Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253618 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #375 Dátum: 2010.07.28 19:03:34 »
Még egy dolog. Jobb első ülésre (ha lehet), csak hordozót szabad tenni (értelemszerűen a menetiránynak szemben), avagy "rendes" gyermekülést is? És ha nem, miért tiltják?
Jobb elsőre, menetiránnyal szemben tehetsz hordozót (kikapcsolt légzsáknál), csak az a kérdés hogy az így bekötött rendes "gyerekülésnél"  hova teszed a gyerek lábát. :eek:
Viccen kívül
A menetirányban elhelyezett gyerekülést a vezető mellett, eléggé ostobán, a KRESZ tiltja mondván: az első ülésen nem utazhat gyermek 150 cm testmagasság alatt.
Nyilván azt feltételezte a szabály megalkotója, hogy a gépkocsi saját biztonsági övével bekötött gyeremek, ütközés esetén, súlyosabb sérülést szenvedne mint a háttal bekötött kagylóülésben lévő kisebb gyermek (ami így persze marhaság mert a hátsó üléseken a lassulás ugyanannyi, mint elöl).
Egyszóval a régi szabályozásból bennmaradt a tiltás és lassan olyan lesz mint Micimackóéknál: Tilos az Á...
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #376 Dátum: 2010.07.28 22:17:42 »
Félreérthetően írtam, úgy értettem, hogy a rendes ülést előrefelé fordítva betéve.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #377 Dátum: 2010.07.28 22:35:29 »
Sztem így jól csináljátok. Ha pedig javasolhatok, akkor ilyen ülést:
Ezt saját tapasztalat alapján írtad? Mert a napokban osztottam, szoroztam - elfelejtve már ezt a hsz.-t - és ugyanerre a következtetésre jutottam... :D

Még egy dolog. Jobb első ülésre (ha lehet), csak hordozót szabad tenni (értelemszerűen a menetiránynak szemben), avagy "rendes" gyermekülést is? És ha nem, miért tiltják?
Mármint mivel kapcsolatban saját tapasztalat?
Az üléssel? Az jó, gyerkőc szereti, kényelmes, könnyen kezelhető, igaz a miénk még ISOFIX nélküli. Ja, és már egy-két rövidebb úton utazott elől benne a gyermek...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #378 Dátum: 2010.07.28 22:45:28 »
Igen, az ülésre gondoltam. Az ISOFIX engem nem vonz, a Kiddy sem isofixes, és attól még tesztgyőztes lett.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #379 Dátum: 2010.07.28 23:05:05 »
Azért ha adott két egyforma ülés, mint itt is, ahol az egyik ISOFIXes, azért azt válaszd, ha anyagilag belefér!
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #380 Dátum: 2010.09.01 17:38:38 »
Sztem így jól csináljátok. Ha pedig javasolhatok, akkor ilyen ülést:
Végül is vettünk egy ilyet, de más színben.
olcsóbb is volt így, meg még házhoz is jött...

music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #381 Dátum: 2010.09.02 21:44:56 »
Jó választás! Amúgy amit linkeltél, az nem isofixes. Attól függetlenül olyat vettetek?
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #382 Dátum: 2010.09.02 22:02:45 »
Igen.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #383 Dátum: 2010.09.03 23:46:45 »
Ismerem a papírszagú előírásokat, épp ezért kérdezem: ki mikor rakja/rakta át a gyerekét I-ből II kategóriájú ülésbe? (ami 15kg-tól ill. kb. 4 évtől ajánlott)
A mienk 3 évesen ült át. Illetve akkor még néha ezt is, azt is használta. Mostmár a kicsi használja az I-est.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #384 Dátum: 2010.09.14 06:59:14 »
Sziasztok,

a CArina könyvében, de az E12 Coriéban is (pedigf ott hátul középen is 3pontos öv van!) van olyan ábra, ami azt mutatja hogy egy hátrafele bekötött hordozót hátra középen úgy köt be, hogy csak a derékrész "akad be" az ülésbe (ott ahol a "normális" hordozóknak is eljön a derékrésze), és kész - a hordozó háta mögé nincs semmi kötve.

Én így bekötendő ülést még nem láttam. Lehet ilyet kapni nálunk?

(A Corolla könyvében az ábra olyan, hogy a hárompontos öv vállrésze sehova sincs kötve, simán feljön az ülés mentén - a Carináéban (2 pontos öv) meg értelemszerűen csak a deréköv van átvezetve, és csókolom)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #385 Dátum: 2010.09.14 23:21:03 »
Ha jól értem, akkor bármelyik hordozó ilyen. Én így nem merném bekötni. Nemcsak azért, mert az autó öve csak alul tartja, hátul nem, hanem azért sem, mert ráadásul épp a háta mögött nincs semmi, szemben a két szélső hellyel, ahol az első ülések támlája található.
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #386 Dátum: 2010.09.15 08:18:08 »
Ha jól értem, akkor bármelyik hordozó ilyen. Én így nem merném bekötni. Nemcsak azért, mert az autó öve csak alul tartja, hátul nem, hanem azért sem, mert ráadásul épp a háta mögött nincs semmi, szemben a két szélső hellyel, ahol az első ülések támlája található.

Hmm, mondassz valamit - na, otthon kipróbálom, mennyire tartja stabilan a deréköv (azt hittem hogy ehez más kialakítás kell, de végülis a vájat ott van...)
Mondjuk ideiglenesen kell csak, ha nem tudom lecserélni a Carinát mire jön az új gyerkőc...
Kösz a tippet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #387 Dátum: 2010.10.26 12:46:58 »
Hála Istennek egy csomó anyatejünk van. Most 2,5 hetes a lúrkó, ha valakinek szüksége van anyatejre, lefagyasztva tudunk adni, már a 4 napos kortól kezdve van, lassan nincs hová eltenni, kidobni pedig kár lenne.

Valszeg a Heim Pál kórháznak is fogunk adni, de ha valakinek itt helyben szüksége lenne, jelentkezzen.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.26 13:00:41 írta robi »

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #388 Dátum: 2010.11.02 18:07:47 »
Van valakinek erről tapasztalata vagy véleménye:
Fisher Price Befix FP Cronos 15-36kg ?

aktuális lenne egy új ülés, az ADAC teszt nem rossz,
de 80-90K most sajnos nincs rá  :no:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #389 Dátum: 2010.11.03 14:55:15 »
Vegyél inkább Cybex Solution X-et, olcsóbb, az is jól véd, és az is II-III kategóriás :excl:
music