Szerző Téma: Járműtörténeti topik  (Megtekintve 97507 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #45 Dátum: 2006.01.26 23:02:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A Kresz szerint a megkülönböztető jelzés a kék villogó (osszcilláló, stroboszkóp-szerű)), vagy körbeforgó fény, valamint a váltakozó hangmagasságú kürt, illetve sziréna. (Abba most nem menjünk bele, hogy mi a különbség a kürt, meg a sziréna között)


Na , ezt tudtam én is , ezért zavarodtam meg .

Idézetet írta: "Trotter66"
- A környező országokban van olyan hely, ahol piros a megkülönböztető jelzés (pl. Szlovákia) ((tiszta ááámerika ( Fábiákon akkora fényhíd van, hogy agyonnyomja a verdát...)) és az ottani honpolgárok is tudják, hogy mi is villog előtöük-utánnuk...


Íme egy román rendőrautó (a rendszámán a MAI a belügyminisztérium román nevének kezdőbetűi)



Ők aztán láthatóan gondoltak mindenre . Kék , sárga és piros villogó (mellesleg a román nemzeti színek ;)) - van minden , mi kellhet  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #46 Dátum: 2006.01.26 23:07:28 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tényleg  :o ? Én még sosem láttam katonai Nysa mentőt , pedighát figyelem az autókat az utcákon , és itt Pécsett korábban három laktanya is volt (ebből az egyik határőr , az most is megvan) , nomeg Honvédkórházunk is van . Ezekből az autókból ide valahogy nem jutott . Azt meg végképp nem gondoltam volna , hogy ezeket még most is használják  :roll: ... akkor már miért nem a dobozos UAZ ? Az aztán tényleg bírja a terepet .

Opsz, lehet, hogy keverem a nysat az uazzal :oops:


Nysa


UAZ


És kettőjük közül valódi terepjáró képességgel , lévén összkerekes , csak az UAZ rendelkezik (bár lehet hogy volt összkerekes Nysa is , ezt most passzolom) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Jármütörténeti topik
« Válasz #47 Dátum: 2006.01.27 01:09:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha pesti lennél, akkor már megszoktad volna, ugyanis minden új rendőrautón már ilyen lámpa villog.

Villog? Na, olyat még nem láttam. Szabálytalankodást igen, de piros villogást nem. A KRESZ szerint egyébként valóban a felvezető kocsiknak jár a piros fényű villogó.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #48 Dátum: 2006.01.27 07:52:42 »
Nysa soha nem volt, még a Néphadseregben sem szolgálatban. Uaz dobozos viszont igen. Ez volt mentő felszereléssel gyárilag ellátva. Valóban kiemelkedő terepes képességgel szállított, az már egymás kérdés, hogy a szállított beteg túlélte-e, vagy sem....
Nysa típusban nem szereltek gyárilag 4x4-es kivitelt.

Tudtommal jelenleg a Honvédségnél VW Transporterek látják el a mentőgépkocsi feladatokat. Napi rendszerességgel látok egy HS-**-** rendszámút a Központi Honvédkórháznál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Jármütörténeti topik
« Válasz #49 Dátum: 2006.01.27 08:03:29 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nysa soha nem volt, még a Néphadseregben sem szolgálatban. Uaz dobozos viszont igen. Ez volt mentő felszereléssel gyárilag ellátva. Valóban kiemelkedő terepes képességgel szállított, az már egymás kérdés, hogy a szállított beteg túlélte-e, vagy sem....
Nysa típusban nem szereltek gyárilag 4x4-es kivitelt.

Tudtommal jelenleg a Honvédségnél VW Transporterek látják el a mentőgépkocsi feladatokat. Napi rendszerességgel látok egy HS-**-** rendszámút a Központi Honvédkórháznál.

Tévedtem, most így látva egymás mellett UAZ-ok vannak zöld színben, tranyók (szállítóautó) mentő színben, de sprinterek is (rohamkocsi) vannak pl a KHK-ban, na meg most főleg missziókban több sérült szállítására van Unimog is:
de szerencsére ezekben nem vagyok túl jártas :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #50 Dátum: 2006.01.27 14:29:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ha pesti lennél, akkor már megszoktad volna, ugyanis minden új rendőrautón már ilyen lámpa villog.

Villog? Na, olyat még nem láttam. Szabálytalankodást igen, de piros villogást nem. A KRESZ szerint egyébként valóban a felvezető kocsiknak jár a piros fényű villogó.


Csak itt Pécsett eddig három olyan új Octaviát láttam , amelyik használta egyidejűleg a kék és a piros villogót . Igazoltatásnál , nem felvezetésnél .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #51 Dátum: 2006.01.27 14:39:42 »
Idézetet írta: "schillerasz"
...
de szerencsére ezekben nem vagyok túl jártas :roll:


Unimog , na az igen , az egyik legbrutálisabb terepjáró képességgel rendelkező jármű a világon  :vag2:

Ezt hogyan csinálod , hogy a kép mérete így le legyen kicsinyítve és klikkel felnagyítható legyen ? Mit kell ehhez beírni ?

Ezt a "szerencsére"-t nem teljesen értem , ezt hogyan kell érteni ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #52 Dátum: 2006.01.27 14:48:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ha pesti lennél, akkor már megszoktad volna, ugyanis minden új rendőrautón már ilyen lámpa villog.

Villog? Na, olyat még nem láttam. Szabálytalankodást igen, de piros villogást nem. A KRESZ szerint egyébként valóban a felvezető kocsiknak jár a piros fényű villogó.


Csak itt Pécsett eddig három olyan új Octaviát láttam , amelyik használta egyidejűleg a kék és a piros villogót . Igazoltatásnál , nem felvezetésnél .


Mert azok már a lízingelt járművek. Egyszerre tudja csak használni. Majd mexokod. Biztos KAF-*** a rendszámuk, mint mindenhol...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #53 Dátum: 2006.01.27 16:10:42 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ha pesti lennél, akkor már megszoktad volna, ugyanis minden új rendőrautón már ilyen lámpa villog.

Villog? Na, olyat még nem láttam. Szabálytalankodást igen, de piros villogást nem. A KRESZ szerint egyébként valóban a felvezető kocsiknak jár a piros fényű villogó.


Csak itt Pécsett eddig három olyan új Octaviát láttam , amelyik használta egyidejűleg a kék és a piros villogót . Igazoltatásnál , nem felvezetésnél .


Mert azok már a lízingelt járművek. Egyszerre tudja csak használni. Majd mexokod. Biztos KAF-*** a rendszámuk, mint mindenhol...


Engem nem zavar ez a piros , csak musicnak válaszoltam hogy nagyon is használják . Amúgy nem akarok hülyeséget írni , de 99 %-ig biztos vagyok benne , hogy nem csak KAF-os rendszámút láttam . Szerintem volt J-s is , vagy valami más K betűs . Majd figyelem ... régebben gyűjtöttem a rendszámokat (mármint nem magukat a táblákat) , úgyhogy az ilyesmire amúgy is rááll a szemem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #54 Dátum: 2006.01.27 18:14:26 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Színesítendően itt egy édes reklám, nemcsak németrül értőknek:
Trabant 601


És milyen határozottan és komolyan nyomja közben a szöveget  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Jármütörténeti topik
« Válasz #55 Dátum: 2006.01.27 18:32:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Színesítendően itt egy édes reklám, nemcsak németrül értőknek:
Trabant 601


És milyen határozottan és komolyan nyomja közben a szöveget  :nagymosoly:


Ja és teljesen érthetően hochdeutsch-ul mondja... :nagymosoly:
Ja négy felnőttnek elegendő helyyel, meg még a sok csomag is befér a limuzinba.....  :rohog:  :rohog:
Most röhögök rajta, de amikor még azzal nyomultam, milyen istecsászár érzés volt..... És a mosóbenzinszag, meg utánam... :nagymosoly:  :nagymosoly:

Igaz is, a DAF-os szösszenethez a variomatic váltóról összezörrenthetnél pár sort. Szerintem megérdemli. Az első szíjas fokozatnélküli váltó, amit szériában nyomtak a hollandusok...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Jármütörténeti topik
« Válasz #56 Dátum: 2006.01.27 22:37:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak itt Pécsett eddig három olyan új Octaviát láttam, amelyik használta egyidejűleg a kék és a piros villogót. Igazoltatásnál, nem felvezetésnél .

Elhiszem, de én még nem láttam használatban. Az egyidejűség gondolom kikerülhetetlen, vagy tudja külön-külön is használni őket?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Jármütörténeti topik
« Válasz #57 Dátum: 2006.01.27 22:39:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mert azok már a lízingelt járművek. Egyszerre tudja csak használni.

Na megint alulról olvastam...
Idézetet írta: "Trotter66"
Biztos KAF-*** a rendszámuk, mint mindenhol...

Mintha lett volna KAC is, de nem esküdnék meg rá.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #58 Dátum: 2006.01.27 23:21:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak itt Pécsett eddig három olyan új Octaviát láttam, amelyik használta egyidejűleg a kék és a piros villogót. Igazoltatásnál, nem felvezetésnél .

Elhiszem, de én még nem láttam használatban. Az egyidejűség gondolom kikerülhetetlen, vagy tudja külön-külön is használni őket?


Trotter kicsit lejjebb írta , hogy egyszerre működnek  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Jármütörténeti topik
« Válasz #59 Dátum: 2006.01.27 23:24:50 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Mert azok már a lízingelt járművek. Egyszerre tudja csak használni.

Na megint alulról olvastam...
Idézetet írta: "Trotter66"
Biztos KAF-*** a rendszámuk, mint mindenhol...

Mintha lett volna KAC is, de nem esküdnék meg rá.


Többek közt a Trotter által belinkelt policecars oldalon is lehet látni olyan Octaviát , amelynek civil rendszáma van , de nem KAF-os . Én is láttam ilyet , egészen biztosan .

De halkan megjegyezném , hogy ennek vajmi kevés köze van a járműtörténethez , és újabban egy csomó topikban történik hasonló . Kicsit jobban kéne kontrollálni magunkat , azt hiszem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )