Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253289 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #120 Dátum: 2007.02.13 22:11:38 »
Feljegyzem a 2015-ös budget-embe, csak addigra felmennek az árak  :szomoru:
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #121 Dátum: 2007.02.13 22:13:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Feljegyzem a 2015-ös budget-embe, csak addigra felmennek az árak  :szomoru:

Háát, ugyanennyit ójróban kifizetni... :D
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #122 Dátum: 2007.02.14 08:07:12 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Tehát: hordozó+babakocsi egyben 60e, ülés (qrva drága) 80e, magasító: cca 10e, szaladgálós babakocsi: 12e ez cca 160e, de nem egyszerre, és kiszolgálja a majdani köv gyerkõcöt is.

Csak hogy a fontosabbakat említsük  :kacsint:
Amúgy meg arra gondoltam, hogy az ülés legyen elsõsorban kényelmes, aztán praktikus. 40e-tõl fölfelé akkora nagy különbség a biztonságban nem igazán lehet  :roll: Itt max annyi a szempont, hogy legyen jó oldaltartása és az övet jól be lehessen állítani.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #123 Dátum: 2007.02.14 08:16:27 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "murray"
viszont most jöttem rá ha kocsit cserélek akkol lehet h babaülést is kell cserélnem isofixesre?
be lehet rakni a simát az isofixes helyre?
lehet csak minek, mi?  :crazy:
A nem isofixes ülést bármilyen autóba berakhatod, csak elég hosszú legyen az öv. Régi autóknál elõfordul, hogy rövid az öv és ezért nem lehet az ülést rögzíteni. Legfeljebb az isofix lehetõség kihasználatlanul marad.
Az isofix üléseket nem tudom, hogy lehet-e simán övvel is bekötni, de szerintem igen. De ha az isofix bekötést használod, elvileg nagyobb biztonságban tudhatod a krampuszt, jó sok többlet pénzért.

Az autó csere miatt nem kell új ülést venned!


köszi az infót, megnyugtattál. :?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #124 Dátum: 2007.02.14 08:18:23 »
Idézetet írta: "whis"
Hosszasan böngésztem a neten a típusokról, árakról, tesztekrõl.

Concord Trimax és Ultimax - feltételesen ajánlott, elégséges minõsítés 35-44e Ft

Römer KingTSPlus ajánlott, jó, 54e

Kiddy LifePlus ajánlott, jó, 52e

STM Starlight, Primus, közepes, elégséges, 45-50e

Pierre Cardin PS286, teszt nélkül, 30e

Chicco Key1 ajánlott, jó 46e
Chicco Vector közepes 38e

Maxi Cosi Priory XP ajánlott, jó 56e
MaxiCosi Tobi jó 65e

Drágább kategóriát (70+), név nélkülieket és a nagyon olcsókat (<20e) nem néztem...
 :roll:


kiváncsi lennék arra a tesztre amely egy concordot elégségesnek hoz ki. németországban elõ barátaim 20 éve használják meg majdnem etalon a márka a piacon. mindegy nem kell mindent elhinni..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #125 Dátum: 2007.02.14 08:21:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
Használtba nem lehet ilyet venni, vagy hülyeséget mondok? Néha zsír újat is ki lehet fogni, mondjuk ajándékba kapott, de kis/nagy méretût. Asszem nem lesz gyerekem mostanában, 2*50ezret kiadni csak ülésért, és akkor hol a 2 babakocsi, meg a többi  :szomoru:


nem éri meg használtban venni! érdekes ha a babaülés már ütközött akkor ugyanugy karambolosnak számit mint egy autó. tehát értéke go to nulla..
második mondat: elindulsz egy hosszú uton!:-)  amely millios kiadásokkal van kikövezve :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

A Csaszi

  • Vendég
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #126 Dátum: 2007.02.14 08:53:29 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "whis"
Concord Trimax és Ultimax - feltételesen ajánlott, elégséges minõsítés 35-44e Ft
Römer KingTSPlus ajánlott, jó, 54e
kiváncsi lennék arra a tesztre amely egy concordot elégségesnek hoz ki. németországban elõ barátaim 20 éve használják meg majdnem etalon a márka a piacon. mindegy nem kell mindent elhinni..
Tényleg érdekes lehet azt a teszt ahol a Concordot lehúzzák.. nálunk egy Trimax és Lift Evo Pt figyel be, s egyrészt utánaolvasgatva mindenhol dícsérték, másrészt ott vannak a töréstesztes videók is.

De ha elbizonytalanítottak, vehetsz persze Römert is kicsinyt drágábban. :)

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #127 Dátum: 2007.02.14 09:23:50 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "KLaco"
Használtba nem lehet ilyet venni, vagy hülyeséget mondok? Néha zsír újat is ki lehet fogni, mondjuk ajándékba kapott, de kis/nagy méretût. Asszem nem lesz gyerekem mostanában, 2*50ezret kiadni csak ülésért, és akkor hol a 2 babakocsi, meg a többi  :szomoru:


nem éri meg használtban venni! érdekes ha a babaülés már ütközött akkor ugyanugy karambolosnak számit mint egy autó. tehát értéke go to nulla..
második mondat: elindulsz egy hosszú uton!:-)  amely millios kiadásokkal van kikövezve :10:
Hát igen, egy használt elõélete bizonytalan, ha kiszolgált már 2 gyereket akkor legalább 4 - 5 éves, ami meglátszik rajta. Aki gyerekülést vesz, az általában szintén 2 gyerekben gondolkodik, így inkább beruház egy újba. Meg az újak szebbek, biztosan jobbak is és anya is ott lehet hogy milyen legyen a színe. És hát ha neki tetszik és örül, akkor az nekünk is jó!  :nagymosoly:  :kacsint:
Szerintem 2 ülésbõl nem lehet megúszni (nekem nem sikerül), kell egy hordozó, egy ülés kb. 1 éves kortól, aztán egy másik kb. 3 éves kortól. A végén a magasító már csak apróság, említeni sem érdemes.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #128 Dátum: 2007.02.14 09:34:52 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "whis"
Concord Trimax és Ultimax - feltételesen ajánlott, elégséges minõsítés 35-44e Ft
Römer KingTSPlus ajánlott, jó, 54e
kiváncsi lennék arra a tesztre amely egy concordot elégségesnek hoz ki. németországban elõ barátaim 20 éve használják meg majdnem etalon a márka a piacon. mindegy nem kell mindent elhinni..
Tényleg érdekes lehet azt a teszt ahol a Concordot lehúzzák.. nálunk egy Trimax és Lift Evo Pt figyel be, s egyrészt utánaolvasgatva mindenhol dícsérték, másrészt ott vannak a töréstesztes videók is.

De ha elbizonytalanítottak, vehetsz persze Römert is kicsinyt drágábban. :)
Na most hogy a német ismerõsõk elégedettek vele, az nem azt jelenti hogy az a maxituti. A tesztekben szépen bemûszerezett bábukkal csapták oda az ülést valamekkora sebességgel, szimulálva egy ütközést. Sõt, láttam olyan teszteket, ahol oldal és frontális ütközést külön szimuláltak. Ezek a mérések dokumentáltak, megismételhetõek és általában független (ha még van ilyen) tesztelõk csinálták, adac, öamtc. Általában az oldalirányú ütközések szokták szelektálni a mezõnyt. Pár éve az elõzõ generációs Concord ülések közül meg volt néhány, ami kifejezetten vacakul szerepelt. Ahhoz képest a mostani Concord Lift pro-tect a 3. korosztályos ülések között az egyik legjobb. Nekem a legnagyobb meglepetés a Chicco volt, ami jó drága és régebben folyamatosan a legrosszabb eredményeket bírta produkálni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #129 Dátum: 2007.02.14 10:54:40 »
nemtom. nekem eza concord van oszt jóvan.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #130 Dátum: 2007.02.15 20:55:09 »
Én végignéztem az árakat és a teszteket, mielõtt a most öt hónapos babánk megszületett.  :nagymosoly:
És:
az kiderült, hogy fixesre nem lesz píz. A legolcsóbb volt akkor a Recaro, asszem 60k-ért. Plusz babakocsi stb. kellett. Végül vettünk egy Chicco szettet 130-ért  :hipnozis: . Ebben volt mózes, sportkocsi, és hordozó is. Ez utóbbi ún. Autofixes, ami nem isofix, hanem egy mûanyag konzol, ami jól felfekszik az ülésre, és ebbe kell kattintani a hordozót. Így együtt sok a 130, de több szempont miatt döntöttünk emellett. A hordozó az ADAC tesztjén kiváló lett, és még új fejlesztés is, azért bíztunk meg benne, bár nem fixes. És 27k körül van külön az ára.
Ha a baba kinövi, az ülést már biztosan "fixre vesszük", mert azért mégis az a legjobb.
Yaris Blue Ice 1.0

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #131 Dátum: 2007.02.28 07:46:49 »
HOsszas nézelõdés után két ülés maradt versenyben:
Römer King TS Plus
MaxiCosi Priori XP

Még a Römert megnézem élõben, aztán kész. Árban teljesen egy húron pendülnek (55e).

A Kiddy LifePlust csak a neten láttam, élõben nem, úgyhogy kiesik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #132 Dátum: 2007.02.28 11:23:23 »
Idézetet írta: "whis"
HOsszas nézelõdés után két ülés maradt versenyben:
Römer King TS Plus
MaxiCosi Priori XP
Nekünk a Römer volt, a krampusz elégedett volt vele. És én is. Mi vettünk hozzá egy fej szûkítõt is, amíg kisebb volt addig jó volt, mert ha elbambult vagy elaludt, tartotta a fejét, nem billent el oldalra. Berakni is viszonylag egyszerû volt. Egyetlen hátránya, hogy nem csak kicsatolni, hanem becsatolni is igencsak izomból lehet, mert a csat emberesen kemény.
5 hónaposan nem korai még ez az ülés? Ezt csak akkor lehet használni, ha a gyerek tud ülni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #133 Dátum: 2007.02.28 20:12:57 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "whis"
HOsszas nézelõdés után két ülés maradt versenyben:
Römer King TS Plus
MaxiCosi Priori XP
5 hónaposan nem korai még ez az ülés? Ezt csak akkor lehet használni, ha a gyerek tud ülni.

A mienk már 12 hónapos is elmúlt, az 5 hónapot baru írta  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #134 Dátum: 2007.03.02 08:40:25 »
Tegnap megnéztem a Römer King TSPlust, pofás ülés, a bekötése jobb, mint a MaxiCosi-é, bar bonyolultabb, viszont nem volt annyira hátradönthetõ és a párnázottsága sem volt olyan bõséges. Ehhez sem volt fejszûkítõ és a huzatai közül nem tudtam olyat választani, aminek a színe és anyaga egyszerre passzolt volna.
Így asszem marad a MaxiCosi Priori XP, arra most lehet kapni 15% bónuszt is.  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety