Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253610 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #525 Dátum: 2012.01.23 09:47:39 »
Annyit nem ér ez az isofix-ügy, mint amekkora a reklámja. cee'd-ben van isofix, de mi nem-isofix-es ülést használunk, biztonsági öv hónapokon át olyan mereven tartja a helyén, hogy csak na. A gyerek mellett szoktam utazni, tapasztalatból mondom.

Az isofix felár helyett, inkább egy jobb-fajta ülést vegyél, ami nem isofix-es.

Szempont még:
- mennyire lát ki a gyermek két oldalt
- mennyire állítható a fejtámla
- van-e benne szűkítő párna (amit később kiveszel, ahogy nő a fenekének mérete)
- mennyire dönthető meg (elalszik, ne lógjon a feje lefelé)
- mennyire könnyen kezelhető a rögzítőpánt
- mosható-e a huzat, milyen az anyaga (durva műszál = kegyetlen izzadás és kiütések)

Több fórumtárssal együtt Maxi Cosi Toby-t használunk, nagy megelégedéssel. Olyan 60ezer körül ki lehet fogni engedményekkel.
Szempontokhoz:
1. majd kiderül (előre ezt nem tudom megmondani)
2. Fejtámlája több fokozatban állítható (3-4)
3. van
4. 3 állásban dönthető, értelem szerűen nem csak a háttámla, hanem egyben az ülőlappal
5. Nem tudom, ezért akarom a vásárlás előtt a helyszínen belepróbálni az autóba
6. mosható, állítólag jófajta, strapás huzat van rajta

Egy gondom van csupán a Tobival, mégpedig, hogy az utóbbi években az ADAC tesztek 9-18kg-s kategóriájában nem lett tesztelve. Lehet, hogy alaptalan a félelmem, de valahogy nyugodtabb vagyok, ha egy olyan ülésben tudom a kölköt, amit konkrétan bevizsgáltak. A Besafe Izi Comfort X3 ezért szimpatikusabb nekem. Ráadásul, egy 10-essel drágább is a Maxi-Cosi.

Az isofixről én is így vélekedek. Ha egy eleve jó gyerekülés helyesen van bekötve az autó biztonsági övével, akkor adott helyzetben az övfeszítő ugyanúgy fixen a helyén tartja a gyerekülést, bár, remélhetőleg sosem kell majd ezt kipróbálnom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #526 Dátum: 2012.01.23 10:16:43 »
Csak egy apró kérdésem van: bepi, neked a hátsó üléseknél is van övfeszítő? ;)
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #527 Dátum: 2012.01.23 10:19:00 »
Igen, az ovfeszitorol szinte sosem beszel senki....


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #528 Dátum: 2012.01.23 10:42:48 »
Csak egy apró kérdésem van: bepi, neked a hátsó üléseknél is van övfeszítő? ;)
Persze.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #529 Dátum: 2012.01.23 11:33:42 »
Szempontokhoz:
1. majd kiderül (előre ezt nem tudom megmondani)
2. Fejtámlája több fokozatban állítható (3-4)
3. van
4. 3 állásban dönthető, értelem szerűen nem csak a háttámla, hanem egyben az ülőlappal
5. Nem tudom, ezért akarom a vásárlás előtt a helyszínen belepróbálni az autóba
6. mosható, állítólag jófajta, strapás huzat van rajta
1. próbáld bele a gyereket is, ne csak az ülést az autóba. Ha el akarják adni, ezt tegyék lehetővé, ennyi.
2.-3. OK.
4. karcsú a 3 állás, bár attól függ mekkora különbség van az állások között. Ezt is próbáljátok ki beleüléssel - egyik barátunknak gyermekének feje előre lóg amikor elalszik, hiába van hátra döntve, nem dől elég horizontálissá. Rossz nézni a gyermeket ilyenkor, nyakproblémái lesznek...
5. Itt a gyerek rögzítési pántokra gondoltam, amivel őt rögzíted az ülésbe.
6. Nézd meg mennyire szedhető le könnyen.

Egy gondom van csupán a Tobival, mégpedig, hogy az utóbbi években az ADAC tesztek 9-18kg-s kategóriájában nem lett tesztelve. Lehet, hogy alaptalan a félelmem, de valahogy nyugodtabb vagyok, ha egy olyan ülésben tudom a kölköt, amit konkrétan bevizsgáltak.
Túlmisztifikálod, de Te tudod. Én néztem 1 évvel ezelőtt, volt róla teszt valamelyik lapban (amit Brendon-ban osztogattak), sajnos kidobtam, nem tudom megmutatni. Jól szerepelt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #530 Dátum: 2012.01.23 11:46:22 »
Még annyit a Besafe-ről, hogy állítólag ez az egyetlen (?) gyerekülés ebben a kategóriában, aminél "elöl" van elvezetve az autó 3 pontos biztonsági öve és nem hátul. Ennek nem tudom, mekkora jelentőssége van, talán az ülés be-ki mozgatását könnyíti meg...talán.

