Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253533 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #495 Dátum: 2011.07.07 20:38:41 »
Ma vettem a fáradtságot, és kipróbáltam, hogy egyáltalán befér-e a 3 gyerekülés egymás mellé. Tavaly már volt egy kósza próbám, akkor eléggé nem sikerült, igazán nem értem, miért, mert most ha simán nem is, de kalapács és véső nélkül azért ment, méghozzá úgy, hogy nem a hordozó van középen. :clap: :clap: :clap:
Valószínűleg az lehetett a gond, hogy tavaly a "helyére" tettem a hordozót, tehát oda, ahol az autó kagylós ülése kínálta, és így a hordozó és a kocsi ajtaja közt maradt jópár centi. Most meg kiraktam a szélére, és így simán elfértek. Tk. a nehézséget az adja, hogy az övcsatok helye rosszul lett kitalálva: nagyon bent vannak középen, alig több, mint 30 centi van köztük, és emiatt a középre tett gyerekülés mögött kell kotorászni a becsatolásnál. De ha ezt sikerült megoldani, akkor a nagyja már megvan.
Nagy kő esett le, mert így ha a kérdés aktuális lesz, megoldható némi ügyeskedéssel, és nem kell sem ülést, sem autót cserélni, ez utóbbit nagyon nem szívesen tenném.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #496 Dátum: 2011.07.07 20:49:59 »
Nagy kő esett le, mert így ha a kérdés aktuális lesz, megoldható némi ügyeskedéssel, és nem kell sem ülést, sem autót cserélni, ez utóbbit nagyon nem szívesen tenném.
Woow, csak nem?  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #497 Dátum: 2011.07.07 20:56:13 »
Babonából nem mondok semmit, de ok nélkül nem próbálgat az ember ilyesmit... ;)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #498 Dátum: 2011.07.07 21:29:17 »
 :clap:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #499 Dátum: 2011.07.07 23:19:31 »
Ma vettem a fáradtságot, és kipróbáltam, hogy egyáltalán befér-e a 3 gyerekülés egymás mellé.
Csak nem olvastad ezt a cikket?  ;)
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/07/06/miben_fer_el_harom_gyerekules/

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #500 Dátum: 2011.07.08 09:24:31 »
Ma vettem a fáradtságot, és kipróbáltam, hogy egyáltalán befér-e a 3 gyerekülés egymás mellé. Tavaly már volt egy kósza próbám, akkor eléggé nem sikerült, igazán nem értem, miért, mert most ha simán nem is, de kalapács és véső nélkül azért ment, méghozzá úgy, hogy nem a hordozó van középen. :clap: :clap: :clap:
Valószínűleg az lehetett a gond, hogy tavaly a "helyére" tettem a hordozót, tehát oda, ahol az autó kagylós ülése kínálta, és így a hordozó és a kocsi ajtaja közt maradt jópár centi. Most meg kiraktam a szélére, és így simán elfértek. Tk. a nehézséget az adja, hogy az övcsatok helye rosszul lett kitalálva: nagyon bent vannak középen, alig több, mint 30 centi van köztük, és emiatt a középre tett gyerekülés mögött kell kotorászni a becsatolásnál. De ha ezt sikerült megoldani, akkor a nagyja már megvan.
Nagy kő esett le, mert így ha a kérdés aktuális lesz, megoldható némi ügyeskedéssel, és nem kell sem ülést, sem autót cserélni, ez utóbbit nagyon nem szívesen tenném.

Éljenek a háromgyerekesek, nem utolsósorban a százezer forintos családi pótlék miatt is :D nekem ránézésre totál esélytelen egy harmadik gyerekülés beszíjazása. tudod, mit próbáljál meg? mivel a hátsó pad is kagylósított, a gyereküléseket be fogja fordítani a rázkódás, ezt nem tudod elkerülni. Viszont ha vágatsz egy megfelelő méretű (az ülőfelületnél minden irányban kicsit kisebb) mdf-lapot egy barkácsáruházban, amit szépen betekersz egy darab textíliába (az övcsatok helyét ki kell vágni!), és arra teszed az üléseket, úgy fognak állni, minta cövek. Megér egy-két óra szöszölést

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #501 Dátum: 2011.07.08 15:03:31 »
Ma vettem a fáradtságot, és kipróbáltam, hogy egyáltalán befér-e a 3 gyerekülés egymás mellé.
Csak nem olvastad ezt a cikket?  ;)
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/07/06/miben_fer_el_harom_gyerekules/
Nem olvastam, de nekem nem tűnt ilyen vészesnek a dolog. Persze én háromból két másik üléssel próbáltam, egy talpas hordozót, egy pajzsos ülést, csak a támlás magasító volt ugyanaz, az viszont tényleg, mert nekünk is Cybex van.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.08 15:29:22 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #502 Dátum: 2011.07.08 15:26:36 »
1. Éljenek a háromgyerekesek, nem utolsósorban a százezer forintos családi pótlék miatt is :D nekem ránézésre totál esélytelen egy harmadik gyerekülés beszíjazása.
2. tudod, mit próbáljál meg? mivel a hátsó pad is kagylósított, a gyereküléseket be fogja fordítani a rázkódás, ezt nem tudod elkerülni. Viszont ha vágatsz egy megfelelő méretű (az ülőfelületnél minden irányban kicsit kisebb) mdf-lapot egy barkácsáruházban, amit szépen betekersz egy darab textíliába (az övcsatok helyét ki kell vágni!), és arra teszed az üléseket, úgy fognak állni, minta cövek. Megér egy-két óra szöszölést
1. A családi pótlék nem százezer forint, az gyerekenként tizenvalamennyiezer (a gyerekek számától függ). Amire te gondolsz, az a családi adókedvezmény. Azzal csak az a probléma, hogy akkor jönne igazán jól, ha háromszor ennyi lenne a fizetésem, ez viszont a közalkalmazotti bértábla foglyaként totál reménytelen.
2. Szerintem ez így nem lenne jó. Egyrészt a hordozót így is épp, hogy átéri az autó öve, ha megemelem az alját pár centivel, már nem lenne elég hosszú. Másrészt az a pár centi nem is olyan kevés, mert csak az ülés két széle kagylós, de ott nemcsak az ülőlap, hanem a támla is. Harmadrészt meg az övcsatok így is elég mélyen vannak, ha ehhez hozzájön még egy falapnyi távolság, reménytelen lesz a bekapcsolás.
Ha már, akkor praktikusabb kipárnázni alatta és mögötte. :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.08 15:30:09 írta music »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #503 Dátum: 2011.07.08 17:36:22 »
érdekes, nekünk azt mondták, hogy az a családi pótlék :D
az övhosszúság-problematika kapcsán igazad lehet, nekünk is folyton gond van vele. a nagyobbik gyerek már bekapcsolja egyedül, de ha csak pár centivel is túlhúzza magán, már bekattan a racsni...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #504 Dátum: 2011.07.09 00:36:34 »
érdekes, nekünk azt mondták, hogy az a családi pótlék :D
6 gyereknél már valóban annyi
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #505 Dátum: 2011.07.10 16:05:42 »
érdekes, nekünk azt mondták, hogy az a családi pótlék :D
6 gyereknél már valóban annyi
Akkor van még perspektíva  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #506 Dátum: 2011.09.11 18:18:07 »
A gyerekhordozot nagyon nehezen tudom betenni az Aurisba, mert a biztonsagi ov pont olyan hosszu, hogy feszitve epp be tudom tenni. Van vmi trukk, vagy ezzel mindig igy meg fogok izzadni?  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #507 Dátum: 2011.09.11 18:45:18 »
erről minden toyotában panaszkodnak. állítólag még olyan is van, hogy valamikor effektive nem csatolható be egy gyerekülés

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #508 Dátum: 2011.09.11 21:19:42 »
A gyerekhordozot nagyon nehezen tudom betenni az Aurisba, mert a biztonsagi ov pont olyan hosszu, hogy feszitve epp be tudom tenni. Van vmi trukk, vagy ezzel mindig igy meg fogok izzadni?  :wacko:
Ez típustól is függ. Nekünk talpas hordozónk van, ezért a talp van mindig bekötve, és így könnyebb a dolog, mert nem kell áthúzni az egész hordozón, csak a talpnál kell egy kicsit igazgatni. De ha csak épp átéri, azon nincs mit trükközni, örülj neki, hogy átéri. [rohog]
Bár állítólag lehet szerezni övcsathosszabbítót, ami gyakorlatilag még egy övcsat, és akkor pár centit nyersz rajta, de én nem bíznék egy ilyenben.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #509 Dátum: 2011.09.11 21:58:44 »
van valakinek újabb tapasztalat 15-36 kilós gyerekülésekkel kapcsolatban? mostanában kell majd cserélnünk, és keresek valami olyat, ami jó. biztonság mindenekfelett, és az sem baj, ha nem száz rongyba' van. tudtok valamit?