Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253575 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #270 Dátum: 2009.01.30 21:43:18 »
Jók ezek a tesztek, de valahol rosszak is, mert jövőre kiderül, hogy mégsem az a legjobb, amit vettél, 2-3 év múlva pedig - az akkori előírások, vagy elvárások szerint - sz@rt sem fog érni...

erre nem tudsz alapozni, mert akkor, amikor még a Trabant, meg a Wartbi volt a nyerő, egy kánaán volt Ladába ülni, aztán meg jött a Samara, na az volt ám a csúcs, aztán abból átültem egy 323GLX-be és leesett az állam. ilyen alapon semmit sem érdemes nézni, mert holnap már minden más lesz.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #271 Dátum: 2009.01.30 23:59:12 »
Megnéztem pár értékelést egy 80 eurós ülés 0-+ értékelést kapott, aminek egy kicsivel több volt a + értéke, az 310 euró. Nem mindegy.
Persze, ha a gyerek kinövi a Maxi Cosi ülést, akkor a nagyobb utakra fog kapni egy drágább kategóriásat, de szerintem arra, hogy a 4 utcányira lévő bölcsiből hazahozzam, elég nagy luxus egy 80e Ft-os ülőke.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #272 Dátum: 2009.01.31 11:13:44 »
Megnéztem pár értékelést egy 80 eurós ülés 0-+ értékelést kapott, aminek egy kicsivel több volt a + értéke, az 310 euró. Nem mindegy.
Persze, ha a gyerek kinövi a Maxi Cosi ülést, akkor a nagyobb utakra fog kapni egy drágább kategóriásat, de szerintem arra, hogy a 4 utcányira lévő bölcsiből hazahozzam, elég nagy luxus egy 80e Ft-os ülőke.
ráadásul ember legyen a talpán aki tud dönteni! pl: az adac teszten jót kapó ülések egy része, az osztrák teszten csak kielégítőt kapott. ki a hülye? ilyenkor csak az van, hogy amelyik mind2őn jól szerepelt az játszik. de itt van pl. a tesztekben kiválóan szereplő peg perego primo viaggio, közben meg találtam egy gyári oldalon egy visszahívást, mert később az egyik teszten kiderült, hogy nagyobb nyomásnál valamelyik műanyag cucc úgy törik, hogy súlyos sérülést tud okozni.

kérdezek én is: a talppal rendelkező ülések mennyivel rögzülnek szilárdabban, mint a nem talpasak???

egyébként meg így végigböngészve az autósüléseket, megint a gazdagok járnak jól, mert ők meg tudják venni a csemetéjüknek a 300 euró feletti üléseket, amik a legbiztonságosabbak, a többiek meg hulljanak el:((

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #273 Dátum: 2009.01.31 18:01:37 »
Visszamentünk ma a boltba, persze a beígért olcsóbb kategóriából nem érkezett.  :wacko:
Így vettünk egy Storchenmühle (STM) TriStar ülést. Most nézem a papírját, gyártó: Recaro.  :cool2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #274 Dátum: 2009.01.31 20:21:04 »
én isholnap megyek érte megjött végre.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #275 Dátum: 2009.01.31 21:18:16 »
kérdezek én is: a talppal rendelkező ülések mennyivel rögzülnek szilárdabban, mint a nem talpasak???
Biztosan van különbség, hiszen jóval nagyobb felületen érintkeznek a hátsó üléspad felületével, ergo nehezebben csúsznak el rajta. Nekem az ominózus PP Il Primo Viaggiom van, (illetve már nem használjuk, kinőttük), az talppal is és talp nélkül is használható. Talppal sokkal stabilabban rögzíthető, nem tud elmozdulni az autó hossztengelyének irányában.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #276 Dátum: 2009.01.31 23:35:00 »
Srácok, nem értem ezt az ISOFIX rendszert. Most kinéztük kettő, ár/értékben normálisnak tűnő 9-18 kg-os ülést, viszont az egyiknél szerepel a külön megvásárolható alap. Most ez ekkor hogy van? Létezik alap nélküli és alappal rendelkező ISOFIX-es gyerekülés? Vagy mindegyikhez kell valami alap?
Az egyik kinézett a CHICCO Key-1 isofix Fuego, a másik meg a Recaro Young Expert Plus Trendline (ez a külön +~20.000-ért megvehető talpas cucc). Előbbit 58 800-ért meg lehetne venni (www.neobaby.hu).

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #277 Dátum: 2009.01.31 23:46:00 »
Srácok, nem értem ezt az ISOFIX rendszert. Most kinéztük kettő, ár/értékben normálisnak tűnő 9-18 kg-os ülést, viszont az egyiknél szerepel a külön megvásárolható alap. Most ez ekkor hogy van? Létezik alap nélküli és alappal rendelkező ISOFIX-es gyerekülés? Vagy mindegyikhez kell valami alap?
Az egyik kinézett a CHICCO Key-1 isofix Fuego, a másik meg a Recaro Young Expert Plus Trendline (ez a külön +~20.000-ért megvehető talpas cucc). Előbbit 58 800-ért meg lehetne venni (www.neobaby.hu).
Az a Chicco nem dága.
Bár ahol ma voltunk, az eladó szerint a Graco, PierreCardin és a Chicco nem ajánlott márkák gyerekülésben.  ::) De ahány bolt, annyi prédikáció.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #278 Dátum: 2009.01.31 23:51:12 »
Szerintem kell lennie talpnak, mert - ha nézted az autóban - az ISOFIX pont az tk. egy hosszú fémnyelv, amibe belekapaszkodik az ülés. Mármost, ha nincs egy merev talpa, akkor mivel csatlakozik a nyelvhez?
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #279 Dátum: 2009.02.01 12:21:08 »
na meghoztam az ulest a bebibolt.hu  boltjábol. féltem h az összeesett HUF miatt drágább lett de nem.  :whistling: 27400 volt.   concord lift pro vagy mi
beraktam,franko. :clap:
adac teszt: GUT,
ÖMTC vagy mi osztrák autoklub : highly recommended.
vmi spanyol autoklub is Ok.
ez volt a matrican
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #280 Dátum: 2009.02.01 12:25:28 »
Srácok, nem értem ezt az ISOFIX rendszert. Most kinéztük kettő, ár/értékben normálisnak tűnő 9-18 kg-os ülést, viszont az egyiknél szerepel a külön megvásárolható alap. Most ez ekkor hogy van? Létezik alap nélküli és alappal rendelkező ISOFIX-es gyerekülés? Vagy mindegyikhez kell valami alap?
Az egyik kinézett a CHICCO Key-1 isofix Fuego, a másik meg a Recaro Young Expert Plus Trendline (ez a külön +~20.000-ért megvehető talpas cucc). Előbbit 58 800-ért meg lehetne venni (www.neobaby.hu).
Az a Chicco nem dága.
Bár ahol ma voltunk, az eladó szerint a Graco, PierreCardin és a Chicco nem ajánlott márkák gyerekülésben.  ::) De ahány bolt, annyi prédikáció.
na erről meg annyit, hogy a Chicco Synthesis XT p. csak 25 rongy és gut-ot kapott az ADAC-on. Nem sok ülés dicsekedhet ezzel. Az első kettő valóban kukkaaa....

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #281 Dátum: 2009.02.01 12:32:08 »
már teljesen bele vagyok zavarodva ebbe az autósülés cuccba  :hmmmm:. nekünk most pont az a "bajunk", hogy a gyerek négy hónaposan már majd 9 kiló és kinőtte az első hordozóját (Hauck) ezért mindenképpen újat kell venni. Mint kiderült ebből is kétféle méret van. Nekünk most pont egy nagyobb kell , addig amíg nem tud ülni. 2 napja csak teszteket, meg cikkeket olvasgatok, ebből az alábbiakat bírtam leszűrni.

Csak az ADAC teszt a megbízható, ők végeznek jelenleg Európában olyan kiterjedt és megbízható viszgálatsorozatot, amire mérget lehet venni. De még a legmagasabbra értékelt 2+ Römer üléssel sem voltak megelégedve, ami 80 rongy.
A legjobb ha "04" minősítésű ülést veszünk, mert az a legújabb szabvány, bár ez is féloldalas, mert az oldalütközés elleni védelmet nem írja elő, ezért arra ülésenként rá kell kérdezni, ill. meg kell nézni van e benne.
A legjobb a talpas/bázissal/adapterrel rendelkező ülés, mert ez rögzíthető isofixel, ami úgy rögzíti az ülést, hogy mondjuk a Fekete Laci az ülést megfogva át tudná fordítani az egész kocsit:)de ezekből is csak azok, amik minősítettek.

Nem tudjátok a régi Versoban is van már isofix???

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #282 Dátum: 2009.02.01 12:43:22 »
Bár ahol ma voltunk, az eladó szerint a Graco, PierreCardin és a Chicco nem ajánlott márkák gyerekülésben.
Megnéztem az ADAC tesztjét, ott "gut" minősítést kapott az általam nézett Chicco. Ezek után eddig ez a legszimpibb. Már csak azt kellene tudnunk,hogy az isofix talp az jár-e hozzá. Jövő héten felhívjuk őket, aztán remélem indulhat a beszerzés.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.01 12:45:45 írta squiddy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #283 Dátum: 2009.02.01 12:48:01 »
a gyerek négy hónaposan már majd 9 kiló
:O
Bakker, nekünk 11 hónapos múlt a kiscsaj és olyan 8 kiló körül lehet

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #284 Dátum: 2009.02.01 12:57:32 »
Bár ahol ma voltunk, az eladó szerint a Graco, PierreCardin és a Chicco nem ajánlott márkák gyerekülésben.
Megnéztem az ADAC tesztjét, ott "gut" minősítést kapott az általam nézett Chicco. Ezek után eddig ez a legszimpibb. Már csak azt kellene tudnunk,hogy az isofix talp az jár-e hozzá. Jövő héten felhívjuk őket, aztán remélem indulhat a beszerzés.
nem jár, azt külön kell megvenni. persze attól függ emlyikről beszélsz, de 40 alatt nem nagyon van talpas cucc