Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253470 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #735 Dátum: 2012.08.31 21:22:59 »
Ezt megerősíthetem, a múlt héten igazoltattak Balatonon, és meg is nézték mindháromnál, hogy be vannak-e kötve.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #736 Dátum: 2012.12.19 22:24:26 »
Nagy dilemmában vagyok. Ugye a gyerekülés kategóriáknál mindig kg-ot adnak meg, esetleg zárójelben életkort. De a gyerekek testalkatilag eléggé eltérőek. A legkisebb most lesz 1 éves, nem kisnövésű, a mozgásfejlődése is rendben van, de nem egy víziló alkat: 7,5 - 8 kg körül van. A két bátyja ilyenkor már erősen a 10 kg környékét ostromolta, és mertem is őket már gyermekülésbe tenni. Merjem-e a kicsit? Mert az a dologhoz hozzátartozik, hogy a hordozóba elég nehéz bekötni így téli ruházatban, és ha sikerült is, abban nincs sok öröm, mert 10 percet is nehezen visel el benne. Most pedig ki kéne bírnia egy nap alatt egy retúr debreceni utat, ami kicsit több, mint 10 perc...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #737 Dátum: 2012.12.19 22:36:22 »
A mi fiunk is kb 8 kilo volt amikor atkerult. Nagyon nem voltam nyugodt, de nem tudtam mit csinalni, a hordozoba mar nem fert  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #738 Dátum: 2012.12.19 22:44:25 »
Minden egyéb szabály itt borul: ha a gyerek kinövi a hordozót, gyerekülésbe kell kötni. Pont.
Feltételezem, hogy ilyen korban már legalább magabiztosan mászik, tehát, értelem szerűen egyedül ülni is képes. Ez a feltétele még a gyerekülésbe köthetőségnek. Szerintem, ha ezek nálatok biztonsággal teljesülnek, nyugodtan bekötheted a gyerekülésbe.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #739 Dátum: 2012.12.19 23:06:04 »
Persze, ülni tud már két hónapja.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #740 Dátum: 2012.12.20 08:39:56 »
Nagy dilemmában vagyok. Ugye a gyerekülés kategóriáknál mindig kg-ot adnak meg, esetleg zárójelben életkort. De a gyerekek testalkatilag eléggé eltérőek. A legkisebb most lesz 1 éves, nem kisnövésű, a mozgásfejlődése is rendben van, de nem egy víziló alkat: 7,5 - 8 kg körül van. A két bátyja ilyenkor már erősen a 10 kg környékét ostromolta, és mertem is őket már gyermekülésbe tenni. Merjem-e a kicsit? Mert az a dologhoz hozzátartozik, hogy a hordozóba elég nehéz bekötni így téli ruházatban, és ha sikerült is, abban nincs sok öröm, mert 10 percet is nehezen visel el benne. Most pedig ki kéne bírnia egy nap alatt egy retúr debreceni utat, ami kicsit több, mint 10 perc...
nyugodtan rakd át. a téma szerintem amiatt érdekes, hogy mikor lesz elég erős a gyerek nyaka ahhoz, hogy ne törjön ki egy balesetben. ez nagyjából hat hónapos korukra alakul ki, szerintem a testsúlynak ehhez semmi köze. döntsd hátra az ülést, amennyire lehet, aztán jó lesz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #741 Dátum: 2012.12.20 10:51:39 »
A testsúly kapcsán arra gyanakodtam, hogy azért van testsúly megadva és nem testmagasság, mert ha a gyerek elég magas, de vékony, akkor esetleg valahogy kicsúszhat az ülésből. De ez csak ott lehetséges, ahol vagy kétpontos belső öv van, vagy az ülésnek egyáltalán nincs saját öve (pl. pajzsos ülés).
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #742 Dátum: 2012.12.20 14:51:31 »
nyugodtan rakd át. a téma szerintem amiatt érdekes, hogy mikor lesz elég erős a gyerek nyaka ahhoz, hogy ne törjön ki egy balesetben. ez nagyjából hat hónapos korukra alakul ki, szerintem a testsúlynak ehhez semmi köze. döntsd hátra az ülést, amennyire lehet, aztán jó lesz.
Ez azert eros tulzas! Fel eves koraban egy rafutasos  balesetnel gyerek nyaka meg nagyon konnyen serulhet. En emiatt paraztam/parazok mindig. Nem veletlen ajanljak, hogy 2 eves korig utaztasd a gyereket hattal.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #743 Dátum: 2012.12.20 20:57:03 »
El nem tudom képzelni, hogy férhet bele egy 2 éves gyerek azokba a hordozókba, amiket kapni lehet. Pláne télen sok ruhába bújtatva.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #744 Dátum: 2012.12.20 21:52:17 »
El nem tudom képzelni, hogy férhet bele egy 2 éves gyerek azokba a hordozókba, amiket kapni lehet. Pláne télen sok ruhába bújtatva.
Nem arra gondolt labiscsakl szerintem, hanem az olyan (általában igen drága) gyerekülés típusokra, amiket menetiránnyal háttal is be tudsz szerelni. Ezek jellemzően a magasabb árkategóriába tartoznak, ISOFIX rögzítéssel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #745 Dátum: 2012.12.20 22:04:19 »
Hát hacsak nem arról van szó, hogy az autó ülése is megfordítható, akkor mindegy, hogy hordozó, vagy ülés, mert a kinövés éppen ott szokott jelentkezni, hogy nem fér el a gyerek lába, mert nyomja az autó ülés támlája.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #746 Dátum: 2012.12.21 02:04:50 »
Nem arra gondolt labiscsakl szerintem, hanem az olyan (általában igen drága) gyerekülés típusokra, amiket menetiránnyal háttal is be tudsz szerelni. Ezek jellemzően a magasabb árkategóriába tartoznak, ISOFIX rögzítéssel.
Igen arra  :yes: Ez a mi maxi cosi-nk tudja a hattal bekotest de ki sem probaltam, mert a gyerek mar megszokta a menetirany szerinti kozlekedest.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #747 Dátum: 2012.12.21 02:07:18 »
Hát hacsak nem arról van szó, hogy az autó ülése is megfordítható, akkor mindegy, hogy hordozó, vagy ülés, mert a kinövés éppen ott szokott jelentkezni, hogy nem fér el a gyerek lába, mert nyomja az autó ülés támlája.
Ott a pont  :clap: Nalunk a pulya a labat mar osszehuzta es a feje is kezdett tullogni a hordozon.
Amikor atult a joval magasabb es menetirany szerint bekotott X3-ba, vegig vihancolta a hazautat a boltbol  :yes: :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #748 Dátum: 2012.12.21 15:21:30 »
Nálunk a középső ülés van neki szánva, az azért nem annyira izgalmas, mert nem ablak mellett van, igaz, viszont előre onnan lehet a legjobban látni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #749 Dátum: 2013.05.25 23:10:22 »
4 gyerek sem lehet akadály :D :D :D

csak nézd meg az árát  :eek: :eek: :eek:
music