Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 251937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1215 Dátum: 2015.09.04 10:16:07 »
Elvileg nem is szabadna...
mit nem szabadna?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1216 Dátum: 2015.09.04 10:39:16 »
mit nem szabadna?
Ültetni a csecsemőt, csak döntött/fektetett helyzetben jó az ilyen kicsiknek.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1217 Dátum: 2015.09.04 11:00:23 »
Igen, ezt magyarázom!  ;)  :D
Ez nem ajánlás, hanem feltétel.
utánanéztem.
ha menetiránynak háttal rakod be a gyerekülést,akkor kell kikapcsolni a lufikat.
ha arccal előre néz,akkor nincs feltétel.
más téma,h nem szerencsés,ha a kis pofiba bedurran 1légzsák.
bár lehet,h életet is menthet akár.
eztmindenki döntse el maga, törvény nem tér ki rá külön.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1218 Dátum: 2015.09.04 11:16:22 »
Ültetni a csecsemőt, csak döntött/fektetett helyzetben jó az ilyen kicsiknek.

Fiúk, Peti a kérdésében jelezte, hogy lassan 1 éves gyermekének kellene az ülés. Ergo nem csecsemőről van szó.
Ebben a korban már nagy valószínűséggel fel tud ülni magától, tehát szabad ültetve szállítani.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1219 Dátum: 2015.09.04 11:18:44 »
A lassan egy éves fiamnak szeretnénk majd gyerekülést venni. Ki mit ajánl, mik a tapasztalatok?

Maxi Cosi Tobi-t nagy bizalommal ajánlom. Nagyon komoly szerkezet, strapabíró, atomjól rögzül az autóhoz (biztonsági övvel), jól dönthető, kényelmes és könnyedén kezelhető a gyermeket rögzítő öv/csat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1220 Dátum: 2015.09.04 11:21:03 »
Fiúk, Peti a kérdésében jelezte, hogy lassan 1 éves gyermekének kellene az ülés. Ergo nem csecsemőről van szó.
Ebben a korban már nagy valószínűséggel fel tud ülni magától, tehát szabad ültetve szállítani.
Így van. Egy jóféle 9-18-as ülést kell vennie szerintem.
Jók a felsorolt típusok, bár én továbbra is a BeSafe-et ajánlom mindenkinek, ha kérdeznek... :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1221 Dátum: 2015.09.04 11:27:53 »
Fiúk, Peti a kérdésében jelezte, hogy lassan 1 éves gyermekének kellene az ülés. Ergo nem csecsemőről van szó.
Ebben a korban már nagy valószínűséggel fel tud ülni magától, tehát szabad ültetve szállítani.
ja. ezért nem is értettem a dolgot...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1222 Dátum: 2015.09.04 19:01:22 »
Ma reggel valamelyik rádióadásban hallottam, hogy Angliában lehet kapni olyan gyerekülést, amiben 4 gyerek elfér egymás mellett, és egy középkat autó hátsó ülésén elfér...
Lehet érdemes lenne utánanézni, és akkor megoldódik a 3 gyerek+szülők felállás egy családi autóban probléma... Legalábbis pár évet tolódik...  ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1223 Dátum: 2015.09.04 19:30:58 »
Ültetni a csecsemőt, csak döntött/fektetett helyzetben jó az ilyen kicsiknek.
Nem, nem dehogy, pont fordítva.
Nem hordozóról beszélünk, hanem ülésről, és azt nem szabad, hogy megdöntöd, mert akkor az öv alatt lesz mozgástere, és egy esetleges ütközésnél nem fogja meg a gyereket az öv. Ilyen ülést csak úgy szabad bekötni, hogy a támlája függőleges, vagy az autó ülését követve majdnem függőleges helyzetben van  :excl: :otlet:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1224 Dátum: 2015.09.04 19:32:07 »
Ma reggel valamelyik rádióadásban hallottam, hogy Angliában lehet kapni olyan gyerekülést, amiben 4 gyerek elfér egymás mellett, és egy középkat autó hátsó ülésén elfér...
Én azért megnéznék egy tesztet egy ilyen üléssel, mert nem az a lényeg, hogy elfér-e benne x gyerek, hanem hogy megvédi-e őket...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1225 Dátum: 2015.09.04 19:34:35 »
Nem, nem dehogy, pont fordítva.
Nem hordozóról beszélünk, hanem ülésről, és azt nem szabad, hogy megdöntöd, mert akkor az öv alatt lesz mozgástere, és egy esetleges ütközésnél nem fogja meg a gyereket az öv. Ilyen ülést csak úgy szabad bekötni, hogy a támlája függőleges, vagy az autó ülését követve majdnem függőleges helyzetben van  :excl: :otlet:
fenéket. én ilyen ülésben tartottam a gyereket évekig. drága, márkás cucc volt. és az egyetlen, ami a nem kicsi babaáruházban kapható volt. és majdnem vízszintesig lehetett letekerni. szó nincs függőleges vagy ahhoz közeli helyzetről. megjegyzem, ha ledöntöttem az ülést, akkor a gyerek nem csúszhatott volna sehova az öv alatt, mert a combja alatt kvázi függőleges volt olyankor az ülés, mint a rakéták kilövésekor az asztronautáknál

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1226 Dátum: 2015.09.04 19:40:07 »
Nem értjük egymást. A probléma csak akkor léphet föl, ha baj van:
Nem a gyerek csúszhat ki az ülésből, hanem az ülés a gyerekkel együtt az öv alatt. Ha mondjuk 45 fokig megdöntöd a támláját, akkor ha az övnek hirtelen fognia kell, a ferde helyzet miatt elkezd feljebb csúszni, de akkor lesz helye a gyereknek előrelendülnie, és még mielőtt az övfeszítő berobbanna, a gyerek nekiütközik az első ülés támlájának, vagy annak, ami épp előtte van.
Nem én találtam ki, hidd el.  :helpsmilie:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9517
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1227 Dátum: 2015.09.04 20:00:36 »
Ez az érv isofix esetén megbukik.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1228 Dátum: 2015.09.04 20:03:30 »
Én azért megnéznék egy tesztet egy ilyen üléssel, mert nem az a lényeg, hogy elfér-e benne x gyerek, hanem hogy megvédi-e őket...

No igen, de gondolom nem kőműves tervezte, és a pék gyártotta le ezt sem... Több ülésnél a külső borítások dizájnja, vagy a felépítésből adódó merevítés miatt széles az oldala, ha egy stabil, merev alapra lehet építkezni (ami az egész hátsó üléspadot elfoglalja), szerintem mindez megoldható kisebb "légrésekkel" is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #1229 Dátum: 2015.09.04 20:15:27 »
Ez az érv isofix esetén megbukik.
Vagy akkor csak a gyerek csúszik, az ülés nem...
Persze ehhez kell az is, hogy valaki nem eléggé húzza meg az övet, de ez sajnos sokkal gyakoribb, mint gondolnánk, 10-ból 8-9 esetben rosszul van bekötve a gyerek, pont ezt a legfontosabb dolgot hagyják ki. Vagy a gyerek kibulizza, hogy hadd kösse be ő magát, a felnőtt meg örül, hogy nem kell ezzel bajlódnia, és nem húzza meg eléggé.
music