Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253493 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #465 Dátum: 2011.03.16 00:03:15 »
Gyerekülést csak úgy veszünk, hogy belepróbáltuk az autóba. Erre jó a Brendon: ott kiválasztod, máshol megveszed.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #466 Dátum: 2011.03.16 09:49:54 »
Tehát akkor a Brendon ilyen hely? Van itt az M5 Auchan mellett egy...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #467 Dátum: 2011.03.16 17:21:20 »
Oké. Másik kérdés:
9-25Kg vagy 9-36Kg legyen?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #468 Dátum: 2011.03.16 23:12:53 »
Szinte mindegy. Én 9-36 kg-osat vettem, de ha az tényleg kibírja, amíg a gyerekek kinövik...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #469 Dátum: 2011.03.17 14:37:25 »
Ez mind világos, de mint korábban írtam: bele kéne próbálnom az ülést az E10-be is, nem elég a gyereket az ülésbe próbálni. Leírtam már: pl. a babaülés menetiránynak háttal nem fér be a hátsó ülésre - amikor megvettük, ez eszünkbe se jutott, hogy nem férhet be. Marhára nincs kedvem kiadni 50ezret egy profi ülésre, majd kiderül, hogy alig fér be a kocsiba.
A legtöbb helyen engedik kivinni és bepróbálni. Sőt, segítenek is és a bekötést is megmutatják (van azért némi árrés, ami miatt érdekük eladni  ;)).
Brendon, Minimanó, KenguruGold, BabyPlanet.
Elkeseríteni nem akarlak, de egy profi (ahogy Te írtad) gyerekülés nem igazán fog kijönni 50e-ből.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #470 Dátum: 2011.03.17 16:37:25 »
Elkeseríteni nem akarlak, de egy profi (ahogy Te írtad) gyerekülés nem igazán fog kijönni 50e-ből.  :no:
Szívesen fogadok konkrét tanácsokat, melyik a profi gyerekülés. Mert már van kezemben 2010-es biztonsági teszt is - azok között a legjobbak is 50-60-ezer körüliek.
A biztonsági faktorokon kívül, mitől profi egy gyerekülés?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #471 Dátum: 2011.03.17 17:47:15 »
Szerintem itt mindenki mást fog mondani, mert ugye kevesen használunk ugyanolyan ülést és nem is cserélgetjük kéthavonta. A csillagok számánál a praktikus dolgok is lehet egy (vagy több) szempont.
Nekünk ez van. Átrakásnál csak a súlya okoz gondot, amúgy sok apró ötlet és kényelmi funkció van benne. Ami a legjobban tetsutett, hogy az övet a legaljánál és a felső pereménél kell vezetni, így nincs előrebillenése.
De biztos vannak újabb modellek, újabb fícsörökkel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #472 Dátum: 2011.03.17 21:46:24 »
Elkeseríteni nem akarlak, de egy profi (ahogy Te írtad) gyerekülés nem igazán fog kijönni 50e-ből.  :no:
Szívesen fogadok konkrét tanácsokat, melyik a profi gyerekülés. Mert már van kezemben 2010-es biztonsági teszt is - azok között a legjobbak is 50-60-ezer körüliek.
A biztonsági faktorokon kívül, mitől profi egy gyerekülés?

Nálam a biztonság volt a fő szempont, így esett a választás a Römer Safefix Plus ülésre. Tudtam, hogy Misiéknek is ilyen volt, így felhívtam, kikérdeztem. Majd megnéztem a Brendonban, ott beleültettem Dalmát az ülésbe, hogy mennyire tart, stb. Itthon megnéztem hol mennyi az ülés. Persze nőként az anyag színe se volt elhanyagolható. Külön extraként rendeltem meg a spéci színt, de szerintem baromi jó. :D :D Valószínű a következő ülés is Römer lesz.
Szerintem határozzátok meg mik az elvárások és mennyi van rá. (Én pl. ragaszkodtam az isofixhez.) Menjetek el, nézzetek körbe (előtte már a neten is kinézhetsz pár fajtát, így célirányosan tudtok válogatni). A boltban ültessétek bele a kismanót. Mivel nem tud ülni  (pedig ezekhez a gyerekülésekhez már tudnia kellene valamennyire ülnie), nem árt megnézni mennyire biztonságos és kényelmes a törpének. Ha ok, akkor próbáljátok bele az autóba is.
Szilvi 62

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #473 Dátum: 2011.03.18 10:06:46 »
határozzátok meg mik az elvárások
Szilvi - köszönöm - rátapintottál a lényegre. Nem tudom meghatározni az elvárásokat objektíven. Segítsetek légyszi.

