocsit, én a mazda2-ben le tudtam tekerni a jobbhátsó ablakot (kézzel) úgy, hogy közben a bal kezemmel végig fogtam a kormányt  :lol: :lol:

én is letudom a cov ban, és még nyújtoznom sem kell  :tt2: söt akár kettöt-hármat egyszerre is... :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #881 Dátum: 2013.12.06 12:10:36 »
a mostani kocsimban ez nekem is megy, sőt négyet is le tudok egyszerre engedni  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #882 Dátum: 2013.12.06 12:11:28 »
Muaha, találtam egy képet rólad :P

tévedni méltóztatol, ilyen karral a csomgtartóból is bármit ki tudtam volna venni a ketteskében  :lol:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #883 Dátum: 2013.12.08 21:24:40 »
Gyerekülés pozícióhoz:
1.) előfordulhat olyan eset, hogy két gyerek van, de épp csak az egyik volt vele, amelyiknek az ülése történetesen a bal oldalon van.
2.) lehet olyan, hogy a lakóhelyen a bal oldalon könnyebb beszállni és/vagy nem akarja megkerülni a kocsit a gyerek berakása után.

Csak azért jutott eszembe, mert pont ma fordullt elő velem hasonló szitu: általában az asszony kocsijában van mindkét ülés, de tegnap vittem a kicsit távolabb a városban, így áttettem az egyik ülést a Avensisbe. Ma viszont a Corival kellett mennem, abban mag történetes a bal oldalon maradt bent az ülés, ezért a gyerek oda ült mögém.

Másik szitu, ha én viszem a gyerkőcöket oviba/suliba és csak egy ülés van kéznél, akkor a kisebbik ül mögöttem az ülésében, a nagyobbik már ülés nélkül is eléri a mérethatárt. Ő ül jobb hátul, mert a suli előtt megállva ő már egyedül ki tud szállni a járda felé, így nem kell a vezetőnek is kiszállnia. Visszafelé körön ebből csak annyi látszik, hogy a "nemnormális" sofőr bal oldalon, az úttest felől teszi be a gyereket bal hátra.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #884 Dátum: 2013.12.08 22:59:33 »
jól van-jól van, nálunk is két gyerek van. a kisebbik ül a jobb kettőben, a nagyobbik már tudj,a mikor lehet kiszállni