Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253529 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #450 Dátum: 2011.02.15 10:04:45 »
Ami csak van, csak írjátok oda, hogy az az adat éppen melyikhez tartozik!
És köszi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #451 Dátum: 2011.02.17 15:01:43 »
Bocsánat, de aktualitását vesztette a dolog. :wacko:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #452 Dátum: 2011.02.17 15:23:38 »
???
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #453 Dátum: 2011.02.17 23:29:46 »
Nem publikus.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #454 Dátum: 2011.03.12 20:31:36 »
Sziasztok!

Nálunk a lúrkó 5 hónapos, de már 8,7 kg (!), hatalmas a hossza is (na jó, mi sem vagyunk kicsik), így mostanában azzal szembesültem, hogy a bébihordozóba passzentül fér el, amit ha ugye háttal rögzítek a forgalomnak, akkor a kis talpával nyomja az anyósülés háttámláját. Tehát hamarosan ezt kinőttnek kell tekinteni, hiába nincs még 12Kg.-os a gyerek. (egyébként azért anyósülés, mert az E10-esben hátra képtelenség háttal a menetiránynak berögzíteni a bébihordozót, annyira előre kell húzni az első üléseket, hogy oda nem tudunk beülni (1m92cm magas vagyok, nejem se egy mignon)). A gyerek most még nem ül magában, de ahogyan elnézem most ahogyan írom ezt a hozzászólást, nem sokára fog (addig kibírjuk sztem a hordozóval).

Tehát valami jó, biztonságos, és nem utolsó sorban kényelmes gyermekülés kéne. Felmerülő szempontok:
  • mondanom se kell, az E10-ben IsoFix nincs még, tehát nem kell IsoFix-es ülés. Újabb autóra nem nagyon látok esélyt a közeljövőben, bár ha létezik olyan ülés, ami mondjuk 3 évig jó, akkor lehet, hogy ez mégis szempont (nem tudom, mit hoz a jövő, meg hogy létezik-e ilyen)
  • míg az E10-esl vagyunk, addig biztos, hogy nagy utakra nem nagyon vállalkozunk (tehát max 1-2 órás utak jöhetnek szóba, de ezek jellemzően városban)
  • nyugtatóbb lenne, ha az E10-be hátra be tudnám tenni. Elég morbid, hogy pont a gyerek ül a legveszélyesebb helyen az autóban...

Egyik ismerősöm gyereke egy ilyen gyermek ülésbe ül, de gyakran elalszik menet közben, és alvás közben előre bukik a feje, és úgy utazik alvásban lógó fejjel - ez nagyon nem tetszett. Mindegyik ilyen? Ez elkerülhető? Ha igen, nem ilyet akarok...
Van olyan hely esetleg, ahol árulnak baba/gyermeküléseket, de azokat ki lehet úgy próbálni, hogy az ember a saját autójába próbálja illeszteni (látni, hogy befér-e, elég magas, mennyi lábtér marad, hogy helyezkedik el, stb.). Létezik ilyen?

Ez a kép 3 héttel ezelőtti  :wub:

[a csatolmányt egy admin törölte]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #455 Dátum: 2011.03.12 22:45:03 »
Amíg nem tud jól ülni, nem szabad függőleges ülésbe tenni!
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #456 Dátum: 2011.03.13 09:55:32 »
hehhe, jópofa kiscsákó. a mienk 8,5 kiló volt 5 hónaposan, pedig nem vagyok se nagy, se kövér... :) tegyed nyugodtan rendes gyerekülésbe, de a menetiránynak háttal üljön, mert amíg nem elég erős a nyaka, nagy baj lehet balesetkor. vagy legalábbis fekvő pozícióban legyen

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #457 Dátum: 2011.03.13 14:39:33 »
Amíg nem tud jól ülni, nem szabad függőleges ülésbe tenni!

Mint írtam is:
A gyerek most még nem ül magában, de ahogyan elnézem most ahogyan írom ezt a hozzászólást, nem sokára fog (addig kibírjuk sztem a hordozóval).

A véleményeket továbbra is várom, ha tudnátok konkrétumokat írni kérdéseimre, megköszönném.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #458 Dátum: 2011.03.13 18:21:46 »
biztonság: mivel az e10nek is nulla a bizt. így olyan gyerekülést vettem ami legalább oldalütközés ellen véd. 
lelógó fej alváskor: egyszerü hátra lehessen billenteni az ülést így a a feje támaszkodik
concord trimax nekem mindkettőt tudja de szinte mindegyik tudja már
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #459 Dátum: 2011.03.14 15:48:13 »
Cybex Pallas 9-36kg van valakinek?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #460 Dátum: 2011.03.15 16:13:08 »
Én ezekért az "asztalkás" megoldásokért nem vagyok oda, semmi nam tartja a gyerek vállát, gyakorlatilag a hasánál/mellkasánál fogva van beszorítva.
Kicsit nagyobb lesz és felfelé kinyomja magát.
De hátha valakinek van ilyen típus és van tapasztalata  ::)
Nekünk MaxiCosi Tobi van 5 pontos övvel. Már a második gyerek nyüvi.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #461 Dátum: 2011.03.15 19:23:01 »
Én is nézegettem, azért tettem fel a kérdést, mert furcsálom picit, hogy a gyerek gyakorlatilag oda be lenne préselve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #462 Dátum: 2011.03.15 21:08:49 »
Szerintem nézz be egy olyan boltba, ahol van vagy 30+ féle ülés, legtöbb helyen a gyereket is bele lehet próbálni.
Aztán még mindig megveheted a neten a legolcsóbb helyen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #463 Dátum: 2011.03.15 22:14:34 »
Szerintem nézz be egy olyan boltba, ahol van vagy 30+ féle ülés, legtöbb helyen a gyereket is bele lehet próbálni.
Aztán még mindig megveheted a neten a legolcsóbb helyen.
Ez mind világos, de mint korábban írtam: bele kéne próbálnom az ülést az E10-be is, nem elég a gyereket az ülésbe próbálni. Leírtam már: pl. a babaülés menetiránynak háttal nem fér be a hátsó ülésre - amikor megvettük, ez eszünkbe se jutott, hogy nem férhet be. Marhára nincs kedvem kiadni 50ezret egy profi ülésre, majd kiderül, hogy alig fér be a kocsiba.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #464 Dátum: 2011.03.15 23:07:12 »
Szerintem nézz be egy olyan boltba, ahol van vagy 30+ féle ülés, legtöbb helyen a gyereket is bele lehet próbálni.
Aztán még mindig megveheted a neten a legolcsóbb helyen.
Ez mind világos, de mint korábban írtam: bele kéne próbálnom az ülést az E10-be is, nem elég a gyereket az ülésbe próbálni. Leírtam már: pl. a babaülés menetiránynak háttal nem fér be a hátsó ülésre - amikor megvettük, ez eszünkbe se jutott, hogy nem férhet be. Marhára nincs kedvem kiadni 50ezret egy profi ülésre, majd kiderül, hogy alig fér be a kocsiba.

Amikor én vettem az ülést Dalmának, a Brendonban megkérdeztem, hogy ha kell bele lehet-e próbálni az ülést az autóba és igen választ kaptam. Végül nem volt rá szükségem, csak kimentem megnézni biztos isofixes a kocsi  :D, valamint a srác utánanézett, hogy az ülés passzol-e az Aurisba.
Szilvi 62