Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253532 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #765 Dátum: 2013.07.05 21:01:51 »
Meg a piocas ember is  :lol:
Emlekszem a doki mondta 3 hetesen: kb 3 honap korul valtozni fog a dolog. Valtozott is... onnantol nem csak nappal sirt 12 oran at, hanem ejszaka is 24/7-ben  :lol:
;))))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #766 Dátum: 2013.07.05 21:05:49 »
;))))
Ne röhögj wazze, Ti még az elején vagytok. Kemény meló lesz.

Juci itt van mellettem, azt üzeni, hogy TÜRELEM! A baba és egymás iránt is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #767 Dátum: 2013.07.05 21:07:10 »
felüdülés,ha bejövök melozni;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #768 Dátum: 2013.07.05 21:30:57 »
Miröl van szó????
enyém is hasfájós,apa anya nem is sokat alszik;((
infacolt-t próbáltátok?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #769 Dátum: 2013.07.05 21:45:44 »
infacolt-t próbáltátok?
OFF
Infacolt nem szeretjük, annyira aromás narancs, hogy hihetetlen. Sötétben lehet, hogy világítana is  :lol: De van, akinek ez válik be.
Mi most az Espumisam cseppeket adjuk (de csak esténként, minimalizálni akarjuk az ilyen érdekes kemikáliákat, ez banános...), aztán kb. 5 hetes kortól a Grip Watert fogjuk a terv szerint (ez még elég "szoftos") - Sógorom hozta Angliából, itt most nem kapni, csak valami indiai hasonló nevű cuccot (állítólag 2 éves kortól, akkor már minek??). Ja, ott kinnt kb. 2 fontba kerül egy üveg, itthon 3 éve volt 2000Ft körül  :wacko:
ON
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 21:48:21 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #770 Dátum: 2013.07.05 21:53:55 »
infacolt-t próbáltátok?
Mi anno igen. Nekünk semmit nem használt. Sem a köménymag tea, sem a Gripwater. Utóbbi még ráadásul undorító ízű-szagú is...  :wacko:
Ami elviselhetőbbé tette a hasfájást, az a meggymagpárna. DM-ben 6-700Ft, mikróban kicsit melegíteni kell rajta úgy mindenestül és berakni a baba hasához a pólyába (mi használtuk a pólyát, szerettük is, mert könnyebb megfogni biztonságosan babát).

Lényeg, hogy mivel minden gyerek más és más, talán érdemes kipróbálni a lehetséges dolgokat, de egyikre sincs biztosíték, hogy működni fog. Az egyiknél EZ működik, a másiknál AZ, a harmadiknál egyik sem. Túl kell élni ezt az első néhány hónapot, ami lehet, hogy csak pár hét lesz, de lehet, hogy több hónap (nálunk 6 hétig tartott a hasfájás, majd 4 hónapos korától indult a fogzás...). Majd kinövi...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #771 Dátum: 2013.07.05 21:59:37 »
Mi is kiprobaltuk az osszes itt felsorolt cuccot es meg sokminden mast is. A pulya 2 honapos korara a fel periodusos rendszert vegigkostolta mi meg beleoltunk ezekbe a kotvanyokba egy valag penzt (~500 euronal hagytam abba a csodaszerekert kifizetett penz szamolasat).
2 honap utan jott el az ido, hogy belassuk ez van, nincs mit tenni.
Egy haverom szerint mindenki ~3 honap korul talalja meg a megoldas: valojaban akkor siman elmulik a hasfajas. Nekunk ez sem jott be. Amikor elkezdtuk a hozzataplalast (5 honap utan), 5 nap alatt szunt meg minden panasz es azota egy turelmes es csendes tunder  :yes: (nyilvan semmi elfogultsag  :lol: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #772 Dátum: 2013.07.05 22:02:21 »
Nekünk nagyon tetszik a Grip Water, én is megkóstoltam volna, csak nem akartam elenni a gyerek elől  :D
Fogzásra viszont legjobban a borostyán nyaklánc és a Dologél jött be! Lányom jött, mutatta a tubust, hogy neki az kell  ;)  :otlet:
Nyaklánc most is rajta van. A boltban nagyon néztek, mikor smaragd nyakláncot kértem borostyán helyett  :lol: De még most is az jut először eszembe, nem tudom,  miért, még a Smaragd románcára sem emlékszem  :?:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #773 Dátum: 2013.07.05 22:05:15 »
... Fogzásra viszont legjobban a borostyán nyaklánc ...
Placebónak. :D (Nálunk nem használt semmit.)
Amúgy nekünk hasfájós időszakban a térdre fektetés és a pocak maszírozás használt - csak hogy bővítsem a tárházat. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #774 Dátum: 2013.07.05 22:13:24 »
Placebónak. :D (Nálunk nem használt semmit.)
Amúgy nekünk hasfájós időszakban a térdre fektetés és a pocak maszírozás használt - csak hogy bővítsem a tárházat. :)
:yes: :clap: Abszolút egyet értek. Ezek a nyakláncok semmit nem érnek, csak az arra fogékonyaknak el lehet sózni jó pénzért.
A masszírozás, viszont jó, mi a tornáztatást végeztük rendszeresen a pelenkázón. Jól "átbicikliztük" a gyerek lábát elalvás előtt.
Idővel rájön az ember, hogy a gyereke miért sírt annyira, s, mire rájön, jön egy következő rejtély, ami előtt szintén "bután" áll és próbálkozik.  :D Visszagondolva ez vicces, de benne a helyzetben néha kétségbeejtő.

Nálunk Zsombor kb 8 hónaposan kezdett éjszaka úgy aludni, hogy már csak 2x kellett hozzá felkelni és nem 6-8 alkalommal. Nekünk már ez is megváltás volt. 10 hónaposan szó szerint egyik napról a másikra (szerda-csütörtök), a nyaralás kellős közepén "jött le" a ciciről. 1 napunkba telt, mire ezt felismertük, mert semmit nem evett a gyerek. Aztán, adtam neki a bolognai spagettimből, és, mint aki még sosem evett... De "tegnap" még cicifüggő volt (meg az üveges babakaják)... Azt hittem, a pofám leszakad, hogy ilyen van. Mi full kétségbe voltunk esve, hogy miért nem eszik... aztán bolognai spagetti, meg lekváros palacsinta...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #775 Dátum: 2013.07.05 22:28:37 »
Placebónak. :D (Nálunk nem használt semmit.)
...
Szövegkörnyezetből nem ér kiemelni.

:yes: :clap: Abszolút egyetértek. Ezek a nyakláncok semmit nem érnek, csak az arra fogékonyaknak el lehet sózni jó pénzért.
...
Bocs, belejavítottam a kiemelt részt, mert nem mindegy, hogy "egyet értek" vagy "egyetértek". Egyébként ezt tényként szerintem ne jelentsd ki, max. véleményként  :otlet:

Én megvédem a borostyánláncot. Nem is értem, amiről beszéltek, hogy lehetne ez placebó, meg fogékony az a gyerek, aki nem is hallott róla, hogy mit kellene használnia? A szülőnek persze lehet placebó meg fogékony rá, de attól a gyereknek nem használna  :nono: Nekünk, a mi kislányunknak egyértelműen használt. Másnak lehet, hogy nem. De a fiam is kap egyet, ha élek és meg tudom venni. Az ára meg nem horror egyáltalán, kb. egy csomag pelenka ára. Na a pelenka a biznisz, nem a borostyánlánc  :censored:
A hasfájásra az előbb elfelejtettem mondani a Babynos hasmasszázskrémet! Régen lehetett kapni dm-ben, de most már csak a Herbaházban kaptam Pécsen, ott is rendelni kellett, pedig nagyon jó. Abból rengeteget vettünk, most is van itthon legalább 3, de a kicsinek még nem használható pár hétig.

De azért jól beindult ez a topic, eddig hogy magatokban tartottátok a sok infót :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 22:41:55 írta vd1234 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #776 Dátum: 2013.07.05 22:39:39 »
Én megvédem a borostyánláncot. Nem is értem, amiről beszéltek, hogy lehetne ez placebó, meg fogékony az a gyerek, aki nem is hallott róla, hogy mit kellene használnia? A szülőnek persze lehet placebó meg fogékony rá, de attól a gyereknek nem használna  :nono: Nekünk, a mi kislányunknak egyértelműen használt.
:surrender: Ott volt a smile a végén, nem komolyan írtam. Csak nálunk nem vált be - egyik gyereknél se.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #777 Dátum: 2013.07.05 22:42:40 »
:surrender: Ott volt a smile a végén, nem komolyan írtam. Csak nálunk nem vált be - egyik gyereknél se.
Jó, persze, igazad van, bocs, jól mondod  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #778 Dátum: 2013.07.05 22:44:08 »
Én csak olvasom itt a praktikákat és nézek nagyokat  :1eye:
Felnőtt 2 gyerekem, de ezek közül egyet sem ismerek  :tt2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #779 Dátum: 2013.07.05 22:47:06 »
Én csak olvasom itt a praktikákat és nézek nagyokat  :1eye:
Felnőtt 2 gyerekem, de ezek közül egyet sem ismerek  :tt2:
Nem is emlékszel, mi volt akkoriban...hol van az már???!!!!  :lol: :D :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i