Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253165 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #135 Dátum: 2007.03.03 21:29:04 »
Gyerekülés projekt kipipálva. Ma elmentünk a MaxiCosiért, de az asszonynak a Priori helyett a Tobi tetszett. Persze ez egy árkategóriával fentebb volt, de a békesség kedvéért ennél maradtunk.  :pofa: Plusz még egy könnyû, sport babakocsi is kellett, meg egy-két holmi, ha már ott voltunk...  :faradt:

 :idea: Viszont a bébihordozó és autósülés feleslegessé vált, ha valakit érdekelne szóljon. Roan típusú, 0-13 kg súlycsoport, világos és sötét drapp szín, keveset használt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #136 Dátum: 2007.03.27 19:49:17 »
Nálunk már nagyobbacskák a gyerekek, de mindenkinek ajánlom a következõ lehetõséget:
Használt, de jó állapotú gyereküléseket az évente 2x megrendezett bababörzéken lehet "kifogni" (Vásárváros "A" pavilon).
Annak idején mi a kisegér Römer King-jét 1/4 áron vettük meg kifogástalan állapotban.
Már 6 éves és a TESCO-ban találtunk neki egy igen jó minõségû ülést kb. 25e Ft-ért, ami nem egy rossz ár!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #137 Dátum: 2007.06.04 15:27:14 »
Ide is berakom, hátha valakit érdekel:
 Römer king Quickfix (Timo mintás) 2005-ös eladó! - 9-18kg-ig - 5 pontos biztonsági öv - központi övfeszítõ (rendkívül erõsen tartja az ülést a biztonsági öv) - 3 fokozatban dönthetõ menet közben is - különleges kialakítású váz, - teszt gyõztes - kiváló, nagyon megkímélt állapotban, Irár:23.000HUF. Érd.:(30) 242-3981

Esetleg a Römer KID-rõl, Concord Lift Evo-ról van valakinek tapasztalata? Ez a 2 befutó van a III.kategóriába nálam...

[a csatolmányt egy admin törölte]

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #138 Dátum: 2007.06.04 16:20:47 »
A Römer KID szerintem a kategóriájában kicsit kicsi és szûk. A nagyobbik fiam nem egy nagy termetû gyerek, mégsem mertem neki megvenni. Concord Lift EVO-t vettem, mert az tûnt a kínálatból a legjobb ár/érték arányúnak. Célszerû megvenni hozzá azt a két piros gurtnit is, amit az ülés rögzítéséhez adnak. Ezeknek már nincs saját övük, hanem az autó övét használja a krampusz, így a gyerekülést az autó üléséhez kölün rögzíteni célszerû valamivel. Maga a Concord könnyû, elég stabil, jó minõségû a kárpit, tág határok közt állítható. A krampusz örült neki nagyon, mert ebbe már egyedül is be tud mászni, nincs olyan magas pereme mint az elõzõ ülésének.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #139 Dátum: 2007.06.05 08:49:55 »
Köszi az értékes hozzászólást. Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy a Lift Evo a maga közel 10 rugós többletével ér-e annyival többet...tudom a gyerek biztonsága a legelsõ, de nekünk ez a Römer is nagyon bevállt...természetesen a gyerek mindkettõbe be lett ültetve, de én nem tapasztaltam, hogy szûkebb lenne a KID, mondjuk nekem csajszim van...inkább azt vettem észre mintha a Concordnak egy csöpnyit jobb helyen vezetné az övet...
Viszont a römernek kevésbé élénk szinei vannak...a fekete kockás minta pl. alig látszódik a sötétített ablakon...ma már sajnos egy jobb ülésért is képesek feltörni a kocsit...
Milyen piros gurtnira gondolsz??? Mi a neve?
Üdv:Les

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #140 Dátum: 2007.06.05 09:41:10 »
www.babyone.at/baby-shop/2/8/657/concord-lift-pro-tect..html

www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=3&thirdmenu=13&brandfilter=Concord&empty=1&productid=135623&pageno=1&whid=25

Én ilyen ülést vettem. A sima EVO régebbi fejlesztés, az még nem szerepelt olyan jól a teszteken. Az EVO-PT szerkezetében majdnem azonos a lift pro-tect típussal, viszont a kárpit nagyon csiriviri, valamint ezek a csúcsmodellek, ezért nagyon drágák. Szerintem kicsit túlárazottak. Nekem a legjobb kompromisszumnak ár - érték - minõség szempontjából a lift pro-tect tûnt.


www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=24&thirdmenu=153&empty=1&productid=27036&pageno=1&whid=25

Ez meg itten a gurtni. A kicsi képekre klikkelve látszik a felhasználás módja is.


Szûk - nem szûk?! Arra gondolj, hogy ez az ülés 36 kg-ig, tehát elég sokáig jó kell hogy legyen. Télen pedig kabátban is be kell tudni ülnie. Árban nem látok különséget.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #141 Dátum: 2007.06.05 14:33:31 »
Én ezt néztem ki :
http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=3&thirdmenu=13&empty=1&productid=166352&pageno=3&whid=25

Nem izzad bele a gyerkõc az ülésbe? Olyan plüssösnek éreztem az anyagát...
Üdv:Les

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #142 Dátum: 2007.06.05 14:38:10 »
Színre egész pontosan ezt:

[a csatolmányt egy admin törölte]

A Csaszi

  • Vendég
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #143 Dátum: 2007.06.05 16:02:00 »
Idézetet írta: "Les0130"
Színre egész pontosan ezt:
Nekünk is ilyen Evo PT van, csak Route66 huzattal. Az apróneten találtam, 37e-ért vettem újonnan (decemberben asszem). Most vasárnap a Kikában járva viszont mintha 39ér árulták vóna eztet. A nyári hõségrõl még nem tudok nyilatkozni, de ilyen megoldás van rá. Tervezem is a beszerzését a közeljövõben.

Szerintem marhajó cucc amúgy!  :nagymosoly:

A Csaszi

  • Vendég
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #144 Dátum: 2007.06.05 16:08:20 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Ez meg itten a gurtni. A kicsi képekre klikkelve látszik a felhasználás módja is.
Amúgy a  gurtni leírásánál akkora poén, hogy külön figyelmeztetnek, hogy a gyereket ne ezzel kösd be/meg...  :kacag:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #145 Dátum: 2007.06.05 17:21:24 »
Nekem az EVO PT nagyon drága volt, nem hivatalos boltban meg nem is kerestem. A mûbõr hatású kárpitos verziót nem merném megvenni és van néhány olyan is, ami kicsit mûanyagos hatású. Viszont vannak olyanok, amik elég jó pamutos tapintásúak. Én azt javaslom, hogy keress egy boltot ahol van több fajta is és fogdosd meg õket. Amelyik tetszik, azt vedd. Szerintem nézd meg az EVO PT és a lift pro-tech típusokat egymás mellett. Nekem nem ért meg +10ezret az EVO PT. De ezt mindenki maga dönti el.
Azt vettem észre, hogy a mostani ülésben nem izzad annyira, mint a régi II kategóriájúba. Ez lehet a kárpit miatt is, meg talán ez már kevésbé formázott, szellõsebb. Nekünk pont olyan van, mint amit az osztrák oldalról belinkeltem.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #146 Dátum: 2007.06.07 10:36:46 »
Áhoj,
Römer eladva, Lift Evo megrendelve.
Üdv:Les

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #147 Dátum: 2007.07.27 17:38:38 »
Félig idevágó téma a babakocsi. Most keresünk, és hát bazi nagy a választék, kevés a fogódzó. Olyan kell, amibe újszülött tehetõ, és ami téliesíthetõ, mert a tél közepén fog érkezni a baba.
Elég sok olyan kocsi van, aminek van autósülésként is funkcionáló része - de feltételezem, hogy egy törésteszten ezek nem szerepel(né)nek túl jól.
Szóval a kérdéseim:

- kinek milyen funkciókat tudó babakocsi vált be? Mi az, ami fontos - ez egyénenként változó lehet, pl. súly, összecsukhatóság - és mi az a paraméter, ami utólag lényegtelennek tûnik?

- van-e olyan babakocsi, amelyikbe/re be/rátehetõ a teszteken jól szereplõ autósülés (pl. Römer King), illetve amelyikhez jár autósülésként is használható hordozó, azt érdemes-e választani?
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #148 Dátum: 2007.07.27 18:23:12 »
meg kell nézni, hogy miféle hordozót ad a kocsival együtt. a kicsinek sokkal kényelmesebb a fekvõ pozíció - egyedileg változóan, de fél éves korig mindenképp. a hordozót kb 1-1,5 éves korban tudod ülésre cserélni, ekkor már elindul a gyerek, és stabilan ül, tehát a nagy , nehéz  babakocsi helyett lehet használni ekkor már a kis összecsukható sportkocsikat - pl ebbõl egy 5500Ft-os nálunk 2 gyereket kiszolgált, amikoris egy kavicsos részen az egyik kerék megadta magát, a "rendes" kocsit -römer-  egy ismerõstõl vettük, ahol már 2 gyereket kiszolgált, a mieinkkel már 4-nél tart, és mégkettõt kibír némi huzatmosással. A bébihordozó szintén Römer, és ezis bõven bírta a 4 gyerkõcöt - ugyanattól az ismerõstõl-

Az egybedolognak vannak kényelmi és helytakarékossági elõnyei - pl. elmentek kirándulni, a kicsit hordozóstol kirántod a kocsiból, és beteszed a babakocsiba, nem kell kibontani a gyereket, és áttelepíteni - fõleg akkor elõny, ha rossz alvókája van.

- A bébihordozónál figyelj arra, hogy a gyerek rögzítése megfelelõ legyen, és a fejét is ki tudd támasztani!!! mert nagyon soknál nincs megfelelõ oldaltámasztás, a külön nyakvédõ párnát meg 1 mozdulattal arrábbteszi a gyerkõc, ha nem lehet a hordozóhoz rögzíteni. -az a a jó ha bele tud süppedni teljesen, a fejét még tudja forgatni, de sokkal több hely nincs, vagyis egy erõsebb oldalütközésnél nem törik ki a nyaka.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #149 Dátum: 2007.07.27 19:10:47 »
A babakocsi tényleg nagy dilemma, az árak kb 20e-tõl 300e-ig szórnak. Nálunk tél végi a gyerek, úgyhogy mi is téliesített kocsit vettünk elsõre, plusz egy hordozót. A babakocsi karja legyen átfordítható (elsõ idõkben praktikus, ha látjátok a gyereket, meg õ is lát titeket. Legalább az egyik tengelyen legyen bolygókerekes. Minél nagyobb kerék, annál könnyebb vele a kiváló minõségû járdákon közlekedni vele. A mienk vízszintesbe dönthetõ, sok zseb és tárolórekesz van rajta (elsõre feleslegesnek tûnhet), van hozzá lábzsák, szellõztetõ, állítható magasságú a fogantyúja, lapra összecsukható. Hirtelen ennyi. Symbaba, ha jól emlékszem. Valahol a Pesti út végén vettük (most nem tudom pontosan), alkudtunk is, aztán még egy kiegészítõ pelenkás táskát is kaptunk. Olyan 40e volt. Ebbõl alkudtunk  :kacsint:
A hordozó ROAN, ez legyen könnyû, kényelmes fogású, legyen benne fejtámasz, ahogy Tamás is mondta, mosható huzattal, a mienken "elõtetõ" is van, az alja meg olyan, hogy a földön lehet hintáztatni.  :pofa:  15e körül volt, abbõl is alkudtunk kicsit.  :kacsint:
Aztán ahogy a gyerek nõ, úgyis kell egy sportkocsi, ami könnyû és kicsire csukható. Most ilyenben toljuk a gyereket. A kocsiba meg került egy MaxiCosi ülés, amit lentebb írtam. Ez utóbbi kettõt a KenguruGoldnál vettük, és mivel a lakcímkártyámon vidéki cím van, így kaptunk egy jelentõs km kedvezményt  :kacsint:
Ha ezeket összeadod, még akkor is sokkal kevesebbe van, mintha veszel egy hipermárkásnak tartott kombinálhatót mondjuk 200+ ezerért, ami leginkább olyan, mint a 4-évszakos gumi.
Hirtelen ennyi... :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety