Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 249349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #75 Dátum: 2006.11.21 23:56:25 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "u_istvan"
Itt vannak akciós gyerekülések. Vannak közte isofixesek is.

http://www.roemer.hu/akcio/akciok.php

Lehet, hogy a szemem szúrja ki, de nem láttam a szövegben ISOFIX-re utaló jelzést  :roll:
Amúgy a gyári ülés 120.000+ HUF  :shock:


Mert ezek nem ISOFIX-esek. Itt van egy-két ISOFIX-es ülés. Érdekes. Amelyik isofix-szel is rendelhetõ, úgy kétszer annyiba kerül, mint anélkül. Egyébként a gyári ülésbõl is csak a Duo Plus isofix-es, ami persze Römer (Britax) termék, legfeljebb :toy: logóval.  :pofa:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #76 Dátum: 2006.11.22 09:38:29 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "u_istvan"
Itt vannak akciós gyerekülések. Vannak közte isofixesek is.

http://www.roemer.hu/akcio/akciok.php

Lehet, hogy a szemem szúrja ki, de nem láttam a szövegben ISOFIX-re utaló jelzést  :roll:
Amúgy a gyári ülés 120.000+ HUF  :shock:


Mert ezek nem ISOFIX-esek. Itt van egy-két ISOFIX-es ülés. Érdekes. Amelyik isofix-szel is rendelhetõ, úgy kétszer annyiba kerül, mint anélkül. Egyébként a gyári ülésbõl is csak a Duo Plus isofix-es, ami persze Römer (Britax) termék, legfeljebb :toy: logóval.  :pofa:
Igaz, elnéztem! Azt hittem hogy ahol a nyitó oldalon jelölve van az isofix, ott az akciós kivitel is olyan. De nem, azok normál kivitelek.
Gyári gyerekülést venni pénzkidobás, szerintem. Valamelyik nagy gyártó átlogózott terméke kicsit (nagyon?) drágábban érhetõ el így. Jobb ezt kiválasztani az asszonnyal (neki is kell hogy tetszen! :pofa: ) a töréstesztek átböngészése után (a saját szakértõ lelkünk megnyugtatása végett :nagymosoly: ). Ha akciós, akkor az külön jó!
Ha valaki jár Ausztriában, akkor a SCS területén van egy bazinagy gyerekbolt, ott most ezek akciósak.
http://www.babyone.at/at/produkte/index.html?#
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #77 Dátum: 2006.11.22 10:11:01 »
Eddig ezek vannak a gyermekemnek. :D

Ebböl ült át:

És ez lett:
gyermek adatok:9 kg és 10 hónapos.Imádja hogy kilát belõle. :D
Sajna isofix csatlakozás csak a yarisba van így az ilyen ülést nem vettem. :(


És annó a fõdalatti áruházba ezt nem vettem meg mert elfogyott. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #79 Dátum: 2006.11.22 10:27:34 »
Esetleg vki hallott-e már a Kiddy Life Pro nevezetû Isofixesrõl? Õrá gondoltam: http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2006/KIDDYLifePro.asp?ComponentID=147490&SourcePageID=147654
Nálunk nem sok helyen forgalmazzák...
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #80 Dátum: 2006.11.24 07:05:48 »
Idézetet írta: "Profy"
Itt elég elfogadhatóak az árak:
http://www.gyermekules.shp.hu/hpc/ws_member_2g.php?azonosito=gyermekules&tcskod=gyermekules1121349610&title=Gyermekülések

Az ISOFIX már itt is 90e-es kategória.  :elkeseredett: Ennyiért majdnem 3 másik kitelik  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #81 Dátum: 2006.11.25 13:56:23 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Profy"
Itt elég elfogadhatóak az árak:
http://www.gyermekules.shp.hu/hpc/ws_member_2g.php?azonosito=gyermekules&tcskod=gyermekules1121349610&title=Gyermekülések

Az ISOFIX már itt is 90e-es kategória.  :elkeseredett: Ennyiért majdnem 3 másik kitelik  :hmm:


Ott a  Recaro 50-ért isofixes. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #82 Dátum: 2006.11.26 11:26:24 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Profy"
Itt elég elfogadhatóak az árak:
http://www.gyermekules.shp.hu/hpc/ws_member_2g.php?azonosito=gyermekules&tcskod=gyermekules1121349610&title=Gyermekülések

Az ISOFIX már itt is 90e-es kategória.  :elkeseredett: Ennyiért majdnem 3 másik kitelik  :hmm:

Ott a  Recaro 50-ért isofixes. :D
Nem lehet hogy itt az a trükk, hogy az isofix plattform nevû dolgot külön kell megvenni? Mert azzal együtt már ez is 90e körül van.
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?prodid=869
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?prodid=867
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?prodid=868
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #83 Dátum: 2006.11.26 15:48:22 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "whis"
Az ISOFIX már itt is 90e-es kategória.  :elkeseredett: Ennyiért majdnem 3 másik kitelik  :hmm:

Ott a  Recaro 50-ért isofixes. :D

Ahogy kivettem, rendelhetõ tartozék az Isofix platform és a mosható huzat. Szerintem van a hirdetésben egy csavar, hogy igazán nem Isofix, csak Isofix-ready. :kacsint:  Bármely oldalt megnéztem, 90e alatt nem találtam IsoFix ülést. Ezután már kérdés, hogy megéri-e ekkora felár? Annak igen, aki gyakran szereli ki-be az ülést.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #84 Dátum: 2006.11.26 16:52:03 »
Az isofix rögzítésû üléseket a mindenféle ütközéses tesztekben dícsérni szokták és egy kicsit jobban szerepelnek mint a normál kivitelek. Hogy megéri-e? Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Nekem nem volt ilyen dilemmám, mert az én autómban még nincs ilyen lehetõség.
Ez a külön plattform, ami bennemarad az autóban és egyszerûsíti a beszerelést, szerintem az utóbbi években jelent meg. Mindenféleképpen praktikus.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #85 Dátum: 2006.11.26 17:33:32 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "whis"
Az ISOFIX már itt is 90e-es kategória.  :elkeseredett: Ennyiért majdnem 3 másik kitelik  :hmm:

Ott a  Recaro 50-ért isofixes. :D

Ahogy kivettem, rendelhetõ tartozék az Isofix platform és a mosható huzat. Szerintem van a hirdetésben egy csavar, hogy igazán nem Isofix, csak Isofix-ready. :kacsint:  Bármely oldalt megnéztem, 90e alatt nem találtam IsoFix ülést. Ezután már kérdés, hogy megéri-e ekkora felár? Annak igen, aki gyakran szereli ki-be az ülést.  :roll:

Hát sztem ha azt nézzük, hogy a gyereknek egy törött gerinc miatt tolókocsiban kell-e leélnie az életét, akkor megéri. De ez is olyan kérdés, mint a drága téligumi-olcsó téligumi. Kompromisszumokat kell kötni.
Az isofix nagy elõnye, hogy az ülés már az ütközés elsõ pillanatában lassul, a kocsival együtt, és nemcsak akkor, amikor a biztonsági õv visszarántja. Ezáltal a lassulás folyamata jobban elhúzódik, kevésbé terheli a gyerkõcöt, így csökkentve a sérülési kockázatot. Ja, és a jó gyerekülés ugyanúgy deformálódik, mint maga az autó ütközéskor. Ezzel is energiát vesz fel.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #86 Dátum: 2006.11.26 22:27:12 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát sztem ha azt nézzük, hogy a gyereknek egy törött gerinc miatt tolókocsiban kell-e leélnie az életét, akkor megéri. De ez is olyan kérdés, mint a drága téligumi-olcsó téligumi. Kompromisszumokat kell kötni.
Az isofix nagy elõnye, hogy az ülés már az ütközés elsõ pillanatában lassul, a kocsival együtt, és nemcsak akkor, amikor a biztonsági õv visszarántja. Ezáltal a lassulás folyamata jobban elhúzódik, kevésbé terheli a gyerkõcöt, így csökkentve a sérülési kockázatot. Ja, és a jó gyerekülés ugyanúgy deformálódik, mint maga az autó ütközéskor. Ezzel is energiát vesz fel.

A Corollában olyan öv van, ami ha majdnem teljesen ki van húzva, akkor megakad, ezzel rögzítve önmagát. Tehát egy esetleges ütközéskor nem fog lazulni majd visszarántani, hanem egy rögzített állapotot fog még jobban feszíteni.
Ez a funkció csak egy esetben nem praktikus, pl amikor az ember elrontja a gyerekülés berakását, kéne lazítani az övön, de az már nem engedi.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #87 Dátum: 2006.11.26 22:50:59 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát sztem ha azt nézzük, hogy a gyereknek egy törött gerinc miatt tolókocsiban kell-e leélnie az életét, akkor megéri. De ez is olyan kérdés, mint a drága téligumi-olcsó téligumi. Kompromisszumokat kell kötni.
Az isofix nagy elõnye, hogy az ülés már az ütközés elsõ pillanatában lassul, a kocsival együtt, és nemcsak akkor, amikor a biztonsági õv visszarántja. Ezáltal a lassulás folyamata jobban elhúzódik, kevésbé terheli a gyerkõcöt, így csökkentve a sérülési kockázatot. Ja, és a jó gyerekülés ugyanúgy deformálódik, mint maga az autó ütközéskor. Ezzel is energiát vesz fel.

A Corollában olyan öv van, ami ha majdnem teljesen ki van húzva, akkor megakad, ezzel rögzítve önmagát. Tehát egy esetleges ütközéskor nem fog lazulni majd visszarántani, hanem egy rögzített állapotot fog még jobban feszíteni.
Ez a funkció csak egy esetben nem praktikus, pl amikor az ember elrontja a gyerekülés berakását, kéne lazítani az övön, de az már nem engedi.

Bármennyire is szorosan meghúzod az övet, az sajnos nem lesz olyan szoros, mintha isofix pont fogná. Pontosan ezért találták ki ezt a rendszert. A "visszarántja" dolgot nem úgy képzeltem el, mint az övet hagyományosan használó felnõttek esetében. Egy kissé biztos, hogy el fog mozdulni, és utána vissza, de ez pont elég lehet, hogy a gyerkõcre túl magas erõ hasson. Pl asszem' a mostani Automagazinos tesztben említették, hogy volt olyan ülés, ami a feltételesen ajánlott kategóriából a nagyon ajánlott (vagy mi a túrónak hívják) kategóriába került, mikor az isofixes verziót tesztelték.
egyébként ezt az "elcsesztem, kikötöm, visszahúzom, újra bekötöm" dolgot én sem szeretem. Fõleg, ha nyûgös a csávó, és indulni kellene már, hogy megnyugodjon. De akkor is be lesz kötve és kész! Szokja meg!
Gabe 254.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #88 Dátum: 2006.11.27 12:26:41 »
hát nem tudom én ennyire nem mélyültem el a dologban.Én csak a praktikusságot néztem.
Az isofixes ülést azért néztem mert milyen jó ha át kel rakni az ülést nem kell bajlódni az övvel annyira.
Míg a mostani ülést befûztem az is megvolt 1/4-ed óra.Az övfeszítõ nem ad sok variálást a berakásnál.hát ez van.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #89 Dátum: 2006.11.27 20:17:38 »
Sziasztok,

asszem ide tartozik a meglátásom, miszerint a Carina E-nek annyira rövid a hátsó öve, hogy ha 3cm-rel még rövidebb lenne, nem lehetne berakni a gyerekülést! Így éppen be lehet, de egyszerûbb lenne, ha mondjuk 10cm-rel hosszabb lenne. Nagyon meglepett  a Honda Jazz után (annak nagyon hosszú öve volt).

Ja, most 0-s, hátranézõs ülésrõl beszélek. Tehát érdemes bepróbálni az ülést, mert ha nagyobb, érhet meglepi...

(Van arra valami trükk, hogy ha teljesen kihúzott övnél véletlenül visszaeresztem kicsit az övet, ne kelljen elõrõl kezdeni? Értem én hogy biztonságos, helyes is, de ilyenkor idegesít..:-)