Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253500 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #600 Dátum: 2012.02.03 21:33:56 »
Most nem a Te hsz-edre értem, hanem globálisan, hogy azt vettem észre, hogy a babás szülők versenyeznek, kié nagyobb... gondolom ez annak az előszele, hogy aztán kié hogy tanul, mikor szerezte meg a 20. nyelvvizsgáját, és hogy mennyire jó egyetemre jár.
Nehogy má' az ember ne legyen büszke a saját fiára (lányára) wazz :hug:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #601 Dátum: 2012.02.03 21:43:15 »
Nehogy má' az ember ne legyen büszke a saját fiára (lányára) wazz :hug:
Az, hogy valaki büszke, az egy dolog. Az meg egy másik dolog, ha ez egy burkolt versenyeztetésnek van beállítva. Persze vegyük ezt ketté. A babáknál nem az a jó, ha minél nagyobb a súlya..... szerintem itt a középút, az átlag az optimális.
A későbbiekkel kapcsolatban meg a licitálást nem szeretem. Nem akarom ilyen stressznek kitenni a gyerekem, és azt sem akarom,
hogy más tegye ki. Na meg ugye, aki valóban OK, az nincs hirdetve.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #602 Dátum: 2012.02.03 21:50:19 »
Kicsit túlmisztifikálod most az ügyet... "burkolt versenyeztetés"...

Én is arra akartam kitérni, hogy a hülye termékgyártól ilyen-olyan számokkal határozzák meg, hogy mikortól alkalmas azokat használni, de gyakran vannak kevésbé sablon esetek is (mint pl. labiscsakl-nál is), amikor kénytelen eltérni az ember ezektől.

Ez pont olyan, mint az akciós (felnőtt) ruhák, cipók. Hiába van márkásból szuperjó áron valami, ha a méretek csak egy szűk rétegben szóródnak. Pl. a molettekre, nagy lábúakra bezzeg sosem gondolnak az akciózók.
Dettó a gyereknél is. Nem tud még ülni 100%-osan, nincs mit tenni, akkor is ülésbe kerül, mert a hordozóba nem fér be. Mert nagyobb hordozó nem létezi, no meg nagyobb autó sem érhető el olyan könnyen.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #603 Dátum: 2012.02.03 22:03:00 »
Kicsit túlmisztifikálod most az ügyet... "burkolt versenyeztetés"...

Én is arra akartam kitérni, hogy a hülye termékgyártól ilyen-olyan számokkal határozzák meg, hogy mikortól alkalmas azokat használni, de gyakran vannak kevésbé sablon esetek is (mint pl. labiscsakl-nál is), amikor kénytelen eltérni az ember ezektől.

Ez pont olyan, mint az akciós (felnőtt) ruhák, cipók. Hiába van márkásból szuperjó áron valami, ha a méretek csak egy szűk rétegben szóródnak. Pl. a molettekre, nagy lábúakra bezzeg sosem gondolnak az akciózók.
Dettó a gyereknél is. Nem tud még ülni 100%-osan, nincs mit tenni, akkor is ülésbe kerül, mert a hordozóba nem fér be. Mert nagyobb hordozó nem létezi, no meg nagyobb autó sem érhető el olyan könnyen.
Tökéletesen egyet értek. :clap:
Bakker, fogzásban valszeg jó helyezést érnénk most el, mert a kölöknek 4 hónapos korára kibújt az első foga, most a másodikkal szenvedünk. Ha választhattam volna, hagyom mindezt a fogzást majd 6-8 hónapos korára. Nem én akartam így, de ez lett.

Ahogy írod is, hiába nem tud még önállóan ülni a gyerek, ha a méretei ezt megkívánják, be kell kötni a gyerekülésbe. Pont.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #604 Dátum: 2012.02.03 22:09:57 »
Fogzás... most épp 5 foga jön egyszerre. 5! Van egy-egy napja mostanában, úgy bír szenvedni, hogy csak na. Szakad meg a szívem.  :cry: Az 5-ön kívül már 11 van kint. Edződik.  :ph34r:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #605 Dátum: 2012.02.03 23:10:01 »
először az a baj, amikor jön a foga, aztán az, amikor kitörik  :lol: nekünk mindkét gyerek egyik első foga felül már hiányzik...de nem azért, mert jön a végleges...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #606 Dátum: 2012.02.04 00:15:35 »
Mért, husánggal neveled őket?  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #607 Dátum: 2012.02.04 13:15:49 »
nem, baseball ütővel  :lol: balesetek miatt kellett az egyik gyerek első fogát kihúzni, a másiké kitört magától :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #608 Dátum: 2012.02.04 16:41:13 »
Fogzásra nagyon jó a Dentinox gél.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #609 Dátum: 2012.02.04 18:37:50 »
Tökéletesen egyet értek. :clap:
Bakker, fogzásban valszeg jó helyezést érnénk most el, mert a kölöknek 4 hónapos korára kibújt az első foga, most a másodikkal szenvedünk.
Nálunk is hamar kijöttek a nagynak, de igazán nem volt szenvedés. Egy éves kora után nem sokkal 16 megvolt, az utolsó négy kicsit lassabban és nehezebben jött, de másfél éves kora körül kint voltak azok is. A második már nyűgösebb volt, neki még 2 hiányzik, pedig már 2 múlt.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #610 Dátum: 2012.02.04 19:06:51 »
Az van, de nem igazan jott be eddig. Ti hasznaltatok? Lehet hulye kerdes, de mennyit kell az inyere kenni, hasson?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #611 Dátum: 2012.02.04 19:52:23 »
Az van, de nem igazan jott be eddig. Ti hasznaltatok? Lehet hulye kerdes, de mennyit kell az inyere kenni, hasson?
próbáld ki magadon előbb. ő is azt fogja érezni amit te. csak azt nem tudod, mennyire fáj neki.  szerintem nem lehet túladagolni

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #612 Dátum: 2012.02.04 20:05:46 »
próbáld ki magadon előbb. ő is azt fogja érezni amit te. csak azt nem tudod, mennyire fáj neki.  szerintem nem lehet túladagolni
Biztos, hogy jön a foga, azt látjuk is, csak azt nem tudjuk, hogy ez fáj-e neki és ezért ébred fel sokszor éjszaka, vagy valami más oka van...  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #613 Dátum: 2012.02.05 16:34:07 »
Az van, de nem igazan jott be eddig. Ti hasznaltatok? Lehet hulye kerdes, de mennyit kell az inyere kenni, hasson?
Kevéske kell, amennyit el tudsz kenni. A felesleget lenyalja, és akkor nem ott hat, ahol kellene. Legjob, ha egy fülpiszkálóval adagolod.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #614 Dátum: 2012.04.01 17:48:27 »
Bepi, hogy szuperál a gyerekülés, nincs véletlenül képed a beszerelt állapotról? Nekem is tetszik az, amit te választottál, most az és a használta közt gondolkodom.
Néztem ma a neten használt üléseket is... használtan a 25-30ezres kategória lehet érdekes, de egyiktől sem ájultam el. Sok Maxi Cosi Tobi van, de
azokról azt olvastam, hogy volt csatthibás szériájuk..  :no: A másik amiből van kínálat az a bebe comfort Iseos TT... az meg már kifutott termék..  :wacko:
Én úgy vagyok vele, hogy ha már 45-ezret nem adok ki használtra.