Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253606 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #675 Dátum: 2012.05.19 14:06:01 »
Mi is sokmindenből megvettük és meg vesszük a jövőben is a használtat, pl. gyerekruhák, babakocsi, pihenőszék, gyerekbútorok, stb, de a gyerekülést már régebben megbeszéltük, hogy csakis újonnan vesszük.
:yes: :yes: :yes:
A ruhák közül is csak a body-k 100%-ban újak (közvetlen kapcsolatban vannak a testtel hosszú ideig), de a többi ruci meg lábbeli 80%-a használt. Ugyanígy a játékok jórésze is használt...

Meg hát eleve úgy terveztük, hogy min. 2 gyereket szolgáljanak a gyerekholmik. Vettem volna a Vaterán egy használt biztonsági gyerekülést, melyet ki tudja hányan koptattak már, és még nálunk is legalább ketten fogják? Na ne már...
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.19 14:08:06 írta robi »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #676 Dátum: 2012.05.19 20:00:29 »
Másik oldalról megközelítve, akkor itt mindenki megveszi a felső kategóriás márkás gyerekülést, és a 1. vagy 2. illetve esetleg 3. gyerek után kidobja? vagy rokonnak elajándékozza ha tudja?
Mert ha én most veszek egy újat, 2gyerek mondjuk 5éven át használja, akkor tuti felrakom a netre eladni.
Ami továbbra is taszít a használtban: drága.
A Maxi Cosi isofix-esből van 3db fenn. Mind 3-3,5éves. 45-49-50ezerért.
Szerintem ez nagyon drága árszint. És ezek egymást erősítik, mert látja az egyik, hogy  a másik is ennyiért adja, aztán reménykedik, hogy leperkál valaki 50rugeszt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #677 Dátum: 2012.05.19 20:50:39 »
Másik oldalról megközelítve, akkor itt mindenki megveszi a felső kategóriás márkás gyerekülést, és a 1. vagy 2. illetve esetleg 3. gyerek után kidobja? vagy rokonnak elajándékozza ha tudja?
Mert ha én most veszek egy újat, 2gyerek mondjuk 5éven át használja, akkor tuti felrakom a netre eladni.
Ami továbbra is taszít a használtban: drága.
A Maxi Cosi isofix-esből van 3db fenn. Mind 3-3,5éves. 45-49-50ezerért.
Szerintem ez nagyon drága árszint. És ezek egymást erősítik, mert látja az egyik, hogy  a másik is ennyiért adja, aztán reménykedik, hogy leperkál valaki 50rugeszt.
Így van, jól látod. Ez az ülés kiszolgálja a 2 tervezett gyerekemet, aztán felrakom annyiért, amennyiért elviszik. Pont. Ezen nem agyalok. Ha 15.000-ért elviszik 4-5 évesen az ülést, örülni fogok és elégedett leszek. Aki 40-50.000-ért rakja fel, az, meg vagy kitartja és egy olyan - szerintem - balek, aki megveszi, vagy hosszú idő után lecsökkenti az árat, amikor tényleg kell a pénz neki...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #678 Dátum: 2012.05.19 20:55:47 »
én odaadnám bárkinek az enyémet naon ócón :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #679 Dátum: 2012.05.19 21:41:16 »
Szerintem ez nagyon drága árszint. És ezek egymást erősítik, mert látja az egyik, hogy  a másik is ennyiért adja, aztán reménykedik, hogy leperkál valaki 50rugeszt.

