Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253295 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1230 Dátum: 2015.09.04 20:17:56 »
Nem értjük egymást. A probléma csak akkor léphet föl, ha baj van:
Nem a gyerek csúszhat ki az ülésből, hanem az ülés a gyerekkel együtt az öv alatt. Ha mondjuk 45 fokig megdöntöd a támláját, akkor ha az övnek hirtelen fognia kell, a ferde helyzet miatt elkezd feljebb csúszni, de akkor lesz helye a gyereknek előrelendülnie, és még mielőtt az övfeszítő berobbanna, a gyerek nekiütközik az első ülés támlájának, vagy annak, ami épp előtte van.
Nem én találtam ki, hidd el.  :helpsmilie:

valóban nem. mert tévedsz. az ülésnek saját öve volt, a kocsi biztonsági öve halálbiztosan fogta az ülést, saját elvezetési pontokon keresztül, szinte úgy, mintha isofixes lett volna.

ugye nem gondolod komolyan, hogy a gyerekemet olyan ülésben tartottam, ami nem volt tökéletesen biztonságos?  :censored:  :censored: :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1231 Dátum: 2015.09.04 20:23:09 »
A legtöbb olyan ülésnek, amelyiknek saját, kvázi "belső" öve van, ez az öve olyan rövid, hogy egy bizonyos kor - kb. 3-4 év - fölött már túl szűk. Ilyenkor szokott az lenni, hogy az odáig az ülés háttámláján átvezetett övet elöl kell vezetni, és azzal kötni be együtt az ülést és a gyereket. Én erről a szituról beszéltem, itt nem ajánlatos megdönteni az ülést, ha egyáltalán lehet. Amíg dupla kötés van, addig nyilván nem jöhet elő.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1232 Dátum: 2015.09.04 20:36:44 »
akkor maradjunk annyiban, hogy nem értetted meg a szitut, oké? a gyerek négyévesen már egy másik ülésben ült

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1233 Dátum: 2015.09.04 20:42:22 »
Nem kéne összevesznünk, mert a célunk ugyanaz. Nem kérdőjeleztelek meg semmiben, leírtam egy jószándékú figyelemfelkeltő dolgot, ami a Te esetedre pont nem érvényes, de attól még sok másra igen. Remélem, ebből nincs probléma.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1234 Dátum: 2015.09.04 21:25:35 »
A legtöbb olyan ülésnek, amelyiknek saját, kvázi "belső" öve van, ez az öve olyan rövid, hogy egy bizonyos kor - kb. 3-4 év - fölött már túl szűk. Ilyenkor szokott az lenni, hogy az odáig az ülés háttámláján átvezetett övet elöl kell vezetni, és azzal kötni be együtt az ülést és a gyereket. Én erről a szituról beszéltem, itt nem ajánlatos megdönteni az ülést, ha egyáltalán lehet.

Ezeket a fajta üléseket nem lehet dönteni. Ugyanakkor, ezek az ülések messzemenőleg nem csecsemő 1-2 éves korosztálynak készülnek, és most itt erről volt szó...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1235 Dátum: 2015.09.05 14:50:25 »
Maxi Cosi Tobi-t nagy bizalommal ajánlom. Nagyon komoly szerkezet, strapabíró, atomjól rögzül az autóhoz (biztonsági övvel), jól dönthető, kényelmes és könnyedén kezelhető a gyermeket rögzítő öv/csat.
Ezt megerősítem, nálunk 2 gyerkőcöt kiszolgált, most a szomszéd használja  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1236 Dátum: 2015.09.05 20:53:12 »
Ezeket a fajta üléseket nem lehet dönteni. Ugyanakkor, ezek az ülések messzemenőleg nem csecsemő 1-2 éves korosztálynak készülnek, és most itt erről volt szó...
A lassan egyéves fiának keres ülést, én ehhez szóltam hozzá.
Azt az ülést, aminek dönthető a támlája, és I-II-III kategóriás, anno a 8 hónapos gyerekemnek vettem, amint tudott ülni átraktam ebbe. Bátran tudom ajánlani, mert azóta is jól szolgál, anno tesztgyőztes volt, nem gagyi szar. Olyan fajta ülés, aminek nincs saját öve, kiskorban pajzzsal együtt, később csak simán a törzs előtt elvezetve kell az autó saját övével bekötni a gyereket. Ennek kapcsán olvastam a figyelmeztetést, hogyha utazol (értsd nem a parkolóban állsz), nem szabad dönteni, mert egy ütközés esetén az öv esetleg nem látja el a funkcióját.
music     

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1237 Dátum: 2015.09.06 16:54:45 »
Egyenlőre ezt a Chipolino Giro-t néztem ki.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.06 16:56:56 írta peti86 »
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1238 Dátum: 2015.09.09 20:43:37 »
srácok, meddig ül egy baba a hordozóban? mikortól lehet átrakni gyerekülésbe?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1239 Dátum: 2015.09.09 21:22:46 »
Az minimum kell, hogy tudjon önállóan ülni, értem ezalatt, hogy a gerince már elég erős ahhoz, hogy elbírja a saját súlyát. Orvosilag azt szokták ajánlani, hogy minél tovább maradjon a hordozóban, - ez típustól függően 10, vagy 13 kg - de általában a dolgot behatárolja az a pont, amikor a gyerek hosszában kinövi a hordozót, és nekiütközik a lába az autó ülésének háttámlájába. Illetve a legtöbb gyerek szeret kifelé nézelődni, és a fordítva bekötött hordozóból elég nehézkes a kilátás, emiatt már nem szoktak szeretni autózni.
Én átraktam őket, amint lehetett, ez nálunk olyan 8 hónapos koruk körül volt.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1240 Dátum: 2015.09.09 21:44:17 »
Kösz

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1241 Dátum: 2015.09.10 12:02:22 »
Az minimum kell, hogy tudjon önállóan ülni, értem ezalatt, hogy a gerince már elég erős ahhoz, hogy elbírja a saját súlyát. Orvosilag azt szokták ajánlani, hogy minél tovább maradjon a hordozóban, - ez típustól függően 10, vagy 13 kg - de általában a dolgot behatárolja az a pont, amikor a gyerek hosszában kinövi a hordozót, és nekiütközik a lába az autó ülésének háttámlájába. Illetve a legtöbb gyerek szeret kifelé nézelődni, és a fordítva bekötött hordozóból elég nehézkes a kilátás, emiatt már nem szoktak szeretni autózni.
Én átraktam őket, amint lehetett, ez nálunk olyan 8 hónapos koruk körül volt.

Pontosítok: kell, hogy tudjon önállóan felülni. Tehát nem elég, ha a gyereket megfogod és a fotelbe vagy a padlón leülteted azt' nem dől el. Az kell, hogy hasról vagy négy kéz lábról egyedül és önállóan ülő pozícióba tudja tenni magát.

Ez valóban 8-9 hónapos korban szokott bekövetkezni, de ha később jön, akkor is meg kell várni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1242 Dátum: 2015.09.10 12:22:13 »
Így van, erre gondoltam én is, de valóban félreérthetően fogalmaztam. A nem önállóan ülni alatt értem azt, hogy leteszik, és akkor ott van szerencsétlen, de moccanni sem bír.
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.10 12:24:08 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1243 Dátum: 2015.09.10 12:40:50 »
Igen, hozzátéve hogy amúgy meg nem is szabad a gyereket ültetni addig, ameddig nem ül fel magától.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1244 Dátum: 2015.11.08 23:41:50 »
Maxi Cosi Tobi biztonsági autósülésünk eladó, vegyétek, vigyétek:
http://baba-mama.vatera.hu/autosules/9_18_kg/maxi_cosi_tobi_biztonsagi_autosules_2153321513.html