Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253561 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #285 Dátum: 2009.02.01 12:59:20 »
a gyerek négy hónaposan már majd 9 kiló
:O
Bakker, nekünk 11 hónapos múlt a kiscsaj és olyan 8 kiló körül lehet
mi egy kicsit megszaladtunk:) egyrészt 4,2vel született, másrészt fiú, harmadrészt meg jó az anyatej minősége:)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #286 Dátum: 2009.02.01 13:33:56 »
Bár ahol ma voltunk, az eladó szerint a Graco, PierreCardin és a Chicco nem ajánlott márkák gyerekülésben.
Megnéztem az ADAC tesztjét, ott "gut" minősítést kapott az általam nézett Chicco. Ezek után eddig ez a legszimpibb. Már csak azt kellene tudnunk,hogy az isofix talp az jár-e hozzá. Jövő héten felhívjuk őket, aztán remélem indulhat a beszerzés.
nem jár, azt külön kell megvenni. persze attól függ emlyikről beszélsz, de 40 alatt nem nagyon van talpas cucc
na utánanéztem. az ADAC tesztjén a Chicco Autofix talppal és a Synthesis XT Plus kapott gut minősítést. Az első bolti ára 33 felett van, a második 22-25, de lehet hozzá 7-8 körül talpat kapni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #287 Dátum: 2009.02.01 15:02:28 »
a gyerek négy hónaposan már majd 9 kiló
  :O Bakker, nekünk 11 hónapos múlt a kiscsaj és olyan 8 kiló körül lehet
mi egy kicsit megszaladtunk:) egyrészt 4,2vel született, másrészt fiú, harmadrészt meg jó az anyatej minősége:)
Ne félj, amint elkezd kúszni, leáll ez az atomnövekedés. Nekünk 7,5kg volt 4 hónaposan, most, pár nap híján 1 évesen 9,5-10kg körül van, de ez az elmúlt fél évben gyakorlatilag nem változott, már nyár végén is ennyi volt.
music     

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #288 Dátum: 2009.02.01 15:55:33 »
valaki mondjon már nekem valami okosságot erről:
http://www.chicco.hu/product.php?item_id=CH0606920688&age=5
itt van a talp. a másik felét nem látom ugyan, de nem ott van az a része, ahol isofixesen lehet csatlakoztatni?
ha meg nincs isofix, akkor mire jó a talp?
(még mindig nem tudom van e a régi Versoban isofix tudja valaki?)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #289 Dátum: 2009.02.01 17:35:32 »
valaki mondjon már nekem valami okosságot erről:
http://www.chicco.hu/product.php?item_id=CH0606920688&age=5
itt van a talp. a másik felét nem látom ugyan, de nem ott van az a része, ahol isofixesen lehet csatlakoztatni?
ha meg nincs isofix, akkor mire jó a talp?
(még mindig nem tudom van e a régi Versoban isofix tudja valaki?)
Ha van a hátsó ülésnél egy kis fém keret kb. 7 cm x 4 cm, akkor van. A Yarisban volt, gondolom a Versoban is van.
Kb így nézhet ki:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.01 17:45:52 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #290 Dátum: 2009.02.02 07:49:09 »
valaki mondjon már nekem valami okosságot erről:
http://www.chicco.hu/product.php?item_id=CH0606920688&age=5
itt van a talp. a másik felét nem látom ugyan, de nem ott van az a része, ahol isofixesen lehet csatlakoztatni?
ha meg nincs isofix, akkor mire jó a talp?
(még mindig nem tudom van e a régi Versoban isofix tudja valaki?)
Ahogy látom, ez csak egy sima talp, nem ISOFIXES rögzítésű. Ezt a talpat övvel berögzíted a kocsiba, és csak be kell az ülést pattintani, nem kell mindig az övvel szórakozni. Hogy mennyire stabil azt nem tudom, viszont kényelmesebb.
Egyébként ezeket a hordozókat nagyon fixen be lehet rögzíteni az övvel is. 
RAV4 HYBRID 2020

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #291 Dátum: 2009.02.02 10:48:24 »
valaki mondjon már nekem valami okosságot erről:
http://www.chicco.hu/product.php?item_id=CH0606920688&age=5
itt van a talp. a másik felét nem látom ugyan, de nem ott van az a része, ahol isofixesen lehet csatlakoztatni?
ha meg nincs isofix, akkor mire jó a talp?
(még mindig nem tudom van e a régi Versoban isofix tudja valaki?)
Ahogy látom, ez csak egy sima talp, nem ISOFIXES rögzítésű. Ezt a talpat övvel berögzíted a kocsiba, és csak be kell az ülést pattintani, nem kell mindig az övvel szórakozni. Hogy mennyire stabil azt nem tudom, viszont kényelmesebb.
Egyébként ezeket a hordozókat nagyon fixen be lehet rögzíteni az övvel is. 
igen úgy néz ki én ki sem tudom használni az isofixet, de az övvel is teljesen patentül be lehet rögzíteni.

és akit érdekel, én most megyek venni: a Chicco és a Maxi Cosi hivatalos márkakereskedőjénél (babyplanet.hu) 40 rongyról 24 van leárazva a chicco Autofix talpas ülés, ami az ADAC teszten az egyik legjobb eredményt érte el. használtan lehet ennyiért venni, vagy ennyiért se. megkérdeztem az embert, ő is azt mondta: ha biztonságos ülést akarok, csak talpast.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #292 Dátum: 2009.02.03 07:14:09 »
Tegnap délután mi meg megvettük a Chicco KEY 1 ISOFIX autósülést Fuego színben (piros szürke). Találtunk itt Sz.helyen is egy boltot, ahol volt még 5% kedvezményünk, így 57.000 Ft-ot kellett leszurkolni érte. Bízom benne ma be tudom applikálni az Avensisbe :) Mindenesetre jó látni rajta az ADAC, ÖAMTC meg egyéb minősítést "gut" szavakkal  :hug:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #293 Dátum: 2009.02.03 10:56:58 »
Tegnap délután mi meg megvettük a Chicco KEY 1 ISOFIX autósülést Fuego színben (piros szürke). Találtunk itt Sz.helyen is egy boltot, ahol volt még 5% kedvezményünk, így 57.000 Ft-ot kellett leszurkolni érte. Bízom benne ma be tudom applikálni az Avensisbe :) Mindenesetre jó látni rajta az ADAC, ÖAMTC meg egyéb minősítést "gut" szavakkal  :hug:
jó ára vót:( nekem tegnap sikerült elhoznom az utolsó akciós autofix hordozót. nagyon komoly szerkezet. látszik, hogy odafigyeltek az ergonómiára, sokkal biztonságosabb, mint az előző, ami Hauck volt és ez is egy jó márka. szóval akárki akármit mond a Chicco-ról, egyrészt a német teszteken kiválóan teljesít, másrészt pedig az őskor óta gyártanak üléseket is pl. úgyhogy biztos tudják merre az arra  :clap:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #294 Dátum: 2009.02.03 12:46:36 »
jó ára vót:(
jah, úgy döntöttünk ebben a hónapban nem eszünk  :wacko:
Egyébként most lesz februárban a kiscsaj 1 éves, úgyhogy már a nagyszülők is értesítve vannak a szükséges "ajándékról"

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #295 Dátum: 2009.02.06 08:11:54 »
Tegnap raktam be a gyerekülést bár hozzá kell tenni, hogy kissé egyszerűbbnek, pontosabban hozzáférhetőnek gondoltam a beszerelést. A teszt kedvéért utána ki is szedtem, majd ismét visszaraktam, így már azért gyorsabban ment.
Viszont azt nem tudom eldönteni, hogy az ülés Top Tether-jét, az ülés hátán lévő "biztonsági öv" kampóját jó helyre akasztottam-e be. A gyerekülés leírása felhívja a figyelmet, hogy ne a csomag rögzítő háló karikáiba akasszuk be a karabinert, hanem a direkt erre a célra készített fülbe. A kocsi csomagtartóját átnézve, illetve az Avensis kezelésijét átböngészve viszont olyan rögzítési pontot találtam csak amiből még van 3 a kocsiban, gondolom ez biztos a csomagtér hálóhoz van. Most akkor jó helyre raktam, vagy nem?

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #296 Dátum: 2009.02.06 12:10:13 »
Sziasztok!

Tud valaki valamit a gyári Toyotás gyermekülésekről? A Supernél olyan 100 ezer körülire  :hmmmm: becsülték az árát, de jelenleg valamiért nem rendelhetőek, valószínű változtatnak rajtuk valamicskét.
Az érdekelne, hogy a legkisebb babáknak való vajon hordozóként is használható-e, van-e füle? Mivel a családban több Toyota is van, előny lenne, hogy nagyon könnyen passzoljon. ::)

Előre is köszönöm!
oyota rulez

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #297 Dátum: 2009.02.06 12:35:30 »
Sziasztok!

Tud valaki valamit a gyári Toyotás gyermekülésekről? A Supernél olyan 100 ezer körülire  :hmmmm: becsülték az árát, de jelenleg valamiért nem rendelhetőek, valószínű változtatnak rajtuk valamicskét.
Az érdekelne, hogy a legkisebb babáknak való vajon hordozóként is használható-e, van-e füle? Mivel a családban több Toyota is van, előny lenne, hogy nagyon könnyen passzoljon. ::)

Előre is köszönöm!

HA jól tudom a Toyota Römer üléseket árul más huzattal és  drágábban a bolti árnál. Egyébként nincs ezzel egyedül más márkák is nagy gyerekülés gyártóktól vásárolnak és cimkézik át az ülést. Persze az attól még nagyon jó, a Römer pl. elég neves gyártó, csak sokkal drágább Toyotaként megvenni. Egyébként 100% hogy van füle, és használható hordozóként.
RAV4 HYBRID 2020

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #298 Dátum: 2009.02.06 21:22:50 »
Tud valaki valamit a gyári Toyotás gyermekülésekről? A Supernél olyan 100 ezer körülire  :hmmmm: becsülték az árát, de jelenleg valamiért nem rendelhetőek, valószínű változtatnak rajtuk valamicskét.
Az érdekelne, hogy a legkisebb babáknak való vajon hordozóként is használható-e, van-e füle? Mivel a családban több Toyota is van, előny lenne, hogy nagyon könnyen passzoljon. ::) Előre is köszönöm!
A német Toyota oldalon 3-féle gyerekülésről van szó. Egy bébiülésről, ami 0-13kg-ig jó, ez hordozóként is funkcionál (ára 175€, ami a 100e Ft-nak max. a fele), egy 9-18kg-os ülésről, ez a duplájába kerül, és egy III. kategóriásról, ami 173€.
music     

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #299 Dátum: 2009.02.06 21:39:46 »
Tegnap raktam be a gyerekülést bár hozzá kell tenni, hogy kissé egyszerűbbnek, pontosabban hozzáférhetőnek gondoltam a beszerelést. A teszt kedvéért utána ki is szedtem, majd ismét visszaraktam, így már azért gyorsabban ment.
Viszont azt nem tudom eldönteni, hogy az ülés Top Tether-jét, az ülés hátán lévő "biztonsági öv" kampóját jó helyre akasztottam-e be. A gyerekülés leírása felhívja a figyelmet, hogy ne a csomag rögzítő háló karikáiba akasszuk be a karabinert, hanem a direkt erre a célra készített fülbe. A kocsi csomagtartóját átnézve, illetve az Avensis kezelésijét átböngészve viszont olyan rögzítési pontot találtam csak amiből még van 3 a kocsiban, gondolom ez biztos a csomagtér hálóhoz van. Most akkor jó helyre raktam, vagy nem?
Szerintem nem. Az ISOFIX rögzítési pontok, pontosabban karabiner akasztó "karikák" jellemzően fedettek (a fedelet ki/fel kell pattintani), illetve "ISOFIX"  felirattal ellátottak, igaz 2 vagy 3 van belőle, de mindegyik a hátsóüléssor háttámláján.
hazard