ezek az ülések sosem kelnek el. én 4e-ért adok el egy újban 36ért vett ülést. ez még akkor is durva bukta ha kuka a huzatja.  :censored: 
és a kutyának se kell. 2ezreket kínálgatnak.. :nono:
pedig német, és adac teszt, és minden..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #680 Dátum: 2012.05.19 22:38:37 »
ezek az ülések sosem kelnek el. én 4e-ért adok el egy újban 36ért vett ülést. ez még akkor is durva bukta ha kuka a huzatja.  :censored: 
és a kutyának se kell. 2ezreket kínálgatnak.. :nono:
pedig német, és adac teszt, és minden..
Ez a jó a piacgazdaságban, minden annyit ér, amennyit megadnak érte.
 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #681 Dátum: 2012.05.20 00:43:55 »
Válság van és túlkínálat. Bagóért meg lehet venni mindent. Aki 40-50 ezrekért kínálja, az vagy nem akarja eladni, vagy nem fogja. Ennyiért legalább is.
De mondok más példát. Mikor apám meghalt, megörököltem egy 4 manuálos Dr. Böhm elektromos orgonát. A maga nemében és főként idejében (80-as évek vége) csúcskategória, újkori ára 20.000 DM körül lehetett, mi ennél jóval kevesebbért vettük, én abban bíztam, hogy néhányszázezer forintért elmegy. Egyvalaki vitte volna az általam remélt ár tizedéért, annak nem adtam, és aztán ennyi volt, soha senki többet nem kereste. Végül ingyen vitte el valamelyik egyház, a szállításba került neki.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #682 Dátum: 2012.05.20 19:38:40 »
... megörököltem egy 4 manuálos Dr. Böhm elektromos orgonát. A maga nemében és főként idejében (80-as évek vége) csúcskategória, újkori ára 20.000 DM körül lehetett, mi ennél jóval kevesebbért vettük, én abban bíztam, hogy néhányszázezer forintért elmegy. Egyvalaki vitte volna az általam remélt ár tizedéért, annak nem adtam, és aztán ennyi volt, soha senki többet nem kereste. Végül ingyen vitte el valamelyik egyház, a szállításba került neki.
Ha van az embernek helye, akkor az ilyeneket érdemes megtartani.
Nekem is van egy 25 éve nem használt páncéltőkés pianinóm, apóséknál elfér a nappaliban. Enni nem kér, bútordarabnak is megteszi. Ha egyszer valamelyik gyereknek szüksége lenne rá, akkor nem kell 4-500 ezerért venni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #683 Dátum: 2012.05.20 19:40:03 »
Ma alkudoztam is használtra, és az elefániban is megnéztük az üléseket.
Maxi Cosi Priori SPS újonnan kiesett, mert már régi modell.
Maxi Cosi Priori XP újonnan 49 000 ft, ez esélyes.
Maxi Cosi Priorifix Isofix használtan most 35ezer, de 3éves a cucc. (ismeretlen előélet, és nekünk 2 gyerekre kell majd).
Besafe confort X3 újonnan 64.000.-Ft, ez is a nagy esélyes.

Az elefánis eladó inkább a Maxi Cosi és Römer párti volt, a Besafe-et nem csípte. Az X3 szerinte azért nem a legjobb, mert a beépített
fejszűkítő nyomja a nagyobb gyerek vállát, meg hogy az egész tömése csak hungarocell, ellenben a Maxi Cosié műanyag+hungarocell, és szerinte a hungarocell porladni fog.  :hug:

Ettől függetlenül a BeSafe tetszik nekem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #684 Dátum: 2012.05.20 20:57:31 »
Az elefánis eladó inkább a Maxi Cosi és Römer párti volt, a Besafe-et nem csípte. Az X3 szerinte azért nem a legjobb, mert a beépített
fejszűkítő nyomja a nagyobb gyerek vállát, meg hogy az egész tömése csak hungarocell, ellenben a Maxi Cosié műanyag+hungarocell,
és szerinte a hungarocell porladni fog.  :hug:

Ettől függetlenül a BeSafe tetszik nekem.
Pfffff...  :wacko:
Ezt végképp nem értem, mire mondta... :no:
Először is: a gyerek vállát baromira nem nyomja a fejszűkítő, mert azt 8(!) fokozatban magasságállíthatod, ahogy a lurkó növekszik. Nekünk most a 2-3. állásban van.
Másodszor: Mi az, hogy az egész tömése? Az összes gyerekülésnek, amit eddig megnéztem, hungarocell tömése van, ami kb 5-6cm vastagságú egyenletesen mindenhol. A műanyag az maga a váz, ez van "kitömve" a hungarocellel.
Ezen kívül eleve nem izzadós anyag a huzata a Besafe-nek, viszont lehúzható, mosható.

A Römer kiba... drága (és annyival a tesztek alapján sem jobb, csak nagy név), jó, hogy azt akarja rád sózni. A Maxi Cosi-t nem ismerem, személy szerint nekem csak annyi gondom volt vele, hogy nem tesztelték, vagy csak a Toby-t nem tesztelték, ezt meg igen?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #685 Dátum: 2012.05.20 21:15:51 »
Igen, néztük, hogy a fejszűkítő állítható. Ennek ellenére szerinte a szűkítő magasabb gyereknél nyomhatja a vállat..  :hug: ez is csak egy vélemény.
A Tobi szerintem egy igen populáris darab, több tesztje is volt, általában jó értékeléssel. Már vagy 5éve fut, bevált. Nekem mégis a BeSafe X3 tetszik inkább, főleg, mert szerintem ez egy újabb generációs ülés.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #686 Dátum: 2012.05.20 22:20:08 »
Igen, néztük, hogy a fejszűkítő állítható. Ennek ellenére szerinte a szűkítő magasabb gyereknél nyomhatja a vállat..  :hug: ez is csak egy vélemény.
A Tobi szerintem egy igen populáris darab, több tesztje is volt, általában jó értékeléssel. Már vagy 5éve fut, bevált. Nekem mégis a BeSafe X3 tetszik inkább, főleg, mert szerintem ez egy újabb generációs ülés.
Érdekes, nincs konkrét infóm arról, hogy az X3 miben másabb az X2 és az az X1-nél. Lehet, hogy csak a huzat színeiben különböznek?

A fejszűkítővel kapcsolatban passz. Lehet, hogy egy hirtelen növő gyereknek eléri a vállát, de, hogy nyomja, azt kétlem. Szépen formatervezett minden része, széle az ülésnek, átgondolt konstrukció. Szerintem 100 gyerekből 90-nek tuti jó...  :cool2:
Ha, meg eléri, akkor jöhet a nagyobb, 15-36-os ülés, ennyi. Ha magasságban eléri a határt, akkor az a gyerek sem 18kg, vagyis, úgy hiszem, a súlyhatárt hamarabb el fogja érni, mint a magasságit... lehet, hogy tévedek...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #687 Dátum: 2012.05.23 19:37:11 »
Végül megvettük a Maxi Cosi Priorifix Isofix ülést használtan 35 000 ft-ért.
Ránézésre szép megkímélt, 2009 júniusában vásárolták számla alapján, egy kislány használta.
Üléspróba alapján az X3 nekem szubjektíve nem nagyon jött be, ellenben a Maxi Cosi, akkor el is döntöttük, hogy vagy új Maxi Cosi Priori XP vagy Priorifix használtan. Ma megnéztük a priorifix-et, és meg is vettük.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #688 Dátum: 2012.05.23 21:02:26 »
Használjátok egészséggel, és remélem, hogy az a nagy mizéria a használt gyereküléssel kapcsolatban egyáltalán nem lesz aktuális.  :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #689 Dátum: 2012.05.23 21:16:46 »
Használjátok egészséggel, és remélem, hogy az a nagy mizéria a használt gyereküléssel kapcsolatban egyáltalán nem lesz aktuális.  :clap: ;)
Az eladóval ( aki egy 35-40körüli nő) sokat e-maileztem, telefonon is többször beszéltem. Wiw-en Facebook-on is megvan. Tudom, a munkahelyének a nevét is. Ma élőben is találkoztunk. Hozta a kislányát is. Odaadta az ülés számláját is. Mondta, ha bármi van hívjam, és hogy sok egyéb cucca is van a kislányának, amit már nem használ, majd azokról is beszéljünk. Angol férje van, a csajnak egy vadi új kis B mercije van,hegyen lakik, mondhatni jólszituált, remélem nem ezen a 35ezren akar meggazdagodni, és egy törött ócska babaüléséből kis pluszt összeharácsolni.  :hug: