Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253564 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #705 Dátum: 2012.05.29 11:28:13 »
Nekünk nania babakocsink van. Semmi pénzért nem cserélnénk le, mert tágas, kényelmes, nagy kerekű, jól lehet vele fordulni, stb. És jó árban is volt annak idején. Több, mint másfél év után csak annyi hiba látszik rajta, amennyit a lúrkó okozott benne: a "majrévas" puha burkolatában ott vannak fogának nyomai. Simán jó lesz a tesónak is.

Tehát eddig náunk nania = megelégedés (utánanéztünk egyébként már akkor is, és megnyugtatónak találtunk, hogy "Made in France" felirat van rajta, a már igen gyakori "Made in China" helyett)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #706 Dátum: 2012.05.29 11:34:56 »
Nekünk nania babakocsink van. Semmi pénzért nem cserélnénk le, mert tágas, kényelmes, nagy kerekű, jól lehet vele fordulni, stb. És jó árban is volt annak idején. Több, mint másfél év után csak annyi hiba látszik rajta, amennyit a lúrkó okozott benne: a "majrévas" puha burkolatában ott vannak fogának nyomai. Simán jó lesz a tesónak is.

Tehát eddig náunk nania = megelégedés (utánanéztünk egyébként már akkor is, és megnyugtatónak találtunk, hogy "Made in France" felirat van rajta, a már igen gyakori "Made in China" helyett)
Gyerekülésekben a Nania valóban elég alsó kategóriás (értsd: pénzt nem adnék érte), de ettől még, ahogy írod is, mást pl. babakocsit simán gyárthat jót.  :yes:
Pláne, ha nektek ez a tapasztalatotok, akkor elhiszem, de gyerekülésből nem ezt a gyártót választanám. (...a teszteket olvasva jutottam erre a döntésre)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #707 Dátum: 2012.05.29 21:14:48 »
Mindenki hozza az egyéni döntéseket, és szerintem tiszteletben kell tartani. Én is elvárom, hogy a használtan vett Maxi Cosi Priorifix-re nem mondja senki, hogy valami lestrapált hulladék darab biztosan, én sem mondom az új 15ezer ft-os Nania-ra, hogy pénzt nem adnék érte, mert nem olyan rossz az, ha a 2008as teszten nem írták róla, hogy nem ajánlott, illetve Bepi-t se nézi senki bolondnak, hogy új öves Besafe-et vett 65ezerért. Szerintem mindegyik ülés valahol jó döntés, de fikázni a másikét túl egyszerű dolog. :whistling:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #708 Dátum: 2012.05.29 21:29:45 »
 :yes: :yes: :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #709 Dátum: 2012.05.29 21:43:07 »
Ezzel én is egyet értek, robi, nem fikázásból írtam, csak egyszerűen annyi a dolog, hogy nania gyerekülést nem vennék. Azonban babakocsit, ha tényleg megfelel az elvárásaimnak, simán.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #710 Dátum: 2012.05.30 09:18:58 »
Attól, hogy egy ADAC teszten közepesen szerepelt, még korántsem alsó kategóriás. Ez nem csak gyermekülés esetén igaz, hanem bármi más esetén.
Egy termék akkor alsó kategóriás véleményem szerint, ha márkaneve ismeretlen, nevenincs valami, és még a tesztekben sem foglalkoznak vele.

Visszatérve az ülésre: jelen ajánlat ár/érték aránya verhetetlen. Van még hasonló pontozású/minőségű gyermekülés kb. dupla ennyi pénzért. Na azt én sem venném meg.
De 15ezer forintért egy neves tesztben közepesen értékelt autósülés, egy 2,5-3 éves gyereknek újonnan - teljesen ésszerű és elfogadható döntés.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #711 Dátum: 2012.05.30 09:25:52 »
Végülis, van benne valami.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #712 Dátum: 2012.05.30 15:11:15 »
Szerintem meg ez a kérdés is kicsit túlmisztifikált, mint a téligumi.
A leggyengébb téligumi is klasszissal jobb, mint egy nyári, így a legalapabb gyerekülés is sokkal jobb, mint a mama ölében.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #713 Dátum: 2012.05.30 22:28:05 »
Arról nem beszélve, hogy a hatályos jog szerint amíg elöl gyermek csak a menetiránnyal ellentétes irányban beszerelt ülésben ülhet, - és akkor is csak abban az esetben, ha ott légzsák nem fog nyílni - hátul olyan autóban, amelyben gyárilag nincs biztonsági öv, gyermekülés nélkül utazhat! Na, ehhez képest még egy "csingcsángcsung" is jobb alternatíva.
A tesztben szerepelt Nania pedig iskolai osztályzat szerint hármas lenne, bőven a bukás fölött.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #714 Dátum: 2012.05.31 12:05:31 »
 :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #715 Dátum: 2012.06.14 21:24:56 »
Gyerekules project reloaded  :wacko:

Akos, Te most maxi cosi-t vettel igaz? Az mennyibe kulonbozik ettol:
http://www.albeebaby.com/maxi-cosi-priori-convertible-car-seat-in-corniche.html
Ugy ertem nagyon kulonbozik az USA-EU verzio?

Elore is koszi!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #716 Dátum: 2012.06.14 22:51:28 »
Igen, Maxi Cosi Priorifix típust vettünk, ez a Maxi Cosi XP övvel rögzíthető ülésnek az isofixes verziója.
Amit linkeltél az hasonló a mienkhez... próbálom összevetni a képeket, de olyan nagy különbséget nem vettem észre.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #717 Dátum: 2012.06.15 09:02:05 »
Koszi szepen  :flowers: En sem talaltam sok kulonbseget a honlapjukon az EU es USA modellek kozott. Odaat nincs isofix, hanem ez a LATCH system amivel a linkelt peldany is rendelkezik. Meg is rendeltem, igen jo aron van  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #718 Dátum: 2012.06.22 23:20:55 »
Ugyan nem gyerekülés, de vegyétek, vigyétek!
ABC design babakocsi
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #719 Dátum: 2012.07.21 03:29:28 »
Gondoltam par sorban osszehasonlitom a ket sokat emlegetett gyerekulest ( BeSafe Izi Comfort X3 vs Maxi Cosi Priori) mivel mindkettovel viszonylag hosszabb tavu es friss tapasztalatom van.

A BeSafe mar elso pillantasra, tapintasra minosegibb termek. Minden izeben, minden szegleteben a tartossag, minoseg sugarzik. Ez a legnagyobb utokartyaja. Persze ez meglatszik az arcedulan. Majd 1,5-szer annyibe kerul mint a Maxi Cosi Priori. Viszont meg kell hagyni, hogy a Maxi sokkal izzadosabb anyagbol van ami nyaron nem elony es mar nem egeszen egy honapnyi hasznalat utan malik szet ketoldalt a fenyvisszavero csik. Ez azert a mersekelt ar ellenere is zavaro  :no: Tehat aki tobb gyereket szeretne felnevelni egy autosulesben megeri elgondolkodni a BeSafeben.

En mindkettobol az isofix nelkuli verziot hasznalom. Igazsag szerint a Maxi Cosi LATCH rendszeru, ami kvazi az amerikai isofix. Ennek ellenere a BeSafet egyszerubben es stabilabban sikerult beraknom az autoba elsore  :yes:

3 dologban uti a Maxi Cosi a Besafe-t es ebbol ketto fontos biztonsagi dolog:
- az amcsi verzio menetiranynak hattal is beszerelheto (bar ezt mi nem hasznaljuk, a fiu megsozkta a BeSafe-ben az elorenezest)
- a mellhevederen az otpontos csatt folott van egy muanyag ami osszetartja a vallpantokat. A BeSafe-ben mindig rettegtem, hogy a vallpantok lecsusznak a gyerek vallairol es egy utkozesnel kettetorik a gyerek gerince.
- a donthetoseg sokkal kenyelmesebben allithato; nekunk most kozepen ul hatul a gyerek es akar vezetes kozben egy lampanal allva is siman hatranyulok es ledontom ha elaludt.
+1 van hozza csatolhato pohartarto ami a fiu kedvence :)

Summa summarum ha dontenem kene nagy bajban lennek. A BeSafe latszolag kenyelmesebb lehet a gyereknek: parnazotabb, nem izzados anyagu, es biztos vagyok benne hogy 6 ev mulva a harmadik gyereknel sem foszlani benne semmi es nem szukseges isofix a bombabiztos rogzitesehez.
A Maxi Priorinak kellemes ara van. Cserebe kell az Isofixes rogzites, mert ovvel rogzitve nagyon instabil (mar probaltam) ugy meg mar annyi mint a BeSafe isofix nelkul. Cserebe hamarabb kopik, silanyabb anyagu de van vallheveder osszetarto ami megint egy utos erv mellette!
Azt hiszem mindketto jo vetel volt a maga nemeben, hisz a Maxi Cosi a LATCH-el jol rogzitheto, masodik gyereket itt nem kell kibirnia es 22 ezer forintyi dollaerert kivalo vetel volt!  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX