Szerző Téma: Kérdések melyek levélben jöttek  (Megtekintve 96209 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MEB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #15 Dátum: 2006.05.31 14:46:28 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Egy új autó vásárlását fontolgatom, és többek között eljutottam a 4runner-hez is, ezzel kapcsolatban írok.

Ha jól láttam, már nem forgalmazzák-gyártják õket. Gyári ill. utángyár- tott alkatrészt ugyanakkor mennyire nehéz találni hozzá (és 5-10 év múlva mi lesz a helyzet)?

Mennyire megbízhatóak a Toyoták között? Mennyire drága a szervize- lése?

+nekem az erénye némileg hátránya is, ugyanis kihasználatlanul lenne
ilyen hosszú, nem tudom, hogy a nehéz parkoláson és manõverezésen kívül milyen hátránnyal jár még ez (vagy csak én látom így a helyzetet)

Több mindent is hallottam a diffirõl. Szériafelszerelés-e vagy sem?
Utólag lehet beleszereltetni? Esetleg azt meg tudnátok írni, hogy a "sperr diffi" miben különbözik a mezei diffitõl?


Köszönettel,
Csáki Balázs
csaki pont balazs kukac freemail.hu


Az autó ugyan nem elterjedt Mo.-n,de bármit meg lehet hozzá kapni az eddigi tapasztalatom alapján.Az utángyártott dolgok természetesen olcsóbbak,pl. gyári elsõ fékbetét 21eFt.,ugy.:10eFt. Kérésemre a helyi Toyota márkakereskedés minden gond nélkül szerzett pár apróságot a géphez.
A megbízhatóságát nem kell ecsetelnem.Referenciaként elég megnézni,hogy a Föld eldugott zugaiban,sivatagokban,a harmadik világ országaiban melyik márka autói a "buschtaxik".
Szervíz:olaj,szûrõk,fékbetétek,hasonló árban mozognak a konkurrensek kínálatához képest. Az autó méreteit elõször nekem is furcsa volt megszoknom,mivel egy Suzuki Samuraiból ültem át.Ma már könnyû vele manõverezni,a parkolás sem okoz problémát.
A hátsó diffi LSD-s,de valószínûleg már nem mûködik az ilyen korú autókban.Ha mindenáron zárat szeretnél bele,akkor ARB és kézi kapcsolású,semmi esetre sem automata.
Szériahibaként az ötödik ajtó elektromos mozgatását és az elsõ hajtás gyengeségét szokták emlegetni.A mechanika mûanyag fogaskerekei kopnak el és emiatt lerázkódik az üveg.Természetesen javítható.

Ha teheted,válaszd a három literes dízel vagy benzin erõforrást! A 2,4-es dízellel csak "4Mover"-nek nevezhetõ az autó.
Nagyon kiváló gépek:ma is verhetetlen külsõ forma,akár luxus,de mindenképpen prímán felszerelt és kényelmes beltér,jó menetteljesítmények akár terepen,akár közúton!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #16 Dátum: 2006.05.31 16:04:10 »
Megtennéd, hogy a levélben írt mélcímre válaszolsz?
Vagy elküldhetem a nevedben?
(Ezek a kérdések a klub info mélcímére jönnek, ezért valószínüleg ezt a topicot nem olvassa a kérdezõ)

mester

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #17 Dátum: 2006.06.18 10:21:44 »
hamarosan boldog tulajdonosa leszek egy Toyota Corolla wagon 1.4 4d autónak.Ha vannak jó tanácsok szívesen venném.Köszönöm.

Ez a HSZ nem ebben a topicba illik. A HSZ-t a Corolla/D-4D topicba tettem át. Trotter

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #18 Dátum: 2006.10.20 13:15:42 »
Tisztelt Címzett!
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Toyota Carina E tipusú autókat mikor kezdték el Angliában gyártani.
 
Köszönettel: Báthory Balázs

bbb03kukachotmail.com

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #19 Dátum: 2006.10.20 13:56:54 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Toyota Carina E tipusú autókat mikor kezdték el Angliában gyártani.
 
Köszönettel: Báthory Balázs

'92 decemberében.
'96 januártól pedig kizárólag Angliában folyt a gyártás, egészen '97 októberig, a gyártás befejezéséig.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #20 Dátum: 2006.10.20 15:35:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Toyota Carina E tipusú autókat mikor kezdték el Angliában gyártani.
 
Köszönettel: Báthory Balázs

'92 decemberében.
'96 januártól pedig kizárólag Angliában folyt a gyártás, egészen '97 októberig, a gyártás befejezéséig.


Remélem elküldted e-mailban az érdeklõdõnek..... :hmm:  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #21 Dátum: 2006.10.24 15:32:35 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Remélem elküldted e-mailban az érdeklõdõnek..... :hmm:  :kacsint:

Negative.
Lehet, h rosszul gondolom, de annak kéne válaszolnia, akinek a mailt küldték, nem?  :hmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #22 Dátum: 2006.10.24 15:55:06 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Trotter66"
Remélem elküldted e-mailban az érdeklõdõnek..... :hmm:  :kacsint:

Negative.
Lehet, h rosszul gondolom, de annak kéne válaszolnia, akinek a mailt küldték, nem?  :hmm:

Ezek a kérédsek az info kukac toyotaclub.hu-ra érkeznek.
Mickey azokat rakja ide, amikre nem tud válaszolni. És azért rakja ide, hogy aki tudja a választ, az válaszoljon az illetõnek.
Persze megvárhatjuk azt is, amíg regisztrál valaki info néven, és akkor az összes kérdést a nyakába zúdítjuk.
 :rohog:
Addig is az lenne a kérés, hogy aki tud, válaszoljon a kérdezõknek és jelezze itt, hogy megtette, hogy más már ne írjon hiába.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #23 Dátum: 2006.10.30 12:51:13 »
Tisztelt Uram !
 
Szeretnék Magyarországon vásárolni egy külfödröl behozott Toyota camry hibrid autót.
Mivel ezt tudomásom szerint Europában sem forgalmazzák ,ezért kérdezem, hogy ezt a modelt
tudom-e itthon javítatni?
 
Tisztelettel :        Mészáros István
tvstud2kukactvnetwork.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #24 Dátum: 2006.11.02 14:01:47 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Tisztelt Uram !
 
Szeretnék Magyarországon vásárolni egy külfödröl behozott Toyota camry hibrid autót.
Mivel ezt tudomásom szerint Europában sem forgalmazzák ,ezért kérdezem, hogy ezt a modelt
tudom-e itthon javítatni?
 
Tisztelettel :        Mészáros István
tvstud2kukactvnetwork.hu


Megválaszolva.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #25 Dátum: 2006.11.07 22:16:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Tisztelt Uram !
 
Szeretnék Magyarországon vásárolni egy külfödröl behozott Toyota camry hibrid autót.
Mivel ezt tudomásom szerint Europában sem forgalmazzák ,ezért kérdezem, hogy ezt a modelt
tudom-e itthon javítatni?
 
Tisztelettel :        Mészáros István
tvstud2kukactvnetwork.hu


Megválaszolva.


Valami olyasmirõl volt szó, hogy ide is bemásoljuk a választ, hátha tanulunk belõle :) :) :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #26 Dátum: 2006.11.08 09:49:55 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Tisztelt Uram !
 
Szeretnék Magyarországon vásárolni egy külfödröl behozott Toyota camry hibrid autót.
Mivel ezt tudomásom szerint Europában sem forgalmazzák ,ezért kérdezem, hogy ezt a modelt
tudom-e itthon javítatni?
 
Tisztelettel :        Mészáros István
tvstud2kukactvnetwork.hu


Megválaszolva.


Valami olyasmirõl volt szó, hogy ide is bemásoljuk a választ, hátha tanulunk belõle :) :) :)


Okluj:

Kedves Mészáros Úr!

Az Ön által vásárolni kívánt gépkocsihoz minden valószínûség szerint lehet alkatrészeket szerezni Magyarországon is, az autó szervízelése azonban ennek ellenére kérdéses. A hazai szervízek általában nincsenek felkészülve a nem metrikus alkatrészekkel szerelt gépkocsik javításra. Azt javaslom, hogy kérdésével keressen meg egy márkaszervízt, ahol választ kaphat a fenti kérdésre. (Egyre több, európában nem forgalmazott Toyota illetve Toyotához köthetõ (Pl.: Scion) gépkocsi kerül be az országba, ezért biztosan van márkaszervíz ahol fogadni tudják õket. Az Ön esetében a hibrid rendszer teszi kérdésessé a dolgot...)
Javaslom, hogy az esetleges garanciális javításokról is érdeklõdjön, mivel a hibrid rendszer esetleges javítása igen komoly összegbe kerül.


Üdvözlettel:
....

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #27 Dátum: 2006.11.09 19:17:13 »
Amennyire én tudom, a kanadai specifikációs (ott vásárolt) gépjármûvek megfelelnek az EU-s szabványoknak, és ott is metrikus egységet használnak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #28 Dátum: 2006.11.15 09:25:20 »
Hello!

Nekem egy 98-as 4E-FE-s Corolla II 1.4i-m van.
A tablazat igy szol az oldalon:

Corolla II.   1.4i/2.0D   1997-01   165/70R14T   2.1   2.1   5.5x14   4x100x54   39   
175/65R14T   185/60R14H
   1.4i/1.6i/1.8i/2.0D   1997-01   175/65R14T   2.1   2.1   5.5x14   4x100x54   45   
185/65R14T   185/60R14H

Az autóm könyvében meg ez van (160 km/h esetén):
4E-FE motor esetén:
   175/65R14 81T   175/65R14 82H
   185/65R14 86H   195/55R15 84V

Ebbõl adódóan valami nem O.K., és õszintén szólva a könyvemben bízom inkább...
Itt megjegyezném még, hogy az angol user's manualban nem szerepel a 195-ös gumiméret...
A weboldalon lévõ táblázat honnan származik? Vagy leginkább...  
melyiknek higgyek? :)

Üdv,
   Csurgi  csurgai.ferenckukaceusystel.hu

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Kérdések melyek levélben jöttek
« Válasz #29 Dátum: 2006.11.20 10:40:22 »
Tisztelt Uram!
 
Szeretném megtudni, hogy az 1000 ccm benzines Yarisba pontosan milyen típusú motorolaj való?
 
Válaszát elõre is köszönöm!
 
Nagy Zoltán
nzozokukacfreestart.hu