Mivel ez az első eset, hogy gyerekülésre van szökségem, ezért zöldfülűnek érzem magam.  :surrender: Ezért valóban túlmisztifikál(hat)ok dolgokat, de, ha már egy rakat pénzt kiadok érte, legalább feleljen meg minden szempontomnak.  :)

Azért megnézzük a Maxi Cosit is, mert azt sem szeretem, ha nincs összehasonlítási alapom.

A fejtámla állítást lehet, hogy keverem a támladönthetőséggel, utóbbi biztos, hogy 3 állásos, teljesen ledöntve van az ún. alvó funkció...

A többit, meg majd lecsekkolom élőben.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #531 Dátum: 2012.01.23 12:11:49 »
Még annyit a Besafe-ről, hogy állítólag ez az egyetlen (?) gyerekülés ebben a kategóriában, aminél "elöl" van elvezetve az autó 3 pontos biztonsági öve és nem hátul. Ennek nem tudom, mekkora jelentőssége van, talán az ülés be-ki mozgatását könnyíti meg...talán.

Megnéztem a videót, pont ilyen a Tobi rögzítése is. Nem nagy macera helyesen betenni valóban.

Itt egy teszt: http://www.testberichte.de/a/kindersitz/magazin/auto-zeitung-3-2009/144819.html
Bár nem ez volt az, amit néztem akkor, de guglizz rá...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #532 Dátum: 2012.01.23 12:18:20 »
Nekünk egy réges-régi Römer gyerekülés volt a csajszinak. Időnként el is aludt benne, (Balaton-Szhbatta, Dunaújváros-Bp) anélkül, hogy döntögettük volna, bár nem is tudom, lehetett-e egyáltalán, de hogy ettől nyakproblémája legyen? Ne már. Max ha 10 éves koráig minden egyes alkalommal, este is ilyen ülésben aludna. A gyerek most 7 éves, kitűnő egészségnek örvend, balettozik, nincs tartáshibája stb...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #533 Dátum: 2012.01.23 12:22:58 »
Persze.
Én azért ebben nem lennék olyan biztos ;)
Gabe 254.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #534 Dátum: 2012.01.23 12:24:49 »
Kinek mi az övfeszítő... Pirotechnikai övfeszítő nemigen van, max elöl, "sima rugós" tutira van.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #535 Dátum: 2012.01.23 12:26:22 »
Övfeszítőnek a pirotechnikait szoktuk hívni sztem...
Gabe 254.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #536 Dátum: 2012.01.23 12:29:50 »
Szerintem is, de attól még a rugó is megfeszíti :D
Szerk.: rákeresve mégsem, mert a rugós megoldást is nevezik így...
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.23 12:33:09 írta MFerenc »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #537 Dátum: 2012.01.23 12:40:08 »
Piszkálódás OFF, most olvasok...
De nekem akkor is a pirotechnikai marad az igazi. És ezek után azért kíváncsi vagyok, hogy az E11ben van-e hátul akár rugós övfeszítő :)
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #538 Dátum: 2012.01.23 12:45:06 »
Mi a különbség a kettő között?

Még az E10-esben is volt hátul biztonsági övfeszítő, mindkét oldat. Sima öv csak középen volt. Úgy feszített az öv, hogy ha jól odaszorítottam vele a gyerekülést, már csak úgy lehetett kilazítani, hogy az egészet bontottam.

szerk: megvan mi a különbség. Az ülés szoros rögzítéséhez nem szükséges a pirotechnikai feszítés: az öv állandóan szuperfeszesen áll, még a gyermekülésen is van legalább 1db extrafeszítő kar (jobbfajtákon 3db). A pirotechnikai cucc azért kell, hogy a laza övet húzza be szupergyorsan ütközés esetén. Ez itt nem állhat fenn.

Aztán meg hogy egy használtan vett autóban a pirotechnikai patron el van-e durranva vagy sem az övfeszítőben - hát az aligha tud kiderülni...


« Utoljára szerkesztve: 2012.01.23 12:50:03 írta robi »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #539 Dátum: 2012.01.23 13:35:26 »
Piszkálódás OFF, most olvasok...
De nekem akkor is a pirotechnikai marad az igazi. És ezek után azért kíváncsi vagyok, hogy az E11ben van-e hátul akár rugós övfeszítő :)
Gaben, miért ne lenne? Tényleg nem értem, mire gondolsz...  :surrender:  :hug:

Fogom a qrva övet, rántok rajta egyet hirtelen és úgy megakad, hogy csak na. Mi több kell ehhez?  :?: Elöl-hátul ugyanez...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i