Szerző Téma: Gyerekülés - Legifjabb Toyotások  (Megtekintve 253035 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #105 Dátum: 2007.02.05 09:52:50 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Kgabe"
Na, vettünk a lurkónak Römer Duo PLus Isofixes ülést. Olyan stabil, hogy öröm nézni. Bekattintom és kész, lehet menni, már csak a gyerkõcöt kell bekötni. Igaz, K*+!% drága volt (80 ropi), de nehogy már ezen múljon. Egy dolog zavar csak: néhány nap után brutális nyomot hagy az ülésen. :szomoru:


Ha teszel alá egy kisplédet nem javít a helyzeten?

Van alatta törülközõ. Sajnos (?) annyira fixen, szorosan van az ülésben, hogy belenyomódik. De ez legyen a legnagyobb baj...


Nekem fél évig állandóan benn volt, mikor kiszedtem majdnem infarktust kaptam a látványtól, de egy hét alatt visszaállt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #106 Dátum: 2007.02.11 00:10:45 »
Megnéztem ma pár gyerelülést, mert a hölgyike kezdi kinõni a hordozót.
Az eladó által "ajánlott" ülések 69.9e-nél kezdõdtek, ez egy MaxiCosi Tobi típusú volt. Volt benne egy csomó extra szolgáltatás, ami nélkül szerintem meg lehet lenni.
Most a neten nézelõdöm, hogy mi a választék és milyen árkategóriában. A Römerek között láttam pár ígéreteset. De a PierreCardin-ek között is van pár, és ez utóbbiak meglepõen olcsók  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #107 Dátum: 2007.02.12 08:48:13 »
Idézetet írta: "whis"
Megnéztem ma pár gyerelülést, mert a hölgyike kezdi kinõni a hordozót.
Az eladó által "ajánlott" ülések 69.9e-nél kezdõdtek, ez egy MaxiCosi Tobi típusú volt. Volt benne egy csomó extra szolgáltatás, ami nélkül szerintem meg lehet lenni.
Most a neten nézelõdöm, hogy mi a választék és milyen árkategóriában. A Römerek között láttam pár ígéreteset. De a PierreCardin-ek között is van pár, és ez utóbbiak meglepõen olcsók  :roll:


felesleges olyan drágát venni.  én conrádot vettem 37ért. van ütközéstesztje meg minden..német.
meg olyan kell aminek lehet alá magasitot rakni ha a gyerek 8-9 éves! mert akkor ha nem mégegy kör!
cardin kamu! maxicosi olasz de jó. fõleg dizájnban  :crazy:
mondjuk isofixes tapasztalatom nincs árban
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #108 Dátum: 2007.02.12 09:13:52 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "whis"
Megnéztem ma pár gyerelülést, mert a hölgyike kezdi kinõni a hordozót.
Az eladó által "ajánlott" ülések 69.9e-nél kezdõdtek, ez egy MaxiCosi Tobi típusú volt. Volt benne egy csomó extra szolgáltatás, ami nélkül szerintem meg lehet lenni.
Most a neten nézelõdöm, hogy mi a választék és milyen árkategóriában. A Römerek között láttam pár ígéreteset. De a PierreCardin-ek között is van pár, és ez utóbbiak meglepõen olcsók  :roll:


felesleges olyan drágát venni.  én conrádot vettem 37ért. van ütközéstesztje meg minden..német.
meg olyan kell aminek lehet alá magasitot rakni ha a gyerek 8-9 éves! mert akkor ha nem mégegy kör!
cardin kamu! maxicosi olasz de jó. fõleg dizájnban  :crazy:
mondjuk isofixes tapasztalatom nincs árban

Én meg azt mondom, hogy ezen olyan spórolni, mint a gumin. Ha gáz van élet múlhat rajta. (isofix: nekünk a Römer majd' 80 volt, de jöhet majd bele a köv. gyerkõc is)
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #109 Dátum: 2007.02.12 21:39:52 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Én meg azt mondom, hogy ezen olyan spórolni, mint a gumin. Ha gáz van élet múlhat rajta. (isofix: nekünk a Römer majd' 80 volt, de jöhet majd bele a köv. gyerkõc is)

Mondjuk 80-90-et nem szánnék rá. Persze a biztonság a fontos, de azt se feledjük, hogyha gáz van, akkor a túl jó gyerekülés miatt a gyerek árva is maradhat  :otlet:
És nehéz azt eldönteni, hogy melyik biztonságosabb. A 90e-es vagy a 40e-es.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #110 Dátum: 2007.02.13 08:41:48 »
ugyan már..nem attól biztonságos egy ülés minél drágább..csak szupermarketes kinai ne legyen.
a 40 ezres concord is tökéletesen biztonságos ott az ütközésteszt video a weboldalon
http://www.concord.de/

nekem ez van most még oclsobb is

http://bebibolt.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=1390
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #111 Dátum: 2007.02.13 09:14:27 »
Idézetet írta: "murray"
felesleges olyan drágát venni.  én conrádot vettem 37ért. van ütközéstesztje meg minden..német.
meg olyan kell aminek lehet alá magasitot rakni ha a gyerek 8-9 éves! mert akkor ha nem mégegy kör!
cardin kamu! maxicosi olasz de jó. fõleg dizájnban  :crazy:
mondjuk isofixes tapasztalatom nincs árban
Egy pillanat, mi ez a conrad, amikor concord-ot linkeltél be? A concord nem olcsó, hanem jó erõs átlagos árú ülés, ami az utóbbi években nagyon sokat javult és a tesztek alapján egyik másik ülése a kategória legjobbjai között van. A nagy ár ugrás az isofix miatt van! Azokat még mindig k. drágán mérik.
Közepes ülésbõl nekünk ez van:
http://www.roemer.hu/termek/roemerkingtsplus/roemerkingtsplus.html
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?prodid=366
Vettünk hozzá egy fejszûkítõt és így amíg kicsi volt a krampusz és elaludt, akkor sem billent ki nagyon a feje. Elég könnyen szerelhetõ, stabilan áll, a gyerek szerette. Most már kinõtte ezt az ülést és kellett egy legnagyobb méretû, de abból a Rõmer nagyon szûk, alig nagyobb mint a közepes, ezért ez lett.
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?prodid=657
Ezt meg azért szereti, mert ebbe már egyedül is be tud mászni, de be- és kicsatolni szerencsére nem tudja, mert nem lehet elérni a csatot az ülésbõl.

Bevallom én elolvastam a teszteket és igyekeztem a még elérhetõ árú, de a papíron (tesztben) legjobb eredményt elért ülést választani. Jó teszteket az ADAC és a ÖAMTC oldalain találtam.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #112 Dátum: 2007.02.13 11:20:00 »
Idézetet írta: "murray"
ugyan már..nem attól biztonságos egy ülés minél drágább..csak szupermarketes kinai ne legyen.
a 40 ezres concord is tökéletesen biztonságos ott az ütközésteszt video a weboldalon
http://www.concord.de/

nekem ez van most még oclsobb is

http://bebibolt.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=1390

Nem azért biztonságos, mert drága, hanem azért drága, mert ISOFIX-es. Sajnos ennek nagyon megkérik az árát. Viszont sztem megéri...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #113 Dátum: 2007.02.13 11:21:19 »
bocs nem conrad hanem concord. eltévesztettem :sir:

viszont most jöttem rá ha kocsit cserélek akkol lehet h babaülést is kell cserélnem isofixesre?
2002es E12 szedán isofixes ha jól tudom.   :sir:

be lehet rakni a simát az isofixes helyre?
lehet csak minek, mi?  :crazy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #114 Dátum: 2007.02.13 12:13:26 »
Idézetet írta: "murray"
viszont most jöttem rá ha kocsit cserélek akkol lehet h babaülést is kell cserélnem isofixesre?
be lehet rakni a simát az isofixes helyre?
lehet csak minek, mi?  :crazy:
A nem isofixes ülést bármilyen autóba berakhatod, csak elég hosszú legyen az öv. Régi autóknál elõfordul, hogy rövid az öv és ezért nem lehet az ülést rögzíteni. Legfeljebb az isofix lehetõség kihasználatlanul marad.
Az isofix üléseket nem tudom, hogy lehet-e simán övvel is bekötni, de szerintem igen. De ha az isofix bekötést használod, elvileg nagyobb biztonságban tudhatod a krampuszt, jó sok többlet pénzért.

Az autó csere miatt nem kell új ülést venned!
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #115 Dátum: 2007.02.13 19:56:17 »
Hosszasan böngésztem a neten a típusokról, árakról, tesztekrõl.

Concord Trimax és Ultimax - feltételesen ajánlott, elégséges minõsítés 35-44e Ft

Römer KingTSPlus ajánlott, jó, 54e

Kiddy LifePlus ajánlott, jó, 52e

STM Starlight, Primus, közepes, elégséges, 45-50e

Pierre Cardin PS286, teszt nélkül, 30e

Chicco Key1 ajánlott, jó 46e
Chicco Vector közepes 38e

Maxi Cosi Priory XP ajánlott, jó 56e
MaxiCosi Tobi jó 65e

Drágább kategóriát (70+), név nélkülieket és a nagyon olcsókat (<20e) nem néztem...
 :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #116 Dátum: 2007.02.13 20:30:55 »
Használtba nem lehet ilyet venni, vagy hülyeséget mondok? Néha zsír újat is ki lehet fogni, mondjuk ajándékba kapott, de kis/nagy méretût. Asszem nem lesz gyerekem mostanában, 2*50ezret kiadni csak ülésért, és akkor hol a 2 babakocsi, meg a többi  :szomoru:
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #117 Dátum: 2007.02.13 21:32:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Használtba nem lehet ilyet venni, vagy hülyeséget mondok? Néha zsír újat is ki lehet fogni, mondjuk ajándékba kapott, de kis/nagy méretût. Asszem nem lesz gyerekem mostanában, 2*50ezret kiadni csak ülésért, és akkor hol a 2 babakocsi, meg a többi  :szomoru:

A két gyerek jó eséllyel nem egyszerre fog két azonos típusú, azonos méretû ülést használni :wink: Persze hacsak nem ikerpár!
És még egy elõzõ hsz-hez: a mi Römerünket be lehet kötni õvvel is, próbáltuk, de ISOFIX-el sokkal stabilabb.
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #118 Dátum: 2007.02.13 21:55:55 »
2*50-et azt a 2 méretûre gondoltam, azzal le lehet fedni 1 gyerek egyedfejlõdését ;)
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Gyerekülés - Legifjabb Toyotások
« Válasz #119 Dátum: 2007.02.13 22:02:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
2*50-et azt a 2 méretûre gondoltam, azzal le lehet fedni 1 gyerek egyedfejlõdését ;)

Tehát: hordozó+babakocsi egyben 60e, ülés (qrva drága) 80e, magasító: cca 10e, szaladgálós babakocsi: 12e ez cca 160e, de nem egyszerre, és kiszolgálja a majdani köv gyerkõcöt is.
Gabe 254.