Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253540 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #255 Dátum: 2009.01.20 13:05:37 »
Mi Kiddy Comfort Pro-t vettünk. Ez NEM Isofix ülés, de ennek ellenére tesztgyőztes.
Előnye, hogy I-III. kategóriás, tehát elvileg már nem kell többet ülésre költeni (ha nem lesz több gyerek...), amúgy sem került egy vagyonba (54e volt októberben). További előny, hogy igen biztonságos. Hátránya, hogy ezt a biztonságot úgy éri el, hogy az autó övét az ülés előtt kell átvezetni, tehát elöl eléggé fogva van a baba, amit nyilván nem szeret.

Mi is néztük a Kiddy üléseket, csak tényleg a gyereket eléggé korlátozza a mozgásban. Ki is próbáltuk, de a gyereknek nagyon nem tetszett, úgyhogy maradt a hagyományos.
RAV4 HYBRID 2020

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #256 Dátum: 2009.01.21 07:14:49 »
Úgy tűnik nálunk is lassan eljön az autósülés váltás időszaka. Heléna baba 11 hónapos és lassan nézegetnünk kéne valami ár/érték viszonylatban jónak mondható ülést, amit elsősorban az Avensisben használnánk, de néha bizony valószínű át kell rakni a Carinába is. Valami Isofix alapúra gondoltam, ha esetlege lenne valami javaslatotok szívesen fogadnám. Talán még használt is szóba jöhet, asszonypajti véleményét meg nem kérem ki  :devil:

Mi Maxi-Cosi Tobi ülést vettünk 2007-ben. A neten sikerült a bolti árnál kb. 15e forinttal olcsóbban találni vadonat újat. Így már megfeleő volt az ár/érték arány. Nem isofixes, de nagyon stabilan lehet rögzíteni. Én avensisben használom, olyan fixre lehet húzni, mintha odacsavaroztam volna az üléstámlához. Ennek a tipusnak a többitől kicsit eltérő a rögzítési módja, máshol vezeti az autó biztonsági övét, ettől állítólag fixen a helyén marad. Esélyes volt még a Römer King TS, árban u.a. de a Mxi Cosinak vastagabb a párnázása, és a huzata is kellemesebb tapintású volt. Vittük magunkkal a gyereket, "belepróbáltuk" az ülésbe, neki is a mAxi Cosi tetszett. Használtan talán már  lesz már ilyen, amikor mi vettük még teljesen új tipus volt. 
Detto.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #257 Dátum: 2009.01.21 07:53:12 »
Mi Kiddy Comfort Pro-t vettünk. Ez NEM Isofix ülés, de ennek ellenére tesztgyőztes.
Előnye, hogy I-III. kategóriás, tehát elvileg már nem kell többet ülésre költeni (ha nem lesz több gyerek...), amúgy sem került egy vagyonba (54e volt októberben). További előny, hogy igen biztonságos. Hátránya, hogy ezt a biztonságot úgy éri el, hogy az autó övét az ülés előtt kell átvezetni, tehát elöl eléggé fogva van a baba, amit nyilván nem szeret.

Mi is néztük a Kiddy üléseket, csak tényleg a gyereket eléggé korlátozza a mozgásban. Ki is próbáltuk, de a gyereknek nagyon nem tetszett, úgyhogy maradt a hagyományos.
nekem I-es avéban nem érte körül az öv, így römer lett safefix plus (jó, csak k drága)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #258 Dátum: 2009.01.21 08:07:11 »
Nekünk lassan kéne venni egy második ülést (két autó átka), aminél nem a biztonság az elsődleges, hanem az ár és a funkcionalitás. Ez csak arra kellene, hogy a gyereket a bölcsiig elvinni vagy onnan hazavinni, ha nem ugyanaz megy érte. Kb 800 m a táv. Valakinek javaslata, tapasztalata?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #259 Dátum: 2009.01.21 08:30:14 »
Nekünk lassan kéne venni egy második ülést (két autó átka), aminél nem a biztonság az elsődleges, hanem az ár és a funkcionalitás. Ez csak arra kellene, hogy a gyereket a bölcsiig elvinni vagy onnan hazavinni, ha nem ugyanaz megy érte. Kb 800 m a táv. Valakinek javaslata, tapasztalata?

Hasonló cipőben jártunk mi is ősszel. Én első körben valami használt ülésben gondolkodtam, de amit árban elfogadhatónak találtam az nagyon leharcolt volt, ami pedig viszonylag szép volt, annak ez az árán meglátszott. Szóval nem vettünk semmit, mindig sikerült megoldani egy üléssel, kihúztuk valahogy. Most már akkora a gyerek (+a téli ruha), hogy alig fér el az ülésében, úgyhogy jövő hónapban esedékes a következő kategóriás ülés. Abban visszük bölcsibe, hosszabb utakra ahol meg már befűt az autó és nem kell a sok ruha marad a jelenlegi.
Ha tényleg nem elsődleges a biztonság akkor szerintem valami hipermarket babaosztályán kell körülnézni, vagy pedig valai olcsóbb babadiszkontban.
RAV4 HYBRID 2020

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #260 Dátum: 2009.01.21 08:58:34 »
Nekünk lassan kéne venni egy második ülést (két autó átka), aminél nem a biztonság az elsődleges, hanem az ár és a funkcionalitás. Ez csak arra kellene, hogy a gyereket a bölcsiig elvinni vagy onnan hazavinni, ha nem ugyanaz megy érte. Kb 800 m a táv. Valakinek javaslata, tapasztalata?
Meg kell nézni, hogy milyen típus jöhet szóba az adott autóba, és aztán körbenézni a neten, hogy hol találsz a bolti árnál olcsóbban - akár újat, mint pl. a babyoutlet; akár használtat: teszvesz, vatera, egyéb hirdetések gugli segítségével. A használtak többsége valóban leharcolt, de ki lehet fogni jót is, a sógornőméknek így találtunk valóban jó állapotú Peg Perego hordozót 32 helyet 22e Ft-ért, nekik is csak alkalomszerűen kell.
Ha jó a noname is, de újat szeretnél, akkor ezek közül találhatsz olcsót is.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #261 Dátum: 2009.01.21 09:24:16 »
Hasonló cipőben jártunk mi is ősszel. Én első körben valami használt ülésben gondolkodtam, de amit árban elfogadhatónak találtam az nagyon leharcolt volt, ami pedig viszonylag szép volt, annak ez az árán meglátszott. Szóval nem vettünk semmit, mindig sikerült megoldani egy üléssel, kihúztuk valahogy. Most már akkora a gyerek (+a téli ruha), hogy alig fér el az ülésében, úgyhogy jövő hónapban esedékes a következő kategóriás ülés. Abban visszük bölcsibe, hosszabb utakra ahol meg már befűt az autó és nem kell a sok ruha marad a jelenlegi.
Ha tényleg nem elsődleges a biztonság akkor szerintem valami hipermarket babaosztályán kell körülnézni, vagy pedig valai olcsóbb babadiszkontban.

Eddig mi is kihúztuk eggyel, de mostmár előfordulhat, hogy nem ugyanaz viszi, mint aki érte megy. Ülés nélkül még ezen a rövid távon sem fogom autóztatni (bár vidéken egyszer szükséghelyzetből az Ave lehajtott hátsó könyöklőjén volt bekötve).
A 20e-es kategória még belefér.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #262 Dátum: 2009.01.21 10:08:14 »
Hasonló cipőben jártunk mi is ősszel. Én első körben valami használt ülésben gondolkodtam, de amit árban elfogadhatónak találtam az nagyon leharcolt volt, ami pedig viszonylag szép volt, annak ez az árán meglátszott. Szóval nem vettünk semmit, mindig sikerült megoldani egy üléssel, kihúztuk valahogy. Most már akkora a gyerek (+a téli ruha), hogy alig fér el az ülésében, úgyhogy jövő hónapban esedékes a következő kategóriás ülés. Abban visszük bölcsibe, hosszabb utakra ahol meg már befűt az autó és nem kell a sok ruha marad a jelenlegi.
Ha tényleg nem elsődleges a biztonság akkor szerintem valami hipermarket babaosztályán kell körülnézni, vagy pedig valai olcsóbb babadiszkontban.

Eddig mi is kihúztuk eggyel, de mostmár előfordulhat, hogy nem ugyanaz viszi, mint aki érte megy. Ülés nélkül még ezen a rövid távon sem fogom autóztatni (bár vidéken egyszer szükséghelyzetből az Ave lehajtott hátsó könyöklőjén volt bekötve).
A 20e-es kategória még belefér.  ::)

Egyszerű ülésmagasító nem jó még neki?

-Mi mondjuk könnyen elvagyunk, mert reggelente van, hogy kocsival sem találkozok, amíg bejutunk az oviba, főleg, ha a mellékutcákon megyek - mellesleg a fiam már ülés nélkül is egész jól beköthető. - nomeg élvezik, amikor  a kertek alatt -pontosabban az erdő mellett megyünk vagy jövünk a ház és az ovi között ( legalább van mit mesélni, éppen nyú, őz, vagy fácán amit látunk út közben :D
Egyébként kicsit több, mint 1km a távolság - jobb időben kerékpárral megyünk. ( persze akkor maradunk az aszfalton)


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #263 Dátum: 2009.01.27 07:38:57 »
Végignéztem a nekünk kellő 9-18 kg-os ISOFIXes gyereküléseket, de ahogy látom nem mérik túl olcsón őket  :no: Szóval ahogy láttam egy Maxi-Cosi és egy Be Safe X1 nevű lett kiemelve, de bizony ezek tényleg 80-90.000 Ft körül vannak, használtan meg még nem jelentek meg a piacon  :censored:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #264 Dátum: 2009.01.28 22:46:56 »
A neten kinéztem 3 ülést, ami a bölcsitől a lakásig lenne. El is mentem két helyre, hogy amelyik szimpi, azt meg is veszem (~20e kategória). Az egyikben nem találták meg a boltban, pedig a neten jelölték, hogy van raktáron, a másik helyen meg előadást tartott az eladó az ülésekről és egészen másra akart rábeszélni (40e+ kategória). Mondtam, hogy mire kell és direkt az olcsóbb lenne, ekkor már nem is voltam érdekes vevő a számára. Aztán kibökte, hogy az olcsóbbak mind elfogytak, de hétvégére elvileg jön egy szállítmány.  :hmmmm:
Így a gyerek a lehajtott könyöklőn bekötve utazott 800 métert hazáig.  :ph34r: Ha egy kicsit szélesebb lenne, nem is kellene ülésmagasító
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #265 Dátum: 2009.01.30 10:27:35 »
annyit mondanék az olcsobb ülések keresletérol hogy december kozepe ota várok egy concord ülésre a bebiboltban ami csak 25e de tokéletes a teszt es minden. visszavett a nép. febr. kozepére igérik
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #266 Dátum: 2009.01.30 12:53:43 »
annyit mondanék az olcsobb ülések keresletérol hogy december kozepe ota várok egy concord ülésre a bebiboltban ami csak 25e de tokéletes a teszt es minden. visszavett a nép. febr. kozepére igérik
Én a Kiddyre majdnem 2 hónapot vártam. A honlapon azt írták, hogy az átfutási idő általában 1, a Kiddy termékek esetében viszont 3-4 hét. Na, ebből lett 8, igaz, mindig korrekten tájékoztattak, de végül is szürke helyett sötétkék lett belőle, mert a szürkére legalább még egyszer ennyit kellett volna várni. Egyébként nem jártam rosszul a kékkel, mert közelebb van az üléshuzat színéhez, mint a szürke.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #267 Dátum: 2009.01.30 13:19:16 »
énmá asse bánom ha rozsaszin a két fiugyereknek. :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #268 Dátum: 2009.01.30 15:43:31 »
a mi "kisbálnánk" kinőtte az első hordozóját 4 hónaposan (8,5kg:), úgyhogy körbenéztem hordozó/ülés ügyben. aki nem akar nagyot tévedni nagyon melegen ajánlom az ADAC Kindersitze tesztjét, csak nagyon kevés ülés üti meg a mércét, és két csillagot, azaz a legbiztonságosabb kategória, csak 1-2 márkának jár (pl. a Römer 80 rongyos ülése), egycsillagosok között van már a Concorde, a Peg Perego, a Chicco, a Bébé, a Kiddy, NTS. Nagyon meg kell nézni a pontos típust, mert adott márkán belül is hatalmas eltérések lehetnek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #269 Dátum: 2009.01.30 21:27:51 »
Jók ezek a tesztek, de valahol rosszak is, mert jövőre kiderül, hogy mégsem az a legjobb, amit vettél, 2-3 év múlva pedig - az akkori előírások, vagy elvárások szerint - sz@rt sem fog érni...
music