Szerző Téma: Járműtörténeti topik  (Megtekintve 97441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Jármütörténeti topik
« Válasz #75 Dátum: 2006.03.18 10:25:26 »
mesti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #76 Dátum: 2006.04.02 23:48:25 »
Tegnap félig véletlenül belebotlottam egy kisebb veterán-taliba az Árkád tetején ... gyorsan hazaszaladtam a gépemért ... mert bizony kár lett volna kihagyni pl. ezt a gyönyörű , korai szériás , púpos Varsót  :10:



Ha valakit érdekel , a klub-FTP-re feltöltöttem az összes képet ! Az anyag még nincs átválogatva , úgyhogy elnézést a kevésbé sikerült , vagy duplikátum-jellegű képekért .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #77 Dátum: 2006.04.03 12:02:24 »
Letöltöttem. Szépek. Különösen az Isetták tetszettek, kár, hogy az eredeti 5let, a Messerschmidt Kabinroller nem volt kint...
Vajon milyen típusú lehetett az a sárga régivágású egylámpás, francia rendszámos autó? Gondolom, hogy Renault, vagy Citroen....  :10:
Ha tudom, akkor felmotoroztam volna, hogy előben láthassam. Meg akkor nem kellett volna a letöltéssel bajmolódni.... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #78 Dátum: 2006.04.03 13:51:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Letöltöttem. Szépek. Különösen az Isetták tetszettek, kár, hogy az eredeti 5let, a Messerschmidt Kabinroller nem volt kint...
Vajon milyen típusú lehetett az a sárga régivágású egylámpás, francia rendszámos autó? Gondolom, hogy Renault, vagy Citroen....  :10:
Ha tudom, akkor felmotoroztam volna, hogy előben láthassam. Meg akkor nem kellett volna a letöltéssel bajmolódni.... :kacsint:  :nagymosoly:


A Messerschmitt nem tekinthető az Isetta elődjének , vagy akár "eredeti ötletének" sem - nincs közük egymáshoz . Abban a korszakban Németországban kelendőek voltak a miniautók , a kvázi-átmenetek motor és autó között - több cég is kidolgozott ilyeneket , egymástól függetlenül .

Az a francia kocsi egy Peugeot 202-es , ez egy háború előtti modell , már 38-ban is gyártották , majd a háborút követően ismét , kb. 49-ig . És nem egy , hanem két fényszórója van , csak kissé közel ülnek egymáshoz ;) ...

Itt egy szép kombi , ez is egy igencsak ritka madár manapság  :o



De volt belőle kisáruszállító is ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #79 Dátum: 2006.04.03 14:23:41 »
Igaz, igaz, nem is tudom, hogy miért tekintettem az Isetta elődjének.... :robbanfej:
Ez a Messerschmitt Kabinroller:


És a Zündapp Janus:



Mondjuk ez meg kísértetiesen hasonlít a BMW Isettához, pedig nem az, hanem egy Iso Isetta:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #80 Dátum: 2006.04.03 14:56:15 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mondjuk ez meg kísértetiesen hasonlít a BMW Isettához, pedig nem az, hanem egy Iso Isetta:


Hát persze hogy hasonlít , mert az Isettát az Iso fejlesztette ki , csak aztán a BMW gyártotta tovább ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #81 Dátum: 2006.04.03 15:21:34 »
A képekről még csak annyit, hogy nagyon nagy kár a DSFC0823 képen is látható zöld Isettán látható nem odavaló VW bogár első indexekért.....
Szebben látható a DSFC0812 képen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #82 Dátum: 2006.04.03 15:34:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A képekről még csak annyit, hogy nagyon nagy kár a DSFC0823 képen is látható zöld Isettán látható nem odavaló VW bogár első indexekért.....
Szebben látható a DSFC0812 képen.


A piros Isettán lévők sem eredetiek . De most hogy mondod , a zöldön tényleg Bogárról valók vannak :) ... Ezeken nem is volt eredetileg elöl index , legalábbis az európaiakon . Gondolom , a műszaki vizsgára kellett .

Itt van egy oldal , csomó képpel : http://www.isomillennium.it/isettaITA.htm
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #83 Dátum: 2006.04.03 15:38:11 »
Na kérem, ez az igazi túra feeling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #84 Dátum: 2006.04.03 16:00:43 »
:o  :o  :o ... és ebben hogy feküdtek ? Hosszában vagy keresztben ???
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #85 Dátum: 2006.04.03 16:02:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
:o  :o  :o ... és ebben hogy feküdtek ? Hosszában vagy keresztben ???

A méreteket nézve gondolom, hogy hosszában. De egy kétméter közeli embernek sztem akkor is kicsi volt a hely. Viszont jobb, mint egy sátor.... Mondjuk egy kiadós oldalszélnél érdekes dolgokat művelhet a járműszerelvény...... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #86 Dátum: 2006.05.01 21:27:03 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami extrém volt ilyen szempontból , az a '90 elõtti Románia . 20 kocsiból 19 Dacia volt . Na , OTT aztán el lehetett mondani , hogy egyforma autókkal volt tele minden  :nagymosoly:

Elég csak átkocsikázni Szlovákiába, ha kicsit bentebb mész, akkor szinte bármely kisebb településen 20 autóból ~15 Skoda (leginkább favorit vagy vagy régebbi, kevesebb felicia)  :pofa:


Na ja , de ezek legalább több különféle típusból valók . Romániában viszont gyakorlatilag kizárólag a Dacia 1300-as család tagjai népesítették be az utakat ... a változatosságot legfeljebb a karosszériaformák jelentették , de azok se nagyon , mert 10-bõl 9 szedán volt .

A többi autó közül (amelyek összesen talán ha 5 %-ot tettek ki) Ladából volt a legtöbb ; néhány Moszkvics mutatóba , pár Skoda (többnyire 100-asok) , kismennyiségû Trabant . Meg persze pár Dacia 1100 , a Renault 8-ason alapuló õstípus . Ezek mellett egy-két régi (60-as , 70-es évekbeli) nyugati kocsi szaladgált , de belõlük olyan kevés volt , hogy városi szinten kvázi egyénileg ismertük õket , á la "itt jön a bordó Renault 16-os" ;) ... és kész . Zaporozsec egyáltalán nem volt , kis és nagy Polski sem , és Wartburgból is csak néhány régi púpos - a kocka 353-ast már nem importálták , Nagyváradon egyetlen egy darab volt belõle , egy zöld kombi .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #87 Dátum: 2006.05.02 19:01:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
 A többi autó közül (amelyek összesen talán ha 5 %-ot tettek ki) Ladából volt a legtöbb ; néhány Moszkvics mutatóba , pár Skoda (többnyire 100-asok) , kismennyiségû Trabant . Meg persze pár Dacia 1100 , a Renault 8-ason alapuló õstípus . Ezek mellett egy-két régi (60-as , 70-es évekbeli) nyugati kocsi szaladgált , de belõlük olyan kevés volt , hogy városi szinten kvázi egyénileg ismertük õket , á la "itt jön a bordó Renault 16-os" ;) ... és kész . Zaporozsec egyáltalán nem volt , kis és nagy Polski sem , és Wartburgból is csak néhány régi púpos - a kocka 353-ast már nem importálták , Nagyváradon egyetlen egy darab volt belõle , egy zöld kombi .

Ahá, bordó Renault 16! A Magyarországon is futott pár darab. Ha jól emlékezem, akkor a '70 évek elején a Merkur hozott be egy kisebb kontingest, amihez néhány kiváltságos ember hozzájutott. A közeli utcában is volt egy boldog tulaj....


Sok-sok szép kép egy lapon, valamint technikai adatok stb.
Egy cikk a 16-osról (német nyelvû)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #88 Dátum: 2006.05.03 18:07:31 »
Itt Pécsett futkos minimum egy darab Renault 16 - a késõi szériás , nagy hátsó lámpás fajta . Rendszeresen szoktam látni . Nem valami szép állapotú , de így-úgy egyben van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Jármütörténeti topik
« Válasz #89 Dátum: 2006.07.27 19:32:01 »
ez a topic is meghalt :szomoru:
Múzeumok Éjszakájáról tettem fel néhány képet, hátha valakit érdekel
mesti