Mint pl. Whis írta:
Ami a legjobban tetsutett, hogy az övet a legaljánál és a felső pereménél kell vezetni, így nincs előrebillenése.

Ilyenek kellenének!

Mondjuk objektív elvárások érdekelnének, gyakorlati használat során felmerülő dolgok - a szín az tökmindegy - most fiúnk van, de még legalább egy lányt szeretnék majd :wub:  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 10:08:55 írta robi »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #474 Dátum: 2011.03.18 11:10:53 »
határozzátok meg mik az elvárások
Szilvi - köszönöm - rátapintottál a lényegre. Nem tudom meghatározni az elvárásokat objektíven. Segítsetek légyszi.

Mint pl. Whis írta:
Ami a legjobban tetsutett, hogy az övet a legaljánál és a felső pereménél kell vezetni, így nincs előrebillenése.

Ilyenek kellenének!

Mondjuk objektív elvárások érdekelnének, gyakorlati használat során felmerülő dolgok - a szín az tökmindegy - most fiúnk van, de még legalább egy lányt szeretnék majd :wub:  :hug:
nekünk ilyen van http://www.bebeconfort.com/collection/UK/voiture_iseos_isofix.htm
ez az egyetlen általunk talált  gyerekülés (Belgiumban legalábbis), amelyet előrefelé bekötve gyakorlatilag vízszintesbe lehet lehajtani, hogy a baba szépen aludhasson (sokat megyünk és messze). és állítható az "oldaltartása" is. nagyon jó, tudom ajánlani. természetesen naggyon dárga

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #475 Dátum: 2011.03.18 14:14:18 »

Mondjuk objektív elvárások érdekelnének, gyakorlati használat során felmerülő dolgok

Nekünk ilyen van: http://www.recaro.com/en/product-areas/child-safety/products/child-seats/ece-group-iiiiii.html

Könnyű mosni, könnyű igazán megfelelő feszességűre állítani az övet. Bár drabálisnak tűnik az oldala, de a gyerek kényelmesen kilát és meg is tudja támasztani a fejét. És ami nagyon fontos volt, NEM Isofixes. Ahogy nő a gyerek pedig szépen szét lehet szedni és a méretéhez igazítani.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #476 Dátum: 2011.03.18 21:19:23 »
Nem tudom meghatározni az elvárásokat objektíven. Segítsetek légyszi.

Az általam támasztott követelmények:
- biztonságos (ECE 03 vagy 04);
- 5 pontos öv és gyors feszítés;
- gyors  ki-beszerelés, egyszerű és stabil rögzítés;
- mosható, könnyen levehető huzat;
- jó szellőző, nem irritáló huzat amibe kevésbé izzad a gyerek;
- a világos szín nyáron nagyon jó, mert kevésbé forrósodik fel és nem "égeti" a bőrt beszálláskor (ez egy textilpelus leterítésével is megoldható);
- több fokozatban dönthető.

Én 9-18 kg-ig használhatót vettem, mert a 9-36 kg-os nem találtam egyszerűen dönthető verzióban (lehet nem voltam elég alapos).
Most az oldaltartás javítása miatt különböző méretű szűkítő betétek legegyszerűbb elkészítésén gondolkozom.

A Römer King ülésemet bepróbálhatod a Campona közelében.-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #477 Dátum: 2011.03.22 22:42:51 »
Néztem ezt a Maxi Cosi Axiss-t. Nagyon szimpatikus, hogy az ülés el tud fordulni 90 fokkal - az E10 szűk hátsó ülésén ez jó szempont, hogy amikor a gyerkőc beültetése történik, normálisan hozzá lehet férni.

Vélemény?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #478 Dátum: 2011.03.23 10:12:31 »
Néztem ezt a Maxi Cosi Axiss-t. Nagyon szimpatikus, hogy az ülés el tud fordulni 90 fokkal - az E10 szűk hátsó ülésén ez jó szempont, hogy amikor a gyerkőc beültetése történik, normálisan hozzá lehet férni.

Vélemény?

jó ülés. mi az ára?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #479 Dátum: 2011.03.23 10:18:38 »
Néztem ezt a Maxi Cosi Axiss-t.

Ötletes.  :yes: Bár a video elegánsan kihagyja azt a rész, hogy az övvel hogyan kell rögzíteni. Meg kéne nézni élőben is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety