Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253506 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #630 Dátum: 2012.04.02 14:59:57 »
Ugyanezt mondom, csak én értem.  :whistling:
Az annál eggyel "fejlettebb" gyerekeknek való üléseknek, mint amit Te használsz, (vagy ahogy olvastam tervezel használni) már nincs saját övük, hanem a benne ülő gyereket a kocsi öve köti be. Ennél a kategóriánál iszonyatosan hasznos az isofix.... mert ha az nem, akkor semmi más nem rögzíti az ülést a kocsihoz.
Amikor még én használtam olyat, mint Te, nekem sem mutatkozott különbség, a kocsi öve nagyon jól rögzítette az ülést magát, gyerek nélkül is.... meg sem mozdult. Szóval majd később, a következő váltásnál fogod látni az isofix kényelmi előnyét.
Remélem a biztonságit soha...
na erről van szó. szerintem is nagyon fontos az isofix. remélem,  lesz olyan kocsim megint, ahol használni is tudom majd  :ph34r:

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #631 Dátum: 2012.04.02 15:40:11 »
Ha valaki úgy köti be a gyereket, hogy az ülés el tud mozogni, akkor rosszul kötötte be - most természetesen a magától visszahúzódó övekről van szó - annak nem szabad mozognia. Az Isofixnek pont ugyanaz a hátránya, ami az előnye: a merevsége. Erős ütközés esetén emiatt nagyobb sérülés keletkezik a gyerekben, mert minimális "kilengése" sincsen, ami egy kicsit csillapítaná az ütközés erejét. A kényelemhez nem tudok hozzászólni.
Használtál már ilyen ülést?
Máshogy mondom: Ha te felnőttként hátsó ülésen utazol (bekötve) és elalszol, el tudsz dőlni szépen lassan oldalra?
Szerintem el. Na most az én 3 és fél éves gyerekem már ilyen ülésben ül és isofix nélkül bizony el tud dőlni a székkel együtt.... mert ő még nem tud ellentartani, alvás közben pláne nem.

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #632 Dátum: 2012.04.02 15:41:56 »
:clap: :clap: :clap: Ezt pont most akartam leírni, de nem kell.  ::)
A biztonsági övet addig kell húzni, amíg mozog az ülés...
Az automata övet hogy húzod addig? (ha csak azzal rögzül az ülés)
Na, majd megtudod... még pár év...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #633 Dátum: 2012.04.02 16:31:40 »
Az automata övet hogy húzod addig? (ha csak azzal rögzül az ülés)
Na, majd megtudod... még pár év...
hát például úgy, hogy racsnis. nekünk az összes autónkban olyan volt eddig, mióta gyerekeink vannak. így a biztonsági övvel úgy be lehet húzni a gyerekülést, hogy még. nem dől az el sehová olyankor, nekünk is ilyen ülésünk volt eddig.
APROPÓ, nem kell valakinek egy használt, de jó állapotú gyerekülés? most nőtte ki a lányom. szerintem az akkor kapható legjobb 0-18-as ülés volt: Bébéconfort Iseos, gyakorlatilag teljesen vízszintesbe dönthető (nekünk nagyon fontos volt, mert sokat utaztunk egész éjszaka a gyerekekkel), az oldalát is lehet állítani, hogy mennyire tartson.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #634 Dátum: 2012.04.02 17:11:32 »
Az automata övet hogy húzod addig? (ha csak azzal rögzül az ülés)
Na, majd megtudod... még pár év...
Végig gondolva a dolgot még mindig nem kerek a dolog. Az autó biztonsági öve 3 pontos, tehát, a gyereket valóban csak a ferde része fogja, de az öv lenti része a gyerek medencéjénél van elvezetve? Tesómnak 8 és 6 éves a két lánya, ilyen ülésben utaznak és full fixen áll az ülés az autójukban. Bocs, de szerintem valamit nem jól csináltok.  :surrender:
Abban mi a logika, hogy beleülteted a gyereket egy olyan ülésbe, ami menet közben oldalra borul egy kanyarban?  :wacko: Vagy az ülés rossz, vagy valami elkerülte a figyelmeteket... szerintem... de ezt egyszerűen nem tudom elhinni/elképzelni, hogy jól van bekötve és borul az ülés...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #635 Dátum: 2012.04.02 18:08:57 »
. Az Isofixnek pont ugyanaz a hátránya, ami az előnye: a merevsége. Erős ütközés esetén emiatt nagyobb sérülés keletkezik a gyerekben, mert minimális "kilengése" sincsen, ami egy kicsit csillapítaná az ütközés erejét.
Ezzel nem érek egyet. Az isofix fixen rögzíti az ülést, pont, mint a felnőtt autós ülés ahogy a padlólemezhez van rögzítve.
Kilengése meg van, mert az ülés öve is enged (pont mint felnőtteknél).
Egyébként ugyan azon termék isofix-es változata általában jobban szerepel a teszteken, vagy nem?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #636 Dátum: 2012.04.02 18:55:54 »
Hát ez az, hogy ez nem tiszta az ADAC tesztben -számomra-. Hogy az Isofix valóban kisebb sérülési kockázatot ad, vagy pedig csak plusz pont jár érte, mint autóknál az ESP-ért...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #637 Dátum: 2012.04.02 19:25:07 »
az biztos hogy biztonsági szempontból a az a jobb, ha a gyerekülés minél stabilabb. azért, mert a biztonsági öv így tudja az elméletileg kiszámolt értékeket legjobban produkálni...

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #638 Dátum: 2012.04.02 20:27:12 »
Végig gondolva a dolgot még mindig nem kerek a dolog. Az autó biztonsági öve 3 pontos, tehát, a gyereket valóban csak a ferde része fogja, de az öv lenti része a gyerek medencéjénél van elvezetve? Tesómnak 8 és 6 éves a két lánya, ilyen ülésben utaznak és full fixen áll az ülés az autójukban. Bocs, de szerintem valamit nem jól csináltok.  :surrender:
Abban mi a logika, hogy beleülteted a gyereket egy olyan ülésbe, ami menet közben oldalra borul egy kanyarban?  :wacko: Vagy az ülés rossz, vagy valami elkerülte a figyelmeteket... szerintem... de ezt egyszerűen nem tudom elhinni/elképzelni, hogy jól van bekötve és borul az ülés...  :no:
Mindegy  :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #639 Dátum: 2012.04.02 22:47:42 »
1.Ezzel nem érek egyet. Az isofix fixen rögzíti az ülést, pont, mint a felnőtt autós ülés ahogy a padlólemezhez van rögzítve.
2.Kilengése meg van, mert az ülés öve is enged (pont mint felnőtteknél).
3.Egyébként ugyan azon termék isofix-es változata általában jobban szerepel a teszteken, vagy nem?
1. Elhiheted, hogy nem én találtam ki, hanem nálam sokkal inkább hozzáértők szűrték le balesetek és tesztek tapasztalatából.
2. Nincs mindegyiknek saját öve, sőt a 15-36kg súlycsoportban ez a ritka. Az ülésnek magának meg nincs kilengése, épp ez az ISOFIX lényege.
3. De igen, csak épp a tesztek nem mutatják ki az ISOFIX hátrányát, mert ott csak oldal-, és frontális ütközést néznek, míg az említett probléma a ráfutásos baleseteknél jelentkezik annál az autónál, amelyikbe hátulról belerohan a másik.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #640 Dátum: 2012.04.03 10:12:05 »
Mindegy  :surrender:
Persze hogy az, mert a 9-18kg-os x3-nal meg ez nem all fennt, ezen majd raer kesobb agyalni bepi ;)



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #641 Dátum: 2012.04.03 10:20:35 »
Legtobb helyen amugy az isofix-et ket dolog miatt ajanljak:
1. konnyebb beszerelhetoseg
2. konnyebb helyesen beszerelni.

Ezen masodik ok miatt a gyakorlatban lehet biztonsagosabb az isofix-es. En meg nem lattam olyan tesztet, ahol az isofix-es ulesek taroltak volna mig a nem isofix-esek felsultek volna.

@akos2004: mi heti 2-3-szor pakoljuk egyik kocsibol a masikba az x3-at isofix nelkul. En nem erzem hianyat, sokkal nagyobb macera a hurcolasa mint a bekotese. Ha kell, csinalok videot/kepet a bekotesrol. Nagyon fogom sajnalni, hogy nem johet velunk az ules a tengerentulra  :cry:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #642 Dátum: 2012.04.03 10:24:05 »
Laci, de, ha ennyiben merül ki az isofix előnye, akkor mi indokolja a 40.000ft felárat pl. az X3 esetében? Én egyszer beszerelem az ülést és az ott lesz, amíg ki nem növi. Bekötésnél az X3-at konkrétan nem lehet rosszul bekötni, annyira adja magát a dolog.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #643 Dátum: 2012.04.03 10:46:23 »
Az x3-nal az a plusz labtartos ize is megnyomja az arat. (meg erre nekem van az a teoriam, hogy az isofix-el rendelkezo autok tulajdonosai jobb moduak ezert a menedzsment magasabb arat ad meg, mert a jobb biztonsagot sugallva igy is kiadjak erte a tobbletet)
Az alabbi linken ki is van fejtve reszletesen amit mar az elobb leirtam.

"Now over to rear facing,  is Isofix safer? Looking at pure crash test data, it’s said that Isofix and a correctly installed car seat with seat belt offer the same safety.  The answer is not quite that simple."



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #644 Dátum: 2012.04.03 10:58:36 »
Laci, de, ha ennyiben merül ki az isofix előnye, akkor mi indokolja a 40.000ft felárat pl. az X3 esetében?
A marketing. ::)

Én egyszer beszerelem az ülést és az ott lesz, amíg ki nem növi.
Dettó.