Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253614 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #615 Dátum: 2012.04.01 18:37:48 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #616 Dátum: 2012.04.01 21:40:45 »
Bepi, hogy szuperál a gyerekülés, nincs véletlenül képed a beszerelt állapotról? Nekem is tetszik az, amit te választottál, most az és a használta közt gondolkodom.
Néztem ma a neten használt üléseket is... használtan a 25-30ezres kategória lehet érdekes, de egyiktől sem ájultam el. Sok Maxi Cosi Tobi van, de
azokról azt olvastam, hogy volt csatthibás szériájuk..  :no: A másik amiből van kínálat az a bebe comfort Iseos TT... az meg már kifutott termék..  :wacko:
Én úgy vagyok vele, hogy ha már 45-ezret nem adok ki használtra.
Csak most olvastalak...

Kösz a kérdést, kiváló az ülés, azóta is itt van bent a franciaágyon, mert a fiú még kicsi bele, így, hordozóban ül az autóban.
Pont azon morfondírozok, hogy vajon mennyit fog nőni 1 hónap alatt (tavaszi találkozó)? Most kezdtük a hozzátáplálást, egész jól is megy, én arra számítok, hogy akár április végére jó is lehet a gyerekülésbe.
Egy szó, mint száz, még annyi tapasztalatunk van vele, amennyit a múltkor, vásárláskor írtam.  ::)

Használtan? Mi is nézegettük a vaterát, meg az ebay-t is, de egy gond van ezekkel: Sokat vannak használva, általában 2 gyerek is kinövi, mire eladják. Ekkor már jellemzően látszanak rajta a használat nyomai és közben a sok év alatt már sokkal jobb ülések is kijöttek a gyárból. Így, használtan adják 25-30.000-ért, újonnan, meg a duplájáért, ugyan, de garanciális, új, senki által nem használt. Végigrágtuk magunkat mi is ezen a témán, de jobbnak láttuk újonnan megvenni (babakocsit kaptunk, az úgyis ingyen volt).  :)
...de nem egyszerű a kérdés...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #617 Dátum: 2012.04.01 22:01:03 »
nálunk a kisebbik most kapta meg a concorde transformer xt-jét  :innocent: már kettő van  :cool2: már csak az a kérdés, mikor lopják ki őket a nájt rájderemből, ha hazamegyünk  :whistling:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #618 Dátum: 2012.04.01 22:09:19 »
Csak most olvastalak...
Kösz a kérdést, kiváló az ülés,
...de nem egyszerű a kérdés...
Szóval nekem nagyon tetszik az X3, de most esett le, hogy nekem nem a sima 64ezer ft-os kell, hanem az isofix-es ami 100ezer ft... ez meg már sok, ennyit nem akarok kiadni. Úgyhogy hiába ez a modell a legszimpibb, 100ért nem veszek..  :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #619 Dátum: 2012.04.02 00:24:56 »
Én eljutottam oda, hogyha a hordozót kinövi a pici, akkor egy Nania Racert fog kapni. Ezt tízezerért megvehetem, 9-36 kg-ig jó, és az ADAC-teszten közepesen szerepelt (értsd: megfelelő minősítést kapott). Ha esetleg nem bírná ki azt a "pár" évet, amit ki kéne, másik tízezerért vehetek újat - de ez a tartósság probléma ugyanúgy fennáll a drága ülések esetében is.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #620 Dátum: 2012.04.02 06:50:10 »
Szóval nekem nagyon tetszik az X3, de most esett le, hogy nekem nem a sima 64ezer ft-os kell, hanem az isofix-es ami 100ezer ft... ez meg már sok, ennyit nem akarok kiadni. Úgyhogy hiába ez a modell a legszimpibb, 100ért nem veszek..  :no:
Isofixest? Minek? Ne gondold, az isofix annyival nagyobb biztonságot ad a kiskirálylánynak, mint, amennyivel drágább a normál ülésnél. (40.000Ft a diffi - horror!)
Az ADAC tesztben is csak néhány ponttal kap ezért többet (ezáltal az isofixes már a különösen ajánlott kategória, míg az enyém "csak" ajánlott), ez olyan, mint az autós töréstesztben a plusszpont az ESP-ért...  :whistling:
Egyszerűen nem látom értelmét az isofixes csatlakozásnak. Olyan durván masszívan fogja a 3 pontos biztonsági öv is az ülést, hogy, amikor bekötöttem a kocsiba és elkezdtem rángatni az ülést jobbra-balra, az egész kocsiszekrény mozgott, a gyerekülést kivéve.  :excl: Meglátásom szerint semmivel sincs nagyobb veszélyben egy nem isofixes ülésben a gyerek.

Az isofix csak annyit jelent, hogy a különböző autókba egy előre meghatározott módon tudod rögzíteni az ülést.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.02 06:55:19 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #621 Dátum: 2012.04.02 06:53:43 »
Én eljutottam oda, hogyha a hordozót kinövi a pici, akkor egy Nania Racert fog kapni. Ezt tízezerért megvehetem, 9-36 kg-ig jó, és az ADAC-teszten közepesen szerepelt (értsd: megfelelő minősítést kapott). Ha esetleg nem bírná ki azt a "pár" évet, amit ki kéne, másik tízezerért vehetek újat - de ez a tartósság probléma ugyanúgy fennáll a drága ülések esetében is.
A 9-36-os kategóriából már sokkal könnyebb jót választani elérhető áron, mert a Nania itt már jól teljesít, ellenben a kisebb kategóriákkal, ahol egyszerűen katasztrofális eredményeket produkált (ütközésnél levált a váztól az ülőlap - ez mekkora cink már?!).
 :yes:
Én személy szerint kerülném a Naniát, mint márkát, mert alig drágábban jobb minőségű, megbízhatóbb üléseket is lehet venni. De ez csak a saját véleményem...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #622 Dátum: 2012.04.02 09:57:07 »
Isofixest? Minek? Ne gondold, az isofix annyival nagyobb biztonságot ad a kiskirálylánynak, mint, amennyivel drágább a normál ülésnél. (40.000Ft a diffi - horror!)
Az ADAC tesztben is csak néhány ponttal kap ezért többet (ezáltal az isofixes már a különösen ajánlott kategória, míg az enyém "csak" ajánlott), ez olyan, mint az autós töréstesztben a plusszpont az ESP-ért...  :whistling:
Egyszerűen nem látom értelmét az isofixes csatlakozásnak. Olyan durván masszívan fogja a 3 pontos biztonsági öv is az ülést, hogy, amikor bekötöttem a kocsiba és elkezdtem rángatni az ülést jobbra-balra, az egész kocsiszekrény mozgott, a gyerekülést kivéve.  :excl: Meglátásom szerint semmivel sincs nagyobb veszélyben egy nem isofixes ülésben a gyerek.

Az isofix csak annyit jelent, hogy a különböző autókba egy előre meghatározott módon tudod rögzíteni az ülést.

Onnantól, hogy a gyerek olyan ülést használ, ami a kocsi övét használja bekötéshez, nem pedig a gyerekülés saját övét, onnantól szerintem nagyon hasznos az isofix. Mi már ilyeneket használunk.
Ahol isofix nincs (nejem kocsija), ott folyamatosan elmászkál az ülés, előfordult már, hogy kanyarban eldőlt a gyerek székkel együtt... de ha nem is borul fel, minden kanyarban dől egy kicsit, emiatt a gyerekek sem szeretik. Arról nem is beszélve, hogy ha nem ül bent a gyerek, akkor az ülés nem rögzül, csak úgy "ott van".
Nemcsak biztonságos, de kényelmes megoldás is.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #623 Dátum: 2012.04.02 10:03:06 »
Onnantól, hogy a gyerek olyan ülést használ, ami a kocsi övét használja bekötéshez, nem pedig a gyerekülés saját övét, onnantól szerintem nagyon hasznos az isofix. Mi már ilyeneket használunk.
De az X3 meg nem ilyen. Annak van sajat ove a gyerek bekotesehez, tehat teljesen fix allandoan az ules. Raadasul ugy bel lehet kotni mintha be lenne betonozva. Sztem X3-nal nem eri meg a 40 ezres felarat az isofix  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #624 Dátum: 2012.04.02 10:03:16 »
Onnantól, hogy a gyerek olyan ülést használ, ami a kocsi övét használja bekötéshez, nem pedig a gyerekülés saját övét, onnantól szerintem nagyon hasznos az isofix. Mi már ilyeneket használunk.
Ahol isofix nincs (nejem kocsija), ott folyamatosan elmászkál az ülés, előfordult már, hogy kanyarban eldőlt a gyerek székkel együtt... de ha nem is borul fel, minden kanyarban dől egy kicsit, emiatt a gyerekek sem szeretik. Arról nem is beszélve, hogy ha nem ül bent a gyerek, akkor az ülés nem rögzül, csak úgy "ott van".
Nemcsak biztonságos, de kényelmes megoldás is.
Ezt nem értem, erről szó sincs.  :no:
Van saját 5 pontos öve is az ülésnek, meg fixen be van kötve az autóéval is, az onnan egészen addig el nem mozdul, amíg Te ki nem veszed...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #625 Dátum: 2012.04.02 14:40:18 »
Ezt nem értem, erről szó sincs.  :no:
Van saját 5 pontos öve is az ülésnek, meg fixen be van kötve az autóéval is, az onnan egészen addig el nem mozdul, amíg Te ki nem veszed...  ;)

Ugyanezt mondom, csak én értem.  :whistling:
Az annál eggyel "fejlettebb" gyerekeknek való üléseknek, mint amit Te használsz, (vagy ahogy olvastam tervezel használni) már nincs saját övük, hanem a benne ülő gyereket a kocsi öve köti be. Ennél a kategóriánál iszonyatosan hasznos az isofix.... mert ha az nem, akkor semmi más nem rögzíti az ülést a kocsihoz.
Amikor még én használtam olyat, mint Te, nekem sem mutatkozott különbség, a kocsi öve nagyon jól rögzítette az ülést magát, gyerek nélkül is.... meg sem mozdult. Szóval majd később, a következő váltásnál fogod látni az isofix kényelmi előnyét.
Remélem a biztonságit soha...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #626 Dátum: 2012.04.02 14:47:06 »
A 9-36-os kategóriából már sokkal könnyebb jót választani elérhető áron, mert a Nania itt már jól teljesít, ellenben a kisebb kategóriákkal, ahol egyszerűen katasztrofális eredményeket produkált (ütközésnél levált a váztól az ülőlap - ez mekkora cink már?!).
 :yes:
Én személy szerint kerülném a Naniát, mint márkát, mert alig drágábban jobb minőségű, megbízhatóbb üléseket is lehet venni. De ez csak a saját véleményem...
Lehet, hogy a kisebbekben rosszabb, de akkor mi van? A kettő nem függ össze, anno az opel Sintra ütközési tesztjében kiszakadt az egyik ülés. Most akkor nem szabad semmilyen Opelt megvenni?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #627 Dátum: 2012.04.02 14:50:25 »
Ugyanezt mondom, csak én értem.  :whistling:
Az annál eggyel "fejlettebb" gyerekeknek való üléseknek, mint amit Te használsz, (vagy ahogy olvastam tervezel használni) már nincs saját övük, hanem a benne ülő gyereket a kocsi öve köti be. Ennél a kategóriánál iszonyatosan hasznos az isofix.... mert ha az nem, akkor semmi más nem rögzíti az ülést a kocsihoz.
Amikor még én használtam olyat, mint Te, nekem sem mutatkozott különbség, a kocsi öve nagyon jól rögzítette az ülést magát, gyerek nélkül is.... meg sem mozdult. Szóval majd később, a következő váltásnál fogod látni az isofix kényelmi előnyét.
Remélem a biztonságit soha...
Ha valaki úgy köti be a gyereket, hogy az ülés el tud mozogni, akkor rosszul kötötte be - most természetesen a magától visszahúzódó övekről van szó - annak nem szabad mozognia. Az Isofixnek pont ugyanaz a hátránya, ami az előnye: a merevsége. Erős ütközés esetén emiatt nagyobb sérülés keletkezik a gyerekben, mert minimális "kilengése" sincsen, ami egy kicsit csillapítaná az ütközés erejét. A kényelemhez nem tudok hozzászólni.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #628 Dátum: 2012.04.02 14:53:31 »
Ugyanezt mondom, csak én értem.  :whistling:
Az annál eggyel "fejlettebb" gyerekeknek való üléseknek, mint amit Te használsz, (vagy ahogy olvastam tervezel használni) már nincs saját övük, hanem a benne ülő gyereket a kocsi öve köti be. Ennél a kategóriánál iszonyatosan hasznos az isofix.... mert ha az nem, akkor semmi más nem rögzíti az ülést a kocsihoz.
Amikor még én használtam olyat, mint Te, nekem sem mutatkozott különbség, a kocsi öve nagyon jól rögzítette az ülést magát, gyerek nélkül is.... meg sem mozdult. Szóval majd később, a következő váltásnál fogod látni az isofix kényelmi előnyét.
Remélem a biztonságit soha...
Ja, így már értem, akkor rendben vagyunk.  :flowers:
Nekem abban még nincs tapasztalatom, hogy a 9-36-os kategória milyen, egyelőre még a 9-18-asban sincs, csak az ülés van meg.  :1eye:

Azontúl, hiába jobba  nagyobb kategóriában az isofixes rögzítés, ha az autómban nincs rögzítési pont...  :wacko: (ezért nem veszek majd isofixes ülést)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #629 Dátum: 2012.04.02 14:54:57 »
Ha valaki úgy köti be a gyereket, hogy az ülés el tud mozogni, akkor rosszul kötötte be - most természetesen a magától visszahúzódó övekről van szó - annak nem szabad mozognia. Az Isofixnek pont ugyanaz a hátránya, ami az előnye: a merevsége. Erős ütközés esetén emiatt nagyobb sérülés keletkezik a gyerekben, mert minimális "kilengése" sincsen, ami egy kicsit csillapítaná az ütközés erejét. A kényelemhez nem tudok hozzászólni.
:clap: :clap: :clap: Ezt pont most akartam leírni, de nem kell.  ::)
A biztonsági övet addig kell húzni, amíg mozog az ülés...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i