Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253520 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #165 Dátum: 2007.11.06 07:14:29 »
Idézetet írta: "music"
Ma egy érdekes, és kicsit kellemetlen tapasztalattal gazdagodtam. Gyermekülést, pontosabban hordozót (tehát 0-13kg) kerestünk. Természetesen csak olyan hely jött szóba, ahol engedik, (sõt segítenek is benne),hogy kipróbáljuk a saját kocsiba való bekötést. Hát itt jött a kellemetlen meglepetés, ugyanis a meglehetõsen szûk (értsd: rövid) hátsó biztonsági öv egyre szûkítette a kinézett kategóriából szóbajöhetõ üléseket, s mivel nekünk olyan kell, amelyik egyben hordozó is, az ISOFIXesek pedig igen drágák, más típus nem játszik. Úgyhogy maradt a Peg Perego Il Primo Viaggio SIP - mondjuk ez a legjobbak közül való. Szerencsére elég olcsón sikerült (újat) venni, 40e (brendonban 48!)helyett 32-ért.

Hát, azt kell mondjam, hogy elég drágán vettétek. Korábban írtam, hogy mi anno hol vettük, ott a választék nagyja 20e körül megállt. A mienk most épp Misiéknél van szolgálatban, majd beszámol, hogy hogyan teljesít.  :pofa: Egy éves korára kinõtte, úgyhogy túl sokat nem volt használva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #166 Dátum: 2007.11.06 08:44:44 »
Idézetet írta: "whis"
Hát, azt kell mondjam, hogy elég drágán vettétek. Korábban írtam, hogy mi anno hol vettük, ott a választék nagyja 20e körül megállt. A mienk most épp Misiéknél van szolgálatban, majd beszámol, hogy hogyan teljesít.  :pofa: Egy éves korára kinõtte, úgyhogy túl sokat nem volt használva.

PP Il Primo Viaggio SIP újonnan 20e-ért? Azt nem hiszem. Az lehet, hogy akármilyen hordozót igen. Itt is volt olcsóbban (<10.000) hordozó, valami Osann (nem Auchan!) márkájú, ráadásul az csak 2,6 kg. De az egyrészt csak hordozó, ez meg 2 in1: tk. csak a talpat kell bekötni a kocsiba, és a hordozó részét meg le lehet kattintani róla; másrészt eleve csak azokat a típusokat néztem, amelyek szerepeltek és jó eredménnyel a különbözõ teszteken. Azok meg 30e felett vannak alapesetben.
Használt hordozót meg vadidegentõl nem vennék.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #167 Dátum: 2007.11.06 10:09:18 »
Idézetet írta: "music"
PP Il Primo Viaggio SIP újonnan 20e-ért? Azt nem hiszem. Az lehet, hogy akármilyen hordozót igen. Itt is volt olcsóbban (<10.000) hordozó, valami Osann (nem Auchan!) márkájú, ráadásul az csak 2,6 kg. De az egyrészt csak hordozó, ez meg 2 in1: tk. csak a talpat kell bekötni a kocsiba, és a hordozó részét meg le lehet kattintani róla; másrészt eleve csak azokat a típusokat néztem, amelyek szerepeltek és jó eredménnyel a különbözõ teszteken. Azok meg 30e felett vannak alapesetben.
Használt hordozót meg vadidegentõl nem vennék.

Ja, nem tudtam, hogy ilyen extrát kerestél. Szvsz mivel mi nem mindennapi használatra vettük, nem is néztük a magasabb kategóriát. Szerintem <10 alkalommal volt bekötve a kocsiban, és kb 2-3x ennyi alkalommal pihizett benne a gyerkõc a lakásban.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #168 Dátum: 2007.11.06 21:08:27 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
PP Il Primo Viaggio SIP újonnan 20e-ért? Azt nem hiszem. Az lehet, hogy akármilyen hordozót igen. Itt is volt olcsóbban (<10.000) hordozó, valami Osann (nem Auchan!) márkájú, ráadásul az csak 2,6 kg. De az egyrészt csak hordozó, ez meg 2 in1: tk. csak a talpat kell bekötni a kocsiba, és a hordozó részét meg le lehet kattintani róla; másrészt eleve csak azokat a típusokat néztem, amelyek szerepeltek és jó eredménnyel a különbözõ teszteken. Azok meg 30e felett vannak alapesetben.
Használt hordozót meg vadidegentõl nem vennék.

Ja, nem tudtam, hogy ilyen extrát kerestél. Szvsz mivel mi nem mindennapi használatra vettük, nem is néztük a magasabb kategóriát. Szerintem <10 alkalommal volt bekötve a kocsiban, és kb 2-3x ennyi alkalommal pihizett benne a gyerkõc a lakásban.  :pofa:

És ha a nyolcadik alkalommal balesetet szenvedtek, akkor lehet a gyerek sírjára virágot venni a különbözetbõl...Ne haragudj, az ilyen jellegû spórolás nagyon a bögyömben van...Én pl nem engednék árulni olyan terméket, ami nem felel meg szigorú törésbiztonsági elõírásoknak. Bocsi, ha nyers voltam!
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #169 Dátum: 2007.11.07 07:27:25 »
Idézetet írta: "Kgabe"
És ha a nyolcadik alkalommal balesetet szenvedtek, akkor lehet a gyerek sírjára virágot venni a különbözetbõl...Ne haragudj, az ilyen jellegû spórolás nagyon a bögyömben van...Én pl nem engednék árulni olyan terméket, ami nem felel meg szigorú törésbiztonsági elõírásoknak. Bocsi, ha nyers voltam!

Ebben igazad van, de nem biztos, hogy az a sokkal jobb, ami többször annyiba kerül.  :nana:
Ráadásul ebben az esetben a mai normális gyerekülések már annyira biztonságosak, hogyha egy család balesetet szenved, akkor valszeg az ülésbe kötött gyerek árva marad  :elkeseredett: Csak olyat szabad megvenni, aminek van E minõsítése. Hogy azon belül mennyire csicsás és extrázott valami, az már csak ízlés és pénztárca kérdése.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #170 Dátum: 2007.11.07 08:35:35 »
kár ezen vitatkozni. sztem inkább az autó legyen biztonságos.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #171 Dátum: 2007.11.07 09:04:54 »
Idézetet írta: "whis"
Szerintem <10 alkalommal volt bekötve a kocsiban, és kb 2-3x ennyi alkalommal pihizett benne a gyerkõc a lakásban.  :pofa:

Nálunk azért többször lesz benne, mert a leendõ nagyszülõkhöz muszáj kocsival menni, meg aztán késõbbi kistestvérre is számítunk...
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #172 Dátum: 2007.11.07 18:44:19 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kgabe"
És ha a nyolcadik alkalommal balesetet szenvedtek, akkor lehet a gyerek sírjára virágot venni a különbözetbõl...Ne haragudj, az ilyen jellegû spórolás nagyon a bögyömben van...Én pl nem engednék árulni olyan terméket, ami nem felel meg szigorú törésbiztonsági elõírásoknak. Bocsi, ha nyers voltam!

Ebben igazad van, de nem biztos, hogy az a sokkal jobb, ami többször annyiba kerül.  :nana:
Ráadásul ebben az esetben a mai normális gyerekülések már annyira biztonságosak, hogyha egy család balesetet szenved, akkor valszeg az ülésbe kötött gyerek árva marad  :elkeseredett: Csak olyat szabad megvenni, aminek van E minõsítése. Hogy azon belül mennyire csicsás és extrázott valami, az már csak ízlés és pénztárca kérdése.

Sajna az a bizonyos "E" csak a gyártó országra utal!
Nekünk egy másodkezes (2000-es) Römer King jól szolgált. :nagymosoly:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #173 Dátum: 2007.11.07 21:29:04 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kgabe"
És ha a nyolcadik alkalommal balesetet szenvedtek, akkor lehet a gyerek sírjára virágot venni a különbözetbõl...Ne haragudj, az ilyen jellegû spórolás nagyon a bögyömben van...Én pl nem engednék árulni olyan terméket, ami nem felel meg szigorú törésbiztonsági elõírásoknak. Bocsi, ha nyers voltam!

Ebben igazad van, de nem biztos, hogy az a sokkal jobb, ami többször annyiba kerül.  :nana:
Ráadásul ebben az esetben a mai normális gyerekülések már annyira biztonságosak, hogyha egy család balesetet szenved, akkor valszeg az ülésbe kötött gyerek árva marad  :elkeseredett: Csak olyat szabad megvenni, aminek van E minõsítése. Hogy azon belül mennyire csicsás és extrázott valami, az már csak ízlés és pénztárca kérdése.

Sajna az a bizonyos "E" csak a gyártó országra utal!
Nekünk egy másodkezes (2000-es) Römer King jól szolgált. :nagymosoly:

Én is inkább így gondolkozom. Legyen inkább másodkézbõl, de legyen biztos, jól bevált gyártótól. Igen nagy különbségek lehetnek! És ne egy tanknyi benzinen múljon a legdrágább kis teremtmények élete...
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #174 Dátum: 2008.06.11 21:40:15 »
Nincs vkinek eladó isofixes (esetleg Römmer) 0-18-as gyerekülése?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #175 Dátum: 2008.06.12 01:16:16 »
Nincs vkinek eladó isofixes (esetleg Römmer) 0-18-as gyerekülése?
Az nincs, viszont jótanácsként mondom, hogy csak olyan gyerekülést vegyél meg, amit belepróbáltál a kocsiba! Nekem nagyon rövid a hátsó övem, így egy csomó típus eleve szóba sem jön.
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #176 Dátum: 2008.06.12 09:14:29 »
Nincs vkinek eladó isofixes (esetleg Römmer) 0-18-as gyerekülése?
Az nincs, viszont jótanácsként mondom, hogy csak olyan gyerekülést vegyél meg, amit belepróbáltál a kocsiba! Nekem nagyon rövid a hátsó övem, így egy csomó típus eleve szóba sem jön.
köszi, döntően ISOfixeset szeretnék, ahhoz is kell az öv :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #177 Dátum: 2008.06.13 23:12:06 »
köszi, döntően ISOfixeset szeretnék, ahhoz is kell az öv :eek:
Mármint mihez?
Gabe 254.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #178 Dátum: 2008.06.15 15:49:05 »
köszi, döntően ISOfixeset szeretnék, ahhoz is kell az öv :eek:
Mármint mihez?
Az ülléshaz való rögzítéshez kell a bizti öv, nem a kis fülekkel rögzül :helpsmilie:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #179 Dátum: 2008.06.16 06:51:58 »
Az ISOFIXben pont az a lényeg, hogy a két fül rögzíti stabilan az ülést. Bekattint, erőből benyom és kész. Az őves rögzítési lehetőség pedig azért van meg rajta, ha esetleg nem ISOFIXes kocsiba rakod.
Gabe 254.