Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253574 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #435 Dátum: 2011.01.03 10:11:24 »
Ez végül is mindegy, a végeredmény a fontos. Nálunk ki kell húzni, mert a gyerek annyira izeg-mozog, hogy különben nem lesz elég az öv, aztán vissza is engedek egy csomót, - és ez fontos: magát az övet jól meg kell szorítani, akkor van jól bekötve a gyerek, ha az ülés(!) max. 2-3 centit tud oldalirányban elmozdulni!!

nem tudom jól értettük-e egymást: az én Corim hátsó övei olyanok, mint az amcsi autókban (nem tom, az összes Toyotáé ilyen-e...): ha ütközésig kihúzom, átkattan a racsni, és csak visszafelé enged, egészen addig, míg TELJESEN vissza nem hagyom futni, csak akkor old ki;

a babahordozókat és az olyan üléseket, ahol az autó öve CSAK az ülést rögzíti, a gyereket az ülés öve tartja, így kell bekötni (ütközésig kihúzni az övet, aztán ráengedni az ülésre, így nagyon fixen fog)

a kérdés arra vonatkozott, hogy amikor a gyereket az üléssel együtt az autó saját öve tartja - és nincs az ülésnek saját öve -, ki kell-e akasztani a racsnit...

(a legtöbb európai autónak nem ilyen a hátsó öve, ezért a mi régi gyerekülésünkhöz direkt adtak egy övcsipeszt, ami megakadályozta, hogy az ülés beszerelése után kilazulhasson az automata öv; viszont nekem úgy tűnik, az összes Toyota tudja ezt az amcsi fícsört, legalábbis a barátom öreg Carinája is...)
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #436 Dátum: 2011.01.03 10:15:26 »
hány éves /súlyú gyereknek nem kell már gyerekülés vagy csak az a magasító? 36 kg felett?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #437 Dátum: 2011.01.03 11:53:35 »
hány éves /súlyú gyereknek nem kell már gyerekülés vagy csak az a magasító? 36 kg felett?

elvileg a III-as súlycsoport 25-36 kg-ig tart, ekkor már csak a magasító kell, de a legújabb ajánlások szerint ebben a súlycsoportban is jobb rajta hagyni a támlát, sokat számít (állítólag) oldalirányú ütközésnél

36 kg fölött elvileg nem kell semmi plusz dolog, elég az autó saját öve (valami kavarás van a magasságokkal is, ha elér egy bizonyos magasságot a gyerek, nem kell megvárni a 36 kg-ot, de ezt nem tudom...)
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #438 Dátum: 2011.01.03 12:03:35 »
ok, köszi  :otlet:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #439 Dátum: 2011.01.03 12:38:09 »
nem tudom jól értettük-e egymást: az én Corim hátsó övei olyanok, mint az amcsi autókban (nem tom, az összes Toyotáé ilyen-e...): ha ütközésig kihúzom, átkattan a racsni, és csak visszafelé enged, egészen addig, míg TELJESEN vissza nem hagyom futni, csak akkor old ki;
Szerintem jól.
Én azt szoktam - mert az Avensis hátsó öve nem a leghosszabbak közé tartozik - hogy kihúzom a maximumig, becsatolom, és engedek vissza, amennyit csak lehet, természetesen minél jobban megfeszítve az övet. Ha elrontom, akkor ki kell kapcsolni, és visszaengedni szinte teljesen, csak akkor lehet újra kihúzni maxig.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #440 Dátum: 2011.01.03 12:48:52 »
nahát, talán az lehet az enyémnek a baja, amit mondasz: többször volt már olyan, hogy nem lehetett kijebb húzni az övet, ami nem jó, ha azt használja a gyerek, mert egyre jobban beszorítja. sőt, még kiakasztani sem könnyű olyankor, hogy vissza tudjam engedni teljesen. az öv rövidsége miatt a gyerek ki tudta nyújtani az övet a legkülső pontig, onnan meg már csak visszafele van út...azonnal lecsekkolom  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.03 12:55:16 írta musspici »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #441 Dátum: 2011.01.03 13:32:18 »
A hátsó üléseken ilyen az öv, a gyerekülés miatt. A kézikönyv mellett az övek címkéjén is rajta van.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #442 Dátum: 2011.01.03 13:35:45 »
háhá, télleg...a mazdában ez nem működött, azóta meg elfelejtettem. sajnos ez csak a saját öves gyereküléseknél jó dolog, nálunk a nagyobbiknak már olyanja van, ami az autó övét használja, ott pedig inkább hátrány...viszont a kisebbik ülést most jól beleszorítottam :)

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #443 Dátum: 2011.01.03 13:46:31 »
háhá, télleg...a mazdában ez nem működött, azóta meg elfelejtettem. sajnos ez csak a saját öves gyereküléseknél jó dolog, nálunk a nagyobbiknak már olyanja van, ami az autó övét használja, ott pedig inkább hátrány...viszont a kisebbik ülést most jól beleszorítottam :)

hát igen, ez az én problémám is: mivel a nagyobbiknak nem sajátöves ülése van, ha használom a racsnit, akkor jó szorosan be tudom kötni a gyereket, de ha izeg-mozog (márpedig azért gyerek hogy izegjen-mozogjon...), előbb-utóbb úgy beszorítja magát az ülésbe, hogy levegőt sem tud venni...:( ez nem veszélyes...? tiszta jó, hogy most, télen, egy kemény síkabát van rajta, az egy kicsit eltartja az övet a gyerektől, de mi lesz nyáron...?
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #444 Dátum: 2011.01.03 14:22:17 »
háhá, télleg...a mazdában ez nem működött, azóta meg elfelejtettem. sajnos ez csak a saját öves gyereküléseknél jó dolog, nálunk a nagyobbiknak már olyanja van, ami az autó övét használja, ott pedig inkább hátrány...viszont a kisebbik ülést most jól beleszorítottam :)

hát igen, ez az én problémám is: mivel a nagyobbiknak nem sajátöves ülése van, ha használom a racsnit, akkor jó szorosan be tudom kötni a gyereket, de ha izeg-mozog (márpedig azért gyerek hogy izegjen-mozogjon...), előbb-utóbb úgy beszorítja magát az ülésbe, hogy levegőt sem tud venni...:( ez nem veszélyes...? tiszta jó, hogy most, télen, egy kemény síkabát van rajta, az egy kicsit eltartja az övet a gyerektől, de mi lesz nyáron...?

szerintem próbálj megfojtani egy kóbor kutyát az övvel, aztán pereld be a toyotát tízmillió dollár kártérítésre :) csak egy amerikai körutat kell hozzá tenni :)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #445 Dátum: 2011.01.25 21:20:31 »
hány éves /súlyú gyereknek nem kell már gyerekülés vagy csak az a magasító? 36 kg felett?

elvileg a III-as súlycsoport 25-36 kg-ig tart, ekkor már csak a magasító kell, de a legújabb ajánlások szerint ebben a súlycsoportban is jobb rajta hagyni a támlát, sokat számít (állítólag) oldalirányú ütközésnél

36 kg fölött elvileg nem kell semmi plusz dolog, elég az autó saját öve (valami kavarás van a magasságokkal is, ha elér egy bizonyos magasságot a gyerek, nem kell megvárni a 36 kg-ot, de ezt nem tudom...)
Oké a súly elvileg 36 kg. A testmagassággal mi a helyzet? Azt hiszem 135 cm felett nem kell már a magasító! Jól tudom???
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #446 Dátum: 2011.01.26 09:32:00 »
Oké a súly elvileg 36 kg. A testmagassággal mi a helyzet? Azt hiszem 135 cm felett nem kell már a magasító! Jól tudom???
Megtudtam, beírom: elől 150 cm, hátul 135 cm a magassági korlát!
hazard

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #447 Dátum: 2011.02.15 01:23:57 »
Úgy emlékszem, van valakinek Römer ülése. Le tudná mérni, hogy hány cm széles?
köszönöm!
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #448 Dátum: 2011.02.15 09:54:03 »
Nekem van, de kérdés, hogy melyik kategóriásra gondolsz? 9-15 kg?
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #449 Dátum: 2011.02.15 09:55:37 »
Nekünk is Römer van. De ez a ravasz cég többfélét is gyárt. Melyik érdekelne?
 :1eye: