Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253410 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #150 Dátum: 2007.07.28 23:03:39 »
Ja, whis elég jól összefoglalta szerintem. A babakocsinak legyen nagy kereke, mert rossz járdán a kicsi kerék egy szenvedés. Nem feltétlenül tömlõs, mert az csak újabb gond és a kerekere rakott rugózások is csak népbutítás, szerintem. Legalább egy tengelyen a kerekeket lehessen bolygósítani és lehessen átfordítani a tolóját. Fontos, hogy teljesen vízszintesre lehessen ledönteni, mert sok babakocsiban a fejrész picit szöget zár be a derék és láb résszel a legalsó pozícióban is. Legyen elég széles, mert a téli gyerekeket az anyukák szeretik mislen bábunak beöltöztetni, nehogy megfagyjon szegény. (Aztán persze csodálkoznak hogy izzad.) Az ilyen méretû és tudású kocsi szinte mind lapra csukódnak. Ezt érdemes ott a boltban kipróbálni, mert van ahol Rodolfó tudása is kevés. Fontos, hogy a láb résznél is teljesen zártá lehessen alakítani a lábzsákkal. A 3 kerekû csodákról nem tudok nyilatkozni, mert nekünk hagyományos 4 kerekû volt. Trendi és drága, ez az egy biztos. A különbözõ fékek is túl vannak dimenzionálva, szerintem. Legyen rajta valamilyen, ami ha kell rögzíti a kocsit, de ennyi. Ugyanez a véleményem a kis napernyõkrõl, pohártartókról is. Viszont egy hozzá illõ táska, amit rendesen rá lehet akasztani, na azt úgy sem tudod megúszni és szerintem hasznos is.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #151 Dátum: 2007.07.29 12:32:55 »
Az a véleményem, hogy babakocsit újonnan az vegyen, aki sok gyermekre vágyik! :hmm:
Az évente kétszer a Vásárvárosban/+a Marczibányiban/ megrendezett "bababörzéken" szinte új kocsikat vehetsz legfeljebb 2/3 áron(sajna a mi kocsinkat már átadtuk egy ismerõsünknek..INGYEN)!
A gyerekülésekkel kapcsolatban is ez a helyzet, mielõtt megvennél egy méregdrága újat, nézz körül, mert szinte biztos, hogy találsz egy 2 hónapot használt szuper hordozót, vagy csemeteülést amit érdemes megvenni! :nagymosoly:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #152 Dátum: 2007.07.29 22:04:37 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Az a véleményem, hogy babakocsit újonnan az vegyen, aki sok gyermekre vágyik! :hmm:

Ebben igazad van! Viszont ehhez olyan család kell, aki nem úgy áll hozzá, hogy "a gyerek nem érdemel meg egy újat"?  :elkeseredett:  :pofa:
A babakocsival meg az a helyzet, hogy a huzatot ki lehet mosni, de a leginkább igénybevett kerekek állapotát nehéz felmérni. Ha meg vétel után pár héttel tönkremegy a kereke, akkor lehet szervizt keresni vagy venni egy másikat  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #153 Dátum: 2007.07.30 07:40:27 »
Mi nemrég vettünk egy "trendy"  :kacsint:  3 kerekû kocsit. Nagykerrekû, tömlõs, rugós meg minden. Elsõree sokaltuk az árát, de elsõ gyereknél (tervezünk még  :nagymosoly: ) meg a funkciókat tekintve nem bántuk meg eddig. Ezeken a fos járdákon egy kicsi mûanyagkerekû kocsival már feladtam volna a sétálásokat.
Van egyszer a váz amihez egyszerûen csatlakoztatható minden+csapágyas kerekek, az elsõ bolygósítható.
Mózes kosár - mûanyag aljú, állítható dõlésû, autóba beköthetõ.
Hordozó - autófixes, 13 kg-ig.
Sportrész - lábzsákkal.

Úgy voltunk vele, ha már magunknak is a legjobbat vettük ( :toy: ) akkor a picurnak is  (meg magunknak is) a jobbakból válogatunk!
Egyébként Chicco a kocsi.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #154 Dátum: 2007.07.31 17:32:07 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Az a véleményem, hogy babakocsit újonnan az vegyen, aki sok gyermekre vágyik! :hmm:

Ebben igazad van! Viszont ehhez olyan család kell, aki nem úgy áll hozzá, hogy "a gyerek nem érdemel meg egy újat"?  :elkeseredett:  :pofa:
A babakocsival meg az a helyzet, hogy a huzatot ki lehet mosni, de a leginkább igénybevett kerekek állapotát nehéz felmérni. Ha meg vétel után pár héttel tönkremegy a kereke, akkor lehet szervizt keresni vagy venni egy másikat  :roll:

Már ne is haragudj, de ha használtautót vásárolsz akkor is megvizslatod, nemde?
Egy babakocsi azért lényegesen egyszerûbb szerkezet!
Egy fekvõkocsit nagyon rövid ideig használnak, ui. hamar rájönnek, hogy a 4-5 hónaposoknak már a/majdnem vízszintesre dönthetõ/ sportkocsi az "ofé" (nagyobb kerekek és egyebek).
Mi a mi babakocsinkat "újimádati" felbuzdulásból a Brendonban vettük, átfordítható, lábzsákos, hordozós, meg minden (kb 40e)!
Viszont! A kocsiba külön vettünk egy kagylót, így kb. egy 20-assal beljebb voltunk, egy mindenttudónál.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #155 Dátum: 2007.08.02 21:38:11 »
Sziasztok!
Meg kellene venni a babának a következõ méretet ülésbõl (0+/I), és láttam egy vadiúj dolgot: Cybex Zerone.
Ennek az a lényege, hogy 10-11 hónapos kor fölött is háttal lehet benne ültetni a gyereket, akár 4 évesig. Én ennek vagyok a híve, ezért örültem meg neki. Még nem kezdték árulni, de a Brendonban már beárazták (80K :shock: ). Kérdés: külföldön mennyibe kerül (majd)? Nem találtam infót. Esetleg bármi más közelebbi infó? Ha kinn jóval olcsóbb, tudja valaki, hol kapható? Jó volna egy ilyen, ha kafa. :hmm:
Yaris Blue Ice 1.0

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #156 Dátum: 2007.08.03 10:22:03 »
80bol már veszel egy márkás kicsinek valot, és ha kinövi egy nagyobbat ami 10 éves koráig is jó.  és ha jön a köv baba már neki jó is a kicsi.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #157 Dátum: 2007.08.03 20:56:08 »
Idézetet írta: "murray"
80bol már veszel egy márkás kicsinek valot, és ha kinövi egy nagyobbat ami 10 éves koráig is jó.  és ha jön a köv baba már neki jó is a kicsi.

Ez igaz, de azért kellene, mert olyat tud, amit eddig senki más. És ez számít, noha 80 az nagyon sok nekem. De a legolcsóbb fixes ülések is ilyen ár körül mozognak. Akkor már inkább költenék olyanra, amelyik tudja azt, amirõl a svédek régóta beszélnek: amíg lehet, háttal ültetni, legalább két éves korig. De könyörgöm, hogyan, ha a gyártók nem csinálnak ilyen ülést? Most van valaki, aki megcsinálta. Ez kéne nekem, csak olcsóbban. :wink:
Yaris Blue Ice 1.0

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #158 Dátum: 2007.08.04 23:13:17 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "murray"
80bol már veszel egy márkás kicsinek valot, és ha kinövi egy nagyobbat ami 10 éves koráig is jó.  és ha jön a köv baba már neki jó is a kicsi.

Ez igaz, de azért kellene, mert olyat tud, amit eddig senki más. És ez számít, noha 80 az nagyon sok nekem. De a legolcsóbb fixes ülések is ilyen ár körül mozognak. Akkor már inkább költenék olyanra, amelyik tudja azt, amirõl a svédek régóta beszélnek: amíg lehet, háttal ültetni, legalább két éves korig. De könyörgöm, hogyan, ha a gyártók nem csinálnak ilyen ülést? Most van valaki, aki megcsinálta. Ez kéne nekem, csak olcsóbban. :wink:
Én is gondolkoztam ilyen köztes korosztályos ülésen, de végül nem vettem. Ameddig csak lehet, húztuk a hordozóban, utána meg már a krampuszok is jobban szeretnek kicsit jobban ülni. Szerintem a fõ probléma még az, hogy ha fordítva van benn az ülés és nagy a gyerek, nincs hová tenni a lábát. Ha ugyanúgy rögzíted mint a hordozót, akkor rá kell tolni a háttámlára és az 1 év fölötti gyerek lábának már szerintem kevés a hely.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #159 Dátum: 2007.08.06 09:22:41 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "murray"
80bol már veszel egy márkás kicsinek valot, és ha kinövi egy nagyobbat ami 10 éves koráig is jó.  és ha jön a köv baba már neki jó is a kicsi.

Ez igaz, de azért kellene, mert olyat tud, amit eddig senki más. És ez számít, noha 80 az nagyon sok nekem. De a legolcsóbb fixes ülések is ilyen ár körül mozognak. Akkor már inkább költenék olyanra, amelyik tudja azt, amirõl a svédek régóta beszélnek: amíg lehet, háttal ültetni, legalább két éves korig. De könyörgöm, hogyan, ha a gyártók nem csinálnak ilyen ülést? Most van valaki, aki megcsinálta. Ez kéne nekem, csak olcsóbban. :wink:


de minek 2 éves koráig háttal ültetni :hmm:
amig nem kezd el mászni addig a hordozoban anyosülésen háttal és amikor mászik meg megy, ülésben a hátsó ülésen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #160 Dátum: 2007.08.06 20:32:01 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Szerintem a fõ probléma még az, hogy ha fordítva van benn az ülés és nagy a gyerek, nincs hová tenni a lábát. Ha ugyanúgy rögzíted mint a hordozót, akkor rá kell tolni a háttámlára és az 1 év fölötti gyerek lábának már szerintem kevés a hely.

Ezt aláírom. Na, ezért vagyok kíváncsi a Cybex-re, mert ott ezt valahogyan megoldhatták, ha nem zárják ki a háttal ültetést késõbb sem (van egy alap, amibe belehelyezik a héj-szerû ülést, még forgatni is lehet benne).
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #161 Dátum: 2007.08.06 20:37:07 »
Idézetet írta: "murray"
de minek 2 éves koráig háttal ültetni :hmm:
amig nem kezd el mászni addig a hordozoban anyosülésen háttal és amikor mászik meg megy, ülésben a hátsó ülésen

A svéd szakemberek hangoztatják rendszeresen, hogy két éves kor után erõsödik meg annyira a szervezet, a vázrendszer, hogy az esetleges erõhatásokat megfelelõen el tudja viselni. Vagyis a szembe ültetést (az én értelmezésem szerint) nem azért kezdik a gyártók 1 éves kor körül, mert lehet, hanem mert nem tudnak megfelelni az u_istvan kolléga által felvetett problémának. Pedig õk is tudják, mekkorát lendül a fej, a gyerek nyaka meg még gyenge. :nene:

Nem tudjátok, hogy lehet egyszerre két hsz-bõl idézni?
Yaris Blue Ice 1.0

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #162 Dátum: 2007.08.07 00:51:28 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "murray"
de minek 2 éves koráig háttal ültetni :hmm:
amig nem kezd el mászni addig a hordozoban anyosülésen háttal és amikor mászik meg megy, ülésben a hátsó ülésen

A svéd szakemberek hangoztatják rendszeresen, hogy két éves kor után erõsödik meg annyira a szervezet, a vázrendszer, hogy az esetleges erõhatásokat megfelelõen el tudja viselni. Vagyis a szembe ültetést (az én értelmezésem szerint) nem azért kezdik a gyártók 1 éves kor körül, mert lehet, hanem mert nem tudnak megfelelni az u_istvan kolléga által felvetett problémának. Pedig õk is tudják, mekkorát lendül a fej, a gyerek nyaka meg még gyenge. :nene:


Megfelelõen gyors kanyarokkal kell edzeni a gyereket :D

-viccet féletéve eléggé jelentõs gond ez, egy erõsebb fékezéskor is elrepül a feje - fõleg ha alszik

Idézetet írta: "baru"

Nem tudjátok, hogy lehet egyszerre két hsz-bõl idézni?


manuálisan -kivágod az idézendõt Quote gomb, vagy Alt+Q beilleszt, mégegy Quote gomb
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #163 Dátum: 2007.08.07 19:00:52 »
Idézetet írta: "Tamás69"
manuálisan -kivágod az idézendõt Quote gomb, vagy Alt+Q beilleszt, mégegy Quote gomb

Megpróbálom...
Idézet
Nem tudjátok, hogy lehet egyszerre két hsz-bõl idézni?

Sikerült :nagymosoly:
Yaris Blue Ice 1.0

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #164 Dátum: 2007.11.05 23:35:13 »
Ma egy érdekes, és kicsit kellemetlen tapasztalattal gazdagodtam. Gyermekülést, pontosabban hordozót (tehát 0-13kg) kerestünk. Természetesen csak olyan hely jött szóba, ahol engedik, (sõt segítenek is benne),hogy kipróbáljuk a saját kocsiba való bekötést. Hát itt jött a kellemetlen meglepetés, ugyanis a meglehetõsen szûk (értsd: rövid) hátsó biztonsági öv egyre szûkítette a kinézett kategóriából szóbajöhetõ üléseket, s mivel nekünk olyan kell, amelyik egyben hordozó is, az ISOFIXesek pedig igen drágák, más típus nem játszik. Úgyhogy maradt a Peg Perego Il Primo Viaggio SIP - mondjuk ez a legjobbak közül való. Szerencsére elég olcsón sikerült (újat) venni, 40e (brendonban 48!)helyett 32-ért